Jump to content

Solar -Nutra baits-CC Moore


nesa

Recommended Posts

Posto se stalno vodi polemika oko ovih firmi ajde da cujemo sta mislite o kvalitetu proizvoda istih,sta je od komponenti bolje kod jednih,sta kod drugih a sta kod trecih i globalno ko je najbolji od njih. :?: :?: :?: :?:
Link to comment
Share on other sites

Gospodo draga Meleg nije prodavao komponente nikada koliko ja znam pa ga zato nisam postavio na poredjenje a nova firma ce biti ali na drugom topicu.Mislim da ovo nije bilo pitanje na ovom postu pa budite ljubazni da odgovorite na postavljeno pitanje, naravno ako hocete. :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:
Link to comment
Share on other sites

Solar :

Mixevi nisu loši ali ne trpe greške u doziranju i experimentisanje. Sa njima možeš imati 100% uspeha ili totalnu katastrofu

stimulin amino neprevaziđen za fruit,i krem boilu

nije mi jasno samo zašto su prestali da rade potshot-ove bili su extra

Nutra:

Neznam Šta kod njih nije dobro, samo je pitanje koja ti vrsta boile treba. Imaju oni materijala za sve

Sviđa mi se to što imaju više vrsta amino kiselina, njihovi kajuzeri kao i mixevi za sve vremenske uslove

CC Moore:

Slabo iskustvo, tako da bi mi dobrodošao neki savet

Link to comment
Share on other sites

Na Solar uopste nepecamo koj je razlog stvarno neznam ali pored Nutre i CCMOOR a nemamo ni potrebe jer pravimo dobre rezultate i sa ovim navedenim.Nutra za mikseve neprevazidjena takodje i za praskaste aditive CCMOOR odlicne dodatke i riblja brasna fenomenalni booster dipovi i hellraisers pop ap vrlo dobre pelete sa izvanrednom cenom.Bojla koju pravimo za Debeljacu i sa kojom smo ove godine svako kolo i maraton bili u plasmanu je 70% proizvoda od CCMOOR a. :clap:

Da rezimiramo Solar i Nutra se nalaze na nasem trzistu skoro 10 godina a CCMOOR tek 3 godine.Ono sto mogu da kazem je sledece da je primetna ekspanzija CCMOOR a u Srbiji po prodaji,uvozim i Nutru i CCMOOR sta je bolje i sta se vise prodaje i trazi nek ostane moja mala poslovna tajna :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od Solara koristio sam gotove boile top banana,što da kažem ,lovile su ali ako usporedjujem sa mojim boilama rezultat je bio 6 prema 1 u korist moje boile,od kemije upotrebljavao sam njihove estere,te aromu squid i pienaple,sad več 2-3 godine ne koristim od kemije skoro ništa,dodajem tek minimalno količinu arome 1-2 ml na kilu miksa i to rh,rezultati bolji nego ikad,od nutrabaitsa sam na jednoj kampaniji koristio gotove triga boile i bananu,na triga nisam dobio u 5 dana ni ljuske,dok mi je banana radila odlično,upotrebljavao sam i multimino i nutramino,ali došao sam do zaključka da ako imaš kvalitetan miks ove stvari ti ne trebaju,naravno govorim o višednevnim prihranjivanjima,ccmoore,odlična brašna i sasvim dobre pelete,ostalih stvari od njih nisam probao :)
Link to comment
Share on other sites

Solar-

Linija aroma vrhunske kvalitete a posebno radi nosača.

Nutra-

Bit ču iskren u velikom padu.

CC Moore-

Peta sezona lovim na komponente te firme. Ustrajnost da imaju sve u ponudi je fascinantna. Ako netko nakon smrti želi u raj mislim da svaki šaranaš ako želi obilje vrhunskih komponenti treba u CC Moore :D , što sam to lijepo rekao :lol: .

Dali spominjati cijenu? Dali možda tradiciju proizvodnje, branše? Neznam ali jedno je istina a to je da kad dođete u dobro opskrbljenu trgovinu sa proizvodima firme Moore nečete trebati više nikuda lutati.

Gotove mixeve niti jedne firme neču spominjati jer ih nisam koristio.

Link to comment
Share on other sites

Ko o cemu baba (ili deda) o ushti.... tj 3 D-u. BR 1 daleko ispred svih kupovnih mikseva.

Klasifikovati ove firme je teshko, pogotovu shto nema trika da pojedinac stigne da sve isproba pa da iz licnog iskustva da kakav takav sud. Nutra - mnogo dobrih proizvoda - probao i dalo rezultate. Solar - malo manje od Nutre al opet dobar. CC - brashna su im extra.

Link to comment
Share on other sites

Solar- nikad koristio gotove mixeve pa neću o tome jer sve kaj bi reko lago bi.

Stimulin Amino Compound- najbolja aminokiselina koju sam ikad koristio.

Liquid Candy Sweetner- najbolje sladilo koje sam koristio

Esterblend 12 i Ester Cream- odlične stvari za hlanu vodu ali po mom iskustvu u malim dozama isključivo iz vana u kombinaciji s aminokiselinama

Pop up- Jacko's Special- radile jednu godine nenormalno dobro, drugu nikako.

Pop up- Pineapple- nije loše, pogotovo 1 pop-up 10 mm na čistoj vodi dignuta 5cm od dna.

 

Nutrabaits- Jedini mix koji sam koristio je Enervite Gold i odlično se rola, zadovoljan ulovima.

Salmon Elite- nekad No.1, sad mi se čini da su ga malo izmjenili, nije mi više isti (subjektivno mišljenje)

Cajouseri- zakon stvari u manjim količinama isključivo u dip

Cassia Nutraspice- uz Megaspice (RH) No.1 kad je u pitanju spicy miris

Multimino, Nutramino- sve pohvale. Samo jedan mali problemčić sa novim Multiminom-napuhnula se boćica, promjenio boju i miris na sobnoj temperaturi. Moguča moja greška.

Arouser- dobra stvar za hladnu vodu, makar ga neki stavljaju u svaki dip bez obzira na temp.

GLM- vrlo atraktivna aroma.

White Fishmeal- Jedina firma čiji White Fishmeal koristim osim Nutrabaitsa je Richworth.

Trigga i 3D pelete- odlične ako vam trebaju pelete s malo duljim vremenom raspada. Pazim da ne pretjerujem s njima jer znaju zaokupit šarana više nego mamci.

Od gotovih boila koristio sam u jednom ribolovu BFM- Salmon/Caviar/Black Pepper...nisam oduševljen

 

CC Moore- nisam koristio gotove mixeve

Koristim dosta njihovih proizvoda, pogotovo brašna i sam sebe mrzim kad izađem iz dučana jer svaki put ostavim pol plače! Do sada sam se masu puta uvjerio u kvalitetu njihovih proizvoda...

Brašna su im izuzetna, koristim neke arome koje mi se u dipove bolje uklapaju od istih aroma drugih firmi (npr GLM i Pineapple).

Pelete im se brzo rastapaju, a to je neki put upravo ono kaj mi treba (često koristim mješavinu CC Moore-ovih i Nutrabaitsovih peleta baš zbog različitih vremena topivosti).

Link to comment
Share on other sites

Solar- nikad koristio gotove mixeve pa neću o tome jer sve kaj bi reko lago bi.

Stimulin Amino Compound- najbolja aminokiselina koju sam ikad koristio.

Liquid Candy Sweetner- najbolje sladilo koje sam koristio

Esterblend 12 i Ester Cream- odlične stvari za hlanu vodu ali po mom iskustvu u malim dozama isključivo iz vana u kombinaciji s aminokiselinama

Pop up- Jacko's Special- radile jednu godine nenormalno dobro, drugu nikako.

Pop up- Pineapple- nije loše, pogotovo 1 pop-up 10 mm na čistoj vodi dignuta 5cm od dna.

 

Nutrabaits- Jedini mix koji sam koristio je Enervite Gold i odlično se rola, zadovoljan ulovima.

Salmon Elite- nekad No.1, sad mi se čini da su ga malo izmjenili, nije mi više isti (subjektivno mišljenje)

Cajouseri- zakon stvari u manjim količinama isključivo u dip

Cassia Nutraspice- uz Megaspice (RH) No.1 kad je u pitanju spicy miris

Multimino, Nutramino- sve pohvale. Samo jedan mali problemčić sa novim Multiminom-napuhnula se boćica, promjenio boju i miris na sobnoj temperaturi. Moguča moja greška.

Arouser- dobra stvar za hladnu vodu, makar ga neki stavljaju u svaki dip bez obzira na temp.

GLM- vrlo atraktivna aroma.

White Fishmeal- Jedina firma čiji White Fishmeal koristim osim Nutrabaitsa je Richworth.

Trigga i 3D pelete- odlične ako vam trebaju pelete s malo duljim vremenom raspada. Pazim da ne pretjerujem s njima jer znaju zaokupit šarana više nego mamci.

Od gotovih boila koristio sam u jednom ribolovu BFM- Salmon/Caviar/Black Pepper...nisam oduševljen

 

CC Moore- nisam koristio gotove mixeve

Koristim dosta njihovih proizvoda, pogotovo brašna i sam sebe mrzim kad izađem iz dučana jer svaki put ostavim pol plače! Do sada sam se masu puta uvjerio u kvalitetu njihovih proizvoda...

Brašna su im izuzetna, koristim neke arome koje mi se u dipove bolje uklapaju od istih aroma drugih firmi (npr GLM i Pineapple).

Pelete im se brzo rastapaju, a to je neki put upravo ono kaj mi treba (često koristim mješavinu CC Moore-ovih i Nutrabaitsovih peleta baš zbog različitih vremena topivosti).

 

Svaka cast na postu :!: :!: :clap: :dance:

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je došao trenutak da se malo uključe i distibuteri gore navedenih proizvođača. :violin:

Da ih ne imenujem jer će ispasti da ih prozivam, ali ne da reklamiraju firme, već da daju konkretne predloge iz ličnog iskustva (šta se s čim meša), a ne da čuvaju za sebe te tzv. "male tajne" jer valjda im je interes da se razvija šaranski ribolov.

Vidim da se "poznate" šarandžije našeg podneblja slabo javljaju da komentarišu na ovu temu.

Valjda ih je sramota da nešto ne rade pogrešno :think:

ČAST IZUZETCIMA :shifty:

 

p.s. ko misli da je taj izuzetak, može slobodno da me pita, reći ću mu.

Link to comment
Share on other sites

E sad sve je na tebi na vodama na kojim pecas treba da trazis dobitnu kombinaciju to je igra koja ti moze dati rezultata bitno je da verujes u ono sto radis i neodustajes i docices do rezultata,mnoge firme daju svoje preporucene recepte za mix koliko cega podji od toga kombinuj sa razlicitim aromama,kombinuj mixseve,i kolicine upotrebljenih sastojaka eksperimentisi i pecaj docices do rezultata.Nemoj da ocekujes dace ti neko ko peca takmicenja za novac reci sta radi i sta sa cim mesa i koliko cega stavlja to zaboravi,mnogo je truda,muke,novca i eksperimentisanja utroseno da bi se doslo do bojle koju riba jede i to naravno nevazi za svaku vodu zato druze zasuci rukave....

Evo nekih recepta pa eksperimentisi i probaj

Nesto od Nutre

 

480g Trigga (summer) or 480g Trigga Ice (winter)

20g Green Lipped Mussel Extract

30ml Liquid Trigga

Eggs

 

500g Trigga

20g Green Lipped Mussel Extract

3g Betaine HC1

30ml Multimino

5ml Cranberry Nutrafruit

Eggs

 

420g Trigga Base Mix

60g Crushed Oyster Shells

20g Green Lipped Mussel Extract

30ml Liquid Trigga

4ml Pineapple Nutrafruit

1ml N-Butyric Acid

Eggs

 

500g Trigga Base Mix

40ml Liquid Trigga

Eggs

 

480g Trigga Ice

20g Green Lipped Mussel Extract

30ml Liquid Trigga Ice

12 drops Black Pepper Oil

12 drops N-Butyric Acid

2ml Pineapple Nutrafruit

Eggs

 

370g Big Fish Mix

110g Ener-vite

20g Dried Seaweed

2g Green Lipped Mussel Extract

2g Betaine HC1

20ml Multimino

20ml Salmon Oil

6ml Wonderfruit UTCS

7 drops Geranium Terpenes

 

Nesto od CCMOORa

http://s4.postimage.org/4MEcS.gif

 

http://s4.postimage.org/4MObr.gif

 

http://s4.postimage.org/4MTaJ.gif

 

http://s1.postimage.org/DTtKi.gif

 

http://s1.postimage.org/DTwer.gif

 

http://s1.postimage.org/DTDIS.jpg

 

Sto se tice gore navedenih proizvoda mozes ih sve videti sa kompletnim opisima i nacinom upotreba prevedenim na nasem sajtu u on-lajn prodaji vise od ovoga ti nemogu pomoci mislim da je dovoljno i da znas skrenuli smo temu pa da neradimo to vise,pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice gore navedenih proizvoda mozes ih sve videti sa kompletnim opisima i nacinom upotreba prevedenim na nasem sajtu u on-lajn prodaji vise od ovoga ti nemogu pomoci mislim da je dovoljno i da znas skrenuli smo temu pa da neradimo to vise,pozdrav

Smeo sam da se zakunem da će ovo da se desi.

Prvo niko nije skrenuo sa teme jer se govori o proizvođačima i njihovim proizvodima

Drugo, ako si mislio da sam tražio recepte pogrešio si, jer dobro znaš šta sam pitaao ali si vešto izbegao odgovor. Nisam ni očekivao da ćeš da daš neki savet nego da uradiš standardnu trgovačku šemu (daš reklamu proizvođača)koju nisam tražio jer znam gde mogu da je nađem.

Treće ne tvrdim da je CC Moore loš nego da ga nisam koristio pa sam pitao za savet npr. i tebe račinajući da ću da ga dobijem i dobio sam ga a on glasi

 

DOĐI, PONESI LOVU ISVE ĆU DA TI KAŽEM (PRODAM) JER TO ŠTO IMAM JE NAJBOLJE (ALI SVE )

 

"HVALA ZA SAVET"

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice gore navedenih proizvoda mozes ih sve videti sa kompletnim opisima i nacinom upotreba prevedenim na nasem sajtu u on-lajn prodaji vise od ovoga ti nemogu pomoci mislim da je dovoljno i da znas skrenuli smo temu pa da neradimo to vise,pozdrav

Smeo sam da se zakunem da će ovo da se desi.

Prvo niko nije skrenuo sa teme jer se govori o proizvođačima i njihovim proizvodima

Drugo, ako si mislio da sam tražio recepte pogrešio si, jer dobro znaš šta sam pitaao ali si vešto izbegao odgovor. Nisam ni očekivao da ćeš da daš neki savet nego da uradiš standardnu trgovačku šemu (daš reklamu proizvođača)koju nisam tražio jer znam gde mogu da je nađem.

Treće ne tvrdim da je CC Moore loš nego da ga nisam koristio pa sam pitao za savet npr. i tebe račinajući da ću da ga dobijem i dobio sam ga a on glasi

 

DOĐI, PONESI LOVU ISVE ĆU DA TI KAŽEM (PRODAM) JER TO ŠTO IMAM JE NAJBOLJE (ALI SVE )

 

"HVALA ZA SAVET"

Mnogo ruzno od tebe medju prvima sam dao svoje misljenje o proizvodima cak i naveo neke stvari koje koristimo i to vrlo umereno da neko neprotumaci kao reklamiranje,ja cak i temu nisam postavio a mogao sam da pisem i preporucujem proizvode da celu stranu ispisem kakav bi komentar tek tada dao,a ja sam izneo moje pravo misljenje koje se cak poklapalo u nekim segmentima sa misljenjima nekih drugih u cemu je tvoj problem,

ti postavljas i odgovaras na pitanja,dao sam ti savet sta i kako i na koj nacin bez forsiranja i faforizovanja bilo kog proizvodjaca pa i neke recepte u vezi teme,pa uputio da pogledas prevedene karakteristike artikla nacin upotrebe i preporucene doze za upotrebu racunajuci dace ti pomoci i ti to protumacis da sam rekao

DOĐI, PONESI LOVU ISVE ĆU DA TI KAŽEM (PRODAM) JER TO ŠTO IMAM JE NAJBOLJE (ALI SVE )

Mozda imas neka losa iskustva sa pojedincima, ali svi oni koji dolaze u nasu radnju i kupuju kad ovo procitaju slatko ce se nasmejati jer mi na takav nacin nefunkconisemo.

Uglavnom dolaze oni koji znaju sta hoce,ko pita za neki savet i preporuku sta da uzme prema svojim mogucnostima uvek dobije odgovarajucu preporuku jos se niko nije zalio mi pored ova dva proizvodjaca imamo i druge koje uvozimo i radimo paleta je velika imamo i Solar a ja sam ako procitas moj prvi post u ovoj temi napisao da ga neupotrebljavamo i nekoristimo i nisam o njihovim proizvodima dao nikakav komentar a mogao sam da hvalim,preporucujem i pisem celu stranu,verovatno bi tada bio zadovoljan nisam naucio da lazem i foliram a suvise sam mator da bi se menjao :naughty:

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je došao trenutak da se malo uključe i distibuteri gore navedenih proizvođača. :violin:

Da ih ne imenujem jer će ispasti da ih prozivam, ali ne da reklamiraju firme, već da daju konkretne predloge iz ličnog iskustva (šta se s čim meša), a ne da čuvaju za sebe te tzv. "male tajne" jer valjda im je interes da se razvija šaranski ribolov.

Vidim da se "poznate" šarandžije našeg podneblja slabo javljaju da komentarišu na ovu temu.

Valjda ih je sramota da nešto ne rade pogrešno :think:

ČAST IZUZETCIMA :shifty:

 

p.s. ko misli da je taj izuzetak, može slobodno da me pita, reći ću mu.

 

Evo ti i dokaz da si skrenuo temu

quote="Nesa"]Posto se stalno vodi polemika oko ovih firmi ajde da cujemo sta mislite o kvalitetu proizvoda istih,sta je od komponenti bolje kod jednih,sta kod drugih a sta kod trecih i globalno ko je najbolji od njih. :?: :?: :?: :?:

 

Mozes otvoriti novu sa temom koja te interesuje

Link to comment
Share on other sites

Da rezimiramo Solar i Nutra se nalaze na nasem trzistu skoro 10 godina a CCMOOR tek 3 godine.Ono sto mogu da kazem je sledece da je primetna ekspanzija CCMOOR a u Srbiji po prodaji,uvozim i Nutru i CCMOOR sta je bolje i sta se vise prodaje i trazi nek ostane moja mala poslovna tajna :D

Nemoj odmah da se ljutiš nikad mi nije bila namera da prozovem nekog lično

Tajne zadrži za sebe, to je ok, ali onda nemoj reći da si dao svoje mišljenje, jer od vas se očekuje više, na kraju krajeva pravio sam ja boile i bez CCMoore-a ali ovo je trebalo da bude pomoć mladim kolegama. :confusion-shrug:

Link to comment
Share on other sites

Da rezimiramo Solar i Nutra se nalaze na nasem trzistu skoro 10 godina a CCMOOR tek 3 godine.Ono sto mogu da kazem je sledece da je primetna ekspanzija CCMOOR a u Srbiji po prodaji,uvozim i Nutru i CCMOOR sta je bolje i sta se vise prodaje i trazi nek ostane moja mala poslovna tajna :D

Nemoj odmah da se ljutiš nikad mi nije bila namera da prozovem nekog lično

Tajne zadrži za sebe, to je ok, ali onda nemoj reći da si dao svoje mišljenje, jer od vas se očekuje više, na kraju krajeva pravio sam ja boile i bez CCMoore-a ali ovo je trebalo da bude pomoć mladim kolegama. :confusion-shrug:

ZA pomoc mladim kolegama i onima koje interesuje postoji u temi mamci i prihrana topik Ostalo i tema CCMOOR-Pitanja i odgovori i sl.pa mozes postavljati pitanja i dobijati odgovore :idea:

Sto se tice ovog tvog komentara opet si dao poslednji pasus koj se odnosi na pitanje sta je bolje a sve pre toga izneto preskocio,mislim da ti je bila namera da prozoves nekog licno sto se vidi iz tvog predhodnog posta sto je mnogo ruzno od tebe,mozda mislis da ces postati nesto vazniji nevidim sta ti to treba,neljutim se ja navikao sam na sve i svasta,evo dao sam ti i gde mozes postavljati pitanja koja te interesuju a nadam se da neces to protumaciti kao i sve predhodne postove i jos jednom te molim da nekvarimo temu vise i pustimo i neke druge da

iznesu misljenje na ovu temu ja na tvoje postove necu vise odgovarati,pozdrav

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

U svom dugogodišnjem stažu imao sam prilike isprobati dosta komponenti od navedenih firmi pa evo u kratkim crtama neka od mojih iskustava:Solar-Club mix jedan od najboljih mixseva

Arome na bazi estera sigurno najbolje

Aroma lignja & hobotnica sa ph 11 savršenstvo

-----------------------------------------------------------

Nutra baits največi i najkvalitetniji izbor eteričnih ulja

Arome iz specijal serije odlične ali paprene za novčanik

Cajuseri a posebno cream opaka stvar

-------------------------------------------------------------------

CC Moore ponuda prirodnih tekučih atrakanata tipa :Marineamino,Salamon kril ex,

Musel ex. itd savršene stvari .

Ponuda kvalitetnih i cijenom prihvatljivih brašana i praškastih aditiva tipa:Lt 94,

Predigest,LZ-30,Spirulina,GLM itd. omogučuje kreiranje mamaca za svaku vodu

i svako doba.

Odisey xxx sa 10%GLM-a da ne pričam sve govori ovih 10%

I na kraju po meni pobjeđuje CCMoore jer osim

kvalitete ima najbolji omjer uloženo-dobiveno.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
sve je dobro ako imas para za to.svi sve koriste ato znaci da je i dobro.dobitnu kombinaciju naravno svako cuva za sebe.treba obratiti paznju i pokusati koristiti proizvode koje niko ne pominje od ova 3 proizvodjaca.ima tu mnogo iznenadjenja ali treba pokusati.METEOR MIX koje probao zna......
Link to comment
Share on other sites

što je sa cc-moorom u zadnje vrijeme, riblja brašna im nisu što su nekad bila. prvo je bila neštašica a onda su došla neka čudna pakiranja u kojima su brašna bila prvo krupnije granulacije i drugačije boje
Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
  • 2 years later...

Mislim da je vreme da se opet aktivira ova polemika oko ove firme. Dosta se napisalo prije nekoliko godina,ali od tada se dosta promenile stvari.

 

Po meni:

 

Solar- mikseve sam koristio samo jednom Club mix na Pelagicevo ni sam se proslavio.. S&O aroma,esterblend,ester strawberry vrhunske arome,po meni najbolji amino stimulin. S&O official secret,salt&pepper ekstra,steta sta ih vise nema,ali imam rezerve :)

 

Nutra- arome GLM,Cranberry,Caviar po meni najbolja aroma,sweetener jeftin ali dobar.Robin red..

 

 

CCmoore- super kvalitetni brasna za izdrada mikseve,koristim ih vec nekoliko godina i sam zadovoljan. 

 

 

Arome CCmoore,vidim da ih retko ko koristio prethodne godine. Zanima me dal se to promenilo,jel ima neko iskustvo so arome od CCmoore?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...