Jump to content

Potrebna Pomoc


Branko carpista

Recommended Posts

Ove godine planiram pecanje na jednom kanalu koji je relativno blizu mene tako da cu ga često posećivati jer ima lepih primeraka sarana,kanal se uliva u more tako da je voda slatko-slana,isključivo se peca na kukuruz pa me zanima vase misljenje dali ima smisla da krenem sa hranjenjem boilama i koliko vremena po vašem mišljenju treba da bi šaran prihvatio boilu i ako moze neki recept za boile ako je neko vec imao ovakvu situaciju,ja se prvi put srecem sa vodom gde se isključivo peca na kukuruz tako da sam u dilemi.Bistro
Link to comment
Share on other sites

Ako se vec iskljucivo peca na kukuruz i ako ima dobrih rezultata, ne vidim potrebu zasto bi hranio sa boilama i zamarao se sa receptima i pripremom, kad mozes da skuvas kukuruz ili da uzmes secerac, nahranis, nanizes nekoliko kom. na dlaku i udri.
Link to comment
Share on other sites

Naravno da moze i posto ima puno sitnije ribe preporucio bih vam da hranite sa boilom veceg promera od 18mm pa nadalje i bilo bi dobro da budu tvrdje da ih sitna riba nebi lako razbijala , ima jos jedna dobra fora recimo odlucite gde cete zabacivati stapove i 3-4 m udesno ili ulevo od toga gde su vam krajnji stapovi bacite grudve sa hlebom ili nekom drugom hranom kako bi ste odvukli tu sitnu ribu u stranu da vam ne rastura hraniliste za sarana tako cete uspeti da izvrsite selekciju sitne ribe . A sto se tice recepata imate jedan bas lep recept koji je kristijan dao pa mozete sa njim slobodno da probate . iskopiracu vam link ovde da netrazite 

 

https://www.exyucarp.com/forum/index.php?showtopic=10438

 

tu je recept pa prostudirajte 

Link to comment
Share on other sites

Zato što ima previše bele ribe deverike,karaša,klena itd.tako da krupnija riba nemože ni doći na red od sice a vidjao sam ogromne sarane kako se sunčaju.Zato pitam ako neko ima iskustva dali ga mogu navući na boilu i koliko vremena treba da se navinkne

To vreme za koliko ce se navici videces kroz praksu. Ako si nasao dobro mesto  hrani ga obilno kukuruzom i ostalim partiklama i pecaj na njega. Kada saran pocne da dolazi na hranjeno mesto i budes imao rezultate, prebaci jedan stap na tu boilu na koju mislis da pecas, druga dva i dalje na kukuruz. Pocni po malo da prihranjujes i boilama ali bez preterivanja. Prati sta se desava. Kako bude saran poceo cesce da uzima boilu a da zanemaruje kukuruz prebacuj polako iostale stapove na boilu, jedan po jedan i hrani intenzivnije boilama

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice sitne ribe i cverglana moj savet ti je da nikako ne izostavis tigrov orah. Jedu ga samo saran i amur i on je jako dobar za mesta gde ima puno sice. To bi ti bila jeftinija varijanta od boile a saran ga obozava. Ja ga uvek imam i u spodu i na udici kada pecam takve vode.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice sitne ribe i cverglana moj savet ti je da nikako ne izostavis tigrov orah. Jedu ga samo saran i amur i on je jako dobar za mesta gde ima puno sice. To bi ti bila jeftinija varijanta od boile a saran ga obozava. Ja ga uvek imam i u spodu i na udici kada pecam takve vode.

sa svim se slazemosim da tigrov jede samo saran i amur. Jedu ga ibabuske i deverika , provereno .
Link to comment
Share on other sites

sa svim se slazemosim da tigrov jede samo saran i amur. Jedu ga ibabuske i deverika , provereno .

Mozda neki krupniji primerci, suvise je tvrd za sicu....a cverglan i ako ga uzme moze samo da ga ispljune

Link to comment
Share on other sites

Mozda neki krupniji primerci, suvise je tvrd za sicu....a cverglan i ako ga uzme moze samo da ga ispljune

ispljune ga napolje kad ga izvadim na udicu a primerci od pola kile i na gore i babuska i deverika . Salekg zna takodje odlicno to
Link to comment
Share on other sites

Hrani boilom slobodno i ako je kvalitetna prihvatit ce je saran sigurno. To sto se peca na tom kanalu iskljucivo na kukuruz u ovom slucaju moze da bude i prednost. Saran je znatizeljna zivotinja koja voli da proba sve i svasta i ako je to dobro, nema razloga da ne prihvati boilu ispred kukuruza.

Link to comment
Share on other sites

Bas tako sto ti kaze tarik mozda bude prednost i verujem da ce biti jer ces ga toli hraniti boilim jer kad ti legne na boilu ti si u velikoj prednosti . A na svakoj vodi se veoma brzo navikne na boilu . Kombinuj ti lepo pola spoda sa starim kukuruzom i sitnijim zrnevljem pola boile . Neka ti hranjenja budu recimo po 700-800 gr boile po hranjenju a hrani ga ponedeljak pa sreda pa etak i onda dodji subotu i nedelju otpecaj i odma na boile stavi slobodno sva tri stapa ako ti je lokacija dobra garant se priviko samo ga trebas docekati.... a posle toga mozes nastaviti kad ti se saran javi da hranis samo boilim i odrzavas tu poziciju
Link to comment
Share on other sites

Hvala puno drugari zaboravio sam da napišem da sam probao i na tigrov orah ali od dvadeset griza dobijem jednog sarana ostalo bela riba ima je baš previše,da se razumemo to su primerci od pola kilograma pa navise i nemogu od njih da dođem do željenog cilja probao sam i na boilu i nista se nije dogadjalo kasnije mi je jedan italijan rekao da se iskljucivo peca na kukuruz i da saran nije naviknut na boilu zato sam i pitao za iskustva da bih znao dali da se upuštam u tu avanturu.Još jednom hvala svima na pomoći BISTRO
Link to comment
Share on other sites

Hvala puno drugari zaboravio sam da napišem da sam probao i na tigrov orah ali od dvadeset griza dobijem jednog sarana ostalo bela riba ima je baš previše,da se razumemo to su primerci od pola kilograma pa navise i nemogu od njih da dođem do željenog cilja probao sam i na boilu i nista se nije dogadjalo kasnije mi je jedan italijan rekao da se iskljucivo peca na kukuruz i da saran nije naviknut na boilu zato sam i pitao za iskustva da bih znao dali da se upuštam u tu avanturu.Još jednom hvala svima na pomoći BISTRO

Uzima šaran boilu i bez navikavanja

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako ti je takva situacija sa sitnom ribom, slobodno uzmi pa hrani i pecaj sa velikim boilama 22mm pa na gore. Neka te ne bude strah staviti i 30mm boilu na udicu. Tako ces se rijesiti manje ribe a saran svakako od 5 kg to hladno moze da proguta a za velikog ne brini. Bitno ti je pogoditi kombinaciju na koju ces ga prevariti. 

 

Uzmi probaj neki smrad pa hrani sa njim. Nije dovoljno samo nabaciti boilu na dlaku i onda sam sebi reci, pa probao sam, nece! Treba ga i nahranit sa boilom. Sa obzirom da je kanal u pitanju, ne rece ti nama koliki je ali svejedno tu saran sigurno ne miruje i nomad je sigurno. Seli se u potrazi za hranom. Pusti ti to sto pricaju da se on lovi iskljucivo na kukuruz. Nema sanse da ako je dobra boila da ce propustiti da proba taj zalogaj. 

Link to comment
Share on other sites

Hvala puno drugari zaboravio sam da napišem da sam probao i na tigrov orah ali od dvadeset griza dobijem jednog sarana ostalo bela riba ima je baš previše,da se razumemo to su primerci od pola kilograma pa navise i nemogu od njih da dođem do željenog cilja probao sam i na boilu i nista se nije dogadjalo kasnije mi je jedan italijan rekao da se iskljucivo peca na kukuruz i da saran nije naviknut na boilu zato sam i pitao za iskustva da bih znao dali da se upuštam u tu avanturu.Još

jednom hvala svima na pomoći BISTRO

Veličinu ribe ćeš selektovati prihranom a ne mamcem na udici,ako ima puno bele ribe a ti hraniš "školski" šećerac,prelete,zrnevlje,kukuruz... možeš da staviš i boilu veličine teniske loptice opet će ti se hvatati bela riba kacice se sa stane,gricka će boilu dok je ne smanji pa će se ubode ili na kraju poguta....

pravi veće boile 18+ mm i hrani samo njima i po malo ostalog tek par šaka...

Link to comment
Share on other sites

E ovako kanal je širok nekih tridesetak metara,dubina je nekih tri ipo metara s tim što vodostaj varira zbog plime i oseke za dužinu nisam siguran ali najmanje desetak kilometara pa i više. Prošle godine sam tri puta pecao svaki put od petka do nedelje, prvi put boile ništa se nije dogadjalo i u priči sa ostalim ribolovcima saznao da se peca na kukuruz,drugi put pripremio kukuruz i problem sa belom ribom,treći put probao tigrov orah ista prica.Posle toga sam precrto taj kanal ali one sarane što sam video u njemu mi nedaju mira

 

Carp Yo Yo druže do sada sam pecao isključivo na kupljene boile Cc moore je u pitanju(odyssey xxx i pacific tuna) i imao solidne rezultate probao sam i druge firme ali meni se najbolje pokazao Cc moore

pošto živim u stanu nisam imao uslova za pravljenje boila ko je u situaciji ko ja razumeće, međutim sada sam uzeo magacin i planiram da od ove godine počnem da hemijamtako da je pomoć i svaki savet dobrodošao naravno neću se buniti ni za receptemada već ima dosta toga već na forumu ali nikad nije previše

POZDRAV SVIMA

Link to comment
Share on other sites

Kolega ako pocinjes na vodi na kojoj se slabo(ili nikako) lovi na boile pre ti savetujem nesto laganije i kremastije nego odisey i tunu. Od cc moore ce ti riba na takvoj vodi pre prihvatiti Live System. Probaj sa njim kad pocne sezona, to i jeste mamac za hladniju vodu. Posle kad udjes u ritam sa hranjenjem boilama i ribolovom na iste mozes da predjes na odisey i neke teze varijante i da ganjas kapitalce. Pretpostavljam da je Italija u pitanju? Iz mog skromnog iskustva i onoga sto znam iz ribolova tamo i razgovora sa drugima koji cesto love jeste da generalno na Po i kanalima koji se u njega ulivaju, ali i na drugim vodama u okolini riba mnogo bolje reaguje na vocne i krem boile. Probaj live system, siguran sam da ces biti zadovoljan
Link to comment
Share on other sites

Jeste kristijane u pitanju je Italija JEYDEE mi je na početku posta predložio jedan tvoj recept tako da cu probati s njim,ja generalno pecam 90% na jezerima,u italiji i sloveniji i uvek experimentisem ali najbolje uspeha imam sa odisey i tunom e sad to su vode gde se već dugo peca na boilu međutim ovaj kanal je druga prica videćemo planiram već od marta početi sa hranjenjem pa se javljam ako bude bilo rezultata.Pozdrav
Link to comment
Share on other sites

Jeste kristijane u pitanju je Italija JEYDEE mi je na početku posta predložio jedan tvoj recept tako da cu probati s njim,ja generalno pecam 90% na jezerima,u italiji i sloveniji i uvek experimentisem ali najbolje uspeha imam sa odisey i tunom e sad to su vode gde se već dugo peca na boilu međutim ovaj kanal je druga prica videćemo planiram već od marta početi sa hranjenjem pa se javljam ako bude bilo rezultata.Pozdrav

Probaj ti druze u svakom slucaju onako kako sam ti predlozio boile od 18mm a u stranu baci neku bilo kakvu hranu kako bi koliko toliko odvuko sitnis sa hranilista za sarana . Mozes da probas i belu cokoladu ili neku krem bananu tako malo sa vockicama i kremom a kad ga navuces polako ubacuj i meso da ti drzi ribu i bice rezltata sigurno a partikle sto se mene tice ja bi ih i izbegao mozda za pocetak . I pravi tvrde boile ili ih susi duze ili ubacuj egg albumin ako ti nije skupo . Recept imas za meso ako si procitao celu temu gde je recept skontao si sve . Ali ako treba nesto slobodno javi mozes i na pp kako ti volja . 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tu treba 12-13 zrna kukuruza na udicu i podici sve to malo,nema sanse da ne dodje lepa riba....po meni su kupovne boile glupost,zato dajem prednost kuruzu Ali ako imas ozbiljnije boile tu kuruz Nema sta da trazi.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...