Jump to content

Cene Doplatnih Dozvola


nikola1982

Recommended Posts

Prijatelji jedna mala ispravka u vezi ,, RIBOLOVACKO CARSTVO,,Kikinda da je godisnja doplatne dozvole

 

za clanove udruzenja SARAN KIKINDA 2000din a za korisnike drugih udruzenja 4000din a dnevna dozvola za 24h staje 1500din

 

Ispravljeno i dodato na spisak...

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Da pojasnim vezano za ,,RIBOLOVACKO CARSTVO,,Kikinda da su cene tako formirane kako bih ove godine svi koji zele da probaju i vide u toku godine sta se uradilo i kako moze i kod nas da se peca a nista da se nenosi. A najvise je uradjeno radi samo finansiranja kluba.
Link to comment
Share on other sites

Ministarstvo životne sredine, rudarstva i prostornog planiranja usvojiće kraja ove sedmice novi Pravilnik o kategorizaciji ribolovnih voda, rekla je danas pomoćnica ministra Danica Baćanović.

 

http://www.24sata.rs/resources/img/19-05-2011/single_horizontal/42055-pecanje-dunav-beta.jpg

Novim Pravilnikom o kategorizaciji ribolovnih voda predviđeno je da rekreativni ribolovci mogu da koriste jedinstvenu ribolovačku dozvolu, bez doplate, na većem broju ribolovnih voda što do sada nije bio slučaj.

 

- Pravilnik je normalan rezultat svih aktivnosti koje su do sada sprovođene na zaštiti ribljeg fonda. Vode u kojima imamo više od 70 posto autohtonih vrsta nisu posebnost, tako da više nije potrebno da se štite doplatnom dozvolom - rekla je Tanjugu Baćanovićeva.

 

Baćanovićeva je dodala da kriterijumi o maksimalnom dnevnom ulovu ostaju na snazi, kao i da će biti nastavljeno poribljavanje i sanacioni ribolov na rekama u Srbiji.

 

Prema važećem Pravilniku doplatne ribolovačke dozvole su bile naplaćivane za kategorisane ribolovne vode, koje ispunjavaju propisane uslove.

 

Novim Pravilnikom ti uslovi će biti dodatno pooštreni, čime će se značajno smanjiti broj ribolovnih voda na kojima će biti moguće da se naplaćuju doplatne dozvole.

 

Naplata tih dozvola će biti ukinuta tamo gde to nije neophodno, čime će biti vraćen značaj jedinstvenih dozvola i rekreativni robolovci sa različitih ribolovnih područja biće dovedeni u ravnopravniji položaj.

 

Takođe, Ministarstvo će sprečiti da korisnici ribarskih područja selektivno naplaćuju ribolovne dozvole.

 

U Ministarstvu životne sredine, rudarstva i prostornog planiranja najavili su pojačan inspekcijski nadzor nad izdavanjem jedinstvenih i doplatnih dozvola.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice navedene teme,pre nekoliko dana kolege ribolovci iz Kragujevca,su pisali peticiju i bili na razgovor kod ministra Dulica,u vezi doplate za Gruzansko jezero.Ljudi se ne slazu sa tom doplatom i ogorceni su.Koliko sam ja cuo Dulic je obecao ukidanje svih doplatnih dozvola u skorije vreme.USR,,BISTRO,, iz Svilajnca kolegama iz KG daje punu podrsku u svemu u vezi gore navedenog,a i dalje sve sto je u vezi i korisnika vode i nadleznog ministarstva.Jer ovo je prevrsilo svaku meru,a za kormorane da i ne pricam.
Link to comment
Share on other sites

Ja koliko sam upoznat ako se neka voda proglasi da je kategorizovana,trebalo bi da ima i neku autotohnu vrste ribe,a o kvalitet :good: u vode da ne govorim!Dobrodol ove godine nema doplatnu dozvolu,pobunili se ljudi pa su ukinuli ili je ukinuo cverglan!!
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice navedene teme,pre nekoliko dana kolege ribolovci iz Kragujevca,su pisali peticiju i bili na razgovor kod ministra Dulica,u vezi doplate za Gruzansko jezero.Ljudi se ne slazu sa tom doplatom i ogorceni su.Koliko sam ja cuo Dulic je obecao ukidanje svih doplatnih dozvola u skorije vreme.USR,,BISTRO,, iz Svilajnca kolegama iz KG daje punu podrsku u svemu u vezi gore navedenog,a i dalje sve sto je u vezi i korisnika vode i nadleznog ministarstva.Jer ovo je prevrsilo svaku meru,a za kormorane da i ne pricam.

Svaka vam cast!Vama na dusu nek idu svi reviri koje ce novi pravilnik da unisti.Sto se ribolovci iz KG nisu organizovali pa podneli peticiju da se sva riba preko 5kg vrati pod obavezno!Gladnoj guzici-muda mera!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svaka vam cast!Vama na dusu nek idu svi reviri koje ce novi pravilnik da unisti.Sto se ribolovci iz KG nisu organizovali pa podneli peticiju da se sva riba preko 5kg vrati pod obavezno!Gladnoj guzici-muda mera!

Šta da vrate,pa oni kevu i ćaleta da upecaju,stavili bi u sak!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hoce li neko objasniti sta se dogadja sa ovim ? Pitao u Ribolovackom savezu - kazu pecanje na Adi Ciganliji MOZE bez doplatne dozvole.

Pitao u upravi Ade- kaze NE MOZE bez doplatne dozvole,a u periodu kupanja (1 jun do valjda 1 oktobar) NE MOZE NIGDE,CAK NI U OGRADJENOM DELU.

 

????

Link to comment
Share on other sites

u aprilu i maju je mrest... jun, jul, avgust, septembar ne moze da se peca zato sto je neko tako rekao... pa kad da pecam?!

ja sam dao zadnji dinar i kupio dozvolu iskljucivo zbog pecanja na adi ciganliji, cak i boile spremio... ako ne bude moglo da se peca ja cu da pojedem sve boile a neko svu moju opremu, ukljucujuci sve udice i omiljene mi okume!!!

 

pa sta se ovo desava dokle ce ko stigne da se igra sa tudjim parama i zivcima?! ... uf!!!

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam razgovarao sa covekom iz Ribolovackog saveza Beograd. Covek lepo objasnio - uprava Ade nema nikakve veze sa sportskim ribolov, i covek mi jasno potvrdio da se na Adi moze pecati sa jedinstvenom dozvolom. I to, da vaze pravila jedinstvene dozvole koju imamo - nositi do 5 kg plemenite ribe ili kako vec...

 

Tako da nema sta, odstampacu taj izvod iz zakona i na vodu ... nema tu razgovora.

Milanceshow, spremaj okkume i ajmo na pecanje :)

 

Btw, mozemo zajedno da odemo ovih dana ako si planirao !

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam razgovarao sa covekom iz Ribolovackog saveza Beograd. Covek lepo objasnio - uprava Ade nema nikakve veze sa sportskim ribolov, i covek mi jasno potvrdio da se na Adi moze pecati sa jedinstvenom dozvolom. I to, da vaze pravila jedinstvene dozvole koju imamo - nositi do 5 kg plemenite ribe ili kako vec...

 

Tako da nema sta, odstampacu taj izvod iz zakona i na vodu ... nema tu razgovora.

Milanceshow, spremaj okkume i ajmo na pecanje :)

 

Btw, mozemo zajedno da odemo ovih dana ako si planirao !

 

Bitno je da EKO Ribarstvo Valjevo gadzduje vodom u takoreci centru grada Beograda,ne znam zasto su dozvolili odnosenje ribe? Prosle godine si mogao po izlasku da uhvatis po 3-5 riba pa ada ce ostati bez riba do kraja sezone i tako se hvataju samo komadi sa zadnjeg poribljavanja

Link to comment
Share on other sites

Bitno je da EKO Ribarstvo Valjevo gadzduje vodom u takoreci centru grada Beograda,ne znam zasto su dozvolili odnosenje ribe? Prosle godine si mogao po izlasku da uhvatis po 3-5 riba pa ada ce ostati bez riba do kraja sezone i tako se hvataju samo komadi sa zadnjeg poribljavanja

 

Krle, iskreno da ti kazem, ja ne znam sta cemo pecati ako se ovako nastavi...na bilo kojoj vodi....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

MOrao sam da se oglasim stvarno nisam vise mogaaooooooooooooo!

Idemo redom meni najblize Borkovacko Jezero platis godisnju 5000 i neki dinar i doplatis 2000 , dnevnu,zamolio bi svu gospodu pecarose koji razmisljaju tako da je to ispravan nacin GAZDOVANJA vodom da mi se jave i da ih ja odvedam na tu vodu!

Da vide kako neki tkz Ribolovacki Savez Vojvodine koji je inace privatna firmica gazduje tom vodom.Svake godine su pravljeni SANACIONI izlovi a u toku godine je jezero poribljavano samo ribama koje ce naravno na kraju godine moci da se ponovo vade u istom tom sanacionom izlovu.Mislim naravno na tolstolobika a da nepricam i negresim dusu ubacivani su i sarancici od 50 -250 grama koji su bili idealna hrana za naseg BOrkovackog Soma ali ni to nije bitno!Pa to je jezero koje je ojadjeno nema vise ni skoljki i vi cete sad nekom penzioneru koji je jedva izdvojio i tih 5000 da naplatite jos dnevnu,mislim da ce uskoro ovde r5aditi usrana motka redom na svim jezerima,narodu je vec dozlogrdilo siti su tih velikih gazda!

Moje misljenje i jedino logicno sto moze da se sada izvuce iz cele price je da gospoda gazde i njihovi cuvari koji vec uveliko rade poslove ,naravno zele da oteraju pacarose sa vode i onda krenu u svoj biznis,4-5 oko potapajuca ,ne potapajuca!BISTRO I RAZMISLITE O TOME TO SE VEC RADI!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...