Jump to content

Slaganje mixeva


Recommended Posts

Ja koristim prologicov liver i mogu vam reci da je vrh , ali imam jos malo a toga vise nema da se kupi pa razmisljam o eventualnoj alternaciji ciji bi to liver mogao da bude 

Od DD baita neces naci vise nista. Jedino neke zalihe ako ih neko u nekoj radnji ima. DD bait je ugasen.

Link to comment
Share on other sites

Od DD baita neces naci vise nista. Jedino neke zalihe ako ih neko u nekoj radnji ima. DD bait je ugasen.

znam da je ugasen i steta dobro je to bilo . Imam ja nekih zaliha aroma , nekih amina , krilla, ali liver ponestaje ... Ok hvala na info

Link to comment
Share on other sites

Cije se predigest brasno najbolje pokazalo , ali najbolje ?

Sad opet budem ispao kurčevit egoist itd.

 

Ali kad budeš kupio te što ti dečki predlažu javi mi se pošaljem ti ja za probu pola kile koliko vidim i tebi lako dostupnog Predigesta i lt.

Samo da vidiš s čim si do sada pravio boile.

Negdje 2002 -2003 sam imao priliku biti tester za jednu bait firmu koja je tek trebala biti FIRMA da sad ne objašnjavam .

Uglavnom za mene apsolutni šok više nisam plaćao kilu ribljeg brašna 8 eura kazein 25 eura itd. itd

Sve se svodi na to koliko nas tko uspije "oženiti". 

Nakon vrhunskih po meni rezultata u Hrvatskoj i Mađarskoj na jezerima(reporteže po novinama ) opet totalni šok naš čovjek( u njemačkoj je bila firma) koji je osnovao firmu ljude navikao na pristupačne cijenu i odlične proizvode gasi firmu.

Opet "zatišje" na bait sceni ali ubrzo trgovina u Sloveniji uvodi jednu Englesku firmu koja apsolutno postaje hit na Hrvatskom tržištu i da ne bi sve bilo idilično trgovina se gasi i opet ostajemo na vrlo uskoj bait sceni.Ali evo od ove godine ta Engleska firma je opet dostupna ne toliko razvikana kao neke navedene.

 Pa se desi da neki samoprozvani bait gurrui u Hrvatskoj su potajno kupovali kod slovenca robu a reklamirali nešto drugo.

Eto toliko od mene 

Valjda su mi reference dostatne da smijem ovako nešto napisati

 

Ps. namjerno ne baratam imenima 

Link to comment
Share on other sites

Kad smo se vec dotakli toga cije i sta je kvalitetnije dolazimo da pravog odgovora za sve vece dobavljace, da je vecom potraznjom unisten kvalitet skoro svega sto je valjalo. Svaka i jedna veca ili ti poznatija firma je dosta stvari menjala zarad jeftinijeg proizvoda. To vrlo dobro znaju ljudi koji su godinama lovili na gotove mikseve,oni koji pamte hemiju Rod.H i od Nash itd... da ne nabrajam. Retko ko je u necemu ostao dosledan predjasnjem kvalitetu.

Naravno da ima i danas kvaliteta ali to debelo kosta pocevsi i od na primer predigesta.

Pre se znalo,ko hoce da pravi svoje mixeve bar 70% stvari je bilo od CC Moore. A iz danasnje perspektive kila Lt-94 i predigesta mu dodje kao neka privilegija kolika im je cena.

Al sva sreca uvek ima neka radnja koja ima kvalitetno riblje brasno za 300 din. kilogram a nema nikakvo ime,ili ti super gold koji CC Moore prodaje a ovde se zove protein kukuruza i kosta 5kg 1500 din,neki tamo gold tresure od Sbs koji je nista drugo nego obican kukuruzni ili ti bombonski sirup za one koji prave topive boile (u Jabuci kod Panceva fabrika koja ga pravi),cuveni betain koji se placa po nekim astronomskim cenama fino upakovan itd.. da ne tupim vise! Malo sam smorio :unknw: ,al uz malo truda  sve se  da naci i kod nas za manje para a i isto tako kvalitetno kao i one stvari sa lepom ambalzom i upitnog kvaliteta pogotovo u danasnje vreme!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

A ko to moze da zna brate dragi ? Ko moze sa bilo kojom sigurnoscu da tvrdi da jeste ili nije ??? Mislim mozda se i zna .

 

Ajde sad relano kod nas koji brend je najkvalitetniji sto se tice sastojaka za izradu mamaca ? Kome biste dali najvecu prednost ? Ja koristim nutru i prologic i mnogo mi je zao sto dd vise nepostoji jer su pravili stvarno dobre stvari i nekako sam naucio bas lepo sa njihovim sastojcima da pravim mamce .

Ako kazemo da imamo Melega , Nutru , SBS , Solar , neznam dali sam nekog zaboravio ali nekako ove cetiri najcesce spominjemo . Kome biste dali najvecu prednost ?  

Link to comment
Share on other sites

Svaka od tih firmi ima ponesto bolje od ostalih...ja koristim uvek bar ponesto od svih koje si naveo. A to za brasna i ostale komponente nije tajna...naravno da ih ne prave vec se gomila vec postojecih tudjih proizvoda uvozi. Pogledaj video od SBS gde Zoltan objasnjava iz kojih sve zemalja uvozi raznorazna brasna, likvide, arome itd koje se koriste u njihovoj recepturi
Link to comment
Share on other sites

Kako nemas? Sasa sto drzi Ribosport u Tuzli, a i u Brckom ima radnju Ribosport i ako nema tamo, moze ti donijeti Melegove proizvode. 

 

Ima slagao sam to je jedina prodavnica, kod nas u Bijeljini sam konkretno mislio......ali generalno bez Srbije nista :)

Link to comment
Share on other sites

Sad opet budem ispao kurčevit egoist itd.

 

Ali kad budeš kupio te što ti dečki predlažu javi mi se pošaljem ti ja za probu pola kile koliko vidim i tebi lako dostupnog Predigesta i lt.

Samo da vidiš s čim si do sada pravio boile.

Negdje 2002 -2003 sam imao priliku biti tester za jednu bait firmu koja je tek trebala biti FIRMA da sad ne objašnjavam .

Uglavnom za mene apsolutni šok više nisam plaćao kilu ribljeg brašna 8 eura kazein 25 eura itd. itd

Sve se svodi na to koliko nas tko uspije "oženiti". 

Nakon vrhunskih po meni rezultata u Hrvatskoj i Mađarskoj na jezerima(reporteže po novinama ) opet totalni šok naš čovjek( u njemačkoj je bila firma) koji je osnovao firmu ljude navikao na pristupačne cijenu i odlične proizvode gasi firmu.

Opet "zatišje" na bait sceni ali ubrzo trgovina u Sloveniji uvodi jednu Englesku firmu koja apsolutno postaje hit na Hrvatskom tržištu i da ne bi sve bilo idilično trgovina se gasi i opet ostajemo na vrlo uskoj bait sceni.Ali evo od ove godine ta Engleska firma je opet dostupna ne toliko razvikana kao neke navedene.

 Pa se desi da neki samoprozvani bait gurrui u Hrvatskoj su potajno kupovali kod slovenca robu a reklamirali nešto drugo.

Eto toliko od mene 

Valjda su mi reference dostatne da smijem ovako nešto napisati

 

Ps. namjerno ne baratam imenima 

Komponente firme koju spominjes tj.ne spominjes koristim otkad sam poceo praviti boile i slazem se sa tobom.

Vrhunskog kvaliteta su a cijena nije pretjerana.

Arome su im smijesne cijene a rade odlicno. Posebno sam zadovoljan sa monsterom i s/o.

Link to comment
Share on other sites

A ko to moze da zna brate dragi ? Ko moze sa bilo kojom sigurnoscu da tvrdi da jeste ili nije ??? Mislim mozda se i zna .

 

Ajde sad relano kod nas koji brend je najkvalitetniji sto se tice sastojaka za izradu mamaca ? Kome biste dali najvecu prednost ? Ja koristim nutru i prologic i mnogo mi je zao sto dd vise nepostoji jer su pravili stvarno dobre stvari i nekako sam naucio bas lepo sa njihovim sastojcima da pravim mamce .

Ako kazemo da imamo Melega , Nutru , SBS , Solar , neznam dali sam nekog zaboravio ali nekako ove cetiri najcesce spominjemo . Kome biste dali najvecu prednost ?

 

bracela,sve te firme kupuju isto i samo mecu u svoje pakovanje,ozbiljne firme ne bunare dok boranija da bi zaradila radi ko zna sta....mnogo su mi jaki oni tipa Masterbih koji velicaju npr, arome,avioni-kamioni A svako je moze naruciti na datoj adresi. Par kuca od mene ima sokara i tu ima takvih aroma da ne mozes poverovati kako pecaju,te sladunjave....za nas ovde je provereno i povoljno Moor i IB.
Link to comment
Share on other sites

Ne znam vi ljudi ali ja u Moor-u imam sve sto mi treba i prezadovoljan sam kvalitetom...

Ko pravi sam svoje mamce msm da ne moze pogresiti...

Cak sam bio u poseti kod Melega i video puno njihovih stvali tipa ribljih brasna u dzakovima ogromnim..

Link to comment
Share on other sites

25-30% ribljeg brasna je savim dovoljno za fish mix,a umesto soje ili griza moze se i dodati odredjeni % nekog peleta za prihranu ili tov sarana koji vec dobro izbalansiran a ja pored toga vrlo često dodajem i ovu hranu koje se odlično pokazala.

 

pre_1481637562__carp_food_source_vde.jpg

 

Moze se koristiti i u fish i bird mixu,pogotovu kad se radi veća koliličina mixa,odlična je a jeftina.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sad opet budem ispao kurčevit egoist itd.

 

Ali kad budeš kupio te što ti dečki predlažu javi mi se pošaljem ti ja za probu pola kile koliko vidim i tebi lako dostupnog Predigesta i lt.

Samo da vidiš s čim si do sada pravio boile.

Negdje 2002 -2003 sam imao priliku biti tester za jednu bait firmu koja je tek trebala biti FIRMA da sad ne objašnjavam .

Uglavnom za mene apsolutni šok više nisam plaćao kilu ribljeg brašna 8 eura kazein 25 eura itd. itd

Sve se svodi na to koliko nas tko uspije "oženiti". 

Nakon vrhunskih po meni rezultata u Hrvatskoj i Mađarskoj na jezerima(reporteže po novinama ) opet totalni šok naš čovjek( u njemačkoj je bila firma) koji je osnovao firmu ljude navikao na pristupačne cijenu i odlične proizvode gasi firmu.

Opet "zatišje" na bait sceni ali ubrzo trgovina u Sloveniji uvodi jednu Englesku firmu koja apsolutno postaje hit na Hrvatskom tržištu i da ne bi sve bilo idilično trgovina se gasi i opet ostajemo na vrlo uskoj bait sceni.Ali evo od ove godine ta Engleska firma je opet dostupna ne toliko razvikana kao neke navedene.

 Pa se desi da neki samoprozvani bait gurrui u Hrvatskoj su potajno kupovali kod slovenca robu a reklamirali nešto drugo.

Eto toliko od mene 

Valjda su mi reference dostatne da smijem ovako nešto napisati

 

Ps. namjerno ne baratam imenima 

moze ja vec sad koristim predigest od jedne firme necu da reklamiram , ali bih voleo uporediti , posto volim da cackam i eksperimentisem , Nadam se da nje nesto preskup taj predigest :) voleo bih da probam . 

Link to comment
Share on other sites

bracela,sve te firme kupuju isto i samo mecu u svoje pakovanje,ozbiljne firme ne bunare dok boranija da bi zaradila radi ko zna sta....mnogo su mi jaki oni tipa Masterbih koji velicaju npr, arome,avioni-kamioni A svako je moze naruciti na datoj adresi. Par kuca od mene ima sokara i tu ima takvih aroma da ne mozes poverovati kako pecaju,te sladunjave....za nas ovde je provereno i povoljno Moor i IB.

Znam baca to je normalna stvar za nase podneblje , ovde prolazi sve zivo . Nego me cisto zanimalo kakva su iskustva i razlike sa odredjenim proizvodjacima . Ja konkretno prednost za sad dajem nutri , navikao sam na njihove sastojke a i cenovno su mi pristupacni 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim da neki imate problem kod nabavljanja kvalitetnih sastojaka za boile,koliko čitam ima još puno ljudi kojima je raznorazna kemija najbitnija,ja sam tu priču več davno odbacio,samo kvalitetna brašna i prirodbi atraktori u prahu a aroma 1-3 ml po kg miksa,a jedan mix potpuno bez arome,živim u Sloveniji pa sa nabavkom nemam problema,kupujem ono što mi se čini najkvalitetnije i cenom dostupno a to su firme AAbaits,CC moore,Imperial baits(od njih samo jedno brašno) i Feedstimulants od sledeče godine probaču i sa jednom novom firmom,jer neke stvari koje sam od njih imao prilike videti bile su vrhunske a cene :good:  http://www.northernbaits.dk/shop/frontpage.html   

Ako administrator smatra taj link reklamom neka ga ukloni.,lp

Edited by pele
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bas bih volio da uporedis i Northern Baitsove komponente sa tim sa cim ti raspolazes. Mislim da bi se ugodno sjebao.

Pogledaj nisi ni saznao o kom pišem i već si pljunuo.

To govori samo kakav si igrač (ako postoji netko da još ne zna).

A jesi ti probao ovu firmu koju je kolega spomenuo na sljedećoj stranici.

I daj mi objasni kako može biti bolje ako kod ovih dolazi direkt iz tvornice i oni ti prosljeđuju u orginal pakiranju čak i bez prepakiravanja .

I još da znaš čitati  ne bi ti bilo kraja .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...