Jump to content

3D


vladaBG

Recommended Posts

Vlada nisam radio s tim mixom ali sam radio sa Triggom, ponukan reklamama naravno...ista stvar ko tebi, divlja voda ali nista, onda popizdim, bacim sve to i pocmem na moje boile dobivat ribu... iskreno ne znam ni ja zasto i di sam grijesio ali nije radilo
Link to comment
Share on other sites

Skoro da je to noramlno sto nisi upecao ribu na 3D jer je to bojla koja je poprilicno nafurna hemijom i veoma dobra

za takmicenja a pokazalo se da ono sto radi na komercijali skoro da uopste ne radi na divljim vodama.

Razlog je to sto saran u prirodnim uslovima ima jako malo hrane i potpuno mu je strana kolicina hemije koje se nalazi

u toj bojli a posto kod njega prirodni instikt funkcionise potpuno i sigurno nece uzeti takvu bojlu.A kolicina koja pise

na bocici pa i proizvodjaci moraju da prodaju svoju robu tako da oprezno sa kolicinama a pogotovo na divljim vodama.Lepo je Ilija objasnio uticaj PH na bojle i šaranov instikt pilikom odabira mamca a mislim da je i Supra negde

napiso da BETANIN peca ribiče a ne ribe, ispravite me ako grasim, i u potpunosti se slazem sa njim.

Link to comment
Share on other sites

Jana nisam ja napisao to u vezi betaina...ali sam nesto slicno napisao u vezi s tim... naime isti recept sa i bez betaina na mjestima di prethodno prihranjujem...rezultati isti ili priblizno, tj. ne mogu rec da takvim nacinom ribolova imam bolje ribolove ako je betain u boili....

 

da ne skrecemo s teme:

 

ovo je po mom misljenju 100% tocno sto je napisao Jana... divlja voda, znaci rijeka ili neko veliko akumulacijsko jezero bi trebalo bit sasvim razlicito u nasem pristupu toj vodi. tj ne nabrijavat boile, nego recimo od propisane doze proizvodjaca stavljat maximalnih 50% preporucene doze, drzat se sto vise prirodnih elemenata prilikom izrade boile bez trpanja nekih sintetickih stimulatora apetita i ostalih stvari koje dodajemo boili prilikom brzog ribolova na nekim manjim umjetnim jezerima punim ribe...

Link to comment
Share on other sites

:mrgreen: B Acidu B Acidu :mrgreen:

 

Na komercijalnim vodama 3D jednostavno smatram ponajboljim izborom za prihranu i lov,

ali nikada kao jedini mamac, upravo zbog te njegove karakteristike "odlozenog pocetka rada"

ali to vec spada u domen taktike. Ali, cak i tu se trudim da shto manje poremetim mix sa dodavanjem "hemije",

kao shto Jana rece, vec je ima u izobilju.

Eh a divlje vode su neshto savim drugo.

Da ne bih ulazio preshiroko u objashnjavanje mojih razmishljanja saznanja, jednostavno ga smatram preskupim

za upotrebu na 'divljim vodama", jer sve od mamaca i prihrane shto koristim, ne smatram sharanovom prirodnom hranom, vec hranom na koju njegovo velicanstvo mora da se privikne - proba pojede i da se vrati po josh ako mu prija. Pod tim podrazumevam, veliku kolicinu prihrane na velikoj povrshini vode u duzem vremenskom periodu -

znaci kampanja . E ta proba - kampanja KOSHTA !

Agresivan pristup pecanju na komercijalama , takozvano instan pecanje, mishljenja sam, se dijametralno

razlikuje od pecanja na divljim vodama, kako u pristupu tako i pogotovu u mamcima, jer jedinu konkurenciju koji mi imamo u borbi da upecamo njegovo velicanstvo je upravo sharanova prirodna hrana koju se trudimo, da nashim "cudotvornim kuglicama i ostalim magic mamcima "prevazidjemo da bi ih i pored oskudne prirodne hrane divlji sharko uzeo.

Link to comment
Share on other sites

Vecina proizvodjaca boila pravi svoje proizvode tako da su na komercijalnim vodama odlicni,pa se na takvim vodama i razvijaju i doradjuju.Ja sam primetio da na divljim vodama (na kojima obicno pecam) prolaze boile i uopste mamci (kukuruz i sl) sa minimum atraktima, zasladjivacima i aromama cak toliko slabe da saranu treba nekoliko dana da prihvati kao hranu i pocne da jede.Isto tako sam na takmicenju pravio boile za prihranjivanje sa svim dodacima od sredine preporucene doze do max a za mamac sam obicno koristio gotov mix koji u sebi ima sve potrebno,ali kao obican tj. dodavao sam sve uobicajeno kao da u njemu nema nista.Takve boile sam cak i umakao u aromu pomesanu sa atraktom i zasladjivacem u razmeri za jedno jaje.

 

Ovo moje iskustvo ne mora da bude merodavno jer se ne takmicim vec nekoliko godina (sada je mnogo veci izbor proizvoda nego tada) a i ribe mislim da su probirljivije...

Za divlju vodu i dalje za mene vazi kukuruz na prvom mestu,pa onda sa dodatim hemijama pa tek boila za udicu i tek pokoja okolo na spot...naravno iz kante sa vodom...cini mi se da riba nece da uzme boilu sa udicom koja nije malo odstojala u vodi jer razlikuje po jacini arome tu boilu i onu kojom sam prihranio mozda neki dan pre,a ostala nepojedena...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja koristim 3d i nije uopshte isto dal pecash na divlju il na komercijali,ono shto pishe kao dozu je za iskljucivo napadnute vode.znaci za divlje vode 1/3 toga i ne samo liquida nego sve arome idu 1/3 dok za komercijalu do 80%

od propisanog.Dosada se pokazo kao jedan od najboljih koje sam koristio.

Link to comment
Share on other sites

[

3 d 1 kg,likvid srednja doza,glm u prahu gornja doza,black paper 5-6 kapi,malo salmon ulja,srolas i NEKUVAS.to je najbitnije.rolas 6-7 dana pre upotrebe i pici.radi i na divljim i na komercijalnim vodama.probaj...

 

 

kako ih sacuvati od kvarenja?

Link to comment
Share on other sites

[

3 d 1 kg,likvid srednja doza,glm u prahu gornja doza,black paper 5-6 kapi,malo salmon ulja,srolas i NEKUVAS.to je najbitnije.rolas 6-7 dana pre upotrebe i pici.radi i na divljim i na komercijalnim vodama.probaj...

 

Napravis koliko ti treba i potrosis odmah.

 

treba čitati, odmah nije za tjedan dana..

;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Evo da se malo bolje upoznate nesmeta a nemoze da skodi

 

3D

 

Sa nestrpljenjem iščekivani naslednik sjajne Trigga ponude šaranskih mamaca , iako u novom mamcu nije korišćen ni jedan specifičan proizvod iz Trigga atraktorskog paketa , mnogi aspekti pobedničke formule za hvatanje velike ribe su preneti na 3D koncept , tako je obezbeđeno da ovaj mamac poseduje u najmanju ruku sličnu kratkoročnu atrakciju i prihvatljivost za dugoročnu primenu za hranjenje.

 

Tekstura i Hrskavost

 

U mnogo slučajeva jedinstvena tekstura koju smo uspeli da postignemo kod 3D se pokazala kao sjajna karakteristika ovog mamca. Kombinacija visokog sadržaja tvrdih i mekših morskih školjki i selektovanih mamaca drugačije teksture i oblika ubacuje ovaj mamac u prvu ligu kada se gleda faktor hrskavosti!

 

Kod mamaca koji imaju hrskave osobine kada ih šaran jede ne samo da imaju više atraktivne kvalitete kao izvor hrane , nego su im i svarljive karakteristike dramatično veće!

 

3D Base Mix (3D Osnovni Miks)

 

 

Kratkoročna i dugoročna atrakcija , hranljivi balans i jedinstvena hrskava struktura su svi ukomponovani u ovu zadivljujuću kombinaciju Salmon Protein Meal-a(Losos Proteinski Obrok), Low Fat Oceanic Protein-a(Nisko-masni Okeanski Protein), Yeast Protein-a(Protein Kvasca), Milk and Whey Protein-a(Protein Mleka i Surutke), Crushed Hard and Soft Marine Shells-a(Grubo i Mekše Gnječene Morske Školjke), Sluis CLO-a, Mixed Mesh Dried Seaweed -a(Miksovan Sušen Morski Korov) i Betaine HC1.

 

Dodatni aditivi nisu potrebni osim preporučenog nivoa Liquid 3D (Tečni 3D) koji je specijalno dizajniran za upotrebu u kombinaciji sa ovih odličnim osnovnim miksem.

 

Ne bi bilo preterivanje kad bi se za 3D concept reklo da je rezultat skoro dvadesetogodišnjeg eksperimentisanja sa širokim spektrom praškastih i tečnih hranljivih ekstrakata i aditiva… Priprema je zaista jednostavna. Razbiti 5 jaja u činiju , dodati potrebnu količinu Liquid 3D-a i onda postepeno dodavati potrebne količine osnovnog miksa dok se ne postigne zadovoljavajuća konzistencija.

 

Uprkos količini prisutnih grubih i hrskavih komadića i delova koji se nalaze u miksu ovaj miks je ipak lako rola i završeni mamci će se tvrdo skuvati bez ikakve potrebe za produženjem vremena kuvanja.

 

Spremite se da budete zadivljeni sa ogromnim mogućnostima koje pruža prvi šaranski trodimenzionalni mamac!

 

Dostupan u kesama na zatvaranje od 1.5 kg , kofama od 10 kg i džakovima od 20 kg.

 

Liquid 3D (Tečni 3D)

 

Kao što je uobičajeno kod Trigga kao i kod većine današnjih uspešnih mamaca , opstoji i 3D tečnost u ponudi hraniva koja je specijalno formulisana da se koristi u kombinaciji sa 3D bazičnim miksem i koja savršeno dopunjuje sastojke ovog bazičnog miksa. Bazirana na jakoj kombinaciji prirodnih morskih proteina i ekstrakata , preporučljiva inkluzuja Liquid 3D-a je 20-25 ml na 500 g osnovnog miksa , sa dosta prostora za ekspeimentisanje sa većim inkluzijama.

 

Tečni 3D je zaista veoma specijalan proizvod i indikacije naših terenskih testera su da se standardni 3D recept može učiniti neverovatno momentalnim jednostavno povećavanjem nivoa inkluzije Tečnog 3D-a.

 

Dostupan u količini od 250ml ili u isplativim bocama od 1l.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

E pa ta nutra je cudo,nama je na komercijali očajno radila ( a spremali smo baš po receptima) a pogotovo 3D, na njega apsolutno ništa.

Što se tiče čuvanja boili a samo su sušene mi stavljamo slatku so ( ima je kod kineza) a ona služi kao konzervans. Tako su mi rekli,tako radi i boila se ne kvari ( ALI I NE RADI hahahahaahahahaaha)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...