Jump to content

Dajte Preporuku Za Izdrzljiv Najlon...


Recommended Posts

Vec trecu sezonu Prologic XLNT 0,30. U pocetku je pucao kao konac za gace ali je posle ocvrsnuo i ojacao tokom pecanja i sad vadi 15...18kg bez problema. Cak ne koristim ni shock lider!
Link to comment
Share on other sites

Ajde ja koji sam zapoceo ovu temu, da kazem par reci posle par meseci pecanja sa ovim najlonom.... Meni se pokazao kao ODLICAN, ni jedan koji sam imao mi nije ovako bio dobar (a imao sam par dramaticno skupljih od ovoga).

 

To je posle par meseci,videcemo sledece godine.

Link to comment
Share on other sites

Ajde ja koji sam zapoceo ovu temu, da kazem par reci posle par meseci pecanja sa ovim najlonom.... Meni se pokazao kao ODLICAN, ni jedan koji sam imao mi nije ovako bio dobar (a imao sam par dramaticno skupljih od ovoga).

 

To je posle par meseci,videcemo sledece godine.

 

Sa kojim?

 

 

Vec trecu sezonu Prologic XLNT 0,30. U pocetku je pucao kao konac za gace ali je posle ocvrsnuo i ojacao tokom pecanja i sad vadi 15...18kg bez problema. Cak ne koristim ni shock lider!

 

Doktore?!

Link to comment
Share on other sites

Nebojsa, da se razumemo, ja i dalje imam formax onaj kamuflazni najlon na masinama, jer do sada nisam nasao izdrzljiviji. Medjutim, imaju ove neke najlone koje su delili za dzabe koji su mi solidno upropastili dan na pecanju ... i ne nije bilo do mene :)

 

Evo upravo krecem da uzmem prologica ako radi radnja i da probamo.

Taj camo najlon je identican awa shima kao i njihov reflector koji je po meni mnogo bolji od camo verzije(imao sam obe)..nazalost kod mene ih vise nema svezih shima tako da sad koristim skoro celu sezonu xlnt 0.35 i zadovoljan sam za sad...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Danas gledao u Carpologiji Xzoga Rubylon i Busterlon...

Probao da pokidam Rubylon 0.29mm sa gomilom mrtvih cvorova na njemu i nisam mogao...

 

Definitivno sledeca sezona Rubylon 0.25mm za komecijalu i Busterlon 0.33/36mm za reku/panjeve/krs itd...

Link to comment
Share on other sites

Danas gledao u Carpologiji Xzoga Rubylon i Busterlon...

Probao da pokidam Rubylon 0.29mm sa gomilom mrtvih cvorova na njemu i nisam mogao...

 

Definitivno sledeca sezona Rubylon 0.25mm za komecijalu i Busterlon 0.33/36mm za reku/panjeve/krs itd...

Od kada se to najlon testira na cvor dali mozes da ga pokidas ili ne.Pa ja vec godinama koristim Browing feeder 0,20 pa niko ziv nije uspeo da ga pokida.......jel mozda to znaci da je najlon prve klase......
Link to comment
Share on other sites

Pa ne testiram nikako,jednostavno kad platim od 8-10evra za kalem od 1000 metara znam sta dobijam.Ovde je problem sto svi znamo koi je najlon izdrzljiv,ali ne odgovara nam sto to kosta od 25evra pa na vise.Momentalno imam Sufix duo core 0,30 najeftinije sto moze da bude,nemozes da ga pokidas ni na mrtvi ni na zivi cvor :D .Ranije sam imao i onaj Gamahatcu 0,30 skup najlon koi svi hvali i njega nisam mogao da pokidam.I kako sada ja da znam koi je bolji????

Najlon treba da se dokaze u vodi,da izdrzi sezonu,a da ne izgubi svojstva koje ima.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...