Jump to content

Kako Napraviri Boile Da Budu Tvrdje


mabra

Recommended Posts

Egg albumin,belance u prahu, ili jeftinija ali i manje delotvorna kombinacija pirincano brasno. Samo vodi racuna jer pomenute komponente dosta zatvaraju boilu!

to sto zatvaraju na dugim kampanjama nije vazno npr 7 dana ili tako nesto a vazno mije zbog onog smrada somica manjova cverglana ili kako ga vec vi zovete to je zlo a mislio sam da kupim granit mix ali ne znam kolko ga ide na kilo da bi boila bila dovoljn tvrda ili cak u granit mix ide egg albumin pa ga platim skupo a dobijem 3put manje a ribu ce privuci 1kg boila meksih koje ce pustiti atraktore a ove ostale nek budu tvrde da saran ima nesto da pojede pored tog smrada cverglana
Link to comment
Share on other sites

imas mnogo bolje varijante od tvrdih boila,raspitaj se malo bolje...

sta da se raspitam ? i nasta tacno mislis nemoj molimte ovako tajanstveno odgovarati :rofl: :pardon:
Link to comment
Share on other sites

mozes na primer boilu da stavis u carapu,kao i da kupis zastite protiv cverglana imas ih u mnogim snabdevenim radnjama saranske opreme.zasto da kvaris vec dobro napravljenu boilu zbog nekog amerikanca ;)
Link to comment
Share on other sites

granit jesam kao i rizino brashno i josh ga koristim,egg albumin koristio al odavno vec ne jer nema nishta bolje rezultate od ova prva dva

koju kolicinu stavljas na recimo 10 kg miksa, pitam jer sam ja stavljao po 5% i nisam primetio da mi na tu kolicinu zatvara boilu a ni da je nesto tvrdja no inace.
Link to comment
Share on other sites

probaj da pravis boile od DD baits mixeva.odlicno se rola a posle 2 dana boile su tvrde ko kamen.

mada po mom ukusu volim da budu malo mekse i to resavam dodavanjem semenki i mesanjem sa drugim miksevima.imas 4 razlicite vrste mixa za sve prilike,poz

Link to comment
Share on other sites

probaj da pravis boile od DD baits mixeva.odlicno se rola a posle 2 dana boile su tvrde ko kamen.

mada po mom ukusu volim da budu malo mekse i to resavam dodavanjem semenki i mesanjem sa drugim miksevima.imas 4 razlicite vrste mixa za sve prilike,poz

Midi mix sam probao nedavno i pored dodavanja semenki boile su sutradan bile prilicno tvrde!

Link to comment
Share on other sites

imao sam slican problem,i ako neces da dodajes pirincano brasno,sto ti je najjeftinije,ili neke druge stvari,moj ti je savet da pravis vece boile 20mm do 22mm i da ih malo duze kuvas.samim tim ces ih i duze susiti.bice dovoljno tvrde da izdrze na udici 3-4 sata.posle tog vremena provedenog u vodi cverglan ih sastruze do te mere da moze da ih proguta.tada moras da zamenis mamce.ti samo pazi na vreme i resio si problem.kod mene je upalilo.
Link to comment
Share on other sites

hvala na pomoci ali samo me zanima kolko granit mixa otprilike na 10 kg boila a to za dd mixove mi neznaci puno jer mixove koristim samo svoje osim club mixa od solara al usput hvala :laugh: :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

100 gr mljevene integralne rize ne brashno nije isto.cak shta vishe i obicno rizino brashno nije isto.Ima cak i crvena riza koej je najbolja za tvrdocu.

Vishe od toga nemoj jer olaksha mix previshe pa mozesh dobiti prirodni pop up.

Granit mix radim za lovne boile druze il kao i pop up mix stavljam dozu odnosno hemiju sve shto i u obicne boile samo dva do tri puta vishe jer se sushi dva dana i gubi od svega il mesham 50-50 sa mixem koji pecash al to je za lovne boile.

Link to comment
Share on other sites

hvala na pomoci ali samo me zanima kolko granit mixa otprilike na 10 kg boila a to za dd mixove mi neznaci puno jer mixove koristim samo svoje osim club mixa od solara al usput hvala :laugh: :rolleyes:

Ako pravis svoj mix onda kao sto je vec deset puta napisano Egg Albumin,Belance u prahu ili Prinicnano brasno! I sve tri varijante rade provereno!!!

Link to comment
Share on other sites

100 gr mljevene integralne rize ne brashno nije isto.cak shta vishe i obicno rizino brashno nije isto.Ima cak i crvena riza koej je najbolja za tvrdocu.

Vishe od toga nemoj jer olaksha mix previshe pa mozesh dobiti prirodni pop up.

Granit mix radim za lovne boile druze il kao i pop up mix stavljam dozu odnosno hemiju sve shto i u obicne boile samo dva do tri puta vishe jer se sushi dva dana i gubi od svega il mesham 50-50 sa mixem koji pecash al to je za lovne boile.

 

ovegodine cu praviti sa nutrinim pop up mixom i kontam da ce boile biti 100 posto samo on kako si ti jel si mesao ? nesto?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...