Jump to content

Century Ng


Recommended Posts

Imam century NG 12f i 3,5lb stara serija. Prvi sprovodnik je 40mm. Da li neko zna kako bi se stap ponasao ako bi mu zamenio sprovodnike sa 50-16mm? Ako je neko to radio gde je radio (osim MG servisa koji dere kozu) i koliko ga je kostao i naravno kako mu se pokazao stap? HVALA
Link to comment
Share on other sites

Kada se menja tip karika i raspored i velicina u vecini slucajeva mora i da se pomeri halter na stapu. Pogotovo ukoliko se stavljaju K karike kao sa slike. To naravno zavisi i od masinice koja se koristi. Nije svejedno koja je u pitanju. Daiwa masinice uglavnom imaju uzu, konusnu spulnu i najlon ima manju oscilaciju prilikom izbacaja. Dok Shimano modeli imaju mnogo siru splunu i prave mnogo veci krug. Ukoliko je prva karika previse blizu halteru bez obzira na to sto je K oblika dolazice do prevacivanja najlona preko nje! Sve to mora da uradi neko ko se dobro razume u blank, u njegovu test krivulju i ponasanje. Imam stap isti ovaj sa original Century Slim SIC karikama koje su fenomenalne a imam i drugi set stapova koji ima Fuji K karike. Nikakvu razliku ne primecujem u funkcionalnosti. Samo estetika ali i to je individualno vrlo. Fuji K se krecu od nekih 70e po setu za obicne Gun smoke modele pa do i preko 200e za one fensi Torzite i slicne modele.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zašto menjati karike? Zar mislite da su neuki ljudi pravili i proračunavali karakteristike štapa? Možda bi pored 50-ke trebalo povećati i broj karika, sigurno će biti bolje :-D

 

Послато са C5303 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Nekad sam i sam jurio velike karike, ne znam ni sam zasto... sto se daljine izbacaja tice ne dobija se prakticno nista osim eventualno uz shimano modele masinica sa velikim precnikom spulne ali ta razlika je zanemarljiva. Sa setom vecih karika stap je tezi, losijeg balansa, sporije se umiruje i sto se mene tice ruzniji. Sto se estetike tice fuji K serija prelepa, obavezno startna karika 40mm

Link to comment
Share on other sites

Imam medim batrunnere na njima! Ne zelim da gubim na performansama stapa niti me zanima daljina bacanja!! Bitna mi je estetika stapa i zelim da mi bude lepsi stap na oko!! Problem je i u sledecem, ispadne mi na ne znam koji nacin solja iz prve karike (40mm) i odem u MG servis da mi stave novu, medjutim tamo mi stave znatno deblju solju jer nemaju tanku i posto sam tezak bolesnik i to ne mogu da svarim nikako dodjem na verovatno glupu ideju da izmenjam sve tri solje da bi bile iste, ali onda zakljucim da mi sa te debele solje uopste nece svidjati i da cu baciti bez veze pare!! E nakon toga dodjem na jos bolesniju ideju da sve izmenjam i da mi stapovi budu bombona!! Sigurno je da sve ovo nekome zvuci bolesno, ali sta da radim kad volim da mi pribor bude tip-top!!!
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Imam medim batrunnere na njima! Ne zelim da gubim na performansama stapa niti me zanima daljina bacanja!! Bitna mi je estetika stapa i zelim da mi bude lepsi stap na oko!! Problem je i u sledecem, ispadne mi na ne znam koji nacin solja iz prve karike (40mm) i odem u MG servis da mi stave novu, medjutim tamo mi stave znatno deblju solju jer nemaju tanku i posto sam tezak bolesnik i to ne mogu da svarim nikako dodjem na verovatno glupu ideju da izmenjam sve tri solje da bi bile iste, ali onda zakljucim da mi sa te debele solje uopste nece svidjati i da cu baciti bez veze pare!! E nakon toga dodjem na jos bolesniju ideju da sve izmenjam i da mi stapovi budu bombona!! Sigurno je da sve ovo nekome zvuci bolesno, ali sta da radim kad volim da mi pribor bude tip-top!!!

 

Radi momak u NS savrseno, siguran sam da ima i kariku i solju koju pozelis

Link to comment
Share on other sites

Prvu kariku treba prilagoditi ne daljini izbacaja jer ko sto kaze milanche ne dobijas nista . A i estetika je nebitna ako nije funkcionalna. Prvu kariku treba prilagoditi daljini haltera od prve vodjice i velicini spulne.....
Link to comment
Share on other sites

Prva karika je tu gde jeste, covek prica za keramicku solju, prsten unutar karike. I meni se desilo potpuno isto, i promenjena je šolja, stvljena druga Fuji, ali malo deblja u odnosu na druga dva stapa. Sad sam i ja u nedoumici, da li promeniti na druga dva stapa solje da budu iste ili ostaviti kako je. Naravno, samo na prvim provodnicima, ostale ne bi dirao...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Century NG 12.6 ft,3.25 lb prva karika 50 mm...Da li moze neko da kaze nesto vise o ovom atapu sa ovim karakteristikama.Ja iskreno ne volim 50-ku na 3.60,cisto iz estetskih razloga,ali kad to zanemarim,o kakvom generalno stapu rec?Kad se ovo uzmemo u obzir...Imam opciju da ih uzmem,naravno u perfektnom stanju,pa ako moze koja rec.Do sada sam pecao samo 3.60 3 lb i to je ono sto mi je odprilike leglo,a isprobao bih nesto ovako...Inace volim da stap nije glindza...Probao sam CHUB,ne secam se tacno koji model,ali je bio 12 ft i 3 lb...Ja nisam smeo da zamahnem kako inace to radim,koliko je to glindzavo...Dok je sa Shimanom bila druga prica,a ista libraza...
Link to comment
Share on other sites

Century NG 12.6 ft,3.25 lb prva karika 50 mm...

NG 12275 3.65 м 2.75 lb 40 mm

NG 12300 SU 3.65 м 3.00 lb 50 mm

NG 12325 3.65 м 3.25 lb 40 mm

NG 12350 3.65 м 3.50 lb 40 mm

NG 12375 3.65 м 3.75 lb 40 mm

NG 12' 6 325 3.83 м 3.25 lb 40 mm

NG 12' 6 375 3.83 м 3.75 lb 40 mm

NG 13300 SU 3.96 м 3.00 lb 50 mm

NG 13350 3.96 м 3.50 lb 40 mm

NG 13375 3.96 м 3.75 lb40 mm

 

Jeste li sigurni da ta karika nije promenjena od vlasnika tih stapova?

Ovo je sa sajta oficijalnog uvoznika Century stapova za Bugarsku

Link to comment
Share on other sites

https://www.exyucarp.com/forum/uploads/imgs/pre_1549389036__cb5fe0e2-9c69-47a4-8d7e-ee43a3c22522.png

Kristijane,mislim da je ovo “novija”serija jer ima onaj butt stop ispod drzaca masinice...

Vasile,gotovo sam siguran da je fabricka 50-ka.Ovde to oni ne rade,bar be ribolovci koji se vise rekreativno bave saranolivom.Prosto,ako im treba tako nesto,otici ce da kupe i to je to...ovde na oglasima je brdo vrhunske opreme i stapova,ima bar jedno 10 kompleta raznog Century-ja trenutno,tako da mi to menjanje provodnika ne pije vodu.A na youtube postoji snimak iz 2012 godine gde covek predstavlja NG u 9 verzija...i za stap od 12 ft i 3 lb npr kaze da je step up verzija gde je prva karika 50 mm.Tako da ako to uzmem u obzir,gotovo sam siguran da je ovo fabricki radjeno...

Link to comment
Share on other sites

Samo stapovi serije SU imaju karike od 50mm, Vi pitate za sasim drugi stap. Podatke koje sam napisao su sa Century kataloga i obuhvaceni su svi NG modeli.

Kako i da je , ako se tebi taj stap dopada-kupuj, mislim da neces pogresiti

PS. Ja vec desetak godina lovim njihovim stapovima , ali modelom NCS

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Meni je isto pomalo sumnjivo to sa 50-kom,posto sam i sam trazio po netu i nisam nasao taj podatak za 12 ft.Onda pogledam taj video gde navodi za NG+ SU model od 3 lb da je 50-ka...Iskreno cisto iz estetskih razloga mi se ne svidja 50 mm na 3.60,ali se nesumnjivo radi od vrhunskim stapovima.Naravno,stapove jos nisam video uzivo pa ne mogu da kazem nesto vise...

https://youtu.be/sC-G2oGsEEU

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...