Jump to content

Priprema Kukuruza


buta

Recommended Posts

Kuvanje kukuruza dok ne ispuca da bi bolje upio aromu. E onda sipas po zelji, Kolega i ja smo recimo najvise imali uspeha sledecom pripremom. Skuvani kukuruz (3-4kg) ostaviti u svojoj tecnosti par sati. Procediti i pomesati sa takodje kuvanom konopljom i 1kg secerca iz prodavnice, sipati 15-20ml nutramino. Ostaje aroma po zelji, cesto sipam skoljku. Ovu kombinaciju cesto koristimo jer nam riba ostaje dugo na hranilistu... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 weeks later...

Prateci neke savete ( a zanemarujuci neke druge), ove godine sam kupovao hranu za golubove, koju sam kuvao dok zrna kukuruza ne pocnu da pucaju. Medjutim, tu sam shvatio zajeb da nije isto vreme kuvanja kukuruza i nekog sitnog semenja,pa mi se semenke pretvoriše u kašu. Posle toga sam dodavao raznorazne gluposti, i NE MOGU da kazem da sam primetio razliku (a stavljao sam raznorazne arome, cak sam probao da prelivam i sa famoznim korda GOO) na vodi u korist neke arome.

 

Onda sam drzao kukuruz u vodi, pa samo njega kuvao, pa dodavao arome, opet nista.

 

Belu ribu sam skupio na hranilištu,medjutim, šarana nisam ulovio, ni jednog, za celu proslu sezonu na divljoj vodi. Voleo bih da sledece godine ne bude tako, pa Vas pitam kao iskusnije - GDE JA TO GREŠIM?

 

Jedina svetla stvar - imao sam divna razvlacenja šarana na adi safari, na svoju boilu, pa sam bio ponosan na forum i savete sa njega :)))

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prateci neke savete ( a zanemarujuci neke druge), ove godine sam kupovao hranu za golubove, koju sam kuvao dok zrna kukuruza ne pocnu da pucaju. Medjutim, tu sam shvatio zajeb da nije isto vreme kuvanja kukuruza i nekog sitnog semenja,pa mi se semenke pretvoriše u kašu. Posle toga sam dodavao raznorazne gluposti, i NE MOGU da kazem da sam primetio razliku (a stavljao sam raznorazne arome, cak sam probao da prelivam i sa famoznim korda GOO) na vodi u korist neke arome.

 

Onda sam drzao kukuruz u vodi, pa samo njega kuvao, pa dodavao arome, opet nista.

 

Belu ribu sam skupio na hranilištu,medjutim, šarana nisam ulovio, ni jednog, za celu proslu sezonu na divljoj vodi. Voleo bih da sledece godine ne bude tako, pa Vas pitam kao iskusnije - GDE JA TO GREŠIM?

 

Jedina svetla stvar - imao sam divna razvlacenja šarana na adi safari, na svoju boilu, pa sam bio ponosan na forum i savete sa njega :)))

Jbg kad neces da prihvatis dobronameran savet. Evo da te podsetim:

Posted by GORANBILLY on 07 September 2012 - 09:17 PM in Postavite pitanje?

'Tonac', on 07 Sept 2012 - 22:05, said:

nebojsa, nisam skapirao : golubiji miks koji imam vec ima u sebi kukuruza, ne mnogo, ali ga ima. Kuvao sam vec par puta, i kuvam ga dok zrno kukuruza u njemu ne krene da puca, i nista se ne raspada, niti pretvara u kasu !

Posted by GORANBILLY on 07 September 2012 - 09:17 PM in Postavite pitanje?

O ovome smo vec pisali ali ajde opet. Treba kupovati mix semenki koje imaju priblizno isto vreme termicke obrade,tj mix u kome nema kukuruza. Kukuruzu treba dosta vremena da se skuva ( raspukne) ako je u istoj posudi sa kukuruzom i sitno semenje ( proso,lan,suncokret,jecam...) ono ce se prekuvati i pretvoriti u kasu.

Sto se tice dodataka u spod mixu ja ih stavljam posle kuvanja,odvadim pola vode koja je preostala od kuvanja i bacim a u ostatak kad se malo prohladi sipam dodatke ( aromu,melasu,amino..) jer pri hladjenju zrno upija vodu i dodatke koje sam sipao.

Link to comment
Share on other sites

GoranBilly , izvinjavam se, na kraju je ispalo da sam zanemario jedinu tacnu informaciju, ali znas ono - milion saveta, trudis se da poslusas svaki,a na kraju ne ispadne bas kako valja.

 

Sad ce da padne precitavanje

Nema potrebe da se izvinjavas,samo sam ti opet dao odgovor na pitanje. :good:

Link to comment
Share on other sites

Dukas posto si ekspert za Dunav, pojasni ljudima kako hranis, kako pecas, da ne lupaju glavom, sta, kako, i gde pecas, koji tereni, posto si iz N sada, verovatno okolina, ili ides dalje, da

bi oni koji ne znaju stekli bar priblizno, neki ifo. 

Link to comment
Share on other sites

Dukas posto si ekspert za Dunav, pojasni ljudima kako hranis, kako pecas, da ne lupaju glavom, sta, kako, i gde pecas, koji tereni, posto si iz N sada, verovatno okolina, ili ides dalje, da

bi oni koji ne znaju stekli bar priblizno, neki ifo. 

Nisam nikakav expert ali ako nekog interesuje nesto iz mojih pisanja moze procitati u postovima koji su na forumu.Sad bi to izgledalo kao ponavljanje!Hvala na tituli ali nije mi to cilj vec da pomognem svakom ko zeli da se oproba na toj divljoj vodi.

Link to comment
Share on other sites

Nisam nikakav expert ali ako nekog interesuje nesto iz mojih pisanja moze procitati u postovima koji su na forumu.Sad bi to izgledalo kao ponavljanje!Hvala na tituli ali nije mi to cilj vec da pomognem svakom ko zeli da se oproba na toj divljoj vodi.

Pa izgleda da nisi razumeo pitanje,Smrki je konkretno pitao za tvoj spod mix ili samo kukuruz pa zasto ne napises? Ponavljanje je majka ucenja!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tonac vidim da imas veliku zelju da pecas na dunavu ali ti nekako ne uspeva.

Pazi sad i zabelezi.

1,Sarana mozes uhvatiti bilo gde na Dunavu

2,Ali tamo gde hranis mora ti se bar 50% hrane zadrzati na tom mestu

3,Cim nisi uhvatio sarana znaci da si bacao malo hrane

4,Nacin na koji si opisao pripremu hrane uopste nije los,ali moras redovno da hranis jer ti mesto gde pecas ocigledno nije saransko mesto,tj. mesto gde se cesto dolazi ili je tu.

5,Redovno hranjenje bar dva puta nedeljno da dolazis i hranis s proleca manje do temperature vode od oko 16stepeni,kad voda predje 16 stepeni veruj mi ne mozes preterati nikako

6,Saran u razlicita doba godine se cesce javlja u odredjeno vreme ili iskljucivo u neko vreme tipa jun 04,30h,sto takodje moras sam da otkrijes.

7.Kad pocnes intenzivnije da dobijas protfisa tu je i saran

8.Moras biti uporan kao mazga ako ti mesto nije tipicno saransko i HRANITI PUUUUUUUUUNO.

9,Kad ti se prvi javi polako ubacuj boile,kad pocne cesce samo boile.

BISTRO

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
GoranBilly , izvinjavam se, na kraju je ispalo da sam zanemario jedinu tacnu informaciju, ali znas ono - milion saveta, trudis se da poslusas svaki,a na kraju ne ispadne bas kako valja.

 

Sad ce da padne precitavanje

Tonac evo jedne proste  pripreme kukuruza.

Potopis 5.kg sirovog kukuruz 24 h. u vodu i posto je odstojo dolijes vode po potrebi  uzmes na 5.kg sirovog i iseces dva poveca celera zajedno sa liscem i tako kuvas dok se kukuruz ne raspadne cim je kuvan preli ga sa flasom piva ili jos bolje sa kvasom i poklopi da tako odstoji jos 24. sa tim hrani i pecaj .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

sta je sa tobom danas??? jel to od duple doze lekova ili si smao dobre volje ili od cega pa si poceo naj tajnije tajne da delis ovde ljudima....

mozda sutra saznamo i ko je ubio kenedija?

dobro si se oglasio jer ja lazem ajde reci

Link to comment
Share on other sites

to su ti stari bio spajz recepti....

tako su pecale nase bake,a ne ko sad kupovni kupus pa jos u vakumiranoj kesi,pa pasulj u konzervi ko gotovo jelo,pa gotova sarma pa kupovni hleb, eeeeee....

A lebova pomada,otislo sve u k...c burazeru moj...
Link to comment
Share on other sites

sve ode u 3 picke materine....

niko vise ne postuje ni godine,ni iskustvo ni staz nego se ljudi sprdaju sa nasim uciteljem.....

a do lebove pomade ima vremena i vremena...

 

A lebova pomada je najbolji mamac bratic,al treba doci dotle,tek posle celera i piva u kukuruzu,saran ga voli a cverglan neuzima:D Cek vlade jer se propricao i odobrovoljio sto je grobaru s lopate pobegao,il radi novogisnjeg paketica .. Mi sto se salimo snjim imao pravo znamo ga,jos kad smo klinci bili i pokazavali mu kako se sarani vade.. a sad je svima postao profesor,a odeljenje veliko i problematicno : ) inace svaka cast matori,pod stare dane si se odobrovoljio pa propricao 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Tonac evo jedne proste  pripreme kukuruza.

Potopis 5.kg sirovog kukuruz 24 h. u vodu i posto je odstojo dolijes vode po potrebi  uzmes na 5.kg sirovog i iseces dva poveca celera zajedno sa liscem i tako kuvas dok se kukuruz ne raspadne cim je kuvan preli ga sa flasom piva ili jos bolje sa kvasom i poklopi da tako odstoji jos 24. sa tim hrani i pecaj .

 

Inace ovo sa celerom je stari recept za amura,nisam nikad probao sa pivom ali vredi pokusati

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...