Jump to content

Pelagicevo


Recommended Posts

Najnovija informacija.Zbog velikih vrucina i smanjenog vodostaja kiseonik je bio veoma nizak,da bi zashtitili ribu u jezeru od neugodnih trauma u sakovima kako i pecanja bila je zabrana za pecanje.Kako se pumpa voda sa pumpama najverovatnije ce jezero biti otvoreno nakon 3-eg avgusta za pecanje.
Link to comment
Share on other sites

Sve je neizvesno sa tumbanjem ovog vodostaja,Na Pelagicu dosta zavisi od tzrenutnog nivoa vode pa tako i pojedina mesta nekada bolje rade u prolece ili suprotno.Bolje sacekaj da voda malo proradi pa skupljaj informacije od ljudi koji dolaze od tamo.U svakom slucaju ne propusti priliku da pecas na toj vodi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pelagicevo ostaje zatvoreno do daljneg.Temperature su josh velike i kiseonik je veoma nizak.Nocu rade pumpe jer tada je kiseonik na najmanjem nivou.Ko se seca vodostaja od pre dve trigodini sad je josh nizi.22 je skoro na suvom.

Cekamo odluku upravnog odbora kad ce pocne pecanje.Savetujem svima onima koji su ovih dana imali rezervacije da ne zovu badava jer nece biti u ovih nekoliko dana otvoreno.

Link to comment
Share on other sites

pre eki dan sam se cuo sa Stankom,kaze za koji dan bi se trebalo otvoriti ,nosili su vodu na analizu da utvrde procenat kiseonika i jos stosta pa ako bude ok ovaraju jezero za pecanje,svaka im cast na potezu za zatvaranje jezra u sred sezone,to bi malo ko uradio
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

evo ovako stvari stoje.

Obavjestavamo ribolovce da od 4. septembra ponovi počinje ribolov na jezeru Pelagićevo, a koji je bio prekinut zbog visokih temperatura.

 

Zbog jos uvijek loših vremenskih uslova za ribu, ribolovci se moraju pridržavati sljedećeg:

 

• Dozvoljeno je samo Pva hranjenje ribe

• Svaki ribolovac je dužan da da posjeduje dušek u obliku kade. U slučaju da ga nema, isti je moguće iznajmiti na jezeru po cijeni od 2 evra za 24 sata.

• Sve ostale informacije možete dobiti kod ribočuvara

Link to comment
Share on other sites

evo ovako stvari stoje.

Obavjestavamo ribolovce da od 4. septembra ponovi počinje ribolov na jezeru Pelagićevo, a koji je bio prekinut zbog visokih temperatura.

 

Zbog jos uvijek loših vremenskih uslova za ribu, ribolovci se moraju pridržavati sljedećeg:

 

• Dozvoljeno je samo Pva hranjenje ribe

• Svaki ribolovac je dužan da da posjeduje dušek u obliku kade. U slučaju da ga nema, isti je moguće iznajmiti na jezeru po cijeni od 2 evra za 24 sata.

• Sve ostale informacije možete dobiti kod ribočuvara

 

Za Pva ok, za tu kadu mi nije jasno, al ako moze da se iznajmi onda ok. inace svaki savestan ribolovac ima kantu vode pored duseka sa kojom poliva ribu dok je izvadi iz meredova i izmeri nerazumem poentu :) no i nebitno, pravila su pravila

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Koliko sam bio u kontaktu sa ljudima direktno online na jezeru slabo je uzimo.SLABO.

slabo zato shto su ga trazili po obicaju na sprudu koji su sada 1,5 do 2 m maksimum dubine,kako su na moju preporuku zabacili u mulj na vecu dubinu odma su imali nekoliko sharana za zadnja dva dana.Nazalost svi znamo da je sharan tamo naviko na raketu tako da sa pva teshko mozesh privuci kao sa raketom.Al kad se voda digne bice sve po starom

Link to comment
Share on other sites

Za vikend sam pecao na Pelagićevu na poziciji 10, riba je fino uzimala. Za tri dana imao sam 21 ribu od toga 4 ribe preko 20kg, a koliko sam mogao primjetiti da su i ostale pozicije takodje fino lovile. Sve u svemu još jednom sve pohvale za ambient i jezero koje ima tako velike primjerke riba! :good:
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...