Jump to content

Banana


novomilosevo

Recommended Posts

Pravio bih bananu za sledecu godinu ove godine mi je dala par lepih riba ali sam imao neku staru boilu minimum 5 g jedva mi je prosla heklica :) Kakva su vasa iskustva sa njom i neki saveti ?

http://octopus.rs/image/cache/data/210%20mamci-primama/210-boilimix/230-solar/Solar-MixTopBanana-800x500.jpg[t

Link to comment
Share on other sites

Imas dosta pisano na forumu za bananu ali nista konkretno niko nije otkrio.....i dalje se se neki sastojci za bananu precutkuju i kriju ....znas i sam staro pravilo:''rolaj,eksperimentisi i sam ces znati i zakljuciti sta ti riba jede ''-na kraju to ti je NAJMERODAVNIJE i najjeftinije resenje a ne da isprobavas savete nekih guru majstora koji su nalupali neke komponente za koje nisu ni sami sigurni dal rade sa bananom i datim mixom.......ja nisam imao nekih senzacionalnih uspeha sa bananom pa nisam kompententan da se upustam u dalju raspravu tako da cu samo pratiti ovu temu i gledati u kom smeru ce otici  :search:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

koja? :pardon:

eh sad puno pitas...hahha..da si bilo koga drugog pitao pa i nekako...al od njega tesko da ces da dobijes bilo kakvu informaciju sto se tice hemije i miksa...meni pre neki dan da da pomirisim boilu ...i sad meni mirise na ananas ja ga pitam jel ananas on cuti nece da kaze.,...sta dalje da pricamo..hahahha :D

Link to comment
Share on other sites

Pisano o banani puno tako da ako se potrudis vidjeces sta sve ima i kako ima.

sto se tice sastojaka sam mix nije ono sto je bio-ranije je bio pravi bird mix a danas je brasno sa tri zrna u cjeloj kili ,tako da sada trpi neke izmjene i sam mix

 

powder candy je daleko daleko bolji od liqwida.uopste nije isto,daje kremastu nijansu boili i razlicito je sladunjav.i ovo se vise neproizvodi

 

ofitial secret se neproizvodi jedino da nadjes nesto na stanju u nekoj prodavnici pa da uzmes jedno 10 kom,

 

ja koji pecam na ovaj mix neznam koliko godina i meni broj jedan za proljece neznam sta cu da radim jer nista nije ono sto je bilo,a ne tek tako napisati recept koji je ranije bio 100% siguran a danas nije ni 50%

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pisano o banani puno tako da ako se potrudis vidjeces sta sve ima i kako ima.

sto se tice sastojaka sam mix nije ono sto je bio-ranije je bio pravi bird mix a danas je brasno sa tri zrna u cjeloj kili ,tako da sada trpi neke izmjene i sam mix

 

powder candy je daleko daleko bolji od liqwida.uopste nije isto,daje kremastu nijansu boili i razlicito je sladunjav.i ovo se vise neproizvodi

 

ofitial secret se neproizvodi jedino da nadjes nesto na stanju u nekoj prodavnici pa da uzmes jedno 10 kom,

 

ja koji pecam na ovaj mix neznam koliko godina i meni broj jedan za proljece neznam sta cu da radim jer nista nije ono sto je bilo,a ne tek tako napisati recept koji je ranije bio 100% siguran a danas nije ni 50%

Znaci pola stvari ne mogu naci ?

Link to comment
Share on other sites

Imas sve sastojke(iz gore pisanih postova) da kupis,e sad odakle nasim trgovcima roba koja se ne proizvodi(kako Jane kaze) u to ne ulazim....Ne pratim prekid proizvodnje hemije kao neki iz prostog razloga jer ne ulazem novac mnogo u hemiju jer uglavnom pecam divlje vode gde na zalost ima dosta cverglana.....ali vidim da nasi trgovci vesto izlaze na kraj sa nestasicom proizvoda  :)

 

Vecu paznju bih posvetio miksu koji si odabrao....imas na forumu dosta postova o miksu i svi cemo se sloziti da to nije onaj isti miks kao ranije....pojavljuje se u vise boja,nije istog mirisa,nema istu kolicinu zrnevlja....tako da lako moze da ti se desi ako porucujes u kratkom vremenskom intervalu dobijes dva razlicita miksa i kad uradis boilu sa istom hemijom i uporedis boile eto ''enigme''....pa izadjes na vodu,riba slabije radi i krece polako crv sumlje -za sta si dao pare???  :fool:  :fool:  :fool:

Link to comment
Share on other sites

Uz duzno postovanje svih koji su pisali u temi o banani, pisano je puno ali u prazno... tako da ce, ako se potrudi da iscita, dzabe izgubiti vreme :D

Mozda se sad neko konacno malo vise da se otvori....kad nema vise ovih dodataka u proizvodnji pa nam kaze sa cim smo trebali da solimo i secemo bananu  :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam radio ovako a i sad kad pravim bananu pravim ovako

1kg mix

1.5kafene kasike oficial secret

1.5kafene kasike sweet enhaner powder candy

10kapi bergamot oil

7ml aroma

15ml stimulin amino ili 6ml promotor l

 

Nikakva velika mudrolija i to u principu uvek peca samo sto mix sad nema veze sa mixom pre 7-8godina ni boja,ni granulacija,ni kad se rola nike isti... Strari je bio nekako kompaktniji a imao je vise zrnevlja ko zvaka je bio. Pecao sam ovako i na domaci mix sve isto samo domaci mix

A sastojaka je bilo mislim da ih ima jos uvek

 

Jane verovatno ima neku veliku tajnu neki soecijalni dodatak koji ubacuje pa nemoze da da recept

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ako se potrudis mozes, al sta kad potrosis.bolje trazi alternativu na vrijeme kao I ja

 

Mozes li bar da kazes sta je alternativa?

Ne mora u kojoj kolicini!

 

Ili si i dalje pri stavu "svaka voda je prica za sebe, probaj, istrazuj, kombinuj i vreme ce ti to najbolje pokazati..."?!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi dzaba pricate o tom Solaru od prije i danas. Solar je u banani ali bukvalno. Ima jacih i boljih firmi od Solara barem deset sada na trzistu. Solar je razjeban od strane Martina Lockea, covjek puko ko fosna. Udarila mu slava u glavu. Znam covjeka koji je presao iz jedne renomirane firme u Solar i zajebao se, nakon toga pobjegao glavom bez obzira iz Solara.

Zasto neko ne kaze svoj mix recimo za Bananu. Puno jeftinije i siguran sam i bolje se moze napraviti, a da to riba jede bez problema!

Link to comment
Share on other sites

mleko u prahu

biskvitna jajcana zuta sa medom

uljana repica,

pcenicne klice

 

kod mene sada sve ide to u bananu

 

tecni dodatci

stimulin amino 10ml

black pepper 4 kapi

secret agent 0,5

 

bananu nestavljam ni aromu nit ofitial jer je ima previse u mixu

Link to comment
Share on other sites

Sve ima da se kupi da bi napravio Solarovu bananu,lupetanje u prazno da pre i sada nije isto,kog to bole djoka kad to peca isto a mozda i malo bolje....njihov zasladjivac ne vuce na krem nego na breskvu,ono da znate da ne treba da bude krem banana kao sto ni Solarova aroma nije samo banana. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bananu prvi put pravio 2004. i od tada se druzimo i vidljive su razlike u strukturi miksa ali lovnost do danas nepromenjena,kao i SVE stvari u zivotu nesto od pre 10 godina i danas ne moze NIKAKO biti isto pa ni miksevi o kojima razglabamo bilo kog proizvodjaca! mani se tih gluposti tipa ja kupujem u Engleskoj tamo je skuplje pa je i bolje,ti zivis u Makedoniji pa si u hendikepu sa kupovinom bilo cega,kod nas postoji uvoznik mislim od 2000. ili 2001. i koji nema razloga da jebe bilo sta sa bilo cime na sta ti aludiras non stop jer ti kad kupis u Engleskoj to je mnogo jace i bolje.....Sve te Engleske prodavnice i on lajn sopovi su muda marjanova za naseg uvoznika Solara,upamti..............................

Inace,Likvid kendi je Talin i ne moze praskasti nikad biti bolji,Banana sa 1ml likvid kendija je jako slatkog prijatnog ukusa,pakovanje 100ml imas za 100kg miksa,ima li sta lepse?! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...