Jump to content

Shimano Speedmaster Ax Vs. Xs1 Intensity Vs. Velocity


Recommended Posts

Postoji trilema što kupiti, pa ako netko može ukratko opisati odnos prema karakteristikama tri štapa iz naslova.

Konkretno, Speedmaster je najlakši od sva tri navedena, nešto teži je XS1, pa Velocity.

Speedmaster je "stara serija", karbon XT100+Biofibre, dvostruke vodilice, dok bi XS1 treba biti unaprijeđena verzija Speeda s drugom tehnologijom karbona i jednostopim vodilicama na gornjoj sekciji.

Velocity bi trebao biti unaprijeđena verzija Beastmastera.

E sad... da li je XS1 zaista "bolji" štap od Speedmastera, odnosno da li su oba bolja od Velocitya za koji sam do sad čuo samo pohvale.

Svaki komentar je dobrodošao! :pivopija1:

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je nezahvalno pisati na ovakvim temama trilema i sl . Retko ko ja recimo imao sva ta tri stapa pa da mu moze pomoci koji bas da uzme . U nekom tamo postu onaj pitao koji stap dali c3 novi ili stari ili neki treci. A i da je neko imao sva tri stapa pitanje je dali su iste gradje za kakve vode kakva pecanja itd.... kazem pametnije je ne otvarati ovakve teme vec pojedinacno ima pisano na forumu o vecini stapova pa zakljucite sami a i mislim da je najpametnije ako si u mogucnosti da uzmes i probas stap pa odlucis sam a pre toga pronjuskaj po forumu .
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je nezahvalno pisati na ovakvim temama trilema i sl . Retko ko ja recimo imao sva ta tri stapa pa da mu moze pomoci koji bas da uzme . U nekom tamo postu onaj pitao koji stap dali c3 novi ili stari ili neki treci. A i da je neko imao sva tri stapa pitanje je dali su iste gradje za kakve vode kakva pecanja itd.... kazem pametnije je ne otvarati ovakve teme vec pojedinacno ima pisano na forumu o vecini stapova pa zakljucite sami a i mislim da je najpametnije ako si u mogucnosti da uzmes i probas stap pa odlucis sam a pre toga pronjuskaj po forumu .

U potpunosti se slazem  :good:  

 

Speedmaster nisam video ali sam drzao velocity i xs1. Po meni xs1 jedini shimano stap koji vredi paznje! 13ft 3.5lb.

Jel ovo vazi za sve shimano stapove 13ft 3,5lb ili samo za ova 3 navedena? 

Link to comment
Share on other sites

A koji k..c znaci i da bacis 300m,pola km?? Pa u srbiji retko gde ima vode a da pecas preko 100m? Uglavnom se sve svodi na komercijale. Divlje vode ko peca manje vise razvlacenje ,aj ajde. Jezera po bosni i hercegovini,pelagicevo,zabar,hrvatska ima najveci izbor voda ,pa ne verujem da retko ko peca preko 130-150m? Opet u vezi bacanja,samo olovo pa i ajde. Al na to samo boila,vec skrati zabacaj. Da ne govorimo sa pva ,pa mnogima je i daljina od 100m misaona imenica. Svaki stap baca,sad sve zavisi kome sta treba.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Baca ali do kad baca.....po ono sto sam mogao da procitam Ljudmil je polomijo MNOGOOOO velositi stapova koristi ih zbok relativno niske cene.

Naravno to neznaci da pri normalnu upotrebu stap nema da traje.

tako je jedan akn kosta kao 3 valoecitya. I ja sam cuo da ihje dosta polomio.
Link to comment
Share on other sites

Dimov je Velocity stapove lomio silujuci ih, a daleko od toga da su to stapovi koji tek tako lahko pucaju.

Frajer je kao i svi dalekometni bacaci stapolomac, jer nema tog koji nije slomio neki stap,a bavi se kastingom! Svi su stapovi pucali! Nema tu iznimke!

I opet, ne puca to ko na traci, kao sto se da zakljucit iz vasih komentara. Neko ko cita sa strane, pomislit ce da ovaj uzme stap u ruke i eto ga pukao stap. Nije to tako lahko bas. Treba imat i snage polomit stapove. Na stranu ako ima greska na stapu pa puca ko ledenica citava serija. Takve probleme su imali Greys i Chub, ali nikad Shimano.

Ja sam samo postavio recimo rezultat koji su postavljali ljudi na kastingu u Turskoj sa 3lb stapovima! Iz prilozenog se vidi da je to sve, samo ne neozbiljan stap, kako Limar napisa!

PS: I imao bih pitanje za FIlipa! Koliko je to mnoooogoooo stapova slomio Dimov, koliko si cuo?

Link to comment
Share on other sites

Bilo je price da je polomijo puno sada glupo je da ja lupim broj ali mislim da je bilo 30.40 mozda vise mozda manje.Ljudmil je Vasilu licni prijatelj mozda zna nesto vise....

Opet kazem da ne ispadne da kritikujem stap,ali bas zbog tog kastinga su puno skocili da kupuju Velositi misle da sam baca :)

Link to comment
Share on other sites

Bilo je price da je polomijo puno sada glupo je da ja lupim broj ali mislim da je bilo 30.40 mozda vise mozda manje.Ljudmil je Vasilu licni prijatelj mozda zna nesto vise....

Opet kazem da ne ispadne da kritikujem stap,ali bas zbog tog kastinga su puno skocili da kupuju Velositi misle da sam baca :)

Velocity 13 3.5lb 50mm sam imao i stap je best buy za cenu od nekih 100 evra. Odlicno baca,dobro nosi pva,lepo se ponasa na ribi,davao drugaru nosio ih je na par takmicenja i prezadovoljan. Jedini minus tom stapu je sminka i kozmetika ali to nije na kraju krajeva ni bitno. Svi ostali tribali sem kozmetike nista nisu bolji od njega!
Link to comment
Share on other sites

Bilo je price da je polomijo puno sada glupo je da ja lupim broj ali mislim da je bilo 30.40 mozda vise mozda manje.Ljudmil je Vasilu licni prijatelj mozda zna nesto vise....

Opet kazem da ne ispadne da kritikujem stap,ali bas zbog tog kastinga su puno skocili da kupuju Velositi misle da sam baca :)

Vidi druze, to ti nije tacan podatak uopste! Na to 30 - 40 ljudi su ocito dodali nule na kraju. Istina je da je covjek polomio 4 stapa u verziji 13' 3,5lb

 

Ja ga pitao na fejsu, u friend listi mi covjek i ponekad popricamo na chatu, i vidi sta mi odgovara, a nema bas nikakav razlog da laze.

 

http://i.imgur.com/z7ipKXw.jpg

 

Tako da to napuhavanje ljudsko od usta do usta bas je nekad malo pretjerano i ide na zivce.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Evo i mene....

Da ukratko napišem zašto sam i postavio temu.

Imam trodjelne Spedmastere AX 3.60m, 3 lb. Pelijepi, tanki, jaki do bola (provjereno!), jedino malo tvrđi.

Kako nekad i trebam izaći dalje, ne da mi vrag mira pa sam razmišljao o preslasku na dvodijelne 3,90 jer mi ta dužina bolje leži. Probao baciti par puta s Velocity 3,90, 3,5lb i štapovi su stvarno ok. Ribu na njima nisam imao.

E sad zašto ona trilema s početka teme....

Znači tražim štap koji može dobro baciti, a da je lijep, pouzdan, dugotrajan i relativno ugodan na ribi. I da ne košta previše.

U cjenovnom rangu do +/-100 € hvale se Maver Genesis, Cormoran AKX (mislim da je ta oznaka), evo sada i Strategy i Velocity.

Do +/- 200 € Speedmaster, XS1 intensity, Nash Entity...i ta cifra mi je plafon za potrošiti za štap.

Entity npr. je izgledom prekrasan štap, izvanredan (bolji od Shimana) pod ribom, daleko idu, ali se priča da nije to isti rang kvalitete blanka jer ne podnosi ono što može Shimano, odnosno češće krcnu. Isto tako i za ostale koje sam naveo. Da li je to zaista tako, ne znam.

Moje iskustvo je da što god sam do sad od Shimana kupio zaista vrijedi i traje. Mašinice pogotovo. Niti jedna mašinica ostalih proizvođača, a vrtio sam ih mali milion, nema tu glatkoću rada od kočnice do samog mehanizma kao Shimano. I tu me nitko ne može uvjeriti u suprotno. Zato kod izbora mašinice dileme nemam. Shimano.

Sa štapovima opet toliko iskustva nemam i zato je tema i postavljena. Ono što ja iz svog iskustva mogu konstatirati je da Shimano štapovi stvarno traju. Zaista rijetko, kako je već netko gore i naveo, a i ja nikad vidio, pucaju. I lijepi su. Jedino krući....

Puno se po forumima, pogotovo rumunjskim, piše o XS1 intensityu i Velocityu. I jedan i drugi lijepi, daleko idu (Velocity za nepovjerovati čak i dalje), relativno ugodni pod ribom s obzirom na libražu, jaki. A Velocity duplo jeftiniji!

Kako većina od nas, pa ni ja, nismo sinovi saudijskog šeika i vjerujem da se za bolji pribor štedi duži vremenski period u dilemi sam da li onda za npr. XS1 zaista vrijedi potrošiti duplo više para nego za Velocity.

Hmmmm....

Link to comment
Share on other sites

Druze to da li vredi ili ne vredi uzeti skuplji stap je relativno. Ako neki stap tebi odgovara i ispunjava uslove koje trazis onda nema potrebe da uzimas skuplji. Ako sam shvatio dobro ti na Velocity nemas primebde nikakve....sto bi onda trazio skuplji?
Link to comment
Share on other sites

Velocity je daleko nekvalitetnija zavrsna obrada od xs1 . Naravno ako volis lepseu zavrsnu obradu onda to ces i platiti i ako si uzivaoc i sto milance kaze sminker onda platis i uzivas
Link to comment
Share on other sites

Jbte, al' baratas informcijama...

To bre za neku sluzbu radis, garant!!!  :rofl:  :rofl:  :rofl:

 

S' tobom vise nema ulaska u diskusije...  :unknw: 

Samo potvrdno kad se odgovara na tvoje postove!  :rofl:

:D

 

Stavio sam i dokaz da sam upravu hebiga :D ne radim za sluzbu nego sam pitao lika direktno. Pozdrav 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...