Jump to content

Zig Rig-Za I Protiv


Recommended Posts

''Nije Zig zabranjen na Pelagicevu zbog toga sto si napisao, kacenje za oci vuca nailona i ostale lazi, vec zato sto ribolovci koji pecaju na klasican sistem nemaju resenje da pobede zig, kako na Pelagicevu tako i na bilo kom drugom jezeru pa su osmislili niz neistina koje definitivno pale kod ljudi koji prosudjuju na osnovu necijih izjava, ..Postoji vise nacina da se uvere ljudi da su to oko povredjivanja ribe totalne gluposti da odu na slobodno pecanje i probaju kao i da popricaju sa nekim ko je stvarno pecao zig ...Zig najvise i jedino smeta ribolovcima takmicarima kojima vise nije zagarantovan vrh na tabeli ako se peca zig a oni se drze tvrdo svog sistema pecanja jer im zig u najmanju ruku nije ni jasan....''

 

Da ne kvarimo temu na drzavnom prvenstvu.....

 

 

Pre svega,oci me ne lazu jos uvek a i nisam bas covek koji prosudjuje na osnovu ''necijih izjava''.Na Pelagicevu nisu zabranili zig ljubomorni takmicari nego uprava bas iz razloga koji sam naveo,i Jane je tamo doziveo da mu saran koji vuce za sobom predvez od dva metra pokupi marker.A to da je zig efikasan-jeste,da se moraju reprezentativci prilagoditi svetskom trendu - tacno,moraju ako hocemo rezultat na svetskom.I otkud znas da nisam probao da pecam tako?Jesam ,i ne svidja mi se to sranje nikako-imam pravo da mi se ne svidja a boli me uvo za vrh tabele i za takmicenja.

 

''Znam da su sve ekipe gubile dosta, mi takodje, ne smem ni da pomislim koliko bi onda bila kilaza da je bar pola od toga upecano.... fizikalija teska, j'bo onog ko izmisli zig, ali stvarno ga j'b'm.''

 

Eto iskustvo jednog od takmicara na ligi,valjda covek ne prica lazi. :pivopija1:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neso , totalno si u pravu, pecao sam zig, imao ribe i gubio ribe, kacenje riba je po obodu usta, nisam imao zakacinnjanja za telo mozda par pored usta, meni licno se ne svidja, sve sto sam za mojih 50 godina naucio o saranu i tehnikama pada u vodu, nema nikakve drazi, nije draz uhavtiti tonu ribe u magli, ali takmicenja su jedno a pecanje je za mene nesto drugo, neverujem da ce mo zigovati na nekoj divljoj vodi, a ako me pita neko da li sam protiv ili za kazem jesam protiv ziga i ako ga koristim.
Link to comment
Share on other sites

''Nije Zig zabranjen na Pelagicevu zbog toga sto si napisao, kacenje za oci vuca nailona i ostale lazi, vec zato sto ribolovci koji pecaju na klasican sistem nemaju resenje da pobede zig, kako na Pelagicevu tako i na bilo kom drugom jezeru pa su osmislili niz neistina koje definitivno pale kod ljudi koji prosudjuju na osnovu necijih izjava, ..Postoji vise nacina da se uvere ljudi da su to oko povredjivanja ribe totalne gluposti da odu na slobodno pecanje i probaju kao i da popricaju sa nekim ko je stvarno pecao zig ...Zig najvise i jedino smeta ribolovcima takmicarima kojima vise nije zagarantovan vrh na tabeli ako se peca zig a oni se drze tvrdo svog sistema pecanja jer im zig u najmanju ruku nije ni jasan....''

 

Da ne kvarimo temu na drzavnom prvenstvu.....

 

 

Pre svega,oci me ne lazu jos uvek a i nisam bas covek koji prosudjuje na osnovu ''necijih izjava''.Na Pelagicevu nisu zabranili zig ljubomorni takmicari nego uprava bas iz razloga koji sam naveo,i Jane je tamo doziveo da mu saran koji vuce za sobom predvez od dva metra pokupi marker.A to da je zig efikasan-jeste,da se moraju reprezentativci prilagoditi svetskom trendu - tacno,moraju ako hocemo rezultat na svetskom.I otkud znas da nisam probao da pecam tako?Jesam ,i ne svidja mi se to sranje nikako-imam pravo da mi se ne svidja a boli me uvo za vrh tabele i za takmicenja.

 

''Znam da su sve ekipe gubile dosta, mi takodje, ne smem ni da pomislim koliko bi onda bila kilaza da je bar pola od toga upecano.... fizikalija teska, j'bo onog ko izmisli zig, ali stvarno ga j'b'm.''

 

Eto iskustvo jednog od takmicara na ligi,valjda covek ne prica lazi. :pivopija1:

Pa ako te boli uvo za vrh tabele i takmicenja onda i treba da te boli uvo za zig, iskustvo jedne ekipe koja je prvi put uzela zig na drugom danu takmicenja(nista pogrdno svaka cast na prilagodjavanju u novoj situaciji) nije bas najmerodavnije, cekaj njihov izvestaj sa drugog kola a voleo bih da malo o tome prodiskutujes sa Kizom i Saletom koji su ti isto dostupni na ovom sajtu a neminovno su otpecali od prvog minuta na zig i naravno imali jako puno ribe, da ne pricam o drugima koji su ti mnogo blizi od Janeta i jedne ribe na Pelagicevu oko markera ...Da se bolje razumemo ja nikoga ne zelim da preobratim i svako ima izbor ali ako ti na temi koja glasi DRZAVNO PRVENSTVO SRBIJE meni pricas dali neko treba ili ne treba da peca zig i da te boli uvo za takmicenja onda je neko od nas dvojice promasio definitivno temu..Verovatno ne znas da su po zavrsetku prvog kola obavljeni razgovori(Predsednik Asocijacije Voislav Arsenov)sa sudijama i prve dve ekipe(Zbog naj kolicine upecane ribe) i njihov zajednicki stav,stav sudija na celu sa Darkom Kulicem (glavnim sudijom)i prve dve ekipe je da kacenja ribe van usta (oko rep stomak) nije bilo kao i da drugih povreda uzrokovanih ovim nacinom pecanja..Tako da ako nesto neko hoce da prestavi u ruznom izdanju naravno da ce se uvek hvatati za neke ruzne situacije kojih ima u bilo kom nacinu pecanja ....
Link to comment
Share on other sites

Mislim da se mnogo i bez razloga podize rejting ovoj metodi jer smatram da je ona samo sporadicno uspesna, a SAMO NA NEKIM specificnijim vodama je cesce produktivna. Nemojmo zaboraviti da saran sigurno barem 90% zivota provodi na dnu ili u samoj blizini dna jer je najveci deo njegove hrane upravo tu. Verovatno da ima dana i uslova u vodi koji povremeno podignu ribu u srednji sloj ili skoro do povrsine, ali je to tokom godine i na vecini voda do te mere retko da je vrlo tesko govoriti o beskompromisnoj ubistvenosti ovog sistema ako se to dogadja 5-10 ili mozda 20 dana tokom sezone. Moguce je da ima i specificnih voda kao recimo Cepel gde ti lokalni uslovi drze ribu cesce i duze u tim slojevima vode pa je sticajem tih okolnosti ovaj sistem na toj vodi vrlo uspesan. Ne smatram da se treba kruto drzati samo jednog nacina pecanja vec treba citati vodu i ribu i korigovati nacin prema trenutnim uslovima, ali to ne znaci da se jedan ovakav sistem moze generalno smatrati uspesnijim od drugih samo zato sto daje ribu onim danima kad klasicni sistemi na dnu nisu produktivni!

 

Takodje ne vidim nikakvu logiku da ovo bude opasnije za ribu od bilo kog drugog sistema jer je i dalje u igri sve kao kod drugih samo je predvez udice sada dugacak metar-dva-tri i NISTA VISE! Jedino sto bi moglo stajati kao valjan argument je da se ovakvim nacinom riba sveukupno manje prihranjuje jer se saran nece najesti od mirisnog oblaka u sred vode.

 

Sa druge strane, smatram da ZigRig ima dosta ozbiljnih mana: vrlo je tesko zabaciti sistem sa predvezom duzine 3..4..6 metra, jos je teze izvuci ribu kad ti olovo dodje do vrsnog provodnika pa ne mozes dalje da namotas a jos 5m najlona ima do ribe!

 

Ne bih voleo da me bilo ko dozivi kao polemicara, ali ja jednostavno volim stvari "na cisto". Ja sam u nekoliko navrata probao ZigRig i samo mi je jednom doneo ribu a svo ostalo vreme je to stajalo bez ikakvog znaka aktivnosti. Zato sam ustvrdio da to nije univerzalan sistem vec nesto sto je upotrebljivo PONEKAD i na NEKIM vodama (na nekima vise na nekima manje) i kad se steknu uslovi. Ni na jednoj vodi koju ja znam riba se ne nalazi svakog dana i tokom dnevnog svetla na sredini dubine ili prema povrsini. Cak bih rekao da najveci deo vremena provodi pri dnu ili bas na dnu. Ako je tako (a dosadasnja praksa i iskustvo mi to govore) ZigRig nema sta da trazi jer riba nije tamo gde je mamac. Eventualno na vodama gde je visok sloj trave (ili ne daj boze takav sloj mekog mulja) to bi mogao biti svakodnevni nacin pecanja jer bi riba u toj vodi mnogo teze nasla mamac na dnu.

 

Ne mogu lepo da sagledam zasto bi se saran zadrzao u sredini vodenog stuba ako sam bacio pola kante spoda koji je pao na dno? Zar samo zato sto sam posle dodao malo praskaste koja je u srednjem sloju napravila oblak? I treba da verujem da mu taj oblak salje jaci signal nego sva ta hrana na dnu pa on ne silazi dole nego ceo dan pliva u srednjem i povrsinskom sloju i tu ga tamanimo ZigRig-om?

 

Ne mogu ni da sagledam kako cu saznati dubinu (ili rastojanje od dna) na kojoj je prelaz hladne u topliju vodu ako tamo gde mi padaju sistemi ne mogu necim to izmeriti? Markiranjem ce se snimiti dno i sprudovi ali termokliNa se tako ne moze odrediti. Za to treba termometar - drugacije ne moze. U protivnom mogu samo da iz vise pokusaja "nabadam" koja je potrebna duzina predveza dok ne pocnem da dobijam udarce. Jedini pouzdani nacini da saznamo gde je riba je ili da imamo mogucnost da zaronimo i pretrazimo dobar deo neke vode ili da koristimo dobar sonar. Ronjenje te vrste nikad niko od nas nije radio... barem ja nisam ni cuo ni video, a ne verujem da bi vam to igde dozvolili. Sonar generalno nije odomacen kod nas i treba ga montirati na pravi camac ili daljinski upravljan camac za prihranu, a ni to vam nigde nece dozvoliti posebno ne na takmicenjima. Bez toga, sve ostalo je samo NAGADJANJE i metoda "probaj, mozda upali". Ako "pogodimo" vodu i momenat kad je riba u sred vode, moze se napraviti lom. Tu ce i najvece iskustvo tesko reci gde je riba tacno tog dana. Ima dana kad ribu ucestalo vidimo na povrsini ali to uopste nije znak da tu uzima hranu. Vise puta sam u tim situacijama probao sa neotezanim plovkom i sistemom sa plivajucim mamcem ali riba nije uzimala hranu. Nije je uzimala ni na dnu. Znaci, to sto je zapazimo u gornjim slojevima uopste NE MORA da znaci da se tu hrani niti da se tu podigla da bi se hranila!

 

Inace, duzina predveza za ZigRig nije nicim fiksirana ili unapred data jer se moze razlikovati od vode do vode pa cak i tokom istog dana riba moze promeniti neku prosecnu dubinu na kojoj se nalazi. Na dubokim vodama (6..8...10m) se ne moze ici sa predvezom od 1m ako je riba u sloju 4m iznad dna! Efikasnost takvog sistema bi bio NULA jer mamac nije u sloju gde je riba. Na takvim vodama moze biti potrebno da predvez bude recimo i 4m dug. Ako neko misli da ce praskastom primamom ribu "spustiti" na dubinu gde je njemu zgodno i prihvatljivo da bude duzina predveza.... gresi. Zasto onda ta riba ne bi otisla i na dno gde je gomila divne hrane?

 

Da zakljucim, mislim da je to jako dobar sistem za ODREDJENE situacije, dane, vode gde se pogodilo da tog dana (ili tih 2-3 dana) riba ode u neki srednji ili povrsinski sloj vode. Tada ta ekipa koja peca na ZigRig moze da napravi lom a da drugi sede i blenu u mrtve stapove, ali da je ZigRig sistem nesto sto ce BILO KOG DANA, NA BILO KOJOJ VODI I U BILO KOJE DOBA GODINE da bude ubistveni i vrh sistem i uspesniji od standardnog pecanja na dnu... e to tvrdim da nece!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pa ako te boli uvo za vrh tabele i takmicenja onda i treba da te boli uvo za zig, iskustvo jedne ekipe koja je prvi put uzela zig na drugom danu takmicenja(nista pogrdno svaka cast na prilagodjavanju u novoj situaciji) nije bas najmerodavnije, cekaj njihov izvestaj sa drugog kola a voleo bih da malo o tome prodiskutujes sa Kizom i Saletom koji su ti isto dostupni na ovom sajtu a neminovno su otpecali od prvog minuta na zig i naravno imali jako puno ribe, da ne pricam o drugima koji su ti mnogo blizi od Janeta i jedne ribe na Pelagicevu oko markera ...Da se bolje razumemo ja nikoga ne zelim da preobratim i svako ima izbor ali ako ti na temi koja glasi DRZAVNO PRVENSTVO SRBIJE meni pricas dali neko treba ili ne treba da peca zig i da te boli uvo za takmicenja onda je neko od nas dvojice promasio definitivno temu..Verovatno ne znas da su po zavrsetku prvog kola obavljeni razgovori(Predsednik Asocijacije Voislav Arsenov)sa sudijama i prve dve ekipe(Zbog naj kolicine upecane ribe) i njihov zajednicki stav,stav sudija na celu sa Darkom Kulicem (glavnim sudijom)i prve dve ekipe je da kacenja ribe van usta (oko rep stomak) nije bilo kao i da drugih povreda uzrokovanih ovim nacinom pecanja..Tako da ako nesto neko hoce da prestavi u ruznom izdanju naravno da ce se uvek hvatati za neke ruzne situacije kojih ima u bilo kom nacinu pecanja ....

 

Ne pricam tebi da li trebas da pecas ili ne na zig rig,nisam ti se obratio u nijednoj reci u mom postu.Takodje nisam ni napisao da ne treba da se peca zigom,naprotiv,ponovicu,mislim da mora da se peca zbog trenda koji vlada na svetskom prvenstvu.Cak sam i otvorio novi topic da ne bi kvario temu ''Drzavno prvenstvo'' i mislim da je normalno da se diskutuje o tome na forumu.Velika stvar je sto su se prilagodili takvom nacinu pecanja i mislim da ce sada mnogo vece sanse imati na svetskom prvenstvu.Izneo sam svoje misljenje pa sam zeleo da cujem i druga a ne znam zasto se osecas prozvanim,pecaj brate na zig i uzivaj ,ja necu. :good:

Link to comment
Share on other sites

''Nije Zig zabranjen na Pelagicevu zbog toga sto si napisao, kacenje za oci vuca nailona i ostale lazi, vec zato sto ribolovci koji pecaju na klasican sistem nemaju resenje da pobede zig, kako na Pelagicevu tako i na bilo kom drugom jezeru pa su osmislili niz neistina koje definitivno pale kod ljudi koji prosudjuju na osnovu necijih izjava, ..Postoji vise nacina da se uvere ljudi da su to oko povredjivanja ribe totalne gluposti da odu na slobodno pecanje i probaju kao i da popricaju sa nekim ko je stvarno pecao zig ...Zig najvise i jedino smeta ribolovcima takmicarima kojima vise nije zagarantovan vrh na tabeli ako se peca zig a oni se drze tvrdo svog sistema pecanja jer im zig u najmanju ruku nije ni jasan....''

 

Da ne kvarimo temu na drzavnom prvenstvu.....

 

 

Pre svega,oci me ne lazu jos uvek a i nisam bas covek koji prosudjuje na osnovu ''necijih izjava''.Na Pelagicevu nisu zabranili zig ljubomorni takmicari nego uprava bas iz razloga koji sam naveo,i Jane je tamo doziveo da mu saran koji vuce za sobom predvez od dva metra pokupi marker.A to da je zig efikasan-jeste,da se moraju reprezentativci prilagoditi svetskom trendu - tacno,moraju ako hocemo rezultat na svetskom.I otkud znas da nisam probao da pecam tako?Jesam ,i ne svidja mi se to sranje nikako-imam pravo da mi se ne svidja a boli me uvo za vrh tabele i za takmicenja.

 

''Znam da su sve ekipe gubile dosta, mi takodje, ne smem ni da pomislim koliko bi onda bila kilaza da je bar pola od toga upecano.... fizikalija teska, j'bo onog ko izmisli zig, ali stvarno ga j'b'm.''

 

Eto iskustvo jednog od takmicara na ligi,valjda covek ne prica lazi. :pivopija1:

LEPO SAM JA REKO RODJEN SI ZA PROFESORA

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se mnogo i bez razloga podize rejting ovoj metodi jer smatram da je ona samo sporadicno uspesna, a SAMO NA NEKIM specificnijim vodama je cesce produktivna. Nemojmo zaboraviti da saran sigurno barem 90% zivota provodi na dnu ili u samoj blizini dna jer je najveci deo njegove hrane upravo tu. Verovatno da ima dana i uslova u vodi koji povremeno podignu ribu u srednji sloj ili skoro do povrsine, ali je to tokom godine i na vecini voda do te mere retko da je vrlo tesko govoriti o beskompromisnoj ubistvenosti ovog sistema ako se to dogadja 5-10 ili mozda 20 dana tokom sezone. Moguce je da ima i specificnih voda kao recimo Cepel gde ti lokalni uslovi drze ribu cesce i duze u tim slojevima vode pa je sticajem tih okolnosti ovaj sistem na toj vodi vrlo uspesan. Ne smatram da se treba kruto drzati samo jednog nacina pecanja vec treba citati vodu i ribu i korigovati nacin prema trenutnim uslovima, ali to ne znaci da se jedan ovakav sistem moze generalno smatrati uspesnijim od drugih samo zato sto daje ribu onim danima kad klasicni sistemi na dnu nisu produktivni!

 

Nebi se druze bas slozio sa ovom tvojom teorijom...

Zig Rig se pokazao trenutno kao najjaca metoda pecanja sarana(dokazano na zadnja 2/3 svetska prvenstva)i ne samo na specificnim vodama nego na svakoj malo vecoj vodi(osim klasicnih ribnjaka od metar dubine)

Drugo nije istina da saran 90%zivota provodi na dnu cak naprotiv vise vremena je u nekim srednjim slojevima vode(voda se bar dva puta godisnje prevrne)pa i riba menja sloj u kom boravi,tako da se peca preko cele godine a ne kako ti kazes 5/10 ili 20 dana

Pravo pitanje je kolko je stetan po Sarana kao metod,zato se i vodi polemika oko Zig Riga

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemam neko posebno misljenje o zig-rig-u,ja ga na mojim pecanjima necu koristiti.Cisto sumnjam da bi po celoj Engleskoj bio toliko eksploatisan,da ostecuje ribu,jer svi smo,u najmanju ruku,culi koliko oni paze i cuvaju ribe koje imaju u svojim vodama.Poz
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nebi se druze bas slozio sa ovom tvojom teorijom...

Zig Rig se pokazao trenutno kao najjaca metoda pecanja sarana(dokazano na zadnja 2/3 svetska prvenstva)i ne samo na specificnim vodama nego na svakoj malo vecoj vodi(osim klasicnih ribnjaka od metar dubine)

Drugo nije istina da saran 90%zivota provodi na dnu cak naprotiv vise vremena je u nekim srednjim slojevima vode(voda se bar dva puta godisnje prevrne)pa i riba menja sloj u kom boravi,tako da se peca preko cele godine a ne kako ti kazes 5/10 ili 20 dana

Pravo pitanje je kolko je stetan po Sarana kao metod,zato se i vodi polemika oko Zig Riga

 

Postujem tvoje pravo da imas svoju istinu i da se ne slazes samnom. Iz istog razloga se eto i ja ne slazem sa tobom.

Kad bi mogao da napravis vrlo detaljno istrazivanje na svim nasim i Evropskim vodama, verujem da bi se videlo da barem 95% sarandzija i dalje peca uglavnom standardnim metodama. NE GOVORIM o takmicenjima jer se saranski ribolov ne sastoji samo od takmicenja niti ga takmicenja definisu ili krunisu! Po meni, polemika o stetnosti je sasvim izlisna jer se i u standardnom ribolovu barem isto toliko cesto kao i ZigRigom dogadjaju kacenja i sa spoljnje strane usta i obraza i ispod glave i na trbuhu i na mnogim drugim mestima i to svakodnevno.

Probao sam ZigRig nekoliko puta, bio je tacno odradjen kao sistem, ali tih dana nije dao nikakav paznje vredan rezultat. Da su tih dana na tim vodama bila takmicenja, isto bi prosli i takmicari... riba je bila na dnu... ne u nekom sloju iznad. Nekih drugih dana kad meni i drugima nije htelo da pipne, mozda je bila u srednjim slojevima vode i mozda bi se napecali da je neko pecao ZigRigom.

Uopste ne smatram da je to nesportska metoda ili da je manje sportska od klasicnog ribolova na dnu, vec samo da je upotrebljiva kada se steknu odredjeni uslovi a to nije ni svaki dan ni na svakoj vodi. Zato ne vidim zasto bi bila univerzalno uspesni novi trend!

Link to comment
Share on other sites

Guest mr. carpersharper
|Da me ne razume niko pogresno....ali opet mnogo raspravke oko nekih gluposti! :boc: :ribica:
Link to comment
Share on other sites

Mislim da se za dzabe raspravljate u kom sloju vode Saran za svog zivota provodi vise vremena. Koliko sam ja shvatio ( a nadam se da jesam) saran u kom god sloju vode da se nalazio biva isprovociran sitnim cesticama hrane koje liftuju gore dole i skupljajuci te cestice pokupi i udicu sa pufikom koja lebdi tu negde. Jedna od mnostva prednosti Ziga po meni je da se saran ne moze nesto najesti primame kao sto je u slucaju sa klasicnim Spod mixom,vec krstari u tom oblaku primame skupljajuci sve na sta naidje.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da se za dzabe raspravljate u kom sloju vode Saran za svog zivota provodi vise vremena. Koliko sam ja shvatio ( a nadam se da jesam) saran u kom god sloju vode da se nalazio biva isprovociran sitnim cesticama hrane koje liftuju gore dole i skupljajuci te cestice pokupi i udicu sa pufikom koja lebdi tu negde. Jedna od mnostva prednosti Ziga po meni je da se saran ne moze nesto najesti primame kao sto je u slucaju sa klasicnim Spod mixom,vec krstari u tom oblaku primame skupljajuci sve na sta naidje.

 

...ti dam ja ednu pufiku, a? ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iskren da budem ne znam ni ja,a i kako da ga probam na Dunavu!!!!

Salu na stranu ali mislim da Englezi kao pravi majstori svega sto su izmislili,imaju u vidu sigurno sve problematike koje se desavaju u vezi kacenja ribe za oko,peraje ili ti za telo itd.Pomislim sta smo sve pricali kad se pojavila boila uporedjujuci je sa kukuruzom,naravno kao i dlaka sa golom udicom prosto ne zamislivo pecanje jer saran ima da provali sve.Sad se pitamo da li je zig rig ispravan ili ne a svetsko takmicenje je upravo sa njim pripremljeno i o cemu polemika? Ocigledno svi cemo preci koji naravno mogu da pecaju na zig rig.Poredjenje pa mnogi su probali hranilicu sa stiroporom koja je svakako kacila ribe,samo sto je sistem na dnu.Ovde je malo modifikovano i radi ako se pronadje riba u tom pojasu gde je udica.

Mislim da i ovako slabo vremena imamo da pecamo a da ovaj nacin daje dosta brzo ribu,a zadnja takmicenja su pokazala gde je dozvoljen zig rig da su kg jako puno skocili da ne kazem tonaze za jedno obicno pecanje od 48h.Verujem da ce mnogi i dalje kao i ja pecati na stari novi nacin sa boilama ali kad neko pored vas "razbije" ribu na zig rig,zaboravicete sve kao i da stavite kukuruz direktno na udicu.

Zakljucak je da ne pratimo bas sve kako nam kazu nasi inovatori Englezi ali oni su napravili veliki biznis od svega cega su se dotakli u vezi pecanja sarana.

Sta mi tu mozemo nego da se prilagodimo kako ko zeli ali da zig rig peca jako puno ribe kad mu je dan,to je surova istina,a zadnje takmicenje je pokazalo umor i po malo patnju teskog rada nasih kolega koji se nisu naspavali od zig riga.

Nisam ni na jednu stranu ali pratim inovacije i probacu ga sto da ne!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

iskreno, pecam za svoju dusu i divlje vode i komercijalu, ko hoce da ziguje neka ziguje, ko nece ne mora!!! Voleo bih i to da naucim, cisto da znam i probam, pa cu pecati i ovako i onako!!!

 

Verovatno ce se brzo izdiferencirati vode gde je dozvoljeno i gde moze da se ziguje pa ko voli nek izvoli, a takodje i takmicenja gde je dozvoljen zig, pa ponovo ko voli nek izvoli!!

Ne vidim cemu toliko negiranja tehnike koja na svetskom prvenstvu daje uvek rezultat. Momcima koji idu na svetsko prvenstvo treba omoguciti da sto bolje savladaju navedenu tehniku kako bi se tamo sto bolje pokazali i u tome im treba maksimalno pomoci!! Nisu ti momci od juce poceli da pecaju, bili su jaki i u klasicnoj metodi pecanja. Vec su cestvovali na prvenstvu i tamo su vedeli da zig daje bolje rezultate kada se poredi sa klasicnom metodom, pa im treba omoguciti da vezbaju i naprave dobar rezultat.

 

Brzo ce doci vreme gde ce se praviti takmicenja gde ce svi zigovati, odnosno takmicenja gde ce se pecati iskljucivo klasicnom metodom.

Link to comment
Share on other sites

Sad pocinje da se provlaci sasvim druga teza: "da se osporava ZigRig kao metoda" !

Ne vidim da se o tome radi. Jedan broj ljudi nece da je koristi iz ovih ili onih razloga, a to nije ni metoda koja je "pred vratima"... ona je vec tu... u upotrebi i jedan broj ljudi ima odredjene rezultate sa njom. U ostalom, ljudi dobise zadnja svetska prvenstva sa njom, dakle nije ni nova ni neuspesna niti tek ulazi u svet saranskog ribolova. Ono sto je meni, uslovno receno, zasmetalo je neka vrsta ubedjivanja da je vrhunska, univerzalna i najzesca. To bi znacilo da nas 100-200 sutra izadje svako na neku drugu - svoju vodu - i da svi pecamo ZigRigom i svi ima da rasturimo ribu... ma malo sutra!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zigovanje nije pred vratima,to je na ovim prostorima tako,u engleskoj se peca bar 15 god.Prilagodjavanje datoj situacii je jedan od nacina na koji se peca sharan.Shto se tice takmicenja odobravam i prihvacam moraju takmicari biti spremni na svaki nacin pecanja i tu nema isprike.Da neki koncesioneri zabranjuju zig rig samo da bi zashtitili ribu to najvishe na svetu podrzavam.Bio sam u situacii da vidim kako celo jedno jezero od 30 hektara zvrcka od signalizatora i svi imaju ribu sa 2 metra predvezima al pokidanih.Nije isto pecati sa zigom sharancice od 3-6 kg i sharane od 12-20 kg.Kacenje sharana na najralicita mesta nije po meni saransko pecanje.TAkmicenje mozda jeste al kacenje meni dodje ko grabuljanje.Pecao sam dosta na zig rig kako na divljim vodama tako i na komercijale i nevolim ga.Termo klima gde se sharan krece lako se odredi i jedini pravi nacin je zig rig-uvjek se postavljaju zig rigovi na razlicitu dubinu znaci 4 shtapa 4 razlicite dubine.

Shiroka tema za razgovor al nek dodje bilo koji takmicar i nek mi upeca sharana od 15 kg na divljoj vodi sa zigom fluorocarbonom od 2 metra.Ne samo da ce predvez da popuca nego ce taj predvez 10 puta da uvrne oko neke prepreke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zigovanje nije pred vratima,to je na ovim prostorima tako,u engleskoj se peca bar 15 god.Prilagodjavanje datoj situacii je jedan od nacina na koji se peca sharan.Shto se tice takmicenja odobravam i prihvacam moraju takmicari biti spremni na svaki nacin pecanja i tu nema isprike.Da neki koncesioneri zabranjuju zig rig samo da bi zashtitili ribu to najvishe na svetu podrzavam.Bio sam u situacii da vidim kako celo jedno jezero od 30 hektara zvrcka od signalizatora i svi imaju ribu sa 2 metra predvezima al pokidanih.Nije isto pecati sa zigom sharancice od 3-6 kg i sharane od 12-20 kg.Kacenje sharana na najralicita mesta nije po meni saransko pecanje.TAkmicenje mozda jeste al kacenje meni dodje ko grabuljanje.Pecao sam dosta na zig rig kako na divljim vodama tako i na komercijale i nevolim ga.Termo klima gde se sharan krece lako se odredi i jedini pravi nacin je zig rig-uvjek se postavljaju zig rigovi na razlicitu dubinu znaci 4 shtapa 4 razlicite dubine.

Shiroka tema za razgovor al nek dodje bilo koji takmicar i nek mi upeca sharana od 15 kg na divljoj vodi sa zigom fluorocarbonom od 2 metra.Ne samo da ce predvez da popuca nego ce taj predvez 10 puta da uvrne oko neke prepreke.

 

Eto u necemu se slazemo u svakoj reci koju si napisao,vidis da je moguce. :prijatelji:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...