Jump to content

Zig Rig-Za I Protiv


Recommended Posts

Zato sto saran uzima zig-rig i kada ne planktonira, ko kaze da ce da uzme zig samo ako jede plankton... znaci kad jede plankton zig rib lovi ali lovi i kad ne jede, kad je na primer na nekih pola voda a ne na samoj povrsini...

Slazem se sa nesom plankton je mozda dovoljan da riba opstane ali ne i da napreduje.

Link to comment
Share on other sites

Zato sto saran uzima zig-rig i kada ne planktonira, ko kaze da ce da uzme zig samo ako jede plankton... znaci kad jede plankton zig rib lovi ali lovi i kad ne jede, kad je na primer na nekih pola voda a ne na samoj povrsini...

Slazem se sa nesom plankton je mozda dovoljan da riba opstane ali ne i da napreduje.

Niko i ne kaze da uzima zig rig samo kad planktonira,a to da li napreduje od planktona-napreduje i te kako samo puca.Kad god se plankton namnozi u vodi jesce njega i drugo ga nece interesovati,tolstolobik ti je primer.

Link to comment
Share on other sites

Gde u beogradu ima da se kupi plangton i kolika mu je cena po kili. :yahoo:

 

Ima na zelenom vencu,napunis kantu od 20 litara strujom ali obavezno 220 v i dobijes kilo za nju. :)

Link to comment
Share on other sites

kako god, al na sva tri svetska ovi ruzni gotovo nepoznati, J.A.R. -ci uzese medalje, na gore pomenuti, na tri razlicite vode tacka zarez.http://img31.imageshack.us/img31/3438/19675041.png

 

 

 

 

 

Valjda u rumuniji neznaju shta je zig rig,sve mu j... ko ga izmislio,bolje da si prijavimo mushicarenje sharana nego zig rig

Link to comment
Share on other sites

Ja necu nagadjati kako se lovi sa ovim zig rigom,nego cu pitati direktno ljude koji su pecali sa dobrim rezultatima na takmicenjima kao na primer domacin foruma Kiza koji lovi i komercialne i divlje vode sa velikim uspesima da nam objasni naravno ako je je voljan kako se veze zig rig u kojim situacijama se koristi,koji mamac muse pokazao najboljim za ovaj rig,koju primamu koristiti i kako ribe zadrzati na spotu?Ja sam vise puta lovio povrsinski zig rig ali na ovaj podvodni jos nisam.Ne trazim danam pises kako si na takmicenjima primenjivao ovaj rig,taktiku ili koju primamu si koristio nego samo ono osnovno o ovom rigu.

 

Hvala unapred :hi:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

sto se tice ovog nacina pecanja gledao sam i imao sta da vidim,da se peca p,,peca se i to bukvalno po 60 ,70 komada ko malo zna,sreca sto ne pecaju svi jel to bi bio masakar .e sad da ne bi dosli u situaciju da svi krenu takvu vrstu pecanja ovde kod nas gde bi se dnevno izvadilo pitaj boga kolko komada i gde bi bilo poslle per dana skupljanje uginuca [ne zbog ovog nacina pecanja vec zbog abnormalne kolicine izvadjene ribe gde se nebi svi ophodili kao sto bi trebalo].mi ovde na MIKI ZABRANJUJEMO tu vrstu pecanja.znaci nema veze kako se pise dal mu smeta ili ne jednostavno zbog ogromne kolicine izvadjene ribe nece se dozvoliti to,verovatno je gora varijanta sok predvez kad pukne sa sve mamcem pa on to uzme i odnese nego ova sa najlonom i sistemom.ovde ima preko 15 tona ribe i to komadi kao sto znate su ogromni i sad zamislite da se svaki dan svi pecaju po 50 ,60 komada sta bi to bilo .
Link to comment
Share on other sites

sto se tice ovog nacina pecanja gledao sam i imao sta da vidim,da se peca p,,peca se i to bukvalno po 60 ,70 komada ko malo zna,sreca sto ne pecaju svi jel to bi bio masakar .e sad da ne bi dosli u situaciju da svi krenu takvu vrstu pecanja ovde kod nas gde bi se dnevno izvadilo pitaj boga kolko komada i gde bi bilo poslle per dana skupljanje uginuca [ne zbog ovog nacina pecanja vec zbog abnormalne kolicine izvadjene ribe gde se nebi svi ophodili kao sto bi trebalo].mi ovde na MIKI ZABRANJUJEMO tu vrstu pecanja.znaci nema veze kako se pise dal mu smeta ili ne jednostavno zbog ogromne kolicine izvadjene ribe nece se dozvoliti to,verovatno je gora varijanta sok predvez kad pukne sa sve mamcem pa on to uzme i odnese nego ova sa najlonom i sistemom.ovde ima preko 15 tona ribe i to komadi kao sto znate su ogromni i sad zamislite da se svaki dan svi pecaju po 50 ,60 komada sta bi to bilo .

]Nije ZIG efikasan u svacijim rukama ....u strahu su velike oci moj Kule...

Link to comment
Share on other sites

sto se tice ovog nacina pecanja gledao sam i imao sta da vidim,da se peca p,,peca se i to bukvalno po 60 ,70 komada ko malo zna,sreca sto ne pecaju svi jel to bi bio masakar .e sad da ne bi dosli u situaciju da svi krenu takvu vrstu pecanja ovde kod nas gde bi se dnevno izvadilo pitaj boga kolko komada i gde bi bilo poslle per dana skupljanje uginuca [ne zbog ovog nacina pecanja vec zbog abnormalne kolicine izvadjene ribe gde se nebi svi ophodili kao sto bi trebalo].mi ovde na MIKI ZABRANJUJEMO tu vrstu pecanja.znaci nema veze kako se pise dal mu smeta ili ne jednostavno zbog ogromne kolicine izvadjene ribe nece se dozvoliti to,verovatno je gora varijanta sok predvez kad pukne sa sve mamcem pa on to uzme i odnese nego ova sa najlonom i sistemom.ovde ima preko 15 tona ribe i to komadi kao sto znate su ogromni i sad zamislite da se svaki dan svi pecaju po 50 ,60 komada sta bi to bilo .

pa postoji i za to resenje , znaju se pravila postupanja sa ribom ako ne postujes ...napustite jezero . a ne da se zabranjuju tehnike pecanja.

imamo par jezera gde tako mozemo da pecamo i sad se zabranjuje zbog nekoga ko nema svesti da odma vrati ribu u vodu.

a pritom taj zig rig nije naj opasnij sistem pecanja, kako kontrolisati sta ko stavlja u spod , pa kakve sve crkavstine bacaju sacuvaj boze .

resenja je polaganje za ribolovca i sa tom dozvolom mozete da pecate za sta imate polozeno

A kategorija : svickalo sa plovkom

B kategorija : laka dubinka

C kategorija : ribolov na saranski pribor na dubinsku metodu

D kategorija : saranski ribolov na moderne tehnike

E kategorija : pustaj i ne pitaj na sta peca on je baja

Link to comment
Share on other sites

Cojo svaka cast tebi i pojedincima i na pecanju i na ophodjenju prema ribi ,al trebao si juce da dodjes da vidis dvojicu sa cetri stapa sta su napravili po vodi sa zamrsivanjem i ostalim glupostima ,njima sva cetri stapa udaraju ,jedna riba skace po sljunku ,jedna u meredovu a dve zamrsene ,dok ova skace po sljunku on trci da lupa kontru ,tako da nisam ja protivnik toga vec mnogo se hvata a ljudi nisu spremni na to,ne kazem da i ovako nema tih problema ali kud i kamo mnogo manje
Link to comment
Share on other sites

Sto ljudi-sto cudi, sto zena-dvesta sisa...

 

Ima nas raznih, pa je i normalno da ima oprecnih misljenja?!

Ja sam uvek saglasan sa odlukama koje doprinose ocuvanju ribljeg fonda, bez obzira dal` se radilo o divljoj vodi ili o komercijalama. I saglasan sam i sa ovom Kuletovom odlukom, jer generalno, od saranskog pecanja smo napravili sve drugo, osim onog sto je osnova: uzivanje u pecanju...

Znam da ce opet biti kolega koji se nece sloziti sa mojim komentarom, kao ni sa mojim prethodnim komentarima o kolicini hemije, kolicini prihrane, vrstama prihrane... Ali, to je moje misljenje, i tesko da cu ga promeniti!

Neko rece, bolja kontrola?!

Sta to znaci? Da na svakoj platformi treba da stoji po jedan uniformisan kontrolor, i da po potrebi izbacuje sa vode, ili da zigose nesavesne, nestrucne i nada-sve nekulturne ribolovce? Ili da npr. Kule instalira video nadzor na svakoj poziciji, i da zaduzi dvoje-troje ljudi da po ceo dan sede ispred monitora? Ili da nabavi dva-tri skutera, pa kome zapiste signalizatori, pun gas pa da vidimo kako se to ti ponasas sa ribom? Mislim da je to nemoguce...

Nasa svest Gospodo je presudna! Mi smo ti koji treba sami sebe da kontrolisemo, a pomalo i one sa strane... Jedino je to resenje...

Dalje, cemu 20-30-40... riba dnevno?

Ako je takmicenje, ok, razumem (iako nisam takmicar). Ali slobodno pecanje? Pa ko je na otvorenoj vodi imao i priblizno tome? Ako nije babuska naravno... Ako je riba zdrava, borbena, krupna... pa i 3-5-7 komada dnevno je vise nego dovoljno da se covek napuni adrenalinom, zadovoljstvom i uzivanjem.

 

Dakle, puna podrska Kuletu na novoj (nadam se i definitivnoj) odluci, i samo napred!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cojo svaka cast tebi i pojedincima i na pecanju i na ophodjenju prema ribi ,al trebao si juce da dodjes da vidis dvojicu sa cetri stapa sta su napravili po vodi sa zamrsivanjem i ostalim glupostima ,njima sva cetri stapa udaraju ,jedna riba skace po sljunku ,jedna u meredovu a dve zamrsene ,dok ova skace po sljunku on trci da lupa kontru ,tako da nisam ja protivnik toga vec mnogo se hvata a ljudi nisu spremni na to,ne kazem da i ovako nema tih problema ali kud i kamo mnogo manje

Saalim se ja cika Kule na tebi je da sankcionises naj stroze ne brigu o ribi jer ovakav nacin pecanja(kako su ti pecali) sigurno stavlja ribu u zonu opasnosnosti ....upravu si , ako su oni zigovali na vise od dva stapa onda nemam komentar jer je sigurno tako bilo...
Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...
3 hours ago, Frenky said:

Zig rig je zakon, ubedljivo najbolja tehnika kako na stajaćicama (divljim i komercijalama), tako i na rekama. 

Nisam bas siguran za divlje vode,pogotovo za reke da je najbolja tehnika 😂

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...