Jump to content

Exyucarp Adventure Raduta Lake Sarulesti 04-11.05.2019


GORANBILLY

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Do sada prijavljeni

1.CT Wild Carp------------Placen avans
Ivan Stojanović
Kristijan Selih

2.CT Wizards - - - - - Placen avans
Srđan Majkić
Igor Ristić
Marko Simović

3.CT Enigma
Predrag Ganic
Vlada Dejanovic

4. Ct Carp Freaks iz Bih------------Placen avans
Danijel Mijić
Denis Mamanović

5.CT Arena
Predrag Stupar
Stepanović Nikola

6.CT Tri asa---- placen avans
Lepomir Djordjevic
Srdjan Trailovic
Zoran Slavkovic

7. Ct Baka baka i Sajmon
Sandro Petkovic Milos Sucevic

8. CT IMPERIUM CARP BAITS---- plaćen avans
David Grujić i Saša Ćirić

9. CT Sumi i Vaha BiH----------------------Placen avans
Edin Numanovic,Vahid Halilovic

10. CT Dreammakers Makedonija

Bogoljub Jancevski Kokan Kuka 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Polako se blizi i Sarulesti,krecu i nabavke pa sam hteo da popricamo na temu mamaca. Ima nas koji idemo prvi put na jezero,kakvo je vase misljenje o kolicini i vrsti mamaca. Spod da ili ne? Tajger i koje kolicine? Boila ,vrste i kolicina ,ici na dve max tri vrste (aroma)?

Ja mislim da ispod 25-30kg boila ne treba ici,i samo dve vrste. Tri jupolke tajgera,i isto toliko kukuruza,bez sitnog spoda i secerca!?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po meni najbolja taktika za krupnu ribu tamo je pecanje i hranienje samo boilama. Sve ostalo donosi za sobom gomile deverika i šarana od 2-4kg kojih ima milijarde na jezeru. Jedna ili dve vrste proverenih boila je sasvim dovoljno. Možda još neki džokeri za udicu pored toga
Link to comment
Share on other sites

Po meni najbolja taktika za krupnu ribu tamo je pecanje i hranienje samo boilama. Sve ostalo donosi za sobom gomile deverika i šarana od 2-4kg kojih ima milijarde na jezeru. Jedna ili dve vrste proverenih boila je sasvim dovoljno. Možda još neki džokeri za udicu pored toga

Ako se opredelis samo za boilu po tvojoj proceni kolika je optimalna kolicina boila za sedam dana pecanja po garnituri (3stapa).

Naravno i koji promer boila planirate da pravite?

Link to comment
Share on other sites

20mm za hranjenje i 24mm za udicu. Ono šta ja planiram je da pecam na 2x24mm na dva štapa i na 3x24mm na jednom štapu

Na osnovu prethodnih odlazaka što se tiče količine boila mogu samo da zaključim da ona jako zavisi od same pozicije gde se peca. Prvi put kad smo išli nosili smo 50kg boila za tri seta štapova. 36kg smo vratili kući. A uhvatili smo debelo preko 100 riba!!! Jednostavno imali smo takvu poziciju da se riba tu nalazila i nije bilo potrebe uopšte da se hrani. Šaka-dve po razvlačenju i kraj. Ribe sve konj do konja. Ukoliko je pozicija na otvorenoj vodi i peca se na sprudovima, mislim da treba malo pojačati prihranu dok ne uđe riba i dok ne krenu dešavanja a posle je isto pametno smanjiti ukoliko se želi uhvatiti debela riba. Mislim da je 30tak kila boila sasvim dovoljno uz veliku šansu da će se dobar deo vratiti kući. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moje razmisljanje je sledece,min dnevno (24h)po jednom stapu je jedan kg boila.(ako se prave tako velike boile 24mm nema tu u 1kg mnogo komada boila) Sto bi znacilo da za 24h treba min 3kg boila sto bi za 7dana bilo 21kg. Mada u zavisnosti od aktivnosti ribe verovatno da ce biti dana kada ce 1kg po stapu biti malo!
Link to comment
Share on other sites

Do sada prijavljeni

1.CT Wild Carp------------Placen avans
Ivan Stojanović
Kristijan Selih

2.CT Wizards - - - - - Placen avans
Srđan Majkić
Igor Ristić
Marko Simović

3.CT Enigma------------Ne znaju pre Marta da li ce ici
Predrag Ganic
Vlada Dejanovic

4. Ct Carp Freaks iz Bih------------Placen avans
Danijel Mijić
Denis Mamanović

5.CT Arena
Predrag Stupar
Stepanović Nikola

6.CT Tri asa----------------------------Placen avans
Lepomir Djordjevic
Srdjan Trailovic
Zoran Slavkovic

7. Ct Baka baka i Sajmon
Sandro Petkovic Milos Sucevic

8. CT IMPERIUM CARP BAITS---- Plaćen avans
David Grujić i Saša Ćirić

9. CT Sumi i Vaha BiH----------------------Placen avans
Edin Numanovic,Vahid Halilovic

10. CT Dreammakers Makedonija---------Placen avans

Bogoljub Jancevski Kokan Kuka 

 

11. CT Makedonia Makedonija---------Placen avans

Daniel Naumovski

Dragan Djonić

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Do sada prijavljeni

1.CT Wild Carp------------Placen avans
Ivan Stojanović
Kristijan Selih

2.CT Wizards - - - - - Placen avans
Srđan Majkić
Igor Ristić
Marko Simović

3.CT Enigma------------Ne znaju pre Marta da li ce ici
Predrag Ganic
Vlada Dejanovic

4. Ct Carp Freaks iz Bih------------Placen avans
Danijel Mijić
Denis Mamanović

5.CT Arena
Predrag Stupar
Stepanović Nikola

6.CT Tri asa----------------------------Placen avans
Lepomir Djordjevic
Srdjan Trailovic
Zoran Slavkovic

7. Ct Baka baka i Sajmon
Sandro Petkovic Milos Sucevic

8. CT IMPERIUM CARP BAITS---- Plaćen avans
David Grujić i Saša Ćirić

9. CT Sumi i Vaha BiH----------------------Placen avans
Edin Numanovic,Vahid Halilovic

10. CT Dreammakers Makedonija---------Placen avans

Bogoljub Jancevski Kokan Kuka 

 

11. CT Makedonia Makedonija---------Placen avans

Daniel Naumovski

Dragan Djonić

 

12.The bites world ---------Placen avans

Duško Vulićević

Fišeković Bojan 

Ćosić Branko

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Do sada prijavljeni

1.CT Wild Carp------------Placen avans
Ivan Stojanović
Kristijan Selih

2.CT Wizards - - - - - Placen avans
Srđan Majkić
Igor Ristić
Marko Simović

3.CT Enigma------------Ne znaju pre Marta da li ce ici
Predrag Ganic
Vlada Dejanovic

4. Ct Carp Freaks iz Bih------------Placen avans
Danijel Mijić
Denis Mamanović

5.CT Arena. ------------------Placen avans
Predrag Stupar
Stepanović Nikola

6.CT Tri asa----------------------------Placen avans
Lepomir Djordjevic
Srdjan Trailovic
Zoran Slavkovic

7. CT IMPERIUM CARP BAITS---- Plaćen avans
David Grujić i Saša Ćirić

8. CT Sumi i Vaha BiH----------------------Placen avans
Edin Numanovic,Vahid Halilovic

9. CT Dreammakers Makedonija---------Placen avans
Bogoljub Jancevski Kokan Kuka 

 10. CT Makedonia Makedonija---------Placen avans
Daniel Naumovski   Dragan Djonić

 11.The bites world ---------Placen avans
Duško Vulićević
Fišeković Bojan 
Ćosić Branko

Link to comment
Share on other sites

kako se bliži polazak bilo je par pitanja u vezi sa ekspedicijom pa ćemo ono što je zanimljivo svima pisati i ovde da svi vide.

 

-Bilo je pitanje u vezi sa punjenjem akumulatora. U Hotelu postoji garaža sa utičnicama i punjačima na koje može da se odnese da se dopune akumulatori ali sa jezera savetuju da ponesete svoje punjače jer su njihovi stari i iznjakani. 

 

-Što se tiče organizovanog puta, oni koji su bili znaju da je to probano više puta i da je to praktično nemoguće, neko hoće da krene ranije, uvek neko žuri, neko ne, neko bi da popije kafu, neko na wc, neko da se druži sa rumunskim lepoticama koje stoje uz put... u današnje vreme svi imaju navigacije na telefonu tako da ce put svima biti olakšan. moj savet je da ne kucate Sarulesti u navigaciji jer postoji nekoliko sela u Rumuniji koja se tako zovu, ukucajte Gurbanesti. To je selo koje se nalazi takođe na jezeru, posle velike brane na kraju jezera i kada na putu prođete selo Sarulešti imate dug ravan pravac koji vodi na branu i prema Gurbaneštiju i tu ćete odmah imati tablu za skretanje desno za sam hotel gde će biti zborno mesto! Planirano je da to bude u subotu 04.05.2019 u 10h. Kako bi izvukli pozicije i na vreme stigli da se svi namestimo i krenemo sa potrebnim aktivnostima. što se tiče samog puta nije toliko komplikovan kao što je nekad bio jer je oko svih većih mesta u međuvremenu izgrađena obliaznica(što ranije nije bio slučaj) Severin, Craiova, Caracal kao i sam Bukurešt. Najvažnija stvar od svega je da ni slučajno se ne promaši isključenje sa autoputa posle Bukurešta za mesto koje se zove Fundulea!!! Jer ko učini ovu grešku ima veliku šansu da neplanirano popije kafu u Constanci na moru jer posle tog isključenja jako dugo nema sledeće!!! 

 

-Obavezno izvadite vinjetu za autoput jer ona nije skupa, a kazne boga mi jesu!!! Može da se izvadi odmah na graničnom prelazu, ili na benzinskim pumpama. 

 

-što se tiče samih pozicija, deset dana pre našeg dolaska se održava veliki međunarodni kup, pratićemo dešavanja na njemu i u skladu sa tim, prethodnim iskustvima i savetu domaćina formiraćemo početne pozicije koje, naravno, nisu obavezne već više savetodavne. Ukoliko neko ima neku svoju zamisao ili želju moći će da ide gde želi. Žreb koji ćemo uraditi u samom startu će biti više forme radi i da bi se odredile neke početne tačke za sve, a posle toga široko vam polje, ima 42km obale, valjda je dosta da smesti 12tak balkanskih ekipa. ahahaha

 

otvoreni smo za sva pitanja u vezi sa bilo čim

motajte strune i najlone, opasno se približilo.

BISTRO

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kako se bliži polazak bilo je par pitanja u vezi sa ekspedicijom pa ćemo ono što je zanimljivo svima pisati i ovde da svi vide.

 

-Bilo je pitanje u vezi sa punjenjem akumulatora. U Hotelu postoji garaža sa utičnicama i punjačima na koje može da se odnese da se dopune akumulatori ali sa jezera savetuju da ponesete svoje punjače jer su njihovi stari i iznjakani. 

 

-Što se tiče organizovanog puta, oni koji su bili znaju da je to probano više puta i da je to praktično nemoguće, neko hoće da krene ranije, uvek neko žuri, neko ne, neko bi da popije kafu, neko na wc, neko da se druži sa rumunskim lepoticama koje stoje uz put... u današnje vreme svi imaju navigacije na telefonu tako da ce put svima biti olakšan. moj savet je da ne kucate Sarulesti u navigaciji jer postoji nekoliko sela u Rumuniji koja se tako zovu, ukucajte Gurbanesti. To je selo koje se nalazi takođe na jezeru, posle velike brane na kraju jezera i kada na putu prođete selo Sarulešti imate dug ravan pravac koji vodi na branu i prema Gurbaneštiju i tu ćete odmah imati tablu za skretanje desno za sam hotel gde će biti zborno mesto! Planirano je da to bude u subotu 04.05.2019 u 10h. Kako bi izvukli pozicije i na vreme stigli da se svi namestimo i krenemo sa potrebnim aktivnostima. što se tiče samog puta nije toliko komplikovan kao što je nekad bio jer je oko svih većih mesta u međuvremenu izgrađena obliaznica(što ranije nije bio slučaj) Severin, Craiova, Caracal kao i sam Bukurešt. Najvažnija stvar od svega je da ni slučajno se ne promaši isključenje sa autoputa posle Bukurešta za mesto koje se zove Fundulea!!! Jer ko učini ovu grešku ima veliku šansu da neplanirano popije kafu u Constanci na moru jer posle tog isključenja jako dugo nema sledeće!!! 

 

-Obavezno izvadite vinjetu za autoput jer ona nije skupa, a kazne boga mi jesu!!! Može da se izvadi odmah na graničnom prelazu, ili na benzinskim pumpama. 

 

-što se tiče samih pozicija, deset dana pre našeg dolaska se održava veliki međunarodni kup, pratićemo dešavanja na njemu i u skladu sa tim, prethodnim iskustvima i savetu domaćina formiraćemo početne pozicije koje, naravno, nisu obavezne već više savetodavne. Ukoliko neko ima neku svoju zamisao ili želju moći će da ide gde želi. Žreb koji ćemo uraditi u samom startu će biti više forme radi i da bi se odredile neke početne tačke za sve, a posle toga široko vam polje, ima 42km obale, valjda je dosta da smesti 12tak balkanskih ekipa. ahahaha

 

otvoreni smo za sva pitanja u vezi sa bilo čim

motajte strune i najlone, opasno se približilo.

BISTRO

Koliko se doplacuje za te rumunske krajputasice hahahahaha
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...