Jump to content

Starter Za Prasce I Teliće U Boilama


kovaos

Recommended Posts

Dobio sam cca 20 + 20 kg startera za prasce i teliće u peletama od 4mm. Dosad sam ih koristio kao prihranu uz kukuruz i pokazalo se kao dosta dobra prihrana, topi se u hladoj vodi za nekih minut i pol.

 

Dali bi se starter mogao iskoristiti u izradi smjese za boile i ako da molio bih neki jednostavniji recept, bez korištenja kemija.

 

Pecam inače samo na komercijalnim vodama.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dobio sam cca 20 + 20 kg startera za prasce i teliće u peletama od 4mm. Dosad sam ih koristio kao prihranu uz kukuruz i pokazalo se kao dosta dobra prihrana, topi se u hladoj vodi za nekih minut i pol.

 

Dali bi se starter mogao iskoristiti u izradi smjese za boile i ako da molio bih neki jednostavniji recept, bez korištenja kemija.

 

Pecam inače samo na komercijalnim vodama.

Ja sam koristio starter za prasice ali u prihrabu za belu ribu (dok sam je pecao) i pokazala mi se kao odlicna

Link to comment
Share on other sites

Koristio sam ga u miks za boile,al nesecam se kako sam ga dozirao.Tada taj miks mi je radio solidno na divoj vodi bez hemija,ali u to vreme na toj vodi niko ili mnogo malo se lovilo boilama.Sada sam na posao kada idem kuci pogledacu i napisat u kojoj dozi sam ga koristio.
Link to comment
Share on other sites

Evo našao neki receprt pa me zanima vaše mišljenje:

 

- 600 g startera... sitno mljevenog

- 100g sojinog brasna

- 100g vitamela

- 100g krupice psenicne

- 100g-krupice kukuruzne

- žlica pivskog kvasca

- 6-8 jaja

- sladilo 10 ml.

Link to comment
Share on other sites

Dobio danas aromu citus-komorač koja se koristi u tovu krava i telića pa me zanima dali je netko to koristio i općenito šta mislite o tim okusima, dali bi se moglo to koristit u izradi boila i u kojoj količini?. Ovaj mix ima intenzivan miris, toliko da mi je 200g zamirisalo cijeli auto a bilo je u njemu 20 min., nemogu nikako prozračit.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Probaj pored tog koncentrata da bacis i koju balu deteline mozda dodje amur !!!! Ako dodje a ti baci balu slame da legne na hranu !!!! Onda probaj na detelinu sa 4 lista da ga dobijas !!!! BISTRO!!!!!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

slazem se sa momom i za aromu ti predlazem da uzmes neku pecarosku (solar,nutra,sbs,mainline..) znam da je 1000 din ali onda znas kolko da stavis i to sto ti je 200g zamirisalo kola ne znaci da je jaka aroma 1 ml cream cajuzera zamirise kola, ako radis sa aromama za stocarstvo trebas 3 pecanja da nadjes pravu dozu a treba i da hranis da riba jede tu hranu i nikad ne znas kako ce se pokazati za pecanje.................................... po meni je to previse brige oko 1000 din

Link to comment
Share on other sites

Quote

Dobio sam cca 20 + 20 kg startera za prasce i teliće u peletama od 4mm. Dosad sam ih koristio kao prihranu uz kukuruz i pokazalo se kao dosta dobra prihrana, topi se u hladoj vodi za nekih minut i pol.

 

Dali bi se starter mogao iskoristiti u izradi smjese za boile i ako da molio bih neki jednostavniji recept, bez korištenja kemija.

 

Pecam inače samo na komercijalnim vodama.

kolko proteina ima taj starter mislim u %

Link to comment
Share on other sites

Probaj pored tog koncentrata da bacis i koju balu deteline mozda dodje amur !!!! Ako dodje a ti baci balu slame da legne na hranu !!!! Onda probaj na detelinu sa 4 lista da ga dobijas !!!! BISTRO!!!!!

Hehe jeste malo smesno al da neverujes u poljoapoteci ima proizvod zove se -Nutri plus sa betainom, drzao sam otvorenu kesu i najvise mi lici na trigu  :crazy: ,pun proteina i aminokiselina i vitamina.Mozda nam to pakuju evropljani pa nam prodaju kao nutru i sl. 8P  :a054:  :shok:  :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...