Jump to content

mlava


vladaBG

Recommended Posts

I ako sam na 10 km od Mlave jako retko idem. Uvek je velika guzva i od "mesarosa' ne mozes da pecas.Guzva je ko na vasaru tu su uglavnom tipvi koji dodju u martu i ne odlaze do novembra. Svako dobro mesto je zauzeto.Ribe ima ko pleve, vrlo cesto se gazi po blatu do vode, skoro je upecan komad od 17 kg, som od 94, ima smudja, stuke, bucova, ....
Link to comment
Share on other sites

Naravno bio sam prosle subote po onoj kisi ljudi su non stop dolazili ceo dan i noc, inace ja ne idem vec dve godine na Mlavu, ranije sam imao neke svoje potopljene lomove na Hladnoj Mlavi na kojoj riba (krupnija) radi uglavnom u ovo vreme, medjutim cistili su korito tako da nema vise tih lomova za dva dana i noc nisam imao potez, na tolpoj i sada pecaju uglavnom od 2-4 kg padne i po neki krupniji, radnim danom mozda i nadjes neko mesto, javi (063/265410)se ako dolaziz pa da nadjemo neko mesto, evo nekih slika od pre dve godine

 

http://img145.imageshack.us/i/file0001.png/

http://img135.imageshack.us/i/file0002.png/

http://img824.imageshack.us/i/dscf1830c.jpg/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
ja cesto pecam na mlavi voda je bogata ribom i svako mesto moze da je da.najcesce pecam zimi zbog guzve a i najveci komadi tada se pecaju.po starom obicaju najbolje se lovi na mestima koja se prihranjuju.leti je velika guzva a i sto kolega kaze mesarosi pecaju po celo leto tako da se mesto uopste tesko nalazi.ja volim ovu vodu i rado tamo idem
Link to comment
Share on other sites

zimi ga jurim na mestu gde su prepreke ima par mesta ispod mosta prepreke i krs se vide iz vode.sistem sa hranilicom i naravno mala prihrana mesta.zimi bacam manju kolicinu hrane nekloiko raketa naravno malo vise od mesta gde su mamci.na hranilicu stavljam cist kacamak ili ti proju.pecam na kukuruz na dlaku skoljka rak med ili larva.za prihranu napravi neki kvaliteniji zimski mix i udri :drinks: :aggressive:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 7 months later...
Javi se po neki saran uglavnom sitan i na hranjenim mestima,i lepo se peca bela riba na plovak ja cu sutra 90%da odem da se zadovoljim na plovak.Ocekuje se da proradi saran ko se bude zadesio na vodi zadovoljice se.Ribocuvarska sluzba je stalno na vodi tako da se nadam da ce kada proradi uspeti da iskontrolisu odnosenje ribe van propisanih dnevnih ulova
Link to comment
Share on other sites

Bili dva drugara pecali lepo belu ribu na plovak 100tinak m.nizvodno gde topla voda iz centrale ulazi u Mlavu,jer nizvodno ka uscu Mlave u Dunav nisu imali gde da se ubace ni na plovak da pecaju bila je velika guzva.Na par mesta kada su stigli oko 9h ujutru gde su svratili da pitaju dali se desava nesto uglavnom je svima bio odgovor zasada slabo ali ocekuju da krene.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...