Jump to content

Priprema Kukuruza


buta

Recommended Posts

ja ga spremam ovako

ostavim ga u vodi u kanti oko dan i po do dva,i kad upije vodu ako upije sve dodam jos vode.

Kuvam ga u loncu dugo mozda cak i 3-4 sata kad upije vodu za vreme kuvanja dodam jos kad upije opet pa opet.... sve dok se zrna ne rascvetaju onda ga izvadim stavim u kantu i poklopim da jos malo odstoji... i onda je spreman vazno je da se zrna rascvetaju da bi bolje upila ako nesto stravljas u njih.

na vodi je postupak isti svako jutro u kantu stavim svez kukukurz da pije vodu a onaj sto je u kanti ide na kuvanje posle kuvanja na vodi skuvan kukuruz ubacis u sak pa sa njim u vodu da se odma ohladi da ne moras da cekas promrdas ga malo u saku i spreman je.

Dobra ti je stvar i ako spremas boili da sacuvas vodu u kojoj si ga kuvao pa u tome ostavis kukuruz da stoji pa ga u toj vodi i kuvas i dodajes obicnu kad upije,jer sve ono sto je izaslo od hemije iz boilja ostace u kukuruzu a ujedno ces imati i istu aromu kukuruza kao i boilija.

po nekom mom misljenju za divlju vodu atraktix u kombinaciji sa carpixom nema konkurenciju ali u malim dozama ne vise od 3cepa atraktiksa i jedne i po do dve supene kasike carpixa na kantu kukuruza,to ostavis 2-3 sata da dobro upije i promesas par puta i spremno je za upotrebu....

Dobra stvar ovo sa vodom od boila.

Interesuje me kolika je kolicina-na koliko kg se odnosi ta mera za carpix-atraktis posto planiram da koristim ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

POSTO SI NAGLASIO ZA DIVLJU VODU IMA LI NEKI SAVET ZA KOMERCIJALU

 

Evo da pomognem i podelim sa drugarima. Nije nista spektakularno, ali se previse cesto pokazalo kao ocigledna prednost na raznim vodama i situacijama da bi bilo slucajnost! Radi se o mojoj mesavini za tretiranje kukuruza za mamac. Ja inace nisam poseban zaljubljenik niti cest korisnik boila.

 

Kao i verujem vecina drugih, stari kukuruz potopim u toplu vodu i ostavim 24 do 36 sati. Posle toga ga kuvam oko 1 do 2 sata ali vrlo malo ispod granice kljucanja - tek toliko da na povrsinu ne izbijaju non-stop veliki klobuci kljucale vode. Kada primetim prvih nekoliko raspuklih zrna, prekidam kuvanje. Na taj nacin bude samo 5-10% zrna manje ili vise raspuklih a ostala su kako treba. Na 1kg kukuruza (suvo zrno) u vodu tokom kuvanja dodajem oko 200gr secera. Kada se prohladi, obicno od te mase izdvojim dve ili tri "merice" u zasebne posude. Kao posude koristim plasticne okrugle kutije sa poklopcem od 250gr pakovanja margarina. Prvo u svaku zahvatim tecnost u kojoj se kuvao kukuruz i to oko "jedan prst". U tu tecnost dodam 1,5 KAFENU kasicicu tecne arome Mega Tuti-Fruti firme NASHBAIT i dodam jednu ravnu SUPENU kasiku Amino Acid Powder firme SBS. To je belicasta kristalna materija koja jako podseca na sitan kristal secer ali ima u sebi i manji broj kristalcica zelene, plave i crvene boje. Umesto toga verujem da bi se slican efekat dobio i koriscenjem Betain HCL. te dve komponente dobro razmutim u vec uzetoj tecnosti u kutijici margarina i kada su kristali rastopljeni dodam samo zrna kuvanog kukuruza da napunim posudicu skoro do vrha. Dobro zatvorim i koji minut sve dobro promuckam da sva zrna budu oblivena tecnoscu. To ostavim da prenoci i koristim sutradan na vodi. Nisam cak imao problema ni kad je bio zaledjen, ali to se moze samo jednom koristiti jer ako takav kukuruz po drugi put (ili vise puta) zamrznete dobija se vrlo mek i gnjecav = neupotrebljiv kukuruz po naknadnom otapanju jer mikro kristali leda u zrnu razbijaju njegovu strukturu.

 

Voleo bih da cujem ako neko ovo bude probao kakvi su mu rezultati u poredjenju sa drugim mamcima koriscenim tog dana na vodi. Jedino gde to mozda nece biti preterano uspesno su vode na kojima je riba pretezno ili iskljucivo prihranjivana boilama, mada... hm... moze i da iznenadi! Saran je radoznala zivuljka!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Nije to nista strogo i striktno. Drzi se prvo u vodi zato sto ga obicno nabavljamo u vrlo osusenom-dehidrovanom stanju pa mu treba oko 1-2 dana stajanja u vodi da bi zrna upila dovoljno vlage kako bi smanjili vreme kuvanja. Moze se kukuruz i odmah tj. bez prethodnog namakanja staviti na kuvanje ali mu tada treba dosta vise vremena da se skuva. Ima ljudi koji ga uopste ne kuvaju! Ostave ga u vodi vise dana (4-5...7!) i dobiju slicno upotrebljiv kukuruz. Istina, tako je gotovo nemoguce dobiti raspukla zrna kakva mnogi ribolovci vole, ali je i takav kukuruz sasvim lovan - licno sam se uverio vise puta koristeci kukuruz svojih drugara. Ako je bas toplo vreme a kukuruz se tako ostavi vise dana, ume da pocne da se ukiseljava. Cak i tada je vrlo lovan mamac (i u to sam se uverio!) ali treba ipak izbegavati da se u vodu bacaju vece kolicine takvog kukuruza, posebno u manje vode.
Link to comment
Share on other sites

Eto vidis Krle da je dobro sto sam pitao,ja sam bio pogresno informisan.

Mislio sam da kukuruz treba biti potopljen od 12 do 14 sati zato sto za to vreme iz zrna voda izvuce celulozu koja je veoma stetna,a svo vreme koje provede u vodi preko tih cetrnaest sati ponovo apsorbuje tu istu celulozu nazad :sorry:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E sad imamo misljenje da voda ne izvlaci celulozu i da posle 12-14h casova posto je voda izvuce kukuruz je ponovo uvlaci nazad-sta je sad tu tacno i koji aditiv to treba staviti i kada-mada je to tajna-verovatno?

Milance pusti jupolku-plastika nije ukusna :drinks:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Ја га правим овако,стоји недељу дана у води,онда убацим на кг супену кашику соде бикарбоне,па га кувам док се не расцвета,онда убацим у њега декстрозу-воћни шећер,па онда одстоји тако 24часа,убацим арому(а може после одмрзавања,додати по вољи арому),те га после тога разделим у кесе и замрзнем.
Link to comment
Share on other sites

Podelim kukuruz u plastične kante, nalijem vodu da prelije barem 4 prsta preko. U svaku ubacim po dve šake semena konoplje.

24h stoji u vodi da nabubri-ogrezne, zatim sledi kuvanje dok opna ne krene da puca.

Posle toga duboko zamrzavanje bez ikakvih aditiva, konzervansa...

Primetio sam da mi kukuruz koji ostavljam za mamčenje u teglici uopšte ne buđa niti se fermentiše!

 

p.s.

 

Vodu u kojoj je kuvan kukuruz možete da sipate u plastični balon, idealno za mešanje praškaste hrane i spod-a.

Link to comment
Share on other sites

Пробајте ово!Oprati 5 kg kukuruza a zatim ga natapati četiri dana. Ja uvek dodam 250 g fruktoze, voćnog šećera, odličnog prirodnog zaslađivača. Fruktoza se može kupiti u većini apoteka a primetio sam da je ima i u nekim supermarketima. Najbolji način za pripremu je pomoću ekspres lonca. Kuvajte kukuruz u njegovom sopstvenom soku oko 30 min. Po završetku osetićete miris od koga će vam zasigurno poći voda na usta. Kukuruz će početi blago da se razdvaja, ali će zadržati okrugli oblik. Tada ga vratite u lonac i prelite vodom. Nije neophodno stavljati aditive, ali ja dodam 250 ml MKM Baits koncentrovane natopljene kukuruzne tečnosti i jednu malu kašiku soli na jedan kilogram mešavine i dobro promešam. Ostavite to 2-3 dana kako bi započela fermentacija, a zatim koristite ili stavite u zamrzivač za kasniju upotrebu.

Vrhunski savet!

Kada natapate partikle dodajte malu kašičicu sode bikarbone na kilogram suve mešavine. To pomaže omekšavanju jezgra i smanjuje vreme kuvanja.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...