Jump to content

Pelagicevo


JaneMk

Recommended Posts

Ovo je tekst Copu/Past sa FB stanice DSR Šaran Pelagicevo :

Postovani prijatelji, obavjestavamo vas da je doslo do malih promijena u nasem pravilniku, koje glase:

 

- Svi ribolovci koji obavljaju ribolov mogu koristiti svoja vozila od 08:00 do 10:00 h i to iskljucivo za nabavku hrane i pica. Posle 10:00h vozila se ne mogu koristiti.

 

- Zabranjena je upotreba domaceg kukuruza, praskaste hrane, kao i paste.

 

- Ribolovci su duzni donositi sa sobom kade za prihvat ribe. Kade na jezeru nisu vise za iznajmljivanje.

 

- Da bi rezervisali svoje mjesto, ribolov mora da traje najmanje 72h. U slucaju ribolova kraceg od 72h mozete doci na jezero, javiti se ribocuvaru, kako bi saznali ima li slobodnih pozicija.

 

Hvala na razumijevanju!

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ova odluka o upotrebi automobila korisna i razumna. Sve cesce se desavalo da ljudi previse upotrebljavaju automobile na jezeru. Dozvoliti da je auto parkiran na poziciji je lep gest domacina, koji mi previse zloupotrebljavamo. Ako se tako nastavi Uprava jezera ce nas parkirati van pozicija, kao na vecini jezera, sto niko ne bi voleo.

Licno, ja sam sada kod ovakvog pravila za kazne (kao u Francuskoj), pa ko koristi vozila van odobrenog termina - novcana kazna.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ova odluka o upotrebi automobila korisna i razumna. Sve cesce se desavalo da ljudi previse upotrebljavaju automobile na jezeru. Dozvoliti da je auto parkiran na poziciji je lep gest domacina, koji mi previse zloupotrebljavamo. Ako se tako nastavi Uprava jezera ce nas parkirati van pozicija, kao na vecini jezera, sto niko ne bi voleo.

Licno, ja sam sada kod ovakvog pravila za kazne (kao u Francuskoj), pa ko koristi vozila van odobrenog termina - novcana kazna.

Dobro nisu lose izmene sve u svemu...ima dosta logike...i za ovo za auta si u pravu sto si napisao al dobro jedino treba napraviti izuzetak ako je neki hitan slucaj ako nekom nije dobro ili tako nesto...

Link to comment
Share on other sites

Pravila su pravila i treba ih postovati kao sto se postuje kucni red a sto se tice automobila dobra i razumna odluka, naravno da ce imati razumjevanje ako je neki hitan slucaj, svima nama odgovara sto manja upotreba automobila i nepotrebno vozanje oko jezera.

Sve dodatne informacije  o pravilima i takmicenjima za 2016 se mogu pronaci na FB stranici DSR Saran Pelagicevo.

Link to comment
Share on other sites

Sjecam se prije par godina kako sam jednog momka iz Hrvatske fino zaustavio iza svoje pozicije (pecao na 10)  i ocitao mu bukvicu jer nisam htio vise da gutam prasinu koju je dizao, prvo bespotrebnim vozikanjem od pozicije do pozicije (jedno najmanje 5 puta tam vam, tam vam), a popizdio sam i zbog brzine kojom je vozio. 50km/h garantovano.

Odlicna odluka po meni. Bespotrebno vozikanje po jezeru nema smisla. Kad trebas ici po hranu ides i to je to. A ako vec neko zeli da ide do neke pozicije, fino ako si sam izvadi stapove pa malo protegni nogice, ako nisi ima kolega da pripazi dok se ti bavis malo fitnesom.

 

Dobro nisu lose izmene sve u svemu...ima dosta logike...i za ovo za auta si u pravu sto si napisao al dobro jedino treba napraviti izuzetak ako je neki hitan slucaj ako nekom nije dobro ili tako nesto...

Pa ako je sa razlogom, javis se cuvaru i kladim se da ti niko nece reci nista protiv. Nema razloga da te zadrzava na mjestu kad je hitan slucaj. Zar to treba i pisati u pravilniku?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pise lepo da mozes uvek da pozoves cuvara da se interesujes o stanju na vodi. Tj o slobodnim pozicijama. Ne vidim nista cudno u tom pravilu. Ima ljudi koji su i do sada tako pecali. Dodju na vodu, malo izvide situaciju pa onda odaberu poziciju. I ja sam tako uradio par puta. Cesto idem tamo i kad god sam bio vise od pola jezera je bilo prazno. I uvek bar 3-4 "top" pozicije su bile prazne i na raspolaganju. Mada ko moze da zna koja je top pozicija. Pogotovo ne neko ko ne ide tamo cesto i ne prati ulova na jezeru. Svake godine rade druge pozicije. eto na primer rekord jezera je jesenas dala pozicija koju svi zaobilaze u sirokom luku!!!
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Odluku za auta i vozanje podrzavam svom snagom. Najvise me nerviraju svabe, nema gorih od njih. Malo i nasi gastarjbajteri znaju da se ponasaju isto kao oni ali ne svi.

Bio sam u septembru na 14ci 4 dana, za to vrijeme je neki svabo sa citavom familijom dosao na 6 i 7. Crni kombi beckih tablica, svakih sat vremena oni su se vozali i to punom brzinom po onom putu. Popizdio sam i zvao Jovu,on im je skrenuo paznju na to ali ne vrijedi. Stoka ostaje stoka, u svojoj zemlji ne smiju da prdnu pa kad dodju kod nas ponasaju se ko svinje.

Takodje za kukuruz, praskastu i ostalo oko mamaca sve u redu 100 posto.

Jedino sto po meni nije ok je minimumm 72h za rezervaciju.

Mi koji radimo kod privatnika ili se bavimo privatnim biznisom(a takvih je vecina) smo strasno ograniceni sa vremenom

i jedva skucamo vikend da odemo na ovo prelijepo jezero.

I sta se desava, u sezoni maj-septembar jezero je prepuno i vrlo su male sanse za dobiti dobru poziciju ako je nisi rezervisao bar mjesec dana unaprijed.

Ako neko od uprave ovo cita (a znam da cita) ja bi ih molio da razmisle o ovome jos jednom.

Radije nek bude pravilo da se sve rezervacije placaju unaprijed pa ko zajebe i ne dodje nek snosi posljedice a ne jezero da trpi zbog toga.

Link to comment
Share on other sites

Pise lepo da mozes uvek da pozoves cuvara da se interesujes o stanju na vodi. Tj o slobodnim pozicijama. Ne vidim nista cudno u tom pravilu. Ima ljudi koji su i do sada tako pecali. Dodju na vodu, malo izvide situaciju pa onda odaberu poziciju. I ja sam tako uradio par puta. Cesto idem tamo i kad god sam bio vise od pola jezera je bilo prazno. I uvek bar 3-4 "top" pozicije su bile prazne i na raspolaganju. Mada ko moze da zna koja je top pozicija. Pogotovo ne neko ko ne ide tamo cesto i ne prati ulova na jezeru. Svake godine rade druge pozicije. eto na primer rekord jezera je jesenas dala pozicija koju svi zaobilaze u sirokom luku!!!

Ja skoro pa nikada ne rezervisem poziciju jer ne vidim bas puno prednosti u tome sto cu odabrati poziciju dosta ranije i onda kada dodjes riba ne radi na tom dijelu jezera pusis ga i onda ti svi krivi.

Rezervisem nekad ali veoma rijetko. Vise volim doci pa uzeti nesto sto je u tom trenu slobodno, nebitno sta, i prije toga upitam Jovu radi li riba i gdje otprilike. Uostalom kao sto Ti Kiki rece, ko od nas zna koje su to top pozicije? Toga nema po meni. Na Pelagicevu dan na dan ne lici vise, a kamoli godina na godinu. Uvijek nesto drugo je udarno. Jedne godine kec je bio sinonim za dobro pecanje, nisi mogao doci na red da pecas na toj poziciji. Sad bas i ne vidim da se ribari grabe za tu poziciju. Opet druge godine 19, 20 ubise Boga u ribi.

Pa onda 14, pa 11, pa prosle i pretprosle u jesen 25ca se razbijala od ribe. 29ka standardno dobra, 28 takodje. Recimo gledam poziciju broj 2. Ko od nas moze reci da se bas tu ne moze naloviti fino? A slabo sam vidio koga da je izbacivao slike sa nje ili pecao na njoj. Idealna pozicija za odmor ribi, a opet toj istoj ribi jako blizu su dobra hranilista. Dodje i čopne koju boilu ili pelet iz daljeg i ode u mir na 2ci.

 

Sta recimo dodjes na prazno jezero kao ja u novembru i u decembru i ne znas gdje je riba. Sta ces odabrat od 20 i nesto pozicija?

Ako useres sa odabirom sam si kriv.

 

Eto cisti primjer je pozicija 15. Nikad skoro na njoj neces vidjeti nikoga. A ispred nje pade rekord jezera. (Svabo pecao sa 17ke pa zabacivao tamo).

To je samo pokazatelj da riba bjezi od udica i da potrazi vise puta mir bas na onim pozicijama gdje mi ne ocekujemo nikakav ulov.

 

Ja i dalje tvrdim da treba imati muda pa sjesti na tu poziciju 15 , a i mene sve vise vuce da otpecam bas na njoj, pa kud puklo da puklo.

 

 

PS: evo recimo primjer jezero Zajarke u Hrvatskoj, (Zaprešić) gdje ne mozes nikad rezervisat. Jednostavno ne postoji opcija za rezervaciju na tom jezeru. I na puno njih u Hrvatskoj. A mnogo mnogo ljudi ide tamo i peca i pecaju na onim pozicijama koje zateknu slobodne i to je to.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ok je za jezero koje ima dosta pozicija i nije poseceno ,al da zapucam 160km da bi razmisljao imal mesta i ne  .ja uglavnom pecam vikendom kada i svi to rade i sta onda ?

15 ili 4 njih niko ne peca :D

 

Salim se, mislim da se uvijek da naci nesto slobodno, a u istim govnima cu i ja biti ovu sezonu. Zbog obaveza, samo vikend mi ostaje za pecanje, pa cu zvati da vidim ima li nesto slobodno taj dan kad krenem na vodu. Ne preostaje nista drugo. Jest meni blize nego tebi, al' tako je kako je.  :pivopija1:

 

Bistroooo

Link to comment
Share on other sites

@Carp Yo Yo

Pricali smo ovu pricu nekoliko puta i dosli uvijek do istog zakljucka.

Ti ne ides na jezero u periodu godine kad ja idem i ne razumijes o cemu ja pricam.

Jul i avgust je vrijeme godisnjih odmora i tad je jezero najvise popunjeno i najteze je naci dobru poziciju.

Za jul ja zovem Jovana u maju i tad jedva uganjam poziciju.

Uspio sam svaki put ubosti dobru poziciju ali tek trecu ili cetvrtu na listi. Nikad onu prvu koju sam planirao (npr.6,5 ili 19,20)

Lako je otici kao ti na jezero u oktobru ili novembru pa birati gdje ces pecati jer je vec 50 posto ribolovaca zavrsilo sezonu.

Slazem se da je tesko sad reci koja je pozicija top, ali slozices se sa mnom da to nikad nisu bile i vjerovatno nikad nece biti pozicije 2,3 ili 8 i 9.

Ne pricam nista napamet vec iz dugogodisnjeg iskustva sa tog jezera.

Link to comment
Share on other sites

@Carp Yo Yo

Pricali smo ovu pricu nekoliko puta i dosli uvijek do istog zakljucka.

Ti ne ides na jezero u periodu godine kad ja idem i ne razumijes o cemu ja pricam.

Jul i avgust je vrijeme godisnjih odmora i tad je jezero najvise popunjeno i najteze je naci dobru poziciju.

Za jul ja zovem Jovana u maju i tad jedva uganjam poziciju.

Uspio sam svaki put ubosti dobru poziciju ali tek trecu ili cetvrtu na listi. Nikad onu prvu koju sam planirao (npr.6,5 ili 19,20)

Lako je otici kao ti na jezero u oktobru ili novembru pa birati gdje ces pecati jer je vec 50 posto ribolovaca zavrsilo sezonu.

Slazem se da je tesko sad reci koja je pozicija top, ali slozices se sa mnom da to nikad nisu bile i vjerovatno nikad nece biti pozicije 2,3 ili 8 i 9.

Ne pricam nista napamet vec iz dugogodisnjeg iskustva sa tog jezera.

 

I ja idem na jezero kad mogu ;) 

 

Sad ces vala i Ti moci u aprilu, maju, oktobar, novembar, decembar :pivopija1: Mada skoro ne'š nigdje  :crazy:  al' zato u dogledno vrijeme nesto imam osjecaj da cu da Ti zavidim.  ;) 

 

Istina, ja juli ni avgust nisam ni u BiH, a i da jesam, vjeruj da ne bi isao ni pecat na to jezero jer u to doba prije bih izabrao neku otvorenu vodu, tipa Ramsko jezero.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam za vas dvojicu ( DucicM, Carp Yo Yo) ali ja planiram vec pocetkom Marta da zabacim, naravno ako nastavi ovako toplo vrijeme, da vidim sta se desava prije otvaranja sezone.

Link to comment
Share on other sites

Svi predlozi su na mestu i posledica godina iskustva koje je stekao domaćin. Više puta nisam mogao da rezervišem poziciju jer je neko već rezervisao vikend u sred planirane dve nedelje, pa sam morao da biram da se selim sa mesta na mesto ili da biram poziciju gde mogu da sastavim kompletan odmor. Sasvim je logično da prednost treba da imaju duže i kontinuirane rezervacije, 

Link to comment
Share on other sites

Od svih novih pravila jedino ne mogu da razumem zasto nema kada za prihvat ribe a svakako se placa.

Oko mesta,dugo vremena sam pecao mesto broj 9,i sa tog mesta je moj licni rekord saran od 28,2kg

Poz

Pa sve one sto su bile su razjebane. Sta ce ti izdati? Skrsenu kadu? Ne ide to...

 

A i da kupuju nove, ne vidim da je to isplativa investicija nikako. Ovako donese pravilo, moras imat kadu i cao djaci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...