Jump to content

Priprema Kukuruza


buta

Recommended Posts

Dokaz da kukuruz sa betainom bolje lovi od onog sa celerom ne postoji,to je poenta.Dakle i pre betaina su ljudi pokusavali da raznim zacinima privuku sarana pa se u experimentisanju neki od zacina pokazao jako dobro-ulov je bio veci,koga je bilo briga za ''metil grupe''?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Steamroller nemam nista protiv tebe ali brate post tema je priprema kukuruza a ti otisao mnogo daleko a ja to primecujem kao MNOGO veliki pocetnik u šaranariji..opusti se..daj neki recept,ja sam stavio jedan iskopirao ga postavio. Daj ti neki ..nemoj samo skup i enigmatican nesto jednostavno ako moze. Hvala
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I šta ako jesam? :D Možda nisi ti ništa novo saznao, možda je neko drugi saznao nešto. Nije ovaj forum samo za tebe.

 

Drugim rečima, ako si znao sve to, koji si moj q pitao?

 

Tekst je prepun nerazumljivih stvari?

Hoćeš da ti objasnim kvantnu mehaniku, a ti si završio osnovnu školu... kako?

Pitao si, dobio si... ako te zanima molekularna biologija, posveti se malo tome pa će ti sve biti jasno....

Pojma nemaš kako radi TFT monitor ispred tebe pa ne dižeš frku zar ne? Ne vidim razloga zašto sada podižeš

frku... sem možda iz čiste bezobraznosti.

Ne podizem ja frku nego si ti arogantan i bezobrazan svo vreme i prema svima,osnovna skola mi je sasvim dovoljna posto si ti na nivou prvog razreda iste.

Link to comment
Share on other sites

Melasa je na primer dosta bogata Betain-om. Pa koliko sam čuo ljudi dobro prolaze sa melasom. Opet imaš više sorte melase....

 

Ne podižeš frku? Pogledaj tvoje poslednje pitanje i tvoju reakciju kad si dobio odgovor.

Poenta je da ti nemaš pojma ko sam ja, a ja znam ko si ti.

 

Blackcarp, i meni je neprijatno što se tema non stop vrti oko nekog prozivanja. Prozivke upućene ili prema meni ili na račun firme koja "nije platila" reklamu na forumu. Što je konzerva bila pet evra, betain je laž itd.

 

@nesa To da sam drzak prema svima je čista fabrikacija tvoje mašte.

Link to comment
Share on other sites

 

 Sarane na Jami uglavnom pecam na stari kuvani kukuruz bez ikakve arome. Po 2-3 na dlaku pa ako hoce, hoce. Mesto je normalno hranjeno sa istim kukuruzom sa kojim se peca. Stap dva na sarana i isto toliko na babusku i napred. Retko kad' na bolilu, sem na privatnim revirima gde iskljucivo pecam na boilu. Dobro kazes upecao sam sarane na Jami ali gresis sto se obrazovanja tice. Biohemija mi je bila jedan od maturskih predmeta i polozio sam je sa ocenom odlican. Normalno....davno je to bilo pa se dosta i zaboravilo. :lol:  :pivopija1:

Link to comment
Share on other sites

Isto tako kao sto postoje ''rekreativne sarandzije'' i ''eksperimentalne sarandzije'' postoje i ljudi koji stvarno nesto znaju,svoje znanje primene u praksi i to se zove iskustvo.Postoje i oni drugi koji misle da sve znaju a ustvari je to znanje povrsno i nije potkovano praksom,to su takozvani ''tantuzi''.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Isto tako kao sto postoje ''rekreativne sarandzije'' i ''eksperimentalne sarandzije'' postoje i ljudi koji stvarno nesto znaju,svoje znanje primene u praksi i to se zove iskustvo.Postoje i oni drugi koji misle da sve znaju a ustvari je to znanje povrsno i nije potkovano praksom,to su takozvani ''tantuzi''.

Te''eksperimentalne sarandzije'' ti recimo odu na vodu i umjesto sa špagom za predveze zavežu udicu sa Pva niti.

Zatim ekspermentiraju hoče li se prije nit otopiti ,ili če prije uspjeti izvaditi šarana.Naravno nit je premazana specijalnom liqud molasosom koju prozvodi šečerana na paralelnoj liniji proizvodnje.Naravno ista je koštala milione eurića jer im se to isplati . 8)  8)

Stvarno kolega ništa ne znaš .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ja koristim med kako zasladivac, i stavljam od prilike 100-150 g. na 1kg suvog kukuruza, ali obavezno ubacim i betain HC1. Napomena, Prvo iskisni lepo kukuruz, onda obari ga, kad pocne na pucaju zrna skoloni ga sa vatri i ostavi ga da se malo ohladi, pa onda stavi zasladivac, med i sve ostalo. U sprotivo mozes dobiti kontra efekt zbog sekera, koja ne dozvoljava vodi da prodre unutra kukuruza. Meni med se nije pokazao dobar na svaku vodi, tako da treba da eksperimentises i ispitujes gde funkionise a gde ne. U principu mislim da bolje radi u toplije vode i u letni period. Ja inace koristim med za dijabericara, barem meni se bolje pokazao za razliku od obicnog. Bistro

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Pre mamca ti je bitnija lokacijamkad to resisi onda kombinujes sa mamcima,imas na divljim vodama mesta gde nikad nece upecati sarana a vidis ga kako se kupa tamo

A kako jedan pocetnik da mu odabere lokaciju? Recimo sada u ovom periodu? Jer pretpostavljam da ima veze sa vremenom, godisnjim dobima i td...

Link to comment
Share on other sites

Najlakse je da vizuelno podelis sektor na vise delova(6,8)u zavisnosti od velicine mesta gse pecas.Svaki deo probas tako sto bacis jednu ili dve rakete prihrane,ne vadis raketu odmah nego zabacis jedan stap sto blize raketi pa je onda izvadis.Redom ispipas sve delove pa gde ti udari tu nastavis da hranis i pecas.Mnogo puta ovaj sistem pecanja da mnogo dobre rezultate mada sam ja ipak za to da se markiranjem odredi mesto,ali za pocetak je i ovo sasvim dobro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najlakse je da vizuelno podelis sektor na vise delova(6,8)u zavisnosti od velicine mesta gse pecas.Svaki deo probas tako sto bacis jednu ili dve rakete prihrane,ne vadis raketu odmah nego zabacis jedan stap sto blize raketi pa je onda izvadis.Redom ispipas sve delove pa gde ti udari tu nastavis da hranis i pecas.Mnogo puta ovaj sistem pecanja da mnogo dobre rezultate mada sam ja ipak za to da se markiranjem odredi mesto,ali za pocetak je i ovo sasvim dobro.

Ja trenutno prihranjujem mesto na nekom jezercetu, hranim na 2-3  metra od obale, a duzine nekih 7-8 metara. Tako vec skoro nedelju dana, pa cu da vidim sta i kako.  

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...