Jump to content

Dajte Preporuku Za Izdrzljiv Najlon...


Recommended Posts

Jos nisam nasao najlon da je ispod 0.30 a da ne prsne ili pri jacem izbacaju, ili na neku tezu travu ...

 

Ima li ko preporuku,a da nije struna?

 

Kupio sam neki skupi JRC u metalnom fensi pakovanju, i bacio pare, jer je to najgore smece od najlona koje sam ikada video.

Link to comment
Share on other sites

Jos nisam nasao najlon da je ispod 0.30 a da ne prsne ili pri jacem izbacaju

 

Neces ni naci...Bez shoka sve ispod 0.35 ce ti pucati, a ako koristis bacacke motke 3.5lb i jace ,moze ti se desavati da pukne i najskuplji 0.35.

Link to comment
Share on other sites

Bas tako-Prologic XLNT (odlican a pritom nije skup) + shok i zapinji...

 

Ja sam ga za krace daljine (80-100 m) koristio i bez shoka... Bez ikakvih problema i kidanja. S` vremena na vreme ga skratim par metara, i samo pici...

Doduse 0.30 mm.

Link to comment
Share on other sites

Kizo hvala na objasnjenju.

Ostalima hvala na preporukama, definitivno da probam taj prologic, i prijatelj mi to pomenu da je cuo da je odlican najlon ...

 

A gamakatsu neki, posto sam i na to naisao na forumu da se hvali, neko iskustvo?

Link to comment
Share on other sites

Jos nisam nasao najlon da je ispod 0.30 a da ne prsne ili pri jacem izbacaju, ili na neku tezu travu ...

 

Ima li ko preporuku,a da nije struna?

 

Kupio sam neki skupi JRC u metalnom fensi pakovanju, i bacio pare, jer je to najgore smece od najlona koje sam ikada video.

 

Ajmo ovako da bi ti dao preporuke treba mi da znam tezinu olova skojim bacash,tip shtapa i libraze i na koju daljinu tek onda ti mogu dati precizniji odgovor

Link to comment
Share on other sites

Ja sam za ovu sezonu uzeo gamakatsu g-line flex 0.30mm i mogu reci da najlon nije nista posebno, cak sta vise uopste mi se ne svidja...

Veoma cesto slecu guzve sa masine, uvrce se strasno, prosecna nosivost, previse rastegljiv...

Jedina po meni dobra stvar je sto se s' njim daleko baca, mozda dalje cak nego sa soft steel-om i to je to...

Moje misljenje je da ovaj najlon ne moze da pridje technium-u ( kojeg sam koristio proslu sezonu ) ni po kojem pitanju, meni nije nista specialno bolji od soft steel-a, xlnt-a.

Po meni nikako ne opravdava tako visoku cenu, mada mozda i gresim, mozda je nekom i dobar, ja iskreno nisam zadovoljan i necu ga ponovo kupovati...

Link to comment
Share on other sites

sufix xcelon 0,30 jak,mekan,dobar za daleke izbacaje

bez shoka 80g olova bez pucanja.a ove sezone za komercijale

koristim gardnerov hidroflo 0,28 za sada nemam nekih zamerki,

isto bez shoka 80g olova do 90m i nije pukao.

ali topla preporuka za xcelon.

Link to comment
Share on other sites

za komercijale i ja koristim o,28prologic sa sokomnaravno i to kamasaki carp 0,38 ali za dunav ,dunavac,panjeve colmik norge me nikada nije izdao 0,35 i kalem od 1000m .Zbog cega je kolega nesa nezadovoljan?
Link to comment
Share on other sites

Ja sam za ovu sezonu uzeo gamakatsu g-line flex 0.30mm i mogu reci da najlon nije nista posebno, cak sta vise uopste mi se ne svidja...

Veoma cesto slecu guzve sa masine, uvrce se strasno, prosecna nosivost, previse rastegljiv...

Jedina po meni dobra stvar je sto se s' njim daleko baca, mozda dalje cak nego sa soft steel-om i to je to...

Moje misljenje je da ovaj najlon ne moze da pridje technium-u ( kojeg sam koristio proslu sezonu ) ni po kojem pitanju, meni nije nista specialno bolji od soft steel-a, xlnt-a.

Po meni nikako ne opravdava tako visoku cenu, mada mozda i gresim, mozda je nekom i dobar, ja iskreno nisam zadovoljan i necu ga ponovo kupovati...

prijatelju ali ti uporedjujes dve razlicite klase najlona. i cena j mnoooooogo razlicita izmedju tehnijuma i flexa tako da nemozes da uporedjujes . to je kao da uporedjujes recimo c3 stapove sa ng.
Link to comment
Share on other sites

Jane, izbacujem uglavnom olova izmedju 60 i 80 grama, da kazemo sa tim najlonom bih najvise izbacivao 80 grama... stap je dvodelni 3,60 , ili teleskop akcije 50 do 100 grama...librazu ne znam.

 

Najveci problem je kad hocu da izbacim daleko, dosta puta mi pukne olovo pri zabacaju. Pecam najvise na divljoj vodi, bez prepreka u vodi.

 

I da, govorimo o klasi cena do 1500 dinara ...

 

Hvala svima.

Link to comment
Share on other sites

prijatelju ali ti uporedjujes dve razlicite klase najlona. i cena j mnoooooogo razlicita izmedju tehnijuma i flexa tako da nemozes da uporedjujes . to je kao da uporedjujes recimo c3 stapove sa ng.

Cena nije mnooooooogo razlicita, ali razlika izmedju technium-a,soft steel-a i gamakatsua jeste...

cena gamakatsua kod nas:

http://www.topfish.r...per-g-line-flex

 

cena technium-a invisitec u nemackoj, kod nas ne mogu da nadjem sait, ali verujem da moze samo da bude samo niza...

koliko se secam cena techniuma i to sve tri verzije je u capriolo-u koji je uvoznik shimano-a za srbiju je bila manja nego u nemackoj...

http://www.fettekarp...98kg-1090m.html

http://www.angelspor...-lb-spulen.html

 

evo i cena soft steel-a:

http://www.fettekarp...09mm-1320m.html

http://www.angelzent...Soft-Steel.html

 

Tonac, mislim da XLNT 0.30mm zavrsava posao u tvojoj situaciji, pogotovo ako ne koristis PVA.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...