Jump to content

pistolj za kobasice


leo

Recommended Posts

E baš to što kolega caRp kaže za nekih 100-120 eura imaš komplet da boli glava i da praviš boile do besvesti bez umora. Ja sam u početku pozajmljivao kompresor, i na kraju u Subotici na buvljaku kupio nov verovao ili ne za 60eu. Treba da razgledaš i da vidiš šta ti se isplati pošalji mi na pp email adresu da ti pošaljem slike pištolja.
Link to comment
Share on other sites

Realno,ako nemaš potrebe da praviš više od 4-5kg dnevno,posao će ti završiti i kvalitetan pištolj sa manjim rolerom.Lično ti ne bih savetovao jeftine varijante,jer one obično budu najskuplje.Normalno da bi ti posao bio olakšan,u kućnim uslovima sa pastamatikom ili,ako imaš odgovarajući prostor,sa kompresorskim pištoljem i velikim rolerom.Sve se svodi na to kakve su ti potrebe i mogućnosti. ;)
Link to comment
Share on other sites

Realno,ako nemaš potrebe da praviš više od 4-5kg dnevno,posao će ti završiti i kvalitetan pištolj sa manjim rolerom.Lično ti ne bih savetovao jeftine varijante,jer one obično budu najskuplje.Normalno da bi ti posao bio olakšan,u kućnim uslovima sa pastamatikom ili,ako imaš odgovarajući prostor,sa kompresorskim pištoljem i velikim rolerom.Sve se svodi na to kakve su ti potrebe i mogućnosti. ;)

 

 

Ilija dali znas koliko kosta PASTAMATIC i gde se moze kupiti kod nas.

Link to comment
Share on other sites

narucio sam nov iz Italije po ceni od 120 eura ,plus neki troskovi da stigne do nas.

Mislimda ga ovde nema,nisam siguran,ali niko nije znao da mi kaze gde da ga nadjem

 

Za 120e nema ni polovan na e-buy,kamoli nov.Ili su te uradili ili nisi kupio SIMAC.

 

Normalna cena pastamatika je 200 pa na gore.Jedino gde se moglo naci ispod te cene je u http://www.palmanovaoutlet.it/pages/standard.aspx?id=12&refid=4 ,i tu u outletu model od 1kg ili ti 1000 kosta 190e u Simacovoj radnji.

Link to comment
Share on other sites

Ilija dali znas koliko kosta PASTAMATIC i gde se moze kupiti kod nas.

 

Kod nas ga nećeš naći, sem polovnog.Preporučio bih ti firmu Simak i to veličinu 1400g(taman za 1kg mixa sa dodatcima).Cena u Italiji mu je 210-250€.Ja nepravim samo kobasice sa njim,već i testo mesim u njemu.Za to je i napravljen. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Gospodo sarandzije mnogo hvala svima koji ste uzeli za shodno da posavetujete, predlozite i pomognete oko resavanja problema, a na kraju opet sa ciljem na uzivanju u saranskom ribolovu. Resenje vidim u kompresoru i pistolju, ili Gardner XL pistolju. Veliki pozdrav i bistro. LEO
Link to comment
Share on other sites

Gospodo sarandzije mnogo hvala svima koji ste uzeli za shodno da posavetujete, predlozite i pomognete oko resavanja problema, a na kraju opet sa ciljem na uzivanju u saranskom ribolovu. Resenje vidim u kompresoru i pistolju, ili Gardner XL pistolju. Veliki pozdrav i bistro. LEO

 

Vremenom taj Gardner ako ti bude potrebno mozes da prepravis na prenumatski pistolj

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Batali sve pistolje ovo koristim godima za malo novca a vecno potrebna mala prepravka, izbacis resetku i napravis krug od lima tog precnika i iseces rupu za konus. Smesa moze biti tvrda neces osetiti a trajace ti vecno, (ja sam zajebo 5 pistolja) jedini problem ako radis sa velikim rolerima treba ti pomoc.

http://img28.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img28/5066/img0431uf.jpg&via=mupload

http://img696.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img696/9500/img0432xv.jpg&via=mupload

Link to comment
Share on other sites

Jeste obicna masina za mlevenje imas male srednje i velike za male pijace ovu sam platio 1.200,oo dinara i radi ko zmaj ne osecas nista koliko god je tvrda smesa, meni su svi pistolji posle nekog vremena proklizali sa ovom masinom napravim ocas 10 kg mixa probaj sigurno imas u kuci neku, samo mapravi metalni prsten napred ( moze od lima 0,8 mm) da drzi diznu i skini resetku koju ima napred za male roler mozes sam. Evo pusticu za neki dan mali snimak da vidis kako to ide.
Link to comment
Share on other sites

i ja koristim masinu za mlevenje mesa, a imam i boili gun sa kojim je patnja raditi, od kad sam prepravio masinu za meso sad je uzivancija, a sledeci korak mi je da masinu za meso prikljucim na motor od ves masine.
Link to comment
Share on other sites

Batali sve pistolje ovo koristim godima za malo novca a vecno potrebna mala prepravka, izbacis resetku i napravis krug od lima tog precnika i iseces rupu za konus. Smesa moze biti tvrda neces osetiti a trajace ti vecno, (ja sam zajebo 5 pistolja) jedini problem ako radis sa velikim rolerima treba ti pomoc.

http://img28.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img28/5066/img0431uf.jpg&via=mupload

http://img696.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img696/9500/img0432xv.jpg&via=mupload

moj "pistolj" je isti ovakav :yahoo: ...samo jos nisam napravio metalni prsten koji drzi diznu, mrzelo me, nego sam montirao nekakvu plasticnu alatku za tulumbe :rolleyes: :pardon: jer je pasovala kao salivena :D radi extra! :good: jedini je problem sto mi deo smese na kraju ostane u tom plasticnom delu ali nije strasno... ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...