Jump to content

Glm Meleg


Recommended Posts

Soga,kako moze da se pretera sa tecnim ili praskastim stvarima? Ja kapiram da je neznanje glavni krivac za neuspeh jer masa ljudi misli ako sipa 15 stavki u boilu jer je tako slusao price i citao kojekakve novine,misli da ce napraviti ubitacan mamac.....samo je to problem,bar po meni....kad koristis 3,4 stvari nema trika rasterati ribu,mozes je samo dovuci

Apsolutno se slazem i to sam pokusavao da objasnim koskasu . 3-4 prave stvari koje se slazu uz miks i nema greske . Mislim da nema potrebe gurati od hemije gomilu stvari pucati pare na kojekakve gluposti . Jedna je stvar takmicarska boila a sasvim nesto drugo kampanjsko pecanje na dunavu ja svakako i dalje stojim iz svojih reci kukuruz i nokla NO1 . 

Ali u svakom slucaju svako treba da radi onako kako misli da je ispravno ... 

Link to comment
Share on other sites

Dzej di,npr. kod mene nema razlike u boilama za divlju vodu,komercijalu ili neko takmicenje ako bude,sve je identicno kao i boile kojima hranim i kojima pecam,nema razlike. Godine bauljanja po kojekakvim jezerima i dosao sam do nekog dobitnog sastava koje meni i mojim drugarima peca jako lepo a kad kazes kukuruz,po meni ne mora ni da postoji,ne pamtim kad sam zadnji put upecao ribu na njega i kada sam pokusavao nisam nista napravio tako da danas nema te sile koja ce me naterati da pecam na kuruz.........

Link to comment
Share on other sites

Kristijane mesto gde ja pecam je i mikrolokacija i meto gde obitava i sve ostalo...zato mi je i tesko da ga izvlacim na cisto.Ovo je vezano za onaj deo u postu gde si naglasio da Mikrolokacija nije mesto gde obitava

naravno da je moguće da i jede i živi na istom mestu. Ja sam samo objasnio šta je po definiciji "mikrolokacija" :)

p.s. hoćeš voditi mene jednom sa sobom? ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzej di,npr. kod mene nema razlike u boilama za divlju vodu,komercijalu ili neko takmicenje ako bude,sve je identicno kao i boile kojima hranim i kojima pecam,nema razlike. Godine bauljanja po kojekakvim jezerima i dosao sam do nekog dobitnog sastava koje meni i mojim drugarima peca jako lepo a kad kazes kukuruz,po meni ne mora ni da postoji,ne pamtim kad sam zadnji put upecao ribu na njega i kada sam pokusavao nisam nista napravio tako da danas nema te sile koja ce me naterati da pecam na kuruz.........

Nisam takmicar s toga me takva vrsta mamca i neinteresuje . Sto se tice ostatka to su tvoja iskustva i tebi je tvoj mamac napravljen na tvoj nacin uspesan , ja to malo drugacije pravim , takodje uspesno da nebude da pricam praznu pricu . Poenta price je da nelupam glavu mnogo o tome uh sta staviti sad u boilu kako je naprviti sta raditi itd. Napravim mamac odaberem mesto gde cu pecati i hraniti i u sustini se uvek ispostavi da sam sve uradio kako treba . Hocu reci svako ima svoja iskustva a i sto se divljih voda tice svaka je prica za sebe . Eto napucaj tvoju vrh boilu i dodji da pecas samnom kampanju na mom mestu da vidis sta ce biti . Mocicemo samo da pijemo kafu i da pricamo price od ribe ni r. Jer sam sam sebi uprapastio jednu sezonu sa top napucanom boilom koju sam forsirao  , a kasnije se ispostavilo da obican bird miks sa nekom krem aromom odradio vrhunski posao naravno uz kukuruz . Ali opet kazem to su moja iskustva , nesolim nikome pamet kazem samo kakva su moja iskustva na vodama koje pecam.

Druze koskas ti prvo pominjes top napucanu boilu , a kasnije govoris kako su to samo 3-4 sastojka . Ok mozda je moja greska sto nisam pitao ali evo pitam te sad sta ustvari po tebi znaci top boila ? Verujem da se bez veze raspravljamo jer samo se ocigledno nismo razumeli kako treba , ipak su ovo poruke i nemozemo se bas skontati kako treba :) 

Link to comment
Share on other sites

Kao sto sam i rekao malopre ali nema veze napisacu opet i da stvarno zavrsimo sa ovim jer se vrtimo u krug.Top kuglica za mene znaci jako pazljivo izbalansirana hrana.A to znaci vrlo hranljiv mix sa dobro iznivelisanom hemijom i nisam potvrdio da stavljam 3,4 komponente stavljam malo vise,sto praskaste sto tecne hemije.
Link to comment
Share on other sites

Nisam takmicar s toga me takva vrsta mamca i neinteresuje . Sto se tice ostatka to su tvoja iskustva i tebi je tvoj mamac napravljen na tvoj nacin uspesan , ja to malo drugacije pravim , takodje uspesno da nebude da pricam praznu pricu . Poenta price je da nelupam glavu mnogo o tome uh sta staviti sad u boilu kako je naprviti sta raditi itd. Napravim mamac odaberem mesto gde cu pecati i hraniti i u sustini se uvek ispostavi da sam sve uradio kako treba . Hocu reci svako ima svoja iskustva a i sto se divljih voda tice svaka je prica za sebe . Eto napucaj tvoju vrh boilu i dodji da pecas samnom kampanju na mom mestu da vidis sta ce biti . Mocicemo samo da pijemo kafu i da pricamo price od ribe ni r. Jer sam sam sebi uprapastio jednu sezonu sa top napucanom boilom koju sam forsirao  , a kasnije se ispostavilo da obican bird miks sa nekom krem aromom odradio vrhunski posao naravno uz kukuruz . Ali opet kazem to su moja iskustva , nesolim nikome pamet kazem samo kakva su moja iskustva na vodama koje pecam.

Druze koskas ti prvo pominjes top napucanu boilu , a kasnije govoris kako su to samo 3-4 sastojka . Ok mozda je moja greska sto nisam pitao ali evo pitam te sad sta ustvari po tebi znaci top boila ? Verujem da se bez veze raspravljamo jer samo se ocigledno nismo razumeli kako treba , ipak su ovo poruke i nemozemo se bas skontati kako treba :)

Uvek raspolozen za neko lepo pecanje posebno Dunav iako mi to nije jaca strana  :give_rose:

Ali opet da jos jednom pitam,sta znaci napucana boila?  ja sam kao pocetnik razmisljao sta mecati u boile,kada sam uz pomoc velikih ljudi dosao do top mamca ja vise ne razmisljam,odem i kupim to sto mi treba,nista specijalno i nista papreno skupo i to je to...ali posto je ovde tema GLM Meleg da i to dodam,uvek cu pre da verujem u doze Nutre,Solara i SBS nego Melega......i kao Kristijan sto je napisao,GLM moze a i ne mora,za mene nebitna stvar. Ako bi me neko pitao sta je nezaobilazna komponenta za divlju vodu izdvojio bih Stimulin amino i Atrakt natural,GLM zacelje,mada ni to.................

Link to comment
Share on other sites

Imamo situaciju.....nekontrolisano kretanje u vise pravaca.....a,GLM?

Jel onda valja il ne?msm od Melega....

Valja i poboljsava mamac.Ne vidim zasto ne verujes da Melegov proizvod nije dobar?Nesto subjektivno ili objektivno imas sumnju?

Link to comment
Share on other sites

Ne,nego ga nisam nikad koristio,a voleo bih da cujem od nekoga ko ga je koristio pa da ga uporedi sa nekim drugim proizvodjacem....

Koristim ga od neke druge firme(ne hih da reklamitam)i meni radi posao sto bi se reklo(znaci probao sa i bez.....)da ne duzim....

Link to comment
Share on other sites

Uvek raspolozen za neko lepo pecanje posebno Dunav iako mi to nije jaca strana  :give_rose:

Ali opet da jos jednom pitam,sta znaci napucana boila?  ja sam kao pocetnik razmisljao sta mecati u boile,kada sam uz pomoc velikih ljudi dosao do top mamca ja vise ne razmisljam,odem i kupim to sto mi treba,nista specijalno i nista papreno skupo i to je to...ali posto je ovde tema GLM Meleg da i to dodam,uvek cu pre da verujem u doze Nutre,Solara i SBS nego Melega......i kao Kristijan sto je napisao,GLM moze a i ne mora,za mene nebitna stvar. Ako bi me neko pitao sta je nezaobilazna komponenta za divlju vodu izdvojio bih Stimulin amino i Atrakt natural,GLM zacelje,mada ni to.................

Moze moze dodji da napravimo jednu kampanju , sarana ima ali ne mnogo i sve su krmache :) 

Sto mene pitas sta je napucana boila :) Ja pecam sa lajt varijantom :) Takodje i ja koristim 2-3 stvari i ta boila radi lepo i fino peca , i sto bi sad ja izmisljao toplu vodu i rupu na saksiji kad imam to sto mi treba . Neznam sta je napucana boila ali znam sta je boila natrpana kojekavim budalastinama ...  

Link to comment
Share on other sites

Limare ti si moguci bilioner a da toga nisi ni svestan :)
To sta si ti stvorio ,  SBS ,  Solar i Nutra nece za 3 zivota . Mamac koji lovi u svim situacijama plus sto blokira sve druge boile i peca samo i iskljucivo to !
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

Sto se tice Melegovog GLM-a kvalitet mu je vrhunski,nista nije gori od nutre,njega sam koristio cak je za klasu i bolji i ja bih uvek koristio pre Srpski brend naravno ako ne zaostaje za nekim drugim u kvalitetu...

Citam postove pa bih se nadovezao na neke...

 

Saran nikada i nigde ne moze bolje da se peca na kukuruz i apsolutno boila ima uvek mnogo vece sanse nego kukuruz kako na rekama tako i na jezerima pogotovo!

 

GLM bilo kog proizvodjaca u Fish miksu miksu na bazi ribljih brasana ne moze da dodje do izrazaja pogotovo ako u muksu ima LT ribljih brasana tako da bez obzira koliko ga vi dodajete nece imati smisla ali je po meni obavezan sastojak!

 

Razlika izmedju boile za divlju vodu i komercijalu je u utrosenom novcu i za komercijalu je potreban dobar miks pa sve ostalo!

 

Melegovi odlicni sastojci :GLM,Liver puder,Shel shoch provereno,mana je sto ih on cesto nema!

Link to comment
Share on other sites

Citam postove pa bih se nadovezao na neke...

 

Saran nikada i nigde ne moze bolje da se peca na kukuruz i apsolutno boila ima uvek mnogo vece sanse nego kukuruz kako na rekama tako i na jezerima pogotovo!

 

I ja citam neke postove, pa prosto ne mogu da verujem...

 

Za ovakvu konstataciju kolega, potrebno je imati iskustvo od iha-ha godina pecanja na rekama i jezerima!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I ja citam neke postove, pa prosto ne mogu da verujem...

 

Za ovakvu konstataciju kolega, potrebno je imati iskustvo od iha-ha godina pecanja na rekama i jezerima!

Meni nije jasna druga recenica...U LT ribljim brasnima GLM ne igra nikakvu ulogu ali je obavezan sastojak
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mene ķao neukog interesuje koje je to razlika između rečnih i jezerskih šarana i na osnovu čega su to jezerski više podložni proždiranju boila od rečnih kad kažeš da je boila "pogotovo" dominantna na jezerima?! U svom prvom postu koji si napisao na ovom forumu naveo si tri vrlo ozbiljne tvrdnje bez argumenta ni jednog. Ne kažem da nisi u pravu. Nego bi voleo da znam iz čega si izvukao te zaključke kad ih tako samouvereno iznosiš?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sto se tice iskustva,pozamasno je pogotovo na divljim vodama.....90% sam pristalica istih i na tome se zasniva moj ribolov!

 

GLM ima specifican miris koji u kombinaciji sa jakim brasnima(ribljim) ne dolazi do izrazaja a to da je pod obavezno staviti odnosi se na mene,koristim ga u svim svojim miksevima inace ih pravim sam...

 

Saran jezerski i recni imaju potpuno iste navike i obaveze a to je da dodju u toku dana najlakse do hrane,razlika je u nacinu pecanja na reci i jezeru..

 

Na jezeru sa malom kolicinom boila i dobrim odabirom mesta uz manje prisustvo cverglana mozete jako lepo da pecate dok na reci zbog oblika mamca i brze vode to jednostavno nije moguce.....Za reku se koriste teza brasna i mnogo vise boila da bi se uspesno pecalo,bar je to u mom slucaju...

 

Na ovom forumu cu se truditi da budem aktivan od sada pa nadalje,komentarisem i stojim iza toga samo na osnovu svog iskustva bez ikakve namere da nekoga uvredim a i sa namerom da nesto naucim od kolega po stapu...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mene ķao neukog interesuje koje je to razlika između rečnih i jezerskih šarana i na osnovu čega su to jezerski više podložni proždiranju boila od rečnih kad kažeš da je boila "pogotovo" dominantna na jezerima?! U svom prvom postu koji si napisao na ovom forumu naveo si tri vrlo ozbiljne tvrdnje bez argumenta ni jednog. Ne kažem da nisi u pravu. Nego bi voleo da znam iz čega si izvukao te zaključke kad ih tako samouvereno iznosiš?

Na osnovu vise od 10 godina pecanja sarana i iskljucivo sarana na sopstvene mamce licne izrade i dane i dane provedene pored vode...

Link to comment
Share on other sites

Imam i ja vise od 16 godina iskustva u svemu tome pa se opet ne bih usudio da tako lako iznosim neke zakljucke. Konkretno ovo za jezera nije tacno. Pecao sam na mnogo jezera sirom ovog dela Evrope i divljim i pitomim i kakvim god hoces i iskustvo je potpuno drugacije.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...