Jump to content

Slaganje mixeva


Recommended Posts

Bosanac,pa zar mislis da ljudi samo drze te sto ja kazem pijacarske ptice?to uzimaju deca....masa ljudi ima egzoticne ptice od par hiljada evra,one od 200-300-500e da ne spominnje,masa njih ide po izlozbama,pa zar mislis da ih hrane sa tim vasim zrnevljem?meni licno se kenja kad vidim boile od tog napravljene! CeDe je isto kao i taj Hajts samo sto je nama ovde dostupno I ja se vodim logikom da je u toj hrani vec ko zna sta jer evidentno je da pticama godi,zdrave,lepe,sarene....verovatno I ribe tripuju isto tako,ne znam ali predpostavljam I zato rado mecem gde stignem a cena je vise nego prihvatljiva,vec od 590rsd za kilogram

Kad mi pokazes sliku iz radnje gdje neko drzi Haits samo zbog ptica, dakle u takvoj radnji onda se mozemo slozit. Inace eto reklama dobra za tu radnju :D ima sarandzije da navale na Haits jer tripujem da bi morala biti jeftinija jer "nije namjenjena za ribolov".

Link to comment
Share on other sites

Kad mi pokazes sliku iz radnje gdje neko drzi Haits samo zbog ptica, dakle u takvoj radnji onda se mozemo slozit. Inace eto reklama dobra za tu radnju :D ima sarandzije da navale na Haits jer tripujem da bi morala biti jeftinija jer "nije namjenjena za ribolov".

A sto mislis da proso ( pticija za tigrice ) se nerola lepo ? Ja u miks idem 10% proso i to pola sameljem a pola celo i 10% jajcana pticija . 

Nikad nisam ima problem alli stvarno . 

Dobro ustvari pitanje je koji miks ima i to veze 

Link to comment
Share on other sites

Nisam, zato te i pitam.

Obicna pticja hrana u tom procentu sa ostalim komponentama koje si naveo bi mogla biti problem.

Jajcana ok, to je vec nesto drugo.

 

@Tarik

Ma pusti Stojica, on je mucki provokator.

Samo pali vatru i zavadja ljude

Prvo se želim ispričati jel sam tvoj upit stavio među one provokatorske.

Iznenadio bi se koliko se ovaj mix zapravo lako rola .

Samo ne mogu za svakog staviti količinu jaja jel nestavlja svako jednaku količinu kemije.

Ja osobno rolam ovaj mix sa 6 jaja plus kemija

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prvo se želim ispričati jel sam tvoj upit stavio među one provokatorske.

Iznenadio bi se koliko se ovaj mix zapravo lako rola .

Samo ne mogu za svakog staviti količinu jaja jel nestavlja svako jednaku količinu kemije.

Ja osobno rolam ovaj mix sa 6 jaja plus kemija

Tako je i ja idem 6 jaja na kg . Bravo 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mix nisam komentarisao, pitao sam kako se rola....mlevena da ali nemlevena tesko

Kolega niti u jednom trenutku ,ali niti u jednom trenutku nisam mljeo ptičiju hranu.

Ako imaš problema sa rolanjem probaj potražiti riješenje u nekom drugom sastojku.

Link to comment
Share on other sites

Xexe netreba meni , nego mi je drago sto si nesebican i napisao si bas kako treba . Svaka cast 

Ja se ovim bavim jako,jako  dugo i ni u jednom trenutku nisam nikom odbio pomoć ako sam mogao.

Inače specijalnost su mi sistemi .

Link to comment
Share on other sites

HNV boila  u pravilu brza boila i poprilično zna biti skupa ako se koriste prave stvari.

 

 

kolko je to skupa ? ja dosad nisam naisao na recept neke papreno skupe boile pa ako mozes okaci takav skup i isproban mix . meni cenu boile podize hemija ne mix .
Link to comment
Share on other sites

Ne razumijem pitanje.

Misliš skup mix ili HNV skup mix

Ako misliš na skup mix kao mix pa samo ga probaj svoj bazni mix nabrijati sa raznim extractima i eto već se cijena drastično diže.

A ako ti se pitanje odnsosi na HNV skup mix neznam šta ti misliš šta je HNV.

Ali ako se obojica složimo da je to mix baziran na mliječnim proteinima (High nutrition value) bar kako su zamislili tvorci tog trenda Englezi.

Onda dodavanjem u mix stvari kao što je recimo casein mesh 90 -25% sodium casein-5% , lactalbumin -5% i  egg albumina 5% cijena se diže u nebo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To si u pravu ali ovo je deo citata ili izvuceno iz tvog posta gde si reko da je HNV skup mix misam to ja napisao . Ja kazrm nemanpreterano skupih mixeva nego mu mi nabijemo cenu dodavanjem extrakta i hemije inace mix ko mix nijevtako skup .
Link to comment
Share on other sites

kolko je to skupa ? ja dosad nisam naisao na recept neke papreno skupe boile pa ako mozes okaci takav skup i isproban mix . meni cenu boile podize hemija ne mix .

Ja se osobno više bavim praškastim stvarima,znači miksom,meni extracti a i kemija najviše naravno( slažem se sa tobom) odnesu novce, evo jedna kombinacija isprobana ,nash squid extract gdje je doza 20 gm na kg miksa( i sa 15 gm jako lijepo radi) ,200 gm ekstrakta je 250 kn koštalo ,samo to u miksu je oko 20 kn bez ičega ostalog to je oko 3 € + recimo kemija solar Squid  Octopus 8 ml = 2 €  sa nash shelfishem 4 ml = 1 € ,to je 6 € bez ičega ostalog ,bez amina bez jaja i brašana,ta mi je kombinacija jako dobro radila sa još nekim stvarima.a onda uporediš da trenutno na tržištu ima hrpa gotovih boili za 4 €,i ljudi love jbg. Ako se i miks radi sa nestarblendom,clo ,superedom nabrojio sam slučajno neke stvari koje koristim od ptićjih hrana,a da i ne spominjem mlijećne proteine koji koštaju ko suho zlato što ih je febus nabrojao može i miks strašno puno koštati,zato treba razlikovati boile za masovnu prihranu,lovne boile i nazovimo ih tako tkz. takmićarske boile.Pitanje je šta se traži od boile,boilom za masovnu prihranu se može i sasvim lijepo loviti,mnogi to i rade i ne prave posebno lovne boile,ja sebi radim posebno boile koje idu samo na dlaku,meni osobno se to bolje pokazalo,netko se  neče s time složiti,to je njegovo pravo  .Primjetio sam da mnogi,pogotovo mlađi misle da ako netko jako dobro  lovi na neke boile smatraju da su svemoguće, i misle da samo ubace tu boilu u vodu i love kao ludi,primjetio sam da mnogi kupe 1 kg čudotvornih navodno boili i misle da je to dovoljno za godinu dana i onda kad ne ulove ništa kažu jebeš te boile ništa ne valjaju.Ne vide da je čovjek pošteno izmarkirao,pošteno nahranio sa hrpom boili koje se slažu sa tom lovnom,znači napravio je pravu podlogu,ne vide sve predradnje koje je potrebno napraviti da bi jedan mamac dobro radio.Ne postoji čarobna boila,postoji samo rad i rad i mrva znanja , i mrva sreće naravno da ti se poklope i vrijeme i tlak zraka ,mjesečeve mjene i niz drugih stvari.Ali i da je mamac bitan kao i sve ostalo naravno da je bitan.Recimo riblje brašno se može nabaviti iz rovinja za 2 € 1 kg ili CC moore LT oko 6 € što je 3 puta skuplje, oba su riblja brašna ,treba se raščlaniti u našoj glavi za čega nam služi boila koju radimo i naravno za koju vodu ,na jednoj vodi mi pojedine boile rade savršeno a na drugim ne mogu uhvatiti ribu na njih.Da sam ove neke stvari znao kad sam počinjao raditi boile nikad ih ne bih radio.Kad mladima kažem nemoj se s tim zajebavat,misle da se preseravam a iskreno im kažem da to ne rade dobronamjerno ,nek odu i kupe od dečkiju jeftine isprobane.Nekad smo to radili da  pojeftinimo skupe kupovne a sad je to sve naopako postalo ,uf što ga ja razduži sad  :good:

Link to comment
Share on other sites

To si u pravu ali ovo je deo citata ili izvuceno iz tvog posta gde si reko da je HNV skup mix misam to ja napisao . Ja kazrm nemanpreterano skupih mixeva nego mu mi nabijemo cenu dodavanjem extrakta i hemije inace mix ko mix nijevtako skup .

Kako nema pa samo ovih 40% u mixu tu je 10 eura( malo sam i rekao kod nas bliže 15 eura) bez ijednog extracta ičega samo base dio mixa

Zapravo šta ja znam što je tebi skupo 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne razumijem pitanje.

Misliš skup mix ili HNV skup mix

Ako misliš na skup mix kao mix pa samo ga probaj svoj bazni mix nabrijati sa raznim extractima i eto već se cijena drastično diže.

A ako ti se pitanje odnsosi na HNV skup mix neznam šta ti misliš šta je HNV.

Ali ako se obojica složimo da je to mix baziran na mliječnim proteinima (High nutrition value) bar kako su zamislili tvorci tog trenda Englezi.

Onda dodavanjem u mix stvari kao što je recimo casein mesh 90 -25% sodium casein-5% , lactalbumin -5% i  egg albumina 5% cijena se diže u nebo

To su počeci HNV na bazi mliječnih proteina,a u zadnje vrijeme HNV se smatra tkz. fish boila.

http://i.imgur.com/5sGnS45.jpg

držite se ovog od Richardsona i nema greške ali nije jeftino.

Link to comment
Share on other sites

To su počeci HNV na bazi mliječnih proteina,a u zadnje vrijeme HNV se smatra tkz. fish boila.

http://i.imgur.com/5sGnS45.jpg

držite se ovog od Richardsona i nema greške ali nije jeftino.

Ovo bi lajko samo da nema stavke pod brojem 4

Link to comment
Share on other sites

Ovo bi lajko samo da nema stavke pod brojem 4

heheheh i meni to bode oči,ja stavljam odmašćenu uvijek,čitao sam i njegova objašnjenja u svezi toga ali nisam bio zadovoljan napisanim .Po njegovome ispada da to nema veze a u drugome tekstu navodi da u fish mora radi masti da se stavlja odmaščena.Mislim da se zajebao pa nije htio priznati  :pardon:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30% ribljeg brašna

20% ptičije hrane

10 s%soja obezmaščena tostirana

5%robin red

10%semolina (pšenična krupica

10%mlijeko u prahu

10%kukuruzna instant krupica

5 %pivski kvasac

Oaj mix kod nas mrne kosta 5 e i ja mislim samo mix kao mix nije skup tako sam i napisao jer od ovog mixa ces dobiti 1,600 boila kad dodas jaja a cenu boile podignu extrati i hemija a ne mix i zato kazem mix nije skup kako si naveo ako se razumemo

Link to comment
Share on other sites

30% ribljeg brašna

20% ptičije hrane

10 s%soja obezmaščena tostirana

5%robin red

10%semolina (pšenična krupica

10%mlijeko u prahu

10%kukuruzna instant krupica

5 %pivski kvasac

Oaj mix kod nas mrne kosta 5 e i ja mislim samo mix kao mix nije skup tako sam i napisao jer od ovog mixa ces dobiti 1,600 boila kad dodas jaja a cenu boile podignu extrati i hemija a ne mix i zato kazem mix nije skup kako si naveo ako se razumemo

Kolega ne kužimo se odnosno nisi pažljivo pročitao moje odgovore na kolegina pitanja

On je htio neki HNV mix a ja sam mu rekao da HNV mix može biti skup i da to njemu ne treba.

i dao mu ovaj recept gore 

Link to comment
Share on other sites

Postoje dvije vrste HNV boila, one na bazi fish miksa i pticje hrane.

Najcesce one na bazi fish miksa su dobijale na proteinskoj vrijednosti dodavanjem raznih vrsta caseina i drugih proizvoda baziranih na mlijecnim proteinima.

Fish miks kao sto ime kaze, 3-4 vrste ribljih brasana plus mesni dodaci tipa liver, glm...itd.

E sad najnoviji trend je miksanje svega zajedno, imao sam zanimljivih iskustava mjesajuci babe i zabe. :-)

Imam pitanje za sve vas koji rolate, da li povecavate kolicinu hemije ako znate da ce odredjeni miks popiti vise jaja?

Tj.pravite boilu sa 8 jaja i skontate da tog miksa ode 1200g umjesto 1000g, da li smanjite broj jaja ili samo pojacate hemiju?

Meni se zna desiti npr.da od 8 jaja dobijem od 1.2kg do 1.6kg gotovih boila.

Nisam primjetio nikakvu razliku u lovnosti tih boila iako je kolicina hemije ostala ista.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Postoje dvije vrste HNV boila, one na bazi fish miksa i pticje hrane.

Najcesce one na bazi fish miksa su dobijale na proteinskoj vrijednosti dodavanjem raznih vrsta caseina i drugih proizvoda baziranih na mlijecnim proteinima.

Fish miks kao sto ime kaze, 3-4 vrste ribljih brasana plus mesni dodaci tipa liver, glm...itd.

E sad najnoviji trend je miksanje svega zajedno, imao sam zanimljivih iskustava mjesajuci babe i zabe. :-)

Imam pitanje za sve vas koji rolate, da li povecavate kolicinu hemije ako znate da ce odredjeni miks popiti vise jaja?

Tj.pravite boilu sa 8 jaja i skontate da tog miksa ode 1200g umjesto 1000g, da li smanjite broj jaja ili samo pojacate hemiju?

Meni se zna desiti npr.da od 8 jaja dobijem od 1.2kg do 1.6kg gotovih boila.

Nisam primjetio nikakvu razliku u lovnosti tih boila iako je kolicina hemije ostala ista.

Baš tako 

Recimo dodavanjem kemije i 6 jaja(oko 300g) te suhog mixa dobije se količina koju si gore naveo.

Ne opterećujem se da to sve mora biti precizno u gram i mililitar ako me razumiješ

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Aha ok ali ovaj mix je visoke hranljive vrednosti i ovaj mix kazem je odlican a nije papreno skup

Je ali dodavanjem mliječnih proteina koji u sebi imaju preko 90%  proteina je taj dio još povečan , a riblja brašna pogotovo ova jeftinija imaju upitnu količinu proteina osim lt i P/D

Link to comment
Share on other sites

Ja se osobno više bavim praškastim stvarima,znači miksom,meni extracti a i kemija najviše naravno( slažem se sa tobom) odnesu novce, evo jedna kombinacija isprobana ,nash squid extract gdje je doza 20 gm na kg miksa( i sa 15 gm jako lijepo radi) ,200 gm ekstrakta je 250 kn koštalo ,samo to u miksu je oko 20 kn bez ičega ostalog to je oko 3 € + recimo kemija solar Squid  Octopus 8 ml = 2 €  sa nash shelfishem 4 ml = 1 € ,to je 6 € bez ičega ostalog ,bez amina bez jaja i brašana,ta mi je kombinacija jako dobro radila sa još nekim stvarima....

Jel mislis na 4g squid extract? Doziranje je 8-20g ako se ne varam. Dodavao sam kutijicu na 5kg miksa sto je 10g na 1kg miksa. To je smrdelo kao noge od vojnika... 8ml skvida nije izbijalo iz te boile... Sad testiram sa 5g po kilogramu miksa... ne mogu da zamislim sta se desava sa 20g po kilogramu... pa jos 4ml nash shellfish preko toga... jel mislis na shellfish concentrat? ... meni to deluje kao atomska bomba ali ako kazes da lovi ja cu to probati... 

Link to comment
Share on other sites

Ovo bi lajko samo da nema stavke pod brojem 4

Ne volis masnu soju ili soju generalno?

 

30% ribljeg brašna

20% ptičije hrane

10% soja obezmaščena tostirana

  5% robin red

10% semolina (pšenična krupica

10% mlijeko u prahu

10% kukuruzna instant krupica

 5 % pivski kvasac

 

... jer od ovog mixa ces dobiti 1,600 boila kad dodas jaja

Meni od slicnog miksa ispadne oko 1.3kg boila

 

Imam pitanje za sve vas koji rolate, da li povecavate kolicinu hemije ako znate da ce odredjeni miks popiti vise jaja?

Tj.pravite boilu sa 8 jaja i skontate da tog miksa ode 1200g umjesto 1000g, da li smanjite broj jaja ili samo pojacate hemiju?

zasto bih stavljao 8 jaja ako znam da ce kilogram miksa popiti 6 jaja... ja pravim boile po kilogramu miksa i za svaki miks koji rolam znam kolko jaja S klase pije po kilogramu... osim ukoliko testiram nesto pa moze da bude odsupanja, u tom slucaju dodajem manju kolicinu jaja pa po potrebi dodajem vodu...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...