Jump to content

Nesto Malo O Aminokiselinama


Recommended Posts

Eto, to sam i htjeo napisati sa onim, to su problemi foruma, jer kad god pričamo konkretno o nekoj temi netko se sjeti i kaže ma treba samo pronaći mjesto.

Gledao sam puno likova, kad več spominjemo mjesta, gdje na ponajboljim mjestima neurade ništa. Najbolje mi je za slušati da smo svi toliko sposobni da nam samo treba locirati šarana i mi onda rasturimo.

To ne stoji niti če ikada stajati. Ima za to razloga. Da je važno mjesto , naravno da je, ali onda nastupamo mi, i naše odluke biti če na kraju mjerilo rezultat.

Deki, tvoj tekst je dovoljan, bilo kakve kvalifikacije na počecima nisu potrebne, samim time jer si citirao tekst koji se apsolutno ne slaže sa tvojim komentarom koji slijedi iza tog citata. Dakle morao si citirati ili obratiti se na cijelu ovu temu, koja je postavljena i govori o aminokiselinama. To su dostignuća znastvenika, i ribolovaca, vrhunska dostignuća, prolistaj malo po temi. Tu nema priče ovako ili onako, to je tako, dokazanao, i nemojmo se sad kad nemamo što reči vračati pa napisati, ali važno je mjesto, pa naravno da je važno isto kao i što kad dođe lik na mjesto i ne lovi kako treba onda je važan pritisak, som lego na mjesto, i sijaset raznoraznih razloga.

Dakle situacija je ovakva, forum ima svoje dijelove, jedan dio je o mamcima, njihovim komponentama, i mi ponekad raspravljamo o nekim dijelovima tih komponenti, zato se treba držati tih smjerova, i zato postoje moderatori.

Ili možda da svaku temu naslovimo naslovom, najvažnije je mjesto, pa onda tema.

 

Plus toga svaki post u kojemu se vrijeđaju osnove pisanja drugoga aktivnog učesnika debate, a ti si napisao #aminokiseline i ostale gluposti# plus toga studiraš veterinu što je još žalosnije jer bi o tome trebao znati puno previše, takvi postovi biti če isključeni iz debata.

Zaista misliš da sam potrošio cijelu nedjelju da bi aktivno sudjelovao i pokušao pojasniti načine na koje bi netko bolje lovio, osječao se ugodnije, samo iz razloga da bi pretjerivao, alo.

Pošto ti sa svojim godinicama mislis mene ovdje pozivati na red preporučiti ću ti jednu teoriju izrade boila, samo jedne vrste da ju pročitaš i možda tamo nađeš lijek za neke svoje frustracije. Ubuduće paušalne ocjene ukupnosti nečijeg obračanja i svačanja zadrži za sebe dok malo ne porasteš, a na kulturi ophođenja i shvačanju pročitanog malo više poradi.

Tekstovi i teorija ti idu ovdje, veliki su pa ču ti staviti samo linkove:

 

http://www.boilieaca...ategory/49-hnvt

 

http://www.boilieaca...ategory/50-konc

Kao prvo, glupo je na takav nacin praviti se pametan i kao sad u fazonu "ti si meni spustio" (zavukao :rofl: ): decko studira veterinu, prica gluposti, "potcenjuje" nekog ko sve zna, bitno je mesto,....itd, itd. Moras da znas jednu bitnu stvar: Koliko god da znas, postoji neko ko zna vise od tebe. I to mora da ti bude jedini putokaz u zivotu!

To sto sam naveo u postu, a tebe je bas zaintrigiralo tj.kako vidim iznerviralo, nije bas tako kako si ti shvatio. OK, ogradicu se: donekle nije bas tako. Pao si na prvu loptu. Ne bih sad o tome. Zaboravi.....

Najbitnija stvar je da kada postoji bilo koja tema na ovom sajtu ( sve cestitke :good: za sajt), nije bitno misljenje jednog coveka. Sajt postoji da svi ribolovci i zaljubljenici u ribolov sarana, mogu tom prilikom da ostave neko svoje vidjenje, neki svoj komentar, iskustvo.....bar bi tako trebalo da bude. A ne da se sve svodi na pisanje 1,2,3...coveka koji sve druge uce pameti. U tom slucaju otvoriti sajt "skola za edukaciju u saranskom ribolovu " pa polako poceti sa ucenjem, prvo vezivanje udica pa sve ostalo. Postoje ucitelji, oni sve znaju i pisu, a djaci slusaju, citaju i uce.

Evo ovom prilikom ti se izvinjavam, posto vidim da si se nasao uvredjen. Mislim da je sad OK :good:, bar sa moje strane ?!

I zahvaljujem ti se na edukativnim postovima, ne zezam se, stvarno ima dosta dobrih stvari (i poucnih).

Nastavi tako, samo malcice opustenije i sve ce biti OK.

Pozdrav Zac....... :hi: !!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao prvo, glupo je na takav nacin praviti se pametan i kao sad u fazonu "ti si meni spustio" (zavukao :rofl: ): decko studira veterinu, prica gluposti, "potcenjuje" nekog ko sve zna, bitno je mesto,....itd, itd. Moras da znas jednu bitnu stvar: Koliko god da znas, postoji neko ko zna vise od tebe. I to mora da ti bude jedini putokaz u zivotu!

To sto sam naveo u postu, a tebe je bas zaintrigiralo tj.kako vidim iznerviralo, nije bas tako kako si ti shvatio. OK, ogradicu se: donekle nije bas tako. Pao si na prvu loptu. Ne bih sad o tome. Zaboravi.....

Najbitnija stvar je da kada postoji bilo koja tema na ovom sajtu ( sve cestitke :good: za sajt), nije bitno misljenje jednog coveka. Sajt postoji da svi ribolovci i zaljubljenici u ribolov sarana, mogu tom prilikom da ostave neko svoje vidjenje, neki svoj komentar, iskustvo.....bar bi tako trebalo da bude. A ne da se sve svodi na pisanje 1,2,3...coveka koji sve druge uce pameti. U tom slucaju otvoriti sajt "skola za edukaciju u saranskom ribolovu " pa polako poceti sa ucenjem, prvo vezivanje udica pa sve ostalo. Postoje ucitelji, oni sve znaju i pisu, a djaci slusaju, citaju i uce.

Evo ovom prilikom ti se izvinjavam, posto vidim da si se nasao uvredjen. Mislim da je sad OK :good:, bar sa moje strane ?!

I zahvaljujem ti se na edukativnim postovima, ne zezam se, stvarno ima dosta dobrih stvari (i poucnih).

Nastavi tako, samo malcice opustenije i sve ce biti OK.

Pozdrav Zac....... :hi: !!!!

 

Pošto imam dovoljno iskustava na forumima i znam kako tko podjebava ovo ču ti oprostiti radi dobrobiti teme, i mogučnosti da sam u krivu. Inače sam premiran čovjek da bi me mogla svaka šuša kako kažeš uzrujati, bit je samo truda i ako si dobro primijetio ne ulazim u sve teme. Neke su ovdje dvije godine i redovito se čitaju pa si možda stekao dojam da ja trabunjam non stop. Ipak me brine da se nisi niti osvrnuo na zaljepljene linkove koji mogu puno pomoći ako recimo ne prihvačaš nečiji način pa da pogledaš drugi. To možda govori o cilju nečije debate, no pošto si se kako vidim okomio samo na mene, ja ču kao moderator i kao čovjek to vrlo lako prevladati i pričekati te negdje drugdje, za sada je sve u redu i ja tebi želim ugodno druženje na sajtu. Po meni najdemokratskijem sajtu a ne sajtu u koje dva tri samo nešto pišu i poturaju. Živ bio i samo naprijed sa raspravom 8)

Link to comment
Share on other sites

Evo neso u vezi tvog posta da malo dodam.Ljetos je bilo takmicenja po prvi put na jezeru dugacko preko 10km i duboko preko 50 metara.Kako su nas prozvali lokalni ribolovci da dodjemo na tu vodu i preslushaju nas u vezi sharana odlucili smo tri ekipe iz mog drushtva da odemo na izazov.Oni pecaju tamo ceo zivot svaki dan.Pricaju kao i ti da divlja voda nece nishta samo kukuruz i valjak.Kako sam bio nekoliko puta na toj vodi unazad godinama tacno sam znao shta treba da radim.Krajni rezultat dve od tri ekipe mog drushtva prvo i drugo mesto.Svi oni koji su pricali da ce da nas preslushaju nisu uhvatili nijednu ribu.RAzlika najveca je bila u tome da smo mi-bar ja koristili spod mix prepun aminokiselinama i atraktora u kukuruz a kao mamac boilu i kukuruz sa aminokiselina odozgo.Po tri ekipe levo od mene i desno od mene nisu imali nikakav udarac Na kraju dva dana nakon takmicenja javlja se predsednik drushtva lokalnog i pita me Shta sam to bacio u vodi jer je sav sharan iz tog dela jezera na moju poziciju i da im otkrijem tajnu.

Mislim da je ovo dovoljan dokaz oko amino kiselina i velikoj divljoj vodi

nista onda jane pozvani ste na vlasinskom j. letos da razbijem predrasude o boili na toj vodi- naravno sa tim majstorom sa kojim si bio na toj divljoj vodi .

Link to comment
Share on other sites

Na toj divljoj vodi sam bio sa ocem koji i nije majstor al voli da peca ;) ako mogu da ga povedem povescu ga.

 

Shto se tice koji aminokiselina meni se najbolje pokazao stari RH amino bland supreme ali stari ovaj novi upshte nije isti tako da mi stimulin amino najbolji u zadnje nekoliko godina.

Link to comment
Share on other sites

Na toj divljoj vodi sam bio sa ocem koji i nije majstor al voli da peca ;) ako mogu da ga povedem povescu ga.

 

Shto se tice koji aminokiselina meni se najbolje pokazao stari RH amino bland supreme ali stari ovaj novi upshte nije isti tako da mi stimulin amino najbolji u zadnje nekoliko godina.

mislio sam na majstor icu , a mozes i ostale - jer mislim da si sa njim bio na to divlje jezero prosle godine o kome si napisao .

Link to comment
Share on other sites

Shto se tice koji aminokiselina meni se najbolje pokazao stari RH amino bland supreme ali stari ovaj novi upshte nije isti tako da mi stimulin amino najbolji u zadnje nekoliko godina.

 

Koliko dozirati stimulin amino-unutra,spolja?

 

Da li se isplati uopste stavljati aminokiseline unutra ako se veci deo gubi termickom obradom?

Link to comment
Share on other sites

Zalosno je sto se ovde kad neko iznese neko svoje misljenje ili znanje mora tumaciti razlicito kao lose!!!Zac i Jane svaka cast,ja sam nov ovde i procitao sam mnogo vasih postova i naucili me necem,ali ne vidim razlog zasto napadaju ako iznesete svoje razmisljanje koje je potvrdjeno u praksi!

 

Da li to sujeta kod nas sarandzija proradi da ja znam bolje ili da se dodvovim nekom ali to nije tema ovog posta.Koliko sam razumeo mnogi se pitaju kao i ja zasto i kako saran razlikuje mamac sa aminokiselinom kad pojede i vari ili ga privuce na miris neke arome?Mislim da je to enigma koja nije resena ali njemu prija i kad ima izbor uzima dobru aminokiselinu iz dobrog mamca!Zato tad i najbolje uzima da jede!Podrzavam aminokiseline i imaju veliki uticaj na mamac da je privlacniji od ostalih!

Ja ne mislim da sve znam i od ljudi koji imaju ogrmono iskustvo treba uzimati znanje ali primenjivati ono sto nama je najvise dalo rezultata pri pecanju na odredjenim vodama!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Potpisujem gore navedeno.Znaci ne treba se sve uzimati zdravo za gotovo vec iz svih tekstova izvuci ono shto mislite da je vama najpotrebnije.Ipak bez ralike koliko god imo iskustva nisam bio na sve vode a svaka voda je svoja prica.Samo vi koji idete na tu vodu mozete izvuci po neshto i upotrebiti odnosno testirati i naci sebi najbolje rezultate.

 

Na kraju nije to napad vec razlicito mishlenje i sve dok bude tako bice odlican forum a i teme ce biti odlicne a na clanove je odluciti shta ce primjeniti. :good: :good:

Link to comment
Share on other sites

Zalosno je sto se ovde kad neko iznese neko svoje misljenje ili znanje mora tumaciti razlicito kao lose!!!Zac i Jane svaka cast,ja sam nov ovde i procitao sam mnogo vasih postova i naucili me necem,ali ne vidim razlog zasto napadaju ako iznesete svoje razmisljanje koje je potvrdjeno u praksi!

 

Da li to sujeta kod nas sarandzija proradi da ja znam bolje ili da se dodvovim nekom ali to nije tema ovog posta.Koliko sam razumeo mnogi se pitaju kao i ja zasto i kako saran razlikuje mamac sa aminokiselinom kad pojede i vari ili ga privuce na miris neke arome?Mislim da je to enigma koja nije resena ali njemu prija i kad ima izbor uzima dobru aminokiselinu iz dobrog mamca!Zato tad i najbolje uzima da jede!Podrzavam aminokiseline i imaju veliki uticaj na mamac da je privlacniji od ostalih!

Ja ne mislim da sve znam i od ljudi koji imaju ogrmono iskustvo treba uzimati znanje ali primenjivati ono sto nama je najvise dalo rezultata pri pecanju na odredjenim vodama!!!

 

Privuće ga signal aminokiselina, topljene istih, puno prije bilo kojih mirisa, arome su nešto drugo. Aroma je ukopni doživljaj i mirisa i okusa. Znaći najbolji, i najači signal je signal aminokiselina iz jednog jedinog razloga, to je tvar koju traži instiktivno radi napredka, rasta, opstanka, produljenja vrste . Na mirise reagira radi nekih tvari u njima koje ga privuku, ili radi radoznalosti po signalu. I da, razlikuje namirisanu boilu sa i bez aminokiselina, samo je pitanje njegovog trenutnog stanja. Tomu u prilog govore testiranja različitih mamaca na istim aromama. Eto, sve ostalo imaš u podosta članaka ovdje napisanih. A to što si ti pristodobio sa napadima, ja mislim da su to više manje neslaganja u nekim dijelovima, ali prije bih rekao ne shvačanja tematike. Jer u ribolovu postoje stvari koje mogu biti ovakve ili onakve, ali u nekim stavkama koje je proućila znanost nema simo ili tamo, ima samo jedan pravac.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa konstatacijom da aminokiselina je kljuc uspeha.I ja sam bio poveden mislju da je sasvim dovoljno aminokiselina sto ima u mix da je to ok,prirodno i da mu godi ali nije!Priznajem da sam pogresio!
Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa konstatacijom da aminokiselina je kljuc uspeha.I ja sam bio poveden mislju da je sasvim dovoljno aminokiselina sto ima u mix da je to ok,prirodno i da mu godi ali nije!Priznajem da sam pogresio!

 

Da nebi bilo zabune, ako imaš pravilno izbalansirani mix sa komponentama, što se tiče potreba šarana ima dovoljno aminokiselina a ovisno o kvaliteti skladišta aminokiselina-proteina one če biti iskorištene. E sad, to je sa pozicije prehrane šarana, no mi lovimo ribu i u mogučnosti smo mu ponuditi direktniji signal da pojede naš kvalitetan mamac. Pošto imamo aminokiseline u različitim stanjima, od onih čvrsto zabijenih u proteinu, do poluotvorenih tj probavljenih pa sve do oslobođenih u tekučem stanju za direktnu iskoristivost na nama je kao čemo ih koristiti. Prve dvije i mixevima kao baze a tekuću kao ubrzanje ribolova, direktni signal kojega šaran prepoznaje. Samim time što nismo niti samio na vodi što je veći pritisak to su kombinacije naših mamaca drugačije. Samo one dobro pogođene nose najbolje rezultate, a pošto je to sve ribolov onda nekad i nije tako :unknw: .

Po mome razmišljanju uvijek idem sa najboljom opcijom za tu situaciju na vodi, mjesto, vrijeme, i sve ostalo, pa što bude bude...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo jos jednog teksta da osvezimo temu i da prekratimo vreme do pocetka pecanja.

Aminokiseline su organske kiseline, koje u svom sastavu, pored ugljenika, vodonika i kiseonika, sadrže i azot. Ugljenik čini 50-55%, vodonik 6-7%, kiseonik 19-24%, azot 15-18%, a sumpor 0.3-2.4%. Za aminokiseline je karakteristično da svaka ima jednu amino (NH2) i karboksilnu grupu (COOH), koje daju svoja amfoterna (puferska) svojstva proteinima u čiji sastav ulaze. Aminokiseline su međusobno povezane u molekulu proteina, tzv. peptidnim vezama. Kombinacije aminokiselina u molekulima proteina mogu biti različite, što je bitno za brojne funkcije proteina u organizmu. Broj aminokiselina u proteinima organizma može iznositi preko 300 (visokomolekularni polipeptidi). Aminokiselina ima 20, i po sastavu i funkcijama koje vrše podeljene su na esencijalne i neesencijalne. Ćelije organizma su sposobne da grade (sintetišu) obične aminokiseline (neesencijalne), dok je sinteza esencijalnih nemoguća, pa se zbog toga moraju unositi hranom. To su histidin, fenilalanin, izoleucin, lizin, metonin, treonin, triptofan, valin, leucin. U neesencijalne spadaju alanin, cistein, glicin, arginin, asparagin, cistin, prolin, serin, glutamin, aspartatska kiselina, glutaminska kiselina, tirozin.

Esencijalne aminokiseline, kao što je pomenuto, moraju se unositi hranom, i to pretežno životinjskog porekla (meso, riba, jaja, mleko, pirinač, grašak, kukuruz). Količina lizina je mala u pšenici, pirinču i kukuruzu, tako da ove žitarice treba unositi u kombinaciji sa drugom hranom. Postoji i nizak sadržaj metonina u pasulju, treonina u pirinču i triptofana u kukuruzu. Ispitivanjima je utvrđeno da nedostatak pojedinih aminokiselina dovodi do poremećaja u razvoju i održavanju azotne ravnoteže. Smatra se da u nedostatku metionina dolazi do poremećaja u metabolizmu masti u

Link to comment
Share on other sites

Vazno je reci da postoje dve vrste aminokiselina,one koje zakrecu suncevu svetlost na desno i one koje je zakrecu na levo.Za nas su interesantne samo one na levo.Obicno imaju i oznaku''L'' ispred imena,ali Bily brate Bily cemu nauka kad sve moze mnogo prostije? :sorry:
Link to comment
Share on other sites

druze ja ih cuvam u friz,koristim amino sve vrste i to starijih do 10 godina i mogu ti reci da josh bolje rade od novih.Sve zavisi kako je cuvano,gde je cuvano mislim po magacinima i prodavnicama kao i kod kuce.Trajnosti nema na flashici kolko se secam.
Link to comment
Share on other sites

Svaki proizvod namenjen za upotrebu u ishrani trebao bi da sadrži bar dva podatka, a to su datum proizvodnje i rok upotrebe tog proizvoda. Tako i proizvode tipa Nutramino, Multimino, Amino itd...pitanje zašto oni to nemaju verovatno zna proizvođač. Navedeni proizvodi nisu ništa drugo do komleks Vitamina,Minerala, Esencijalnih i slobodnih masnih kiselina i oni kao takvi imaju rok upotrebe koji je uglavnom do 3g preko toga nisu sigurno, način čuvanja je na suvom i hladnom mestu. To bi trebalo da važi i za ove proizvode što ih mi koristimo. U slučaju da su ne kvarljivi (što čisto sumnjam) opet bi trebalo da stoji datum proizvodnje i rok upotrebe NEOGRANIČEN (važi za alkohol).
Link to comment
Share on other sites

verovatno imaju rok trajanja,pa i motorno ulje ima svoj rok trajanja,

recimo selenija k20 ima rok 10 god.zatvoreno u konzervi.

e koliki im je rok dok nepocnu da gube svojstva je pitanje, neverujem

dacemo saznati.

Link to comment
Share on other sites

E pa to nije mi jasno koristim nutrine proizvode ali nema nigde datuma,makar da ima kad je proizvedeno pa forsiras, ovako pitanje je na cemu smo ali jbg.,Hvala na odgovoru.
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...