Jump to content

Pelagicevo


Recommended Posts

@Dadotz1 svaka cast dobar post,i ja sam bio u tom terminu kad i ti na Pelagicevu i peco na poziciji 22.

Kao sto si reko sve je bilo pokoseno i uredno,kad sam stigo na jezero pecali su makedonci i bili odusevljenji vidjenim,ja sam nastavio gdje su oni stali to jest nastavio sam uzivat u ljepotama prirode i ove prelijepe vode.

Ponedeljkom je bio kamion firme Vienatous i ispraznio sve kante za smece,takodje isti dan su ociscni wC i Tusevi,tako da i po tom pitanju nemam zamjerke.

Posto sam peco iza ledja Ribarske kuce sa Jovom sam cesto razgovaro i on me prijatno iznenadio sa ljubaznoscu sto do sad i nije bilo tako.

Riba je bila u mrjestu i nisam se bas nalovio,al sam opet odusevljen,i rado cu posjetit Pelagicevo cim mi se ukaze prilika,ako bog da u septembru 7 dana sa kolegom @DucicM se druzim na nekoj od preljepih pozicija sa ove vode.

Koliko sam upoznat poslje mog odlaska sa jezera su dovuceni novi stolovi i klupe.......

 

:pivopija: :ribica2: :ribica: :pecanje:

Ja sam mislio da su oni dosli pecat :D

 

Kad ono .....

 

http://i.imgur.com/A74HXn6.jpg

 

http://i.imgur.com/MMyCzBL.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ljudi opet mlatimo praznu slamu,kao i u većini tema na ovom forumu.Kome je malo ribe nek ide na drugu vodu,kome je dovoljno neka peca na Pelagi. Ko hoće nove klupe nek ide gde ih ima. . .Svi smo različiti,i volimo različite stvari. Da imam vremena pecao bi mesec dana na tom,i drugim jezerima koje daju 7 ili 10 pravih riba. Ne loži me vise pecanje 50 riba za 24sata
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Neso hajde molim te objasni sta je Pelagicevo ako nije komercijala? Cini mi se da imas iskrivljenu sliku sto se tice kategorizacije jezera,za tebe je npr Conoplja komercijala a Pelagicevo nije?!

P.S Da se ogradim,ovo nije pljuvanje jezera samo dokazivanje definicije jezera.

Necu da ti kazem,celavi... :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam mislio da su oni dosli pecat :D

 

Kad ono .....

 

http://i.imgur.com/A74HXn6.jpg

 

http://i.imgur.com/MMyCzBL.jpg

E ovo nije fer ti si sve sliko i sad imas dokaze da je kamion obiso jezero i ispraznio kante,ja onako napamet izmislio da se vodi briga o jezeru,a ti si to sve sliko stvarno nije fer!!! :yahoo: :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Tamo sarana ima mnogo. Nisam corav.

U nedelju 24 maja se kupao po celom jezeru. Svi sarani koje smo upecali bili su izranjavani od mresta.

 

Ako pogledatw postove unazad jedno 6 godina, stalno se sere o tome koliko tamo ima ribe, cak je jedne godine bila prica da je pomor gori nego na Sarulestiju.

I amerikanci kad god su hteli da promene drzavnike, udarali su kampanju na sva zvona. Toliko su navalili na sad ovu upravu, iskljucivo da bi se opravdalo nesto sto zele, a to je da ucare. Svaka susa se danas priklanja i trci kod onog kome su puni dzepovi.

 

Imam osecaj da bi bili sretni da se nijedna riba neupeca, da sva riba izumre, da bi pokazali kako ovi nevaljaju, a kako ce oni da valjaju.

Covece, dokle ovo ide.

 

Toliko zluradosti. Dodje mi da polomi, sve stapove, ali nekom o glavu i da ih nikad neuzmem u ruke. Ali kad to uradim onda cu pravac u institucije pa da sve redom.....

A bogami ni novine u Srpskoj nece cutato, pa ce se cut ko je sta radio, ko je sta tamo organizovao, zasto je danas ljut ko i zasto. Ko je koga hteo da najuri, ko je protiv koga pravio zavere po kafanama i kuloarima.

 

Sramota

 

Jadna ona riba tamo, cega se sve naslusala.

 

Sada je Zakon odredio da udruzunje cine sportski ribolovci sa teritorije opstine Pelagicevo, ali to vedetama i velikim pecarosima nije pravo. Pa se pisu komentari, ko tamo peca, kakvi pecarosi i slicno, sramota koliko se ti ljudi iz pelagiceva omalovazavaju. Da.....mi iz Beograda, Bijeljine, Samca, BanjaLuke, Novog Sada, mi smo veliki, mi sve znamo, a oni su nista, oni nista neznaju, oni tamo su seljaci i glupi, neznaJu nista, pa cak ni da pecaju.

 

Pa kako neke ovde nije sramota, neverovatno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tamo sarana ima mnogo. Nisam corav.

U nedelju 24 maja se kupao po celom jezeru. Svi sarani koje smo upecali bili su izranjavani od mresta.

 

Ako pogledatw postove unazad jedno 6 godina, stalno se sere o tome koliko tamo ima ribe, cak je jedne godine bila prica da je pomor gori nego na Sarulestiju.

I amerikanci kad god su hteli da promene drzavnike, udarali su kampanju na sva zvona. Toliko su navalili na sad ovu upravu, iskljucivo da bi se opravdalo nesto sto zele, a to je da ucare. Svaka susa se danas priklanja i trci kod onog kome su puni dzepovi.

 

Imam osecaj da bi bili sretni da se nijedna riba neupeca, da sva riba izumre, da bi pokazali kako ovi nevaljaju, a kako ce oni da valjaju.

Covece, dokle ovo ide.

 

Toliko zluradosti. Dodje mi da polomi, sve stapove, ali nekom o glavu i da ih nikad neuzmem u ruke. Ali kad to uradim onda cu pravac u institucije pa da sve redom.....

A bogami ni novine u Srpskoj nece cutato, pa ce se cut ko je sta radio, ko je sta tamo organizovao, zasto je danas ljut ko i zasto. Ko je koga hteo da najuri, ko je protiv koga pravio zavere po kafanama i kuloarima.

 

Sramota

 

Jadna ona riba tamo, cega se sve naslusala.

 

Sada je Zakon odredio da udruzunje cine sportski ribolovci sa teritorije opstine Pelagicevo, ali to vedetama i velikim pecarosima nije pravo. Pa se pisu komentari, ko tamo peca, kakvi pecarosi i slicno, sramota koliko se ti ljudi iz pelagiceva omalovazavaju. Da.....mi iz Beograda, Bijeljine, Samca, BanjaLuke, Novog Sada, mi smo veliki, mi sve znamo, a oni su nista, oni nista neznaju, oni tamo su seljaci i glupi, neznaJu nista, pa cak ni da pecaju.

 

Pa kako neke ovde nije sramota, neverovatno Kada je interes u pitanju nema sramote.Price o prodavanju ribe,o velikim pomorima ja sam se naslusao gomilu puta.Cim se jedno takmicenje iole lose otpeca, eto prilike da se potegne prica o tome kako nema ribe.Ako je Jovan toliko glup i nezna nista,kako onda razjeba sve te pametne i kako kazu postene.ONO STO JE JAKO BITNO,TAMO SU PRE PLIVALE RIBE, A SADA PLIVAJU RIBETINE,svidelo se to nekom ili ne.

Link to comment
Share on other sites

Kada je interes u pitanju nema sramote.Price o prodavanju ribe,o velikim pomorima ja sam se naslusao gomilu puta.Cim se jedno takmicenje iole lose otpeca, eto prilike da se potegne prica o tome kako nema ribe.Ako je Jovan toliko glup i nezna nista,kako onda razjeba sve te pametne i kako kazu postene.ONO STO JE JAKO BITNO,TAMO SU PRE PLIVALE RIBE, A SADA PLIVAJU RIBETINE,svidelo se to nekom ili ne.

Link to comment
Share on other sites

Ljudska zavist i pohlepa je cudo nevidjeno.

Ko god misli da tamo nema ribe trebao je biti za vrijeme mrijesta na poziciji 22 pa da vidi.

Meni su "gace spale" kad sam vidio koliko je ribe i kolika je riba, neopisivo.

Ono nema nijedna voda na Balkanu.

I kad se na to doda da je jezero zaokruzena prica, da ima SVE sto druge vode nemaju onda je jasno sto je tako mnogo "pametnih" stavilo šapu na "tortu".

Link to comment
Share on other sites

Setite se jezera Medjes u Satrincima,pljuvacina je trajala godinama dok je Dule gazdovao jezerom.Pecao sam tamo i uzivao sve te godine,sad ,od kad drzavna firma gazduje,pokradose sve zivo sa jezera,nose se sarancici od pola kile kuci.Tadasnji dusebriznici vise ne komentarisu jezero,niko ne pise o tome sta se tamo radi,komsiji crkla krava i sad su svi zadovoljni a jezero ode u k..rac i nikoga nije briga.Sve to lici na ovo opljuvavanje Pelagica,nemaju korist od toga ali kad vec nemaju onda daj da sjebemo te sa jezera pa nek ide zivot,eto iz inata.

Ima jedan vic --- zlatna ribica ispunjava jednu zelju nasem coveku uz uslov da sve sto bude pozeleo prvi njegov komsija dobija duplo.Covek je posle duzeg razmisljanja rekao da zeli da ostane bez jedog oka,zato sto ce komsija ostati  bez oba......nazalost to i nije bas vic nego surova istina sa nasih prostora.

Voleli ili ne voleli sadasnju upravu na Pelagicu,podrzimo ih da sacuvaju ovu oazu RIBETINA,kao sto moj prijatelj Dule rece,ne dajte se momci,neka pljuju koliko hoce,jebale ih klupe i odnosenje smeca,mi koji tamo redovno pecamo vrlo dobro znamo koliko RIBETINA pliva u toj vodi,nas ne mogu da izmanipulisu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Tamo sarana ima mnogo. Nisam corav.

U nedelju 24 maja se kupao po celom jezeru. Svi sarani koje smo upecali bili su izranjavani od mresta.

 

Ako pogledatw postove unazad jedno 6 godina, stalno se sere o tome koliko tamo ima ribe, cak je jedne godine bila prica da je pomor gori nego na Sarulestiju.

I amerikanci kad god su hteli da promene drzavnike, udarali su kampanju na sva zvona. Toliko su navalili na sad ovu upravu, iskljucivo da bi se opravdalo nesto sto zele, a to je da ucare. Svaka susa se danas priklanja i trci kod onog kome su puni dzepovi.

 

Imam osecaj da bi bili sretni da se nijedna riba neupeca, da sva riba izumre, da bi pokazali kako ovi nevaljaju, a kako ce oni da valjaju.

Covece, dokle ovo ide.

 

Toliko zluradosti. Dodje mi da polomi, sve stapove, ali nekom o glavu i da ih nikad neuzmem u ruke. Ali kad to uradim onda cu pravac u institucije pa da sve redom.....

A bogami ni novine u Srpskoj nece cutato, pa ce se cut ko je sta radio, ko je sta tamo organizovao, zasto je danas ljut ko i zasto. Ko je koga hteo da najuri, ko je protiv koga pravio zavere po kafanama i kuloarima.

 

Sramota

 

Jadna ona riba tamo, cega se sve naslusala.

 

Sada je Zakon odredio da udruzunje cine sportski ribolovci sa teritorije opstine Pelagicevo, ali to vedetama i velikim pecarosima nije pravo. Pa se pisu komentari, ko tamo peca, kakvi pecarosi i slicno, sramota koliko se ti ljudi iz pelagiceva omalovazavaju. Da.....mi iz Beograda, Bijeljine, Samca, BanjaLuke, Novog Sada, mi smo veliki, mi sve znamo, a oni su nista, oni nista neznaju, oni tamo su seljaci i glupi, neznaJu nista, pa cak ni da pecaju.

 

Pa kako neke ovde nije sramota, neverovatno

2011 godine je uginulo 100tinjak riba.I sam sam ih nosio u rupu u šumi iza 6ice sa Cvijetinom i Mišom.

Može se upoređivati sa Saruleštijem jer je Sarulešti ogromna voda za razliku od pelagićeva koje je 150duluma ili 15 hektara pa mu u postocima dođe na isto.

Naravno da sa koncesijom neko želi da ućari!Pa neće valjda da uzme jezero da bi išao u minus?

Tamo više ne treba ništa da se desi da bi svako  onaj ko ne žmiri mogao da vidi da upravljanje jezerom ne valja.

Kad budeš želio da lomiš štapove nekom od glavu ja ti kao dugogodišnji prijatelj stojim na raspolaganju.Neću da se branim niti ću da se ljutim.Znam kako je kad si ljut zbog nečeg,a i sam znaš da nisi u pravu.

I oko medija ti Dušan i ja možemo pomoći,a to znaš i sam.

Taj zakon(odnosno izmjena) je na snazi od 2003.godine i učestvovao sam u jegovoj izradi i tvrdim da je odličan.

Link to comment
Share on other sites

Ja ovdje operišem činjenicama i vjerujem da one mogu biti bolne,pa se neki od vas bespotrebno brecaju.Jedino dobro od brecanja pojedinci mogu imati to što sms-ovima javljaju Jovanu kako ga ,eto,oni brane i kako su malo-malo pa "spustili onom Tuzlančiću",pa se nadaju da će im nekad ostaviti neko dobro mjesto na jezeru.

 

Ni jednog momenta ne omalovažavam jezero jer bi to bilo besmisleno.Ja kritikujem upravu i kao neko ko ima dozvolu za pecanje izvađenu na teritoriji Republike Srpske imam apsolutno pravo i obavezu da to radim.

 

A sad opet malo matematike.

Od 2005. pa do 2008. godine,samo u tri navrata je ozbiljno poribljavano jezero.U ta tri puta ubačeno je tačno 462 komada šarana i amura.Posljednje od ta tri je bilo 242 samo šarana iz Bileće i bili su prosječne težine 4.5kg,a na netu se po običaju lagalo 7-8kg.Zvali smo ih Crnci jer si svakog mogao poznati po izuzetno tamnoj boji.

Od tada pa do dana danšnjeg,osim što je povremeno Mišo i još par ljudi donosilo po ribu dvije sa Bočca i drugih destinacija bilo je još jedno,nazovimo ozbiljno poribljavanje od 50ak riba i to je bilo 2011.ili 2012.Za ovo posljednje nisam siguran.

Ako se uzme u obzir taj nesretni pomor ribe zbog niskog vodostaja i manjka kiseonika(što je prouzrokovalo razvoj algi itd),a i za to je kriva uprava jer nije htjela da preduzme ništa,a mogla je i ako se uzme da se dosta ribe krade jer ne može JEDAN čuvar da radi 24h dnevno 365 dana u godini za šta je takođe kriva uprava doći ćemo opet na moju tvrdnju da u jezeru plivaju maksimalno 2-3 velika jata šarana i par samaca.

Toliko o količini ribe.

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast Jovi,al trebalo bi zaposliti jos cuvara da se pazi takvo jezero,kad vec se prica da se krade riba. On sam pa ni niko ziv od nas mislim da ne moze sve to da isprati. Sem naravno ako se neke kamere ne postave. Steta sto se tako prica za to jezero. Mada bi meni kao novajliji na ovoj vodi bili realniji dokazi,nego price,slike imena ko to radi itd ...pa nek se vec jednom resi taj problem. Planiram u septembru opet doci na jezero. Bistro !
Link to comment
Share on other sites

Stvar i jeste u tome što Jovan ne da da se zaposli još jedan čuvar jer ima procenat od svake prodate dozvole.Dok sam dolazio na jezero to je bilo 20%.Samo to je dovoljan razlog da ne dozvoljava da se zaposli drugi čuvar.Ne pitajte kako to ne dozvoljava kad kbjgi postoji skupština,upravni odbor...itd

Link to comment
Share on other sites

Neznam Neso.

Nema veze ono s stapovima sa tobom, to znas vrlo dobro.

Neslazem se s tobom oko nekoliko stvari. Jedna je kolicina ribe. Cak sta vise, sumnjam da je pozelino poribljavati. Osvezavati sa 30 do 50 komada, to da.

Od 2005 sam na toj vodi 4-5 puta godisnje minimum po 5-7 dana. Znao bih da ima velike razlike u kolicini. Otprilike, koliko je ribe uginulo toliko je i ubaceno.

Tacno je da se 2006 i 2007 pecali po 20-30 komada manji, kada su ubaceni. Sada nije ta situacija. Ja licno ovakvo pecanje volim, 5-6 komada dnevno, meni super. Govorim u svoje ime.

Neslazem se s tobom da su tamo dva jata i slicno.... U aprilu sam bio na sredini jezera sa kumom 7 ca i 8 ca i svi su pecali ribu u tom sektoru, rumun na 1 ci i litvanci u plicem.

U jatu ide ona manja riba, koja je zadnja dva puta ubacena.

Sada iza fisermana, takodje je riba bila rasporedjena po celom jezeru.

 

Jedno je sigurno. Ko ima nameru i zeli da upeca dnevno po 10-30 sarana, Pelagicevo to nije.

 

Medjutim, znam slucajeve da i na Miki Alasu ljudi dodju na 24 casovno pecanje i neupecaju ni jednog sarana, a po prici tamo je neverovatna koncentracija ribe na malom prostoru.

Link to comment
Share on other sites

Setite se jezera Medjes u Satrincima,pljuvacina je trajala godinama dok je Dule gazdovao jezerom.Pecao sam tamo i uzivao sve te godine,sad ,od kad drzavna firma gazduje,pokradose sve zivo sa jezera,nose se sarancici od pola kile kuci.Tadasnji dusebriznici vise ne komentarisu jezero,niko ne pise o tome sta se tamo radi,komsiji crkla krava i sad su svi zadovoljni a jezero ode u k..rac i nikoga nije briga.Sve to lici na ovo opljuvavanje Pelagica,nemaju korist od toga ali kad vec nemaju onda daj da sjebemo te sa jezera pa nek ide zivot,eto iz inata.

Ima jedan vic --- zlatna ribica ispunjava jednu zelju nasem coveku uz uslov da sve sto bude pozeleo prvi njegov komsija dobija duplo.Covek je posle duzeg razmisljanja rekao da zeli da ostane bez jedog oka,zato sto ce komsija ostati  bez oba......nazalost to i nije bas vic nego surova istina sa nasih prostora.

Voleli ili ne voleli sadasnju upravu na Pelagicu,podrzimo ih da sacuvaju ovu oazu RIBETINA,kao sto moj prijatelj Dule rece,ne dajte se momci,neka pljuju koliko hoce,jebale ih klupe i odnosenje smeca,mi koji tamo redovno pecamo vrlo dobro znamo koliko RIBETINA pliva u toj vodi,nas ne mogu da izmanipulisu.

Sve sami učitelji C&R a sad ih nema nigde što je logično pecaju na jezeru u grupama i samo se menjaju i nose ribu... Što nije slučaj samo na tom fruškogorskom jezeru...

Link to comment
Share on other sites

Ja ovdje operišem činjenicama i vjerujem da one mogu biti bolne,pa se neki od vas bespotrebno brecaju.Jedino dobro od brecanja pojedinci mogu imati to što sms-ovima javljaju Jovanu kako ga ,eto,oni brane i kako su malo-malo pa "spustili onom Tuzlančiću",pa se nadaju da će im nekad ostaviti neko dobro mjesto na jezeru.

 

Ni jednog momenta ne omalovažavam jezero jer bi to bilo besmisleno.Ja kritikujem upravu i kao neko ko ima dozvolu za pecanje izvađenu na teritoriji Republike Srpske imam apsolutno pravo i obavezu da to radim.

 

A sad opet malo matematike.

Od 2005. pa do 2008. godine,samo u tri navrata je ozbiljno poribljavano jezero.U ta tri puta ubačeno je tačno 462 komada šarana i amura.Posljednje od ta tri je bilo 242 samo šarana iz Bileće i bili su prosječne težine 4.5kg,a na netu se po običaju lagalo 7-8kg.Zvali smo ih Crnci jer si svakog mogao poznati po izuzetno tamnoj boji.

Od tada pa do dana danšnjeg,osim što je povremeno Mišo i još par ljudi donosilo po ribu dvije sa Bočca i drugih destinacija bilo je još jedno,nazovimo ozbiljno poribljavanje od 50ak riba i to je bilo 2011.ili 2012.Za ovo posljednje nisam siguran.

Ako se uzme u obzir taj nesretni pomor ribe zbog niskog vodostaja i manjka kiseonika(što je prouzrokovalo razvoj algi itd),a i za to je kriva uprava jer nije htjela da preduzme ništa,a mogla je i ako se uzme da se dosta ribe krade jer ne može JEDAN čuvar da radi 24h dnevno 365 dana u godini za šta je takođe kriva uprava doći ćemo opet na moju tvrdnju da u jezeru plivaju maksimalno 2-3 velika jata šarana i par samaca.

Toliko o količini ribe.

Ako se krade to kradu domaći,kako da je ja ukradem pa je vozim 100 i više km pa još preko granice,morao bih biti lud,bez uvrede domaćima al to tako ispada,ljudi koji dođu sa strane sigurno nemaju primisli da odnesu ribu,nego dođu da se ispecaju i odmore dušu.De pojasni kako misliš da se krade.....

Edited by Javor Porobic
Link to comment
Share on other sites

Neso, pomeno si ranije, a i sad u nekom od tvojih postova godisnju dozvolu i da mozes pecat s njom tamo i da imas pravo i slicno....

Ja opet, citajuci najnoviji zakon o ribarstvu RS, neshvatam to. Zakon je tu decidan sto se tice godisnjih dozvola.

Citiram ga :

 

Zakon o ribarstvu Republike Srpske Sl.Gl. 72 12

(potpisan 10.7.2012 godine

 

Члан 35.

 

(1) Министарство издаје дозволе за риболов (у даљем тексту: дозвола), и то за:

а) календарску годину (у даљем тексту: годишња дозвола),

​б) мјесец дана (у даљем тексту: мјесечна дозвола),

в) највише до седам дана (у даљем тексту: седмична дозвола),

г) један дан (у даљем тексту: дневна дозвола) и

д) додатна дозвола (у даљем тексту: талон).

 

(2) Дозволе из става 1. овог члана корисницима дистрибуира Савез, а продају риболовцима врши корисник.

(3) Риболовци који купују дневну, седмичну и мјесечну дозволу нису обавезни да имају положен риболовачки испит.

(4) Лица млађа од 14 година могу обављати спортски риболов без дозволе и риболовачког испита само у присуству пунољетног лица са дозволом.

(5) Влада одлуком утврђује висину накнаде за дозволе из става 1. овог члана.

(6) Министар доноси правилник којим прописује облик, садржај и образац дозволе.

 

Члан 36.

(1) Корисник продаје годишње дозволе за риболовну зону која му је додијељена на коришћење, риболовцима који имају пребивалиште на подручју јединице локалне самоуправе на којој се налази риболовна зона, по цијени која је утврђена одлуком из члана 35. став 5. овог закона.

(2) Изузетно од става 1. овог члана годишња дозвола за спортски риболов за риболовце инвалиде од I до IV категорије вриједи на свим риболовним водама на подручју Републике.

(3) Годишња дозвола важи на риболовној зони другог корисника ако корисници закључе уговор о праву реципроцитета.

(4) Ако корисници немају закључен уговор из става 3. овог члана, а риболовац жели да обавља спортски риболов на риболовној зони другог корисника, поред годишње дозволе мора имати и талон.

 

Dakle, ovde je Zakon potpuno decidan. Clanom 36- Godisnja dozvola vazi za Pelagicevo samo licima koju su prijavljeni tamo.

Drugo, to nije neka uredba ili izmena i dopuna starog zakona, kako navodis. Nego potpuno novi zakon.

Link to comment
Share on other sites

Neznam Neso.

Nema veze ono s stapovima sa tobom, to znas vrlo dobro.

Neslazem se s tobom oko nekoliko stvari. Jedna je kolicina ribe. Cak sta vise, sumnjam da je pozelino poribljavati. Osvezavati sa 30 do 50 komada, to da.

Od 2005 sam na toj vodi 4-5 puta godisnje minimum po 5-7 dana. Znao bih da ima velike razlike u kolicini. Otprilike, koliko je ribe uginulo toliko je i ubaceno.

Tacno je da se 2006 i 2007 pecali po 20-30 komada manji, kada su ubaceni. Sada nije ta situacija. Ja licno ovakvo pecanje volim, 5-6 komada dnevno, meni super. Govorim u svoje ime.

Neslazem se s tobom da su tamo dva jata i slicno.... U aprilu sam bio na sredini jezera sa kumom 7 ca i 8 ca i svi su pecali ribu u tom sektoru, rumun na 1 ci i litvanci u plicem.

U jatu ide ona manja riba, koja je zadnja dva puta ubacena.

Sada iza fisermana, takodje je riba bila rasporedjena po celom jezeru.

 

Jedno je sigurno. Ko ima nameru i zeli da upeca dnevno po 10-30 sarana, Pelagicevo to nije.

 

Medjutim, znam slucajeve da i na Miki Alasu ljudi dodju na 24 casovno pecanje i neupecaju ni jednog sarana, a po prici tamo je neverovatna koncentracija ribe na malom prostoru.

Za desetak dana idem na poz 7 ako moze mala pomoc ili savjet, znam da lijevo ima sprud prema poz 6 na 40-50m, ono ostrvo sto se vidi kad je nizak vodostaj. hvala

Link to comment
Share on other sites

Ja ovdje operišem činjenicama i vjerujem da one mogu biti bolne,pa se neki od vas bespotrebno brecaju.Jedino dobro od brecanja pojedinci mogu imati to što sms-ovima javljaju Jovanu kako ga ,eto,oni brane i kako su malo-malo pa "spustili onom Tuzlančiću",pa se nadaju da će im nekad ostaviti neko dobro mjesto na jezeru.

 

Ne znam na koga mislis,Ja sa Jovom nisam u nikakvim prijateljskim odnosima niti razmenjujem sms poruke sa njim on je za mene samo sluzbeno lice sa kojim moram da kontaktiram da bih rezervisao mesto i nista vise,.Naprotiv,moje misljenje je da jezero ne moze da cuva on sam,sto sam vise puta napisao ovde.Tuzlancicu nemam nameru da spustam kao ni bilo kome ko je dao sebe u stvaranju ovog jezera,zao mi je sto ste se razisli,nije trebalo da bude tako a zasto je tako to znate vi izmedju sebe,u to ne mogu da se mesam jer ne znam cinjenice a i ne interesuju me.Reagujem samo na pisanje neistina o jezeru jer to sto se pise ne odgovara onome sto zateknem kada odem tamo,naravno da bi moglo biti mnogo bolje ali nije bas sve tako crno.

Link to comment
Share on other sites

Zoki,mrsko mi sad da tražim ali kad nađem poslaću ti.Kad ideš na teritoriju druge opštine tj drugog DSR imaš tzv talon koji kupiš u svom DSR,a koji košta 2km dnevno,uredno popuniš destinaciju i pokažeš njihovom čuvaru da ti ovjeri.Na kraju godine društva se poravnjavaju.

Imaš društava koja su dogovorila da ne popunjavaju talone kad idu jedni drugima u goste.To je reciprocitet iz  36 stav 3. Naravno,talon samo važi uz godišnju dozvolu i samo na teritoriji Republike Srpske.

Link to comment
Share on other sites

@dadotz1: Za desetak dana idem na poz 7 ako moze mala pomoc ili savjet, znam da lijevo ima sprud prema poz 6 na 40-50m, ono ostrvo sto se vidi kad je nizak vodostaj. hvala

 

Dado, na poziciji 7 uglavnom bacas prema sredini mesta, mozda malo levlje, na daljini od oko 70-80 metara. Kad makerom nadjes sprud, onda pecas s one strane.

Mozes ciljati i taj levi sto ide prema obali, ali je nezgodan, zna da se izgubi riba.

 

@neso, shvatio sam to s talonom, a i pise u Zakonu.

Link to comment
Share on other sites

Jesam li ja nesto propustio ili mi se cini da Ti Neso krivis upravni odbor i sve vezano za upravu od tamo 2010. pa na ovamo?

A zbog neporibljavanja, rijesavanja situacije sa vodostajem, pomora itd., itd..

Link to comment
Share on other sites

U petak ujutro dolazim na jezero i doći ću ranije ako treba pola sata da me pita "uprava" šta god hoće.

Uporno objašnjavam da tamo ne postoji nikakava uprava i takvi bakrači već 5 godina nego samo jedan čovjek.

 

Nego,postavi onu sliku ovdje jer ima dosta ljudi koji poznaju jezero pa mogu i oni pomoći.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...