Jump to content

Boili Mix za "divlju vodu"


BojanSU

Recommended Posts

evo jedan prost mix za toplu vodu

 

25% Riblje brasno

15% pticija hrana

25% griz

20% sojino brasno

15% brasno pirinca

 

Dobro se rola,mozes kombinovati sa svim aromama:voce ,meso,zacin,slatko ,krem. Ulje i hemiju dodaj po preporuci proizvodjaca,uz malo maste i vise para ovo moze biti i skuplji mix ali za "nenapadnute" vode i ovo je dovoljno.Bistro.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Evo jedan moj favorit:

 

-200gr griza

-200gr sojinog brasna

-100gr palente

-100gr kukuruznog brasna(moze belo)

-100gr puding od vanile ili neki drugi

-100gr mleko u prahu

-100gr hrane za kanarince mlevena,a moze i 50/50

-100gr konoplje mlevene

 

Sa ovim hranim i pecam na dunavu,ne stavljam nikakvu hemiju.Mislim da je ovaj recept drugar skinuo sa neta.Ja pecam sa njime cele godine.

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

pticja hrana 25% (10% crvena biskvitna, 15% zrnasta za kanarince, krupno mlevena)

Supergold 60 CC moore 15%

Soja brasno 20%

Pirincano brasno 10%

Mleko za telad 20%

konoplja 10%

Betain praskasti CC Moore po slobodnoj proceni

Pivski kvasac 2 supene kasike

Dehidrirana krv 2 supene kasike

mlevena paprika 50gr

Hemp Oil CC Moore 20ml

Minamino CC Moore 20ml

aroma Ester Strawberry Solar ili Pineapple Nutrabaits

:violin: :violin: :violin: :violin: :violin: :violin: :violin:

Link to comment
Share on other sites

Lokalizuj ga prvo. Prihrana neka ti je što raznovrsnija uz 10-15% boila što sitnijeg kalibra i obavezno retrogardne arome (tuti fruti, jagoda ili tako nešto). Znači semenke što više vrsta to bolje, skuvane, okupane u nekoj amino kiselinici (amino dop ili VDE liquid) Mix, jednostavan, bez preteranog napucavanja hemijom (gotovi VDE su super za ove varijante, a nisu skupi). Ako ćeš svoj, nemoj komplikovati previše. 50-50 mix samo gledaj da ima nešto od amino dodataka i da je sladak. Aroma na donjoj granici preporučene. U partikle NE STAVLJAJ više od 10% konoplje, čak je i to mnogo. Probaj mamac na udici da dodatno namirišeš (npr na jednom štapu nek je udipovan). Pre pecanja ispali par raketa ili praćki peleta uz 10-tak boili po štapu. I gledaj kako meštani zevaju. Naslušao sam se priča kako ovde radi samo kukuruz. I do sada, ni jednom to nije bilo tačno.

Znači nemoj okačiti na nevinoj vodi 22mm boilu i očekivati čudo. 10mm picanski pristup pa onda pojačava

 

Nije moj test Braca mi je davao savet kod nepoznatih voda ,

Link to comment
Share on other sites

Ja pecam divlje vode vec 15 god.Najbolji miksevi koji su se pokazali Solar top banana i club(u zadnje vreme BYT)

cist miks sa samo malo arome je idealan za hranenje.Koji ce da radi na tvoju vodu treba sam da proverish ima vode gde voli daleko vishe voce a ima i gde meso ide bolje.Znaci nema pravila.To je prvo pravilo.

Drugo pravilo je lokacija sarana.Trece prezentacija.Ja obicno hranim samo kukuruzom starim i boilama.Sve ostalo za divlju vodu samo privuce babushku deveriku i klena i nishta necesh dobiti.14mm 16 mm idealni.Oba miksa rade preko cele godine jedino krajem oktombra pocetak novebra idem kombinacija The secret i top banana.Bez ikakve hemije

A kad pecam samo dodam malo Amino blend RH nishta vishe.

Link to comment
Share on other sites

Lokalizuj ga prvo. Prihrana neka ti je što raznovrsnija uz 10-15% boila što sitnijeg kalibra i obavezno retrogardne arome (tuti fruti, jagoda ili tako nešto). Znači semenke što više vrsta to bolje, skuvane, okupane u nekoj amino kiselinici (amino dop ili VDE liquid) Mix, jednostavan, bez preteranog napucavanja hemijom (gotovi VDE su super za ove varijante, a nisu skupi). Ako ćeš svoj, nemoj komplikovati previše. 50-50 mix samo gledaj da ima nešto od amino dodataka i da je sladak. Aroma na donjoj granici preporučene. U partikle NE STAVLJAJ više od 10% konoplje, čak je i to mnogo. Probaj mamac na udici da dodatno namirišeš (npr na jednom štapu nek je udipovan). Pre pecanja ispali par raketa ili praćki peleta uz 10-tak boili po štapu. I gledaj kako meštani zevaju. Naslušao sam se priča kako ovde radi samo kukuruz. I do sada, ni jednom to nije bilo tačno.

Znači nemoj okačiti na nevinoj vodi 22mm boilu i očekivati čudo. 10mm picanski pristup pa onda pojačava

 

Nije moj test Braca mi je davao savet kod nepoznatih voda ,

Deda nam je postao profesionalac.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Priblizava se vreme za recno pecanje za ovu godinu,a pecam i na reci izmedju ostalog nekih 15 godina pa par reci

 

Odabir mesta:

 

Na Savi na mestu gde pecam na nekih 50-ak metara je potopljena deregija (velika).sta reci nego ideanalno! :lol:

 

Hranjenje

 

U zavisnosti od rezima vode ( brza,usporena,cak i stajaca) a opet vezano s opadnjem ili rastom u letnjem periodu kao i da li su "pustili" Dunav, idu po meni i razliciti pristupi hranjenja

Manje,a kvalitetnije ako je voda spora ili nedaj mu boze (saranu) "stajaca voda" jer mi pruza razne pristupe hranjenja

Masivnije hranjenje ako je voda krenula ili je brza.

 

Hranim ga raskuvanim kukuruzom.a sa njim kuvano i zitarica,tretiram ga sa amino kiselinama,tecnim betainom i zasladjivacima. Takodje ubacim secerca (nemnogo) ,vrlo malo konoplja,kao i zasladjivaca.

Boile plasiram u rezimu kada je voda jako spora ili skoro da je stala.

 

Mamci

 

kada je Sava spora,pecam na boile (moja izrada) a hranjenje je gre opisano.

Svakako da mu nudim i aromatizovan kukuruz ( cuk) i marosevu noklu.

Mirisi su rezidentni , jagoda tuti fruti ,skoljka ( pogotovo kad se skoljke u Savi otvore ,pa mi je to najudarniji mamac,med,kremasti,sltki mamci

Link to comment
Share on other sites

a evo i jednog recepta boile sa kojom sam lepo prosao proslog leta na Savi

 

Odg: RECEPTI ZA BOILE...

« Odgovor #189 : 24-04-2010, 01:15:03 »

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

50gr Casein renet

50 gr Lt 94

50 gr ribljeg brasna

20gr pre-digested

150 gr griza

100gr sojinog brasna

100 gr palente

100 gr kukuruznog brasna

100 gr brasna od krompira

100 gr mleveno konoplje

20gr blood powder

50gr laktabulmin

50gr pudinga prah-jagoda

40 gr krill powder

20gr pure yest ench.

15 gr betain HCL

kasika pivskog kvasca

 

 

25 ml salmon oil

3ml 100 % alkohola

20ml minamino

5 ml jagoda aroma

5 ml sweetner

5ml fruit cajouser

5ml LPX

2 kapi Talina

5ml fruit special

3ml esterblend

9 jaja

Link to comment
Share on other sites

Barem 70% stvari nepotrebnih i pretjeranih. Ipak, ako netko ima novce a i po njegovom mu se sudu to dobro pokazalo samo napred.

Moja boila za te uvjete izgleda ovako.

 

30% riblje brašno

5% robin red

10% mljevena ptičja hrana

15% mljevena bundevina pogača

40% integralno brašno pšenice i kukuruzni griz pola pola

30gr pivski kvasac

1 jušna žlica Kostovita

3-4 jušne žlice sasušene i zdrobljene ljuske jajeta

30ml sardina ulja ili salmon

2 ml salmon aroma

10 jaja

U mix je još dobro staviti krvne plazme za tvrdoću ili dehidrirane krvi ali to ovisi o drugim faktorima na vodi, bijela riba naročito deverika.

Raditi na roleru 30mm a kobasica za boilu 24 ili 26mm.

Link to comment
Share on other sites

imo sam losa iskustva sa vlastitim mixom pa sam uvek kupovo gotove ali evo jedan mix sam dobio od prijatelja pa da mi kazete valja ovo cemu

250 gr soje

100 brasno psenicno

90 kazeini na 330

25 gr crvena paprika slatka + 15 gr ljuta

70 gr dextroze - zasladjivvac

50 gr mleko u prahu

15 gr biber crni mleveni

15 gr soli

50 gr rizino brasno

50 gr jaja u prahu

100 gr griza

50 gr kukuruzno brasno

50 gr mleveni keks

50 gr decija hrana na vocnoj bazi

kako vam se ovo cini i dali mi neko moze reci koju hemiju treba staviti u ovo? ovim mislim hraniti i pecati HVALA

Link to comment
Share on other sites

Bundevine gole koštice samljeti u mlincu za kavu. To se sigurno da nabaviti u trgovinama. Bundevina koštica prebogata je esencijalnim aminokiselinama i vrhunskim mastima. Alternative nema za nju a pogotovo pošto se radi o divljem šaranu koji če to jako dobro prepoznati.
Link to comment
Share on other sites

Bundevine gole koštice samljeti u mlincu za kavu. To se sigurno da nabaviti u trgovinama. Bundevina koštica prebogata je esencijalnim aminokiselinama i vrhunskim mastima. Alternative nema za nju a pogotovo pošto se radi o divljem šaranu koji če to jako dobro prepoznati.

Ako moze pitanje ?

Da li je % ( dio ) u miksu isti sa bundevinom pogacom i sa golim kosticama ?

Link to comment
Share on other sites

Bundevine gole koštice samljeti u mlincu za kavu. To se sigurno da nabaviti u trgovinama. Bundevina koštica prebogata je esencijalnim aminokiselinama i vrhunskim mastima. Alternative nema za nju a pogotovo pošto se radi o divljem šaranu koji če to jako dobro prepoznati.

Ako moze pitanje ?

Da li je % ( dio ) u miksu isti sa bundevinom pogacom i sa golim kosticama ?

 

Ako se radi o toplijem dijelu godine može biti isti postotak jer potrebe divlje ribe za energijom su velike i nije problem veča količina masnoća u cijelim košticama naspram bundevine pogače. U ustolam dijelu godine može se smaniti na 10% a ostatak nadodati vezivnim komponentama.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...