Jump to content

TVRDENJAVA-SURČIN


Dr Raša

Recommended Posts

Šta si se bre navrzao na Tvrdenjavu ko tebe uopšte pita šta u vezi ove teme(LIMAR). Nepostoji tema na ovom forumu koju ti nekomentarišeš .

Narocito volim da uprem prstom u idiote ako ti to smeta,nemam problem s tim........inace imam neke lepr uspomene sa te vode pa mi po nekad zasmeta tako neko krivljenje slike,niko da kaze taj i taj veliki as saranskog ribolova su doveli ovu vodu do ivice propasti,stanje je takvo kakvo je,ako sam ja par kilometara dalje od Surcina ne znaci da ne smem baciti koju na ovu temu,zar ne?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ko je tebe džeje šta pitao i spominjao? I tebe ima u svakoj temi ???? pusti ljude da komentarišu i lajkuju šta hoće, niti si moderator niti si administrator. Ko je tebe spomenuo kad svaki post jojoa lajkuješ?

 

Послато са M83G уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

O boze gospode pa ovo je gore nego sto sam mislio . 

 

Ja nikog nedrzim nek pise ko sta hoce. Ti si covek iz senke i uvek se upecas xaxaxaxa :) uvek uspem da izmamim tvoj komentar

 

Interesantni su mi tvoji komentari i prosto mi drago kad se javis

 

Eto sad i YO-YO na tapetu ni kriv ni duzan

 

Kazem ja pazite se covek iz senke vreba niko nece ostati postedjen   :D

Link to comment
Share on other sites

Naravno da smeš. Inače se vidi da si hrabra osoba nema šta.Ali vidi ni jedna tvrdnja u vezi Tvrdenjave ti se ništa ne razlikuje od stanja na nekim fruškogorskim jezerima nažalost.Pretpostavljam da tamo pecaš.A što se tiče nekih idiota koje pominješ moraš da mi pojasniš da li to konkretno misliš na mene.Pošto mi obični smrtnici nerazumemo to JAT stjuardese itd.
Link to comment
Share on other sites

Tesko je cuvati vodu koju okruzuju sumarak i njive...odnosi se riba sa svih strana a o volji da se sacuva da ne govorim...inace veoma lepa voda...pecao sam tamo i pre 20tak godina kad se moglo uhvatiti ribe i ribe

Znam da je tesko i komplikovano cuvati vodu . Kako recimo nikome nikad nepadne napamet sa debeljace,becmena,crnog vira itd da nenabrajam , kako nikome nikad nepadne napamet da sa tih voda odnesu kuci ribu ? A sa tvrdenjave nosi ko sta stigne . Meni je to jasan znak loseg cuvanja vode tj niko se nikad nije zauzeo da to ispravi to je tako od prvog dana i nikog nezanima da nesto promeni sto se tice politike te vode . Apsolutni nemar kako ljudi koji cuvaju tu vodu tako i samih ribolovaca . 

A da vidis recimo kad bi se nesto preduzelo pa prvom kome nadjes cuvarku u rancu ili ribu u cuvarci opalis kaznu da se onesvesti . Jedan kad bi samo nadrljao ostali bi itekako vodili racuna sta rade . 

Vrlo mi je jasno da mi ovde mozemo da redjamo predloge i davati sugestije ali dok neko to nebude pozeleo da primeni sve ostaje po starom .

I opet se vracamo na onu staru nedaj boze da se srbi sloze 

Link to comment
Share on other sites

Nije to samo znak loseg cuvanja vode. Ima onih koji se furaju u javnosti kao okorjeli C&R ribolovci, a onda dodju na takve vode gdje smiju da nose ribu i ubise Boga u ribama, pa onda vise ne znas da li je taj ribolovac mlatomudan ili sta je vec.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da smeš. Inače se vidi da si hrabra osoba nema šta.Ali vidi ni jedna tvrdnja u vezi Tvrdenjave ti se ništa ne razlikuje od stanja na nekim fruškogorskim jezerima nažalost.Pretpostavljam da tamo pecaš.A što se tiče nekih idiota koje pominješ moraš da mi pojasniš da li to konkretno misliš na mene.Pošto mi obični smrtnici nerazumemo to JAT stjuardese itd.

Pa valjda znas da li si ti taj koji je plevio sa Staklenim tu nesrecnu vodu.......sa te vode pamtim VladuBG,BobanaNBG i pokojnog Srecka,jedina 3 coveka za koje smem da tvrdim da su tu pecali da bi uzivali,ostali DNO!

Link to comment
Share on other sites

 Alo kolege,

 

Samo sam prokomentarisao (pokušao sam objektivno) stanje na vodi na kojoj sam prvi put pecao davne '82 godine, kad mnogi od vas verovatno nisu bili ni rodjeni. Tada je to bilo vojno, ušao sam na tešku intervenciju i jaku preporuku, a lopova nigde ni od korova. Ribe u izobilju, a nije bila komercijala. Danas je od svega ostao samo bajkovit ambijent i ništa više. Neko me od kolega u prethodnim postovima uputio na komercijale ako hoću da vadim ribu za ribom, jer pravo šaransko pecanje podrazumeva člekanje do iznemoglosti. Hvala mu na savetu, ali ako za ceo dan ni ja ni niko oko mene nema ni bipa, pa tako još 10 puta izvinite, šta tražiti na toj vodi? Da li su je pustošili limeni, stakleni, leteći ili neki drugi meni je nebitno, ribe tamo NEMA! To što neko može da dozvoli sebi da tamo bleji 20 dana da bi upecao šarana od 3 kg nije nikakav dokaz da je to voda koju vredi posećivati

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cek cek,znaci na ovim prostorima je uvek bilo nista bez veze(ako nemas veze ne mozes nista,pa ni pecati)e zato nam je danas ovako....(tata,mama,ujak,stric,kum....)do god to ne bude iskorenjeno nama nece biti bolje....ako nama vojska treba da cuva vode,dokle smo stigli?

Izvini kolega,nemoj se smatrati prozvanim,samo kazem da se koreni vuku jos od.....davnih dana.

Ne znam vodu,nisam nikad tamo pecao al si potpuno u pravu za pecanje sarana.....on se ceka,nekad danima(ko peca divlju zna),jednostavno tu je pokazuje se,kupa se a nece na udicu....

Mnogi od vas ce kazati nisi imao pravi mamac za njega,al bih kazao da pecate bar god.dve iskljucivo na divljoj vodi(pogotovo ovim nasim opustosenim)pa onda doneti zakljucak zasto nece,a tu je.....

I na kraju opet nemate odgovor(valjda se i on vise izvestio i toliko je oprezan da ga je veoma tesko upecati,mislim na one prave komade.....)

Bistro svima!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije bitno jel voda divlja ili ne. Ili ima ribe ili nema. E sad ja jos nisam cuo za vodu bogatu ribom a da sedis 10 dana bez nje. Kao klinac secam se kako je moj stari pecao na rekama od Bosuta preko Save i Dunava pa sve do Tise i retko je bio bez ribe. Isto tako i na jezerima po Sremu, i nikad nije sedeo 5,10 ili vise dana za jednu ribu. Saran se ceka to ste u pravu ali nemojte preterivati. Stvar je u tome da su vode opustosene do maksimuma i to malo ribe sto je ostalo se razbezalo po raznoraznim rupama i krsevima u vodi. Zato ga sad na divljim vodama morate cekati danima, ako imate vremena, ja nemam i ne zelim da svoje slobodno vreme,tesko steceno, gubim na takvim vodama. Bez ljutnje, ovo je moj pogled na trenutnu situaciju. Bistro i pozdrav svima.
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nije bitno jel voda divlja ili ne. Ili ima ribe ili nema. E sad ja jos nisam cuo za vodu bogatu ribom a da sedis 10 dana bez nje. Kao klinac secam se kako je moj stari pecao na rekama od Bosuta preko Save i Dunava pa sve do Tise i retko je bio bez ribe. Isto tako i na jezerima po Sremu, i nikad nije sedeo 5,10 ili vise dana za jednu ribu. Saran se ceka to ste u pravu ali nemojte preterivati. Stvar je u tome da su vode opustosene do maksimuma i to malo ribe sto je ostalo se razbezalo po raznoraznim rupama i krsevima u vodi. Zato ga sad na divljim vodama morate cekati danima, ako imate vremena, ja nemam i ne zelim da svoje slobodno vreme,tesko steceno, gubim na takvim vodama. Bez ljutnje, ovo je moj pogled na trenutnu situaciju. Bistro i pozdrav svima.

Ovo što se tiče vremena si potpuno u pravu.. Nema svako da odvoji po 5 dana da bude stalno n vodi i da čeka ribu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 Evo upravo su @ceva i @boza rus ''stavili tacku na i" onoga sto sam hteo da kazem. Ulazilo se na Tvrdenjavu kasnije i bez veze i bez vojske ali bese i ribe, moglo da se uhvati ... kako je vreme prolazilo, a ovaj nas hobi dobijao na popularnosti, ribe sve manje, bezobzirnih i bezobraznih uzurpatora sve vise a period cekanja na sarana sve duzi. Ljudi, nemojte da se zavaravamo, tom jezeru treba ozbiljan menagment a ni povratak vojske ne bi skodio  ;)

Link to comment
Share on other sites

Tom jezeru najmanje trebaju rumske sarandzije cast izuzecuma kojima kad dodju na pecanje utisaju maksimalno indikatore oslone se na vidne indikacije i kad udari saran drze stap taman toliko da ga drze zatrgnuto i ne daj boze da podignu stap visoko da ih slucajno neko ne vidi ili ti ne cuje kad vade ribu jer boze moj onda bi tu istu ribu morali da vrate al to je protiv svakog kodeksa uhvati i pusti ,samo se vi drzite vasih fruskogorskih i sve ce biti ok.I sad opet tvrdim da u tom jezeru ima ribe .Posto nisam sajber sarandzija i ne znam da kacim slike al ide zima naucicu pa cu vam slike postaviti i dokazati .Pozdrav do sledeceg ukljucenja .

 

Ps. Ajmo rafali ..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidi ovako: Posto sam koliko vidim jedini rumljan koji je pisao u ovoj temi i nikog nisam prozvao niti uvredio svojim postom smatram da je tvoj post upucen meni kao uvreda. Ako nije onda sam ja pogresno razumeo i izvinjavam se zbog toga.

 

E sad, zar stvarno mislis da na jednoj vodi mogu da nacine vecu stetu po riblji fond ribolovci udaljeni 60 km koji dodju mozda jednom u mesec dana ili oni koji su na 10 minuta od vode i vise tu svaki dan? Ja stvarno neznam ili nisam cuo za rumljane koji su isli tamo da pecaju. Licno bio sam par puta na vodi ali nisam pecao. Nije da branim svoje sugradjane jer znam pojedince kakvi su i iz tog razloga u svojim postovima ne spominjem mestane nekih drugih voda. Nije lepo. Pozdrav tebi i bez ljutnje.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

E posto sam iscitao poslednjih 7-8 strana i video koliko blatite po ovom Jezeru, mogu slobodno da kazem da gresite

 

RIBE NA JEZERU IMA i to ne u maloj kolicini, bio zadnja 2- vikenda i prosao solidno, 4-5 sarana od po 2-5kg, i gomila babuske u proseku 300-450g

 

Amura nisam dobio, ali gledao coveka kako izvlaci grdosiju -15+kg, tako da ko je uporan dobije i rezultat, a vi 'vojvodjani' samo izvolte na svoju Frusku goru pa se lomatajte po svoji jezerima....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...