Jump to content

Slaganje mixeva


Recommended Posts

Posto sam procitao ovu celu temu,nije pokazala nista bolje osim da uvek neko pokvari zurku.Lepo je pocelo,a svim znalcima ove teme dajem po jedan glas podrske,osim ko je hteo samo da napise nesto ali bez uvrede nema veze za temom.

 

kolega ovo si lepo rekao, koliko god imalo ljudi koji se trude da pomognu uvek ima vise onih koji u nemogucnosti da napisu nesto pametno posto sami nisu takvi koriste forum za izliv svoje nevaspitanosti, bezobrazluka i neznam sto admin dozvoljava postove poput Dusanovog

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Drage SARANDZIJE pecam veoma dugo i godinama se zamlacujem sa miksevima i hemijom....i to je dokazano pravilo kod sarana, da on oseca hranjivu vrednost boila ali da isto tako voli razne mirise...EEEEEEEEEE MOJE DUGO GODISNJE ISKUSTVO JE DA MIX IGRA ULOGU SAMO 30%(naravno da li je vocni ili mesni).. MESTO ZA PECANJE40% I AROMA 70%(zbog PH vode)

E sad ....jednom davno dok sam pravio boile moje slatko dete uzelo je dve arome i sipalo mi na 10-jaja i ja tako iznerviran uzmem i napravim 1.6kg boila ......a konacan ishod je na divljoj vodi naravno na jezeru gde niko ne dobija ribu ja sam vec za noc imao jednog a za 48.h imao 7komada od 4kg do 8kg......

eee sad me interesuje vase misljenje .....

Link to comment
Share on other sites

Drage SARANDZIJE pecam veoma dugo i godinama se zamlacujem sa miksevima i hemijom....i to je dokazano pravilo kod sarana, da on oseca hranjivu vrednost boila ali da isto tako voli razne mirise...EEEEEEEEEE MOJE DUGO GODISNJE ISKUSTVO JE DA MIX IGRA ULOGU SAMO 30%(naravno da li je vocni ili mesni).. MESTO ZA PECANJE40% I AROMA 70%(zbog PH vode)

E sad ....jednom davno dok sam pravio boile moje slatko dete uzelo je dve arome i sipalo mi na 10-jaja i ja tako iznerviran uzmem i napravim 1.6kg boila ......a konacan ishod je na divljoj vodi naravno na jezeru gde niko ne dobija ribu ja sam vec za noc imao jednog a za 48.h imao 7komada od 4kg do 8kg......

eee sad me interesuje vase misljenje .....

Dobro si rekao da saran oseca hranjive vrednosti iz boila i pre nego sto je usisa....ali hranjive vrednosti su u miksu, brasnu, a ne u aromi....AROMA je AROMA....a MIX je MIX ....moje misljenje je da miks vodi u odnosu na aromu 80%! Aroma je samo tu da bi se saran pri hranjenju lakse navodi na spod, a ne da bi uzimao kuglice zbog njihovog mirisa....a ljudi su izmislili toliko aroma da bi boila drugacije mirisala u slucaju da jos neko ima isti ili slican miks....toliko od mene

Link to comment
Share on other sites

Dobro si rekao da saran oseca hranjive vrednosti iz boila i pre nego sto je usisa....ali hranjive vrednosti su u miksu, brasnu, a ne u aromi....AROMA je AROMA....a MIX je MIX ....moje misljenje je da miks vodi u odnosu na aromu 80%! Aroma je samo tu da bi se saran pri hranjenju lakse navodi na spod, a ne da bi uzimao kuglice zbog njihovog mirisa....a ljudi su izmislili toliko aroma da bi boila drugacije mirisala u slucaju da jos neko ima isti ili slican miks....toliko od mene

a kako saran recimo sad na mestu gde ja pecam uzima samo kukuruz sa mirisom skoljke i nijedan drugi da pipne . ili silikonski kukuruz dipovan . dali oseca nesto posebno hranljivo u onom od skoljke a u drugimasa aromom meda ili jagode ,anisa ne  oseca. nije li kukuruz iste hranljive vrednosti sa bilo kojom aromom?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

a kako saran recimo sad na mestu gde ja pecam uzima samo kukuruz sa mirisom skoljke i nijedan drugi da pipne . ili silikonski kukuruz dipovan . dali oseca nesto posebno hranljivo u onom od skoljke a u drugimasa aromom meda ili jagode ,anisa ne  oseca. nije li kukuruz iste hranljive vrednosti sa bilo kojom aromom?

Nisu sve arome na istoj bazi pravljene....vocne su za leto a mesne za hladniju vodu...to svi znamo....samim tim i sastav hemije u aromi nije isti....mislite o tome...postoje uljane i alkoholne arome....

Link to comment
Share on other sites

Nisu sve arome na istoj bazi pravljene....vocne su za leto a mesne za hladniju vodu...to svi znamo....samim tim i sastav hemije u aromi nije isti....mislite o tome...postoje uljane i alkoholne arome....

sta si sti sad meni objasnio . nista nepoznato i svi znaju da postoje alkoholne i uljane a imas za tvoju informaciju i etericne arome od koje su mnogo jace nego uljane i alkoholne. i to nema veze sa mojim predhodnim postom . aroma uljana recimo jagoda i isto uljana artoma skoljka ili bilo koja uljana zasto bas samo skoljka to je bilo moje pitanje a ne da mi kazes koje arome postoje,  

Link to comment
Share on other sites

 

Dobro si rekao da saran oseca hranjive vrednosti iz boila i pre nego sto je usisa....

Tuuu bre pa taj saran bolji nego najsofisticiranija labaratorija na svetu cim oseti za sekundu.........a sta oseca kad se upeca na parce gumene papuce na zig rig

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tuuu bre pa taj saran bolji nego najsofisticiranija labaratorija na svetu cim oseti za sekundu.........a sta oseca kad se upeca na parce gumene papuce na zig rig

Oni pricaju o saranima sa planete Kripton,oni na nasoj planeti dobijaju super moci.Ako ga zamolis on pogleda i omirise boilu i na bulju mu izadje tacan sastav te boile onako na trakici ko fiskalni racun. :rofl: :rofl:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

sta si sti sad meni objasnio . nista nepoznato i svi znaju da postoje alkoholne i uljane a imas za tvoju informaciju i etericne arome od koje su mnogo jace nego uljane i alkoholne. i to nema veze sa mojim predhodnim postom . aroma uljana recimo jagoda i isto uljana artoma skoljka ili bilo koja uljana zasto bas samo skoljka to je bilo moje pitanje a ne da mi kazes koje arome postoje,  

Saran inace zna sta je jagoda i banana i tutti fruti.....a inace aroma skolje je pravljena od bas tih skoljki iz te vode u kojoj ti pecas.....u pravu si!

Link to comment
Share on other sites

Vocne su za leto a mesne za hladniju vodu?! Nemoj da se ljutis druze ali to nema veze ni sa cim. I koji su to svi koji znaju to? Arome se ne dele na to da li su vocne ili mesne vec po tome na kojoj su bazi pravljene. Od toga i samo od toga zavisi da li su namenjene za hladnu ili za toplu vodu. Koji je po toj tvojoj teoriji onda najbolji mamac za zimsko pecanje?
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vjerovatno mu u vodu upadne i banana, ananas, narandza itd. sa drveta pa "zna sta je to". :a035:

 

P.S. Moram se malo nasaliti dzaba je..

A ''balansirani mix'' mu je prirodna hrana pa ga lako prepozna :yahoo:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vocne su za leto a mesne za hladniju vodu?! Nemoj da se ljutis druze ali to nema veze ni sa cim. I koji su to svi koji znaju to? Arome se ne dele na to da li su vocne ili mesne vec po tome na kojoj su bazi pravljene. Od toga i samo od toga zavisi da li su namenjene za hladnu ili za toplu vodu. Koji je po toj tvojoj teoriji onda najbolji mamac za zimsko pecanje?

ako se na mene odnosi da ti odgovorim . ja nepravim razliku dali je leto ili zima i da po godisnjem dobu biram arome vec arome biram po sastavu . mada jedno je teorija drugo praksa i iz moje prakse pokazalo da uvek praksa pobije teoriju. tako da se ja uvek drzim svoje prakse i zato stavim ja na k...c sta na kojoj bocici pise i sta kaze internet  ja znam sta meni riba dobro jede i obazirem se ne na nutricionizam i hemiju i laboratorije i nuklearne hemije vec prvenstveno i osnovno- odabir , pripremu mesta i plasman mamca 90% a 10% mamac. tako da kad procitas moj prvi post videces da pise da sam napisao ako saranu nije bitna aroma vec sta je unutra u mixu zasto onda uzima gumeni kukuruz . ja tvrdim i garantuje da na odredjenim vodama   garantujem ima veze aroma. neznam dali na svim ali na nekim vodama sigurno.  

Link to comment
Share on other sites

Ma nisam na tebe mislio. Decko je napisao da vocne arome idu leti a mesne za hladnu vodu. Pa sam samo prokomentatisao da to nema veze koje su arome i kada. Bar sto se tice mirisa

Pa taj decko koji ti je odgovorio je to napisao....

Link to comment
Share on other sites

''balansirani mix'' sharanu nije prirodna hrana vec alternativa i nashe nadanje da ce bash nashu boilu
prihvatiti kao dodatnu ishranu i ponovo se vratiti na nashe hranilishte jer je dobro jeo i lako svario .

''balansirani mix'' ili balansirana boila je samo termin (grub opis) za skup satojaka koji se koriste u mixu
sa kojim zelimo da - dobro jede, lako svari i ponovo se vrati...  i po mogucstvu - upeca

''balansirani mix''  ima svoju atrakciju (kakvu takvu - ponekad vishe nego dovoljnu), ali niko ne stavlja
zabranu na dodatno atraktovanje miksa - boila tecnim, prashkastim atraktorima aromama .... ukoliko smatramo
da za tim ima potrebe

..."Od modernih se mamaca danas traži jako puno.
Prije svega dobar balans bjelančevina, ugljikohidrata i masti s vitaminima, te optimalnu kombinaciju
aminokiselina u proteinima, a to je ovoj smjesi baš glavni adut."   
- Ovakvu i slicne recenice upotrebljavaju malte ne svi proizvodjaci mamaca za sharane, gde je "balans"
kljucna rec

Sharanove potrebe u ishrani nisu iste zimi, leti u jesen i prolece, pa samim tim saznanjem mozemo da se
igramo sastavom tj. balansom mixa i da ga prilagodjavamo delu godine, shto ovaj nash sport i zezanje
cini jako zanimljivim - bar meni.

I da dodam - ovo je moje vidjenje "balansiranog miksa" steceno iskustvom i ucenjem od drugih,
a ovako to vide josh neki
 

 

https://www.exyucarp.com/forum/index.php?showtopic=1811

 

https://www.exyucarp.com/forum/index.php?showtopic=1926

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

E sve je lepo napisano ali  nije  završena tema    stoga me interesuje ? Koje komponete se slazu za voćni a koje za mesni miks po vašim teorijama ?

Šta ide zajedno a šta ne  ?  Mislim da ima kolega koje bito malo mogle opisati  za nas koji neznamo   i dase malo o tome piše  da neki osveže znaje a neki da nauče nešto .

Link to comment
Share on other sites

Neznam kako na ovo moze kratko da se odgovori jer je sve oko mixeva dosta jednostavno a u principu komplikovano jer nekada male izmene cine ono pravo,a to sad koje stvari idu sa ovim ili sa onim je malo siroko jer nema tu nekih pravila jer svaka voda je prica za sebe sto je postala dosadna recenica ali je tako.A ako se nevaram ima na forumu gomila tekstova oko slaganja mixeva pa nije lose prelistati. A sad tema da je zavrsena jeste jer su date neke osnove a ostalo je na svakome da prilagodi dzepu i vodi na kojoj peca svoj mix.

 

Na primer neke vode bolje podnose bird,neke fish mix a neke traze kombinaciju te dve itd... a skolovane vode traze uvek neke novine pa cak i neke lude pod navodnicima kombinacije znaju da odrade posao neverovatno dobro.

Link to comment
Share on other sites

Evo jedan primer gde je aroma imala dosta uticaja! Reč je o divljoj vodi, pecao sam nedelju dana na tri vrste boile kojima je mix potpuno istog sastava sa tri različite arome-banana,bun-spice,tuti-fruti.Svako zabacivanje je odradjeno da se uvek sve tri vrste plasiraju u vodu. Svi mamci su zabacivani u krug od tri metra i menjan im je redosled levo,desno,sredina! Na kraju je tuti-fruti odneo pobedu ubedljivo sa 90 % udaraca(grizova)! Po ovome sudeći je evidentno da je aroma imala baš dosta uticaja!!! Da napomenem još jednom mix je potpuno identičan za sve tri vrste boile! :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pitao nešto drugo pitao sam o tome  o slaganju  brasnasti komponeti     naprimer za  voćne mikseve  ili mesne neki konkretan odgovor nisam našao jer u temama  koje pišu otome počne se lepo pa se onda odlazi u alhemičarsku dubijozu .

Link to comment
Share on other sites

Koji su to vocni mixevi, posto bas i nisam video da se stavlja neko voce u mix? Osim u obliku neke arome. Po meni ako se radi o aromi moze se staviti vocna aroma u fish mix, a moze i smrad u bird boilu, nema pravila.

Evo ti nekoliko starih tema o komponentama i boilama, mozda nesto pomogne:

komponente: https://www.exyucarp.com/forum/index.php?showtopic=1795

bird mix: https://www.exyucarp.com/forum/index.php?showtopic=1812

fish mix: https://www.exyucarp.com/forum/index.php?showtopic=1822

ima i nekoliko primera mixeva i na prvoj strani ove teme.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...