Jump to content

Fazanerija Ub


Recommended Posts

Ima li izvestaja nekog svezeg. Kakva je situacija sa vodom. Interesuje me npr pozicija 10-11 da li je voda prekrila sprudove, da li radi pumpa tj ubacuje li vodu. Ne bi bilo lose da se javi neko I malo obavesti ljude koji bi voleli da dodju da pecaju na ovaj revir. Znaci ne zanimaju me radovi oko jezera vec stanje vode. Da li moze da se peca normalno ili moraju merdevine...Unapred hvala.
Link to comment
Share on other sites

Ima li izvestaja nekog svezeg. Kakva je situacija sa vodom. Interesuje me npr pozicija 10-11 da li je voda prekrila sprudove, da li radi pumpa tj ubacuje li vodu. Ne bi bilo lose da se javi neko I malo obavesti ljude koji bi voleli da dodju da pecaju na ovaj revir. Znaci ne zanimaju me radovi oko jezera vec stanje vode. Da li moze da se peca normalno ili moraju merdevine...Unapred hvala.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima li izvestaja nekog svezeg. Kakva je situacija sa vodom. Interesuje me npr pozicija 10-11 da li je voda prekrila sprudove, da li radi pumpa tj ubacuje li vodu. Ne bi bilo lose da se javi neko I malo obavesti ljude koji bi voleli da dodju da pecaju na ovaj revir. Znaci ne zanimaju me radovi oko jezera vec stanje vode. Da li moze da se peca normalno ili moraju merdevine...Unapred hvala.

Bili danas, pecali od 7. do 15. h.,  prosek po pet kom, ništa specijalno, vide se sprudovi i treba malo da se silazi po ribu a bogami trebaju i čizme na strani do puta kolika je trava! Suncobrani se raspali! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fali jos metar vode i u kanalu nema vise vode za prebacivanje. Travuljina do kolena, suncobrani se raspali. Perspektiva .... tuga Bozija: Valjda ce biti bolje, ako potraje jos malo ovakvo vreme. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cisto da se javim i kazem da smo morali da iskljucimo pumpu danas. Razlog - da ostane malo mesta u jezeru za plavni talas koji ce sutra da nas podavi, kompletno. Ne znam da li da se smejem ili da placem, ali lepo sam rekao da ce ovako da bude.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.dodaj.rs/f/2T/63/GFa9bo/picture-017.jpghttp://www.dodaj.rs/f/P/6G/2NaqrQpB/picture-018.jpghttp://www.dodaj.rs/f/40/yD/qQCEmIt/picture-019.jpghttp://www.dodaj.rs/f/1m/118/3HcN79yH/picture-020.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nadajmo se da je posle ove katastrofe ostalo ribe u jezeru.Gledajuci preglede o poplavama na Ubu,naisao sam na pricu o selu Crvena Jabuka.Tamo je u nekom sporednom kanalu pronadjen šaran preko 10 kg.Kažu da je Šaran iz jezera.Strasno,ako je i pored sve muke koja je snasla ovaj narod,riba otisla otprilike 5-6kilometara od jezera.Da li je to moguće???

Link to comment
Share on other sites

Riba je izasla sigurno samo pitanje koliko. A u Crvenoj Jabuci po njivama gde lezi voda hvataju ribu uveliko, kad sam bio pre tri dana kod druga video sam par njih kako su nasli par komada oko 3kg i jednog oko 8-9kg po nekoj mojoj proceni. Ribu uglavnom hvataju uz Tamnavu a to je riba iz fazanerij, a predpostavljam da je i riba sa bazena kod ciglane ( to su ta jezera sto pominje Nedja)  otisla preko Ubace u Sarbane i drugi kraj Crvene Jabuke. 215303_124716204270117_2568505_n.jpg

Slika od prosle poplave bazena, ovo su hvatali u Sarbanama. 

Link to comment
Share on other sites

Pa vidi, apsolutno ne mozemo da procenimo dok krene pecanje. Voda je bila visa nego kod prethodne poplave, ali je stos sto su svi vodotokovi oko jezera bili znacajno visi od jezera i nisu dozvoljavali pravljenje matice koja bi povela ribu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Danas bio do jezera.Još su vidljive posledice poplave.Jezero puno do vrha,voda mnogo mutna.Još uvek nemože da se peca.Nadamo se da će se voda uskoro izbistriti i da će ponovo sve okolo zaživeti.Najiskrenije se nadam da je riba ostala u jezeru.Upravi  želim brz oporavak ovog revira,i mislim da je sada pravi trenutak da se uradi nesto bar minimalno na infrastrukturi oko jezera.Zadnji trenutak da se spasi ova sezona.Znam da nemate dovoljno sredstava i da je kriza.Evo jednog predloga:Kada se steknu uslovi,organizujte jedan kup,neka bude humanitarnog karaktera.Sva sredstva neka se usmere za sredjivanje kolko toliko naj osnovnije infrastrukture.Mislim na platforme i suncobrane.Siguran sam da bi se odazvalo dosta ekipa,OVO JE POZIV DA SE SPASI OVAJ REVIR.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

bio sam na Ubu i mogu da kazem da sam lepo prosao. Sad je milina pecati. Ja i brat imali vrlo lepe ribe. Kolicina ribe nije ista-ima je manje, ali izgleda da je ostala samo krupna riba. Sve upecane su imale preko 5 kg. Visina vode-PRAVA, do platformi i milina pecati. Nema guzve, kao sto je bila, a Cefta rece da ce do jeseni pustiti jos oko 7-8 tona lepih i krupnih riba. Ko voli da peca na UBU neka ide slobodno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja kad god se naoštrim da odem na fazaneriju ove godine nešto me spreči :sorry: uspeo sam samo u prolazu da svratim na par minuta i stanje se promenilo ali generalno i nije tako loše. Nivo vode je ok i peca se :good: ljudi su zadovljni

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...