Jump to content

Zig Rig-Za I Protiv


Recommended Posts

Iz prevelike ljuvavi prema saranu preti nam zabrana lova na istog svim tehnikama koje koriste udicu radi hvatanja ribe. Nov nacin ribolova se sastoji u placanju mesta sa kojeg mozete hraniti ribu iskljucivo sa dobro izbalansiranim mamcima . Dotvoljuno je slikati sarana prilikom kupanja na povrsini ali bez blica da ga ne bi zaslepili.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Iz prevelike ljuvavi prema saranu preti nam zabrana lova na istog svim tehnikama koje koriste udicu radi hvatanja ribe. Nov nacin ribolova se sastoji u placanju mesta sa kojeg mozete hraniti ribu iskljucivo sa dobro izbalansiranim mamcima . Dotvoljuno je slikati sarana prilikom kupanja na povrsini ali bez blica da ga ne bi zaslepili.

 

Nisi upravu,te komercijale su nas naucile samo na loshe stvari i vishe niko neshvata razliku u pecanju komercijala i divlje vode.Lepo se moze raditi i bez shocka al treba znati kako.Svaki dobar parabolik sa manjom librazom moze raditi sa tanjim najlonima bez velike muke i da najlon nepukne.Dobar bacac sa 0,32 mekshim najlonom izbaci i preko 120 metara sistem(al opet treba znati i koji najlon).E sad velike pomarandze pva se mogu zaboraviti kao i 150 gr olova.Cemu onda shock.Jedino za shta bi shock postavio to je ako pecam u trsku(najmanje pojas 15 metara ispred mene) il gde ima previshe skoljke

Nemora da se peca na 150 metara moze lepo da se peca i na 100 gde ti netreba shock.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Danas uhvatio 18 komada na zig. Svi redom od onog najmanjeg(veličine dlana) do najvećeg (oko 7kg) su bili redovno ubodeni u donju usnu. Nemam ništa protiv ovog sistema, čak šta više mnogo mi se dopada eksperimentisanje sa njim ali izbegavan da ga koristim na divljoj vodi, baš iz razloga koji je Jane naveo. Probao jesam i bilo je uspešno ali to se takođe radilo o mahom sitnijim komadina koje je bilo lako zamoriti. Pitanje je kako bi se izborio sa nekom ozbiljnijom ribom i 2+ metra predveza na divljoj vodi i kako bi je provukao kroz svu travu, lokvanje, granje. Ali zato ću na komercijalnim revirima da ga koristim gde god je dozvoljeno.
Link to comment
Share on other sites

Danas uhvatio 18 komada na zig. Svi redom od onog najmanjeg(veličine dlana) do najvećeg (oko 7kg) su bili redovno ubodeni u donju usnu. Nemam ništa protiv ovog sistema, čak šta više mnogo mi se dopada eksperimentisanje sa njim ali izbegavan da ga koristim na divljoj vodi, baš iz razloga koji je Jane naveo. Probao jesam i bilo je uspešno ali to se takođe radilo o mahom sitnijim komadina koje je bilo lako zamoriti. Pitanje je kako bi se izborio sa nekom ozbiljnijom ribom i 2+ metra predveza na divljoj vodi i kako bi je provukao kroz svu travu, lokvanje, granje. Ali zato ću na komercijalnim revirima da ga koristim gde god je dozvoljeno.

Kolega na kojoj vodi si se tako lepo napecao

Link to comment
Share on other sites

U Morovicu. Bio sam od petka pa do danas popodne, juče stavim zig iz zajebancije i odmah uhvatim jednog malog, danas sam se baš pozabavio njime i fino je bilo. Sve ukupno imao sam preko 50 komada.

Mislio sam da nisi mozda na Conoplji pecao...

Link to comment
Share on other sites

ccc... stigao sa pecanja, uvatio sam malo vremena pa skoknuo na lokalno jezero da i ja probam taj zig-rig. nisam bio dugo na vodi, od 17h do 20h svega 3 sata, poneo samo praskastu. 2 stap na zig jedan na redovan sistem. Na zig ni vola nisam nabo*, jebes ga kad ne znam, kakva smejurija je bila, kao da prvi put u zivotu pecam, dupe i oko. Ovaj sistem je verujem dobar, samo treba nauciti pecati na njega... nabodem jednog na dno i toliko od mog zigovanja za sada :rofl: :rofl: :rofl:
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sta sad bi sa zig-om na Cepelu 8)

pecanje na dnu je pobedilo ubedljivo zig rig u ovom kolu (drugom kolu) , zaboravite na to da je efikasniji (i sam sam mislio da je "sranje efikasno"), ali nije, znaci zig ima svojih dana a boila svojih.... a da treba savladati i nauciti tu teniku ziga - treba, narocito mi koji se takmicimo na drzavnom, i jos sam nesto hteo dodati, od svih riba dobijenih na zig rig sisteme sve su uhvacene kulturno za usta, ajmo reci po "propisu", nije bilo nikakvih kacenja za telo, peraja, trbuh, ruke , noge itd.... jedna je bila zakacena spolja, ali u predelu usta, zato odbacujem da to povredjuje itd itd.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zig je sistem koji donosi neku ribu vise. Ne moze se pecanje bazirati samo na zig-rigu vec i na tonucoj boili narocito na takmicenjima kada nocu nema hranjenja... Pecam vec nekoliko pecanja na zig evo bas zavrsih na safariju probu, imao par udaraca ali nista specijalno... Dopada mi se zig ali kao dopuna standardnom pecanju... Sto znaci da bi na nekim vodama bilo najbolje smanjiti kolicine ribe, jer ribe ima previse i zig predstavlja fizikaliju...

Sviodja mi se i ova tehnika i mislim da cu je korristiti. Nema ostecenja, jedino sto se bacanjem hrane riba i ne hrani bas previse sto je mana...

Na nekim vodama razbija na nekima i ne, tako mi se cini nekako.... Ali kad riba nije na dnu tu je zig da popravi stvari i obrnuto, kada nije nema efekta.

Sto je voda plica cini mi se da zig rig ima sve manje efekta... naravno i sto je riba agresivnija zig ima vise efekta.

 

Kontrola nad ribom je manja sa zig-om ali nikakav problem ribu privesti meredovu. Sokovi su dosta pogubniji, bilo najlonski bilo konac.

Pecalo se i na dnu i na zig na drugom kolu podjednako!

Link to comment
Share on other sites

A tedoh pitati nesto ali da mi se ne smejete jel imam polovicnu informaciju. Proslu sezonu sam peceo na divljoj vodi saran nikako nije radio a bilo ga je u tri slija ali ne na dnu. Silazio na dno samo posle kise tu noc. Obrazlozenje posle selektivnog izlova da se hranio yeo pkanktonom. E sad ja vas pitam zasto je onda hrana za zig mrsava ako on napreduje i sa tim zeo pl.
Link to comment
Share on other sites

A tedoh pitati nesto ali da mi se ne smejete jel imam polovicnu informaciju. Proslu sezonu sam peceo na divljoj vodi saran nikako nije radio a bilo ga je u tri slija ali ne na dnu. Silazio na dno samo posle kise tu noc. Obrazlozenje posle selektivnog izlova da se hranio yeo pkanktonom. E sad ja vas pitam zasto je onda hrana za zig mrsava ako on napreduje i sa tim zeo pl.

 

Zato sto plankton ne moze da zameni ni jedna hrana na svetu,od prvog dana zivota pa do kraja svaka riba ga rado jede bez obzira na velicinu.Hranljivost planktona je izuzetno velika,na vodama bogatim planktonom prirast ribe je daleko veci nego na onim drugim .Pravljenje magle hranom je upravo oponasanje planktona i tu i lezi kljuc uspeha zig riga.Naravno to ne vazi za vodice od par hektara sa par tona ribe po hektaru,tamo jede sve i svasta u svim slojevima vode.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam mislio na plankton . Pusem preko tel. Pa malo teze.

 

A ti objasni sta je Yeo plankton pa pusi preko telefona :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...