Jump to content

Dobrodol


nesa

Recommended Posts

  • 8 months later...

Ah VladoBG, imas li kakvu ideju onda gde da odem na dan a da to ima smisla...ja sam iz Beograda, sta bi bila najbolja opcija? Da je divlje, i da je jezero?

 

Eh, jedva cekam da se penzionisem pa da mogu da idem na vise dana :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Bravo majstori,

kada nadjete neko jezero na Fruskoj Gori gde vmoze da se peca za 4,3 eu. celu godinu i da bude poribljeno pa i cuvano molim Vas javite. Imacete sve sanse za nominaciju za Nobela. Samo objasnite ko bi finansirao poribljavanje i cuvanje te Vase utopije. Kada ce nasem prosecnom ribolovcu postati jasno da ribolov nije socijalna kategorija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne nego je kategorija na kojoj ti za jedno pecanje treba 100e. Muka mi je vise od toga. Znaci ko ima pare moze da peca a ko nema neka sedio kuci. Napravljen je takav sistem da se riba skupi i skuplja sa divljih voda i vuce u ribnjake gde je godisnja dozvola 300e i tu je ta tvoja kategorija gde moze da se peca...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Na Dobrodolu u zadnje vreme solidno radi amur,solidno za nase uslove i relativno divlje vode.

 

Otprilike se peca jedan nedeljno u delu od brane do pocetka zaliva,na nekih desetak metara od obale tj.tamo gde se zavrsava trava.

 

Komadi su oko petnaest kila svi kao precrtani,jedino je Takac imao dva za noc ai su bili ispod proseka,9,2 i 9,6 kg. uglavnom stari kuvani kukurz u spodu bez sitnih zrna onda nedolazi cverglan

Link to comment
Share on other sites

i verovatno se svi regularno pakuju u gepek.....

sve veliki strucnjaci i sportski ribolovci

Ma jok bre,u razna korita i burice...al omakne se i po koji za snicle,kolateralna steta...

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom ih pecaju totalni amteri sto se tice saranskog ribolova,to su germine kukuruz na udici direktno,mada poneko zna i da naveze dlaku,ali imaju ono sto svima nama fali, vremena.

 

Inace se svi pridrzavaju slova zakona gde pise da se amur nesme vracati u vodu jer je proglasen invazivnom vrstom :crazy: kako se zna zakon kad treba.

 

Bio sam malo na pecanju tamo i ponudio da prodaju komercijalnim vodama pa za te pare mogu kupiti dosta konzmne ribe ,medjutim izgleda da nema nista lepse na trpezi od velikog amura

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom ih pecaju totalni amteri sto se tice saranskog ribolova,to su germine kukuruz na udici direktno,mada poneko zna i da naveze dlaku,ali imaju ono sto svima nama fali, vremena.

 

Inace se svi pridrzavaju slova zakona gde pise da se amur nesme vracati u vodu jer je proglasen invazivnom vrstom :crazy: kako se zna zakon kad treba.

 

Bio sam malo na pecanju tamo i ponudio da prodaju komercijalnim vodama pa za te pare mogu kupiti dosta konzmne ribe ,medjutim izgleda da nema nista lepse na trpezi od velikog amura

 

 

Pun ti inbox,pa ne mogu private da ti saljem poruku.Kome trebaju amuri???

Link to comment
Share on other sites

Ovde na forumu se pricalo kako ribu ne treba vratiti,a vidis da komercijale su "gladne" velikih riba!!Mislim da znas o cemu pisem ili gresim???

Ne znam ko je rekao da ribu (Amura) ne treba vratiti? U zakonu o ribarstvu stoji da Amur nije autohtona vrsta i da ga ne treba vracati u vodu,ali to nije razlog da ga sad izlovimo i prebacimo u komercijale. Pa ta riba je izvukla mnoge vode od potpune propasti zbog problema sa travom! koliko se secam nas dvojica smo vec vodili raspravu na slicnu temu ( javno reklamiranje prodaje kapitalnih riba uhvacenih na Dunavu komercijalama). Smatram da ovaj nas forum koji se zalaze za C&R nije pravo mesto za razmenjivanje kontakata za trgovinu ribom!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...