Jump to content

Velika Morava


Tonac

Recommended Posts

Pozdrav drustvo !

 

Namerio sam sa drugarima na veliku moravu za vikend, pa reko da vidim, jel neko bio skoro, kakva su desavanja, sta se peca tamo?

 

Pecali bi na delu oko mosta sa autoputa..

 

 

Hvala i pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Ako mislite da pecate kod Pozarevackog mosta, mesta su odlicna i daju po koju ribu, ali mislim da je voda jos uvek prevelika i da valja sve i svasta. Pisem ovo jer i ja cekam i spremam se za V. Moravu.
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Ognjene, hvala lepo na informacijama, da, hteli smo oko tog mosta da pecamo.

 

Mozes li mi molim te reci koja se riba tamo najvise javlja, i na koji mamac (iz tvog iskustva) ?

 

Ici cemo skoro sigurno, ako nas vreme posluzi, cisto da osmotrimo i malo pecamo ... Nikada ranije nismo bili.

 

Ja sam se spremio za plovak, a ostatak ekipe na dubinjaka.

 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

oko mosta odlicno radi saran, ali je malo teze doci do mesta, jer jedan cica koji zivi do mosta ne izbija odatle(citaj unistava sarane). na tom mestu sam oko bozica imao smudja 5.8kg, a burazer pre par godina smudja od 7,5kg. iako je mesto do samog stuba mosta najbolje, ima jos par mesta nizvodno, sredjena su i manje zauzeta i sto je najbitnije nema zakacaljki.

 

Pozdrav i zategnute strune

 

P.S. ako treba jos nesto slobodno pitaj

Link to comment
Share on other sites

Most kod sela Dragovac. On je na glavnom putu ka Pozarevcu sa autoputa.Kod Ljubicevskog mosta nema nikakve dubine leti kad je vodostaj normalan dubina ne prelazi metar. Iz kog pravca vi dolazite?
Link to comment
Share on other sites

Pristupni put je odlican i skoro do svakog mesta se dolazi sa sirokog i nasutog puta, jer su svuda naokolo sljunkare. Malo je teze za sator, mozda neki manji jer su tu oko mosta obale malo strmije.
Link to comment
Share on other sites

Bili juce tamo. Ognjene, bio si u pravu,voda je prebrza ... nosi valja ubija. Ali pravi razlog zasto smo otisli na jezero pored su radnici koji su cistili i sredjivali most, a svo kamenje i asfalt sa njega, sa sve prasinom rokali DIREKT u Moravu, sa sve mosta onako seljacki. Pecati ispod toga je prosto ... opasno.

 

Otisli na jezero (ne znam mu ime, kad se krene nazad druga-treca desno, mogu dati google earth sliku ako znaci nekome), PRELEPO jezero...upecali dve lepe crvenperke, i naravno sta.... BRDO CVERGLANA :)

 

Lep put, i sto je najvaznije, bili na vodi.

 

Ako nekome znaci (meni uvek znace ovakve informacije), od Beograda do mosta nad Moravom ima oko 70ak km (malo manje), putarina kosta 180 dinara za auto u jednom pravcu, postoji neko jezero koje je komercijala, ovo na kome smo mi bili vazi jedinstvena dozvola...Naravno ja debil nisam poneo fotoaparat u zurbi da se krene, pa nemam slike,ali su mesta kao na razglednici (ima na google earthu par slika).

Link to comment
Share on other sites

Jezero na koje mislis se zove Ostrvo. ima ribe ali kao sto kazes cverglan ubija, peca se odlicna babuska na plovak i pre par godina upecano je par sarana 15+ i naravno nisu vraceni, covek koji je upecao nikad u zivotu nije cuo za vracanje ribe u vodu.

 

Ima jos jedno jezero u blizini mosta pored dame, ali je malo zavuceno. Pogledaj na googlu. Jezero je najvece u okolini preko 20 hektara. Tu je pre 30-ak godina kopan sljunak i poribljeno je, pored njega prijatelj ima sljunkaru i pre par godina mu je prelilo njegovo jezero, a poribio je 91' i dosta ribe je preslo. U ovom jezeru verujem da se krije par sarana 30+. Zovemo ga Potkovica i prelepo je, mesta za kampovanje koliko hoces, obale sredjene.

 

Ako zelite javite se rado cu vas odvesti tamo, ja planiram malo da hranim jedno mestasce tamo. Ovih dana procicemo sonarom par mesta, pa ko je zainteresovan nek se javi, rado cu pomoci svakom.

 

Pozdrav

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4f5cce3d788a1_Picture18.png

 

Pozdrav Ognjene,

 

Priroda tamo je predivna ! Evo kacim ti sliku, posto sam ja greskom oznacio to kao "raicevo" jezero, za koje smo mislili da je privatni revir, medjutim sada shvatam da je neko greskom na google earthu stavio sliku oznacenu kao raicevo jezero...

 

Mi smo bili na ovome sto sam sada, po tvojim instrukcijama nazvao Jezero ostrvo,jel to to?

Jesam li dobro oznacio sebi i jezero koje pominjes, Potkovicu?

 

Inace uputili su nas mestani na jezero, vrlo kulturni i pristojni ljudi.

 

Da, vrlo rado bi dosli opet tamo,a ako mozemo dobiti i neku preporuku,ili organizovati zajednicko pecanje, super ! Samo da se upeglamo sa radnim vremenima, i slobodnim danima.

 

Evo slike, pa vidi da li sam dobro obelezio :

Link to comment
Share on other sites

Ognjene bio bih ti bas zahvalan kad bi mi izasao u sisret pa da odemo da mi pokazes gde se taco nalaze ta jezera.To mi je jako blizu ,a i vidim da su tereni extra!Pozdrav od Tanaska!

samo se javi par dana ranije, a najbolje bi bilo vikendom i rado cu ti pokazati sve sto te zanima. pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Koja je dubina potkovice ? s obzirom da jako lepo izgleda ovako iz vazduha predpostavljam de je ambient za 10ku kad si na vodi

mogao bih samo da te slazem. ja sam pecao na jednom sprudu i dubina je bilaoko dva metra. ima lepih mesta, a najbolja su malo nepristupacna, pa ako ne znas njivske puteve neces se snaci. verujem da je najveca dubina preko 10m jer je u jezeru radio plovni bager, znaci moze da bude samo dublje.

Link to comment
Share on other sites

ima jos jedno vece jezero pored potkovice, koje je dosta starije. obisao sam ih danas pa evo jos malo slika. nazalost bio sam u zurbi pa sam slikao samo sa jednog mesta i nisam uspeo da docaram lepotu ovih jezera

 

http://i40.tinypic.com/205waqd.jpg

za njega nemamo naziv ali je prelepo mesto

 

http://i40.tinypic.com/34rhmjd.jpg

 

http://i40.tinypic.com/2hh15ap.jpg

 

http://i41.tinypic.com/fyqe8.jpg

 

trave ima ali u malim kolicinama, panjeva i krsa koliko ti dusa zeli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prvo pozdrav i cestitke majstoru :)

 

Drugo, pohvala, nasa mala ekspedicija je bila u subotu tamo, i covek me docekao kao da sam mu rodjeni ...Danijel nas je ugostio, kao da se znamo 20 godina.

Nismo imali srece sa sarancetom, ali smo upoznali coveka za kog mozemo sa ponosom reci da ga poznajemo !

 

Nadam se skorom druzenju.

Link to comment
Share on other sites

Prvo pozdrav i cestitke majstoru :)

 

Drugo, pohvala, nasa mala ekspedicija je bila u subotu tamo, i covek me docekao kao da sam mu rodjeni ...Danijel nas je ugostio, kao da se znamo 20 godina.

Nismo imali srece sa sarancetom, ali smo upoznali coveka za kog mozemo sa ponosom reci da ga poznajemo !

 

Nadam se skorom druzenju.

 

Takodje i puno pozdrava. :pivopija1:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...