Jump to content

Pelagicevo


Recommended Posts

Da podelim sa vama novost koju mi je danas javio Miroslav (clan nase ekipe).

Svi iz uprave jezera su smenjeni.

Sajt im ne radi i novi je u izradi.

Sve ostaje kao i do sada,samo se promenilo rukovodstvo.

Oooo svasta, da li je Jovo cuvar jos tu? Kod njega sam rezervisao poziciju, pa da ne bude problema...

Link to comment
Share on other sites

@Svi iz uprave jezera su smenjeni.

 

Mislim da nije potpuno tačna informacija. Bio sam na pecanju kada je zasedala skupština (zasedanje skupštine je bilo javno). Koliko sam zapamtio i koliko mi je poznato od starih članova (njih desetak)  upravnog odbora u novom sazivu nisu dvoje ljudi.

Time se nikako nemože smatrati da su "svi iz uprave jezera smenjeni". Neverujem čak i da ti ljudi nisu u upravnom odboru zato što su smenjeni.

U Republici Srpskoj je stupio novi Zakon o ribarstvu koji je doneo nekoliko novih stvari, koje diktiraju i obaveze i prava Korisnika jezera. Mislim da je to u pitanju.

Nadam se da će tamo sve biti u redu kao i do sada. Predsednik skupštine udruženja je ostao isti, predsednik upravnog udbora je ostao isti i čuvar je ostao isti.

Link to comment
Share on other sites

Kris, ovo je glavni hit na Pelagicu, 50x za noc ide  :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=KVo770QoltA

Jeste, ta pjesma kao i ova, izludio sam od nje

 

http://www.youtube.com/watch?v=IE2k3YMjRms

 

Gogi,

 

kad sam bio sredinom sestog mjeseca muzika je derala non stop,cak i preko dana, samo cetvrtkom i subotom po cijelu noc a ovim danima do 12-1h nocu. 

Link to comment
Share on other sites

;)

Zna ta muzika da bude "inspirativna" pogotovo kad riba ne radi.

Idete na pecanje, pa bi još i da spavate, a druženje  :prijatelji:

Taj kafić kao što znate, nema veze sa udruženjem. Posle obraćanja udruženja nadležnoj opštini i nakon izlaska nadležnih organa na lice mesta (njihov žargon), regulisano je da se te žurke mogu organizovati samo četvrtkom. Čovek (vlasnik kafića) je dobio odobrenje - nadležnih, kako je uspeo .....jbg.

 

Ostaje nam da se nadamo da će biti kao što je dogovoreno. Bio sam u avgustu i bilo je tako - četvrtak - druženje  :prijatelji:

Link to comment
Share on other sites

A nista, koga ne mozes pobijediti ti mu se pridruzi. Kontam da bi mozda upalilo da se ode u kafic i napravit se budala i sjest sa njima i pit, zabi mu. Kad vec riba ne radi, radi pivo haha

Al' fakat to sa muzikom nije normalno nikako, pogotovo sto taj namjerno odvrne muziku i naredi i konobarima da je odvrnu nebitno jel party neki ili ne. To ce da ugrozi jezero i posjet jezeru sasvim sigurno u dogledno vrijeme. Ljudi dodju da se odmore a ne da slusaju muziku do duboko u noc, koja je by the way iritantna nakon 15 minuta.

 

Link to comment
Share on other sites

U pravu si druze.

Bukvalno, jezero sigurno ima manje posete zbog toga.

Ali ono što sam ja doživeo sad skoro na poz.14, ne može da umanji nikakva muzika, taman da mi je onaj zvučnik na glavi  ;) .

 

Posle 45 minuta izvlačenja, video sam grdosiju, ali ga nisam uspio izvući, otkačio se na oko 5m od meredoa. Normalno je bio zakačen, krljuštar itd... alal mu....

 

Ostaje mi samo da pamtim da mi se desilo prvi put u životu da imam takve grčeve u rukuma da nemogu da držim štap.

Link to comment
Share on other sites

PS:

Ima jedno jezero u blizini Frankfurtskog aerodroma (u blizini je i vojni)

Na svakih 2-3 minuta, noću preleću grdosije, vojne i civilne. Još kad ovi vojni opale FORSAŽ na poletanju, katastrofa.

 

Nema tamo spavanja, nema šanse, ali ima ribe. Ne velike kao u Pelagićevu, ali se peca.

Link to comment
Share on other sites

neznam za vas al pecam na tom jezeru konstatno neznam koliko godina.koliko se secam i na takmicenju mi se padala pozicija 30 koja je ispred kafane.kafana radila nonstp ljudi sa automobilima jurili.deca po onim igrama lupali.pa opet je svaki put bila favorit.jednostavno riba je navikla na to.a sta ces na slobodnom ribolovu da malo popijes bez muzike....

 

sto se tice upravnog odbora josh prosle godine je predsednik smenjen i to nije nista novo

Link to comment
Share on other sites

Nije problem da li je riba navikla ili ne. Nisu navikli ljudi koji dodju da pecaju i da se odmore. Ne mozes se ni naviknuti da Ti muzika izbija bubne opne a da pri tome to ljudi namjerno rade i to bas da sjebu tu dobrotu zbog koje si dosao. U tome je citav stos, ne u ribama. Za ribu je lahko, one se naviknu na sve. To je drugi par cipela u ovoj prici.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

neznam za vas al pecam na tom jezeru konstatno neznam koliko godina.koliko se secam i na takmicenju mi se padala pozicija 30 koja je ispred kafane.kafana radila nonstp ljudi sa automobilima jurili.deca po onim igrama lupali.pa opet je svaki put bila favorit.jednostavno riba je navikla na to.a sta ces na slobodnom ribolovu da malo popijes bez muzike....

 

sto se tice upravnog odbora josh prosle godine je predsednik smenjen i to nije nista novo

Jane,doslo je prije par dana do tumbanja u rukovodstvu.Istjeran je Stanko i jos par ljudi,a onda su se s njima solidarisali i predsjednik(sto je od prosle godine umjesto Mise),Buza,Cigan,Cvijetin...

Koliko znam,ostao je samo Jovan,zbog koga se sve i "ustalasalo" i blagajnik.To moze,a nemora, da bude simptomaticno jer svako je nevin dok se drugacije ne dokaze :angel:

Link to comment
Share on other sites

@CandR Bn

Jbg... :sorry: , sve oprečne informacije.

Bio sam na pecanju kada je bilo zasedanje skupštine, imam ovakva saznanja:

 

Mišu nije bio zamenio Marko, nego Predo. Marko je predsednik skupštine, a Predo predsednik UO. U upravnom odboru su ostali bili svi osim Stanka, Buze i Jove, koji isto više nije u UO. Naknadno su ovi što si rekao izašli. U UO znači nisu ostali Jovo i blagajnik, nego Predo (predsednik UO) i još neki drugi.

Razlog njihovog samostalnog izlaženja iz UO treba čuti od svih, jedino tako se može razmatrati objektivno, ako je bitno.

 

To što si napisao da je ostao Jovo i blagajnik (nije blagajnik nego predsednik UO), zaista može delovati siptomatično, ali dali je to tako? Treba čuti sve strane. Evo ja imam informaciju da je od saveza ovih dana uzeto na zahtev rukovodstva još 200 dodatnih dozvola za ovu godinu i to je siptomatično, zavisi kako i ko gleda na to.

Svi te ljude tamo izuzetno poštujem i žao mi je što se taj odnos među njima poremetio. Međutim ne želim da rezonujem samo na osnovu jednih informacija...

Imam osećaj da se mnogo toga pripisuje jednom čoveku. Nikada istina nema jedan kraj.

 

Pozzz.stari druže.

Link to comment
Share on other sites

;)

E moj Nešo, "igranke" na svim frontovima, pa i po udruženjima.

 

Samo da se pazi riba i da je bude kao što je ima, a posebno ovih grdosija u zadnje vreme. Ostalo će se sređivati samo po sebi.

Da se ja pitam (ne daj bože), tamo bi pecao samo onaj ko pre svega želi da čuva ribu, a onda ko to i ume.

Gledam pecaroše kako se ponašaju sa velikom ribom.... kao da nikada više neće doći, kao da su ljuti što je on velik i što mrda i skače. Pa onda ih čujem: Ma jeb... mu mater pocepa mi meredo, ili ono "vidi šta mi uradi, kako me isprlja" i sl. Strašno.

Takmičenja.... i sam znaš i vidiš mnogo više od mene, šta se sve događa, proradi adrenalin, borba, a krenuo "cug", još po običaju budu ljudi i malo pod "gasom", nemože se očekivati da u takvim okolnostima pazi na ribu. A onda vidiš jednog pa drugog za desetak dana "okrenuti" na površini.

 

Ta voda mora imati poseban tretman, mora se uvest mnogo stroža pravila, kao i na svakoj vodi gde je normalno da se očekuje riba od 25+. A po Jovi, koliko mi je poznato, bila kritika zbog "tvrđeg" odnosa sa pecarošima. Možda ja jesam malo "profesionalno operisan", ali bih volio da je on još "tvrđi". Ne treba on da se smeška i druži sa pecarošima, kao što je to slučaj sa nekim ovde poznatim jezerima i njihovim čuvarima, pa ko ima više rakije, taj ima više "slobode". Ne treba čuvar da sačekuje goste i da "prosipa kulturu". On treba da je "terijer" i da svojim stavom i odnosom "odbija" ljude koji tamo odu da se "provedu". Svaki takav provod za posledicu ima "prevrtanje ribe". A onda se isti ti žale na njega i govore kako je neprijatan i sl.

Da baš je onaj čuvar u banci "prijatan" i baš se sa njim može sesti i pit rakija.

Ma druže, toliko bih toga napisao, al sam već sam sebi dosadan. 

Kad je neka "frka", Jovo uleće među sve njih, on rešava probleme na jezeru. On noćima (u neradno vreme) sačekuje lopove sa "tandžarom", dok lije kiša kao iz kabla.

Jedan čovek kaže neće da dolazi zbog njega. Pa taj čovek je naočigled punog jezera pecaroša uzeo čamac i išao veslat i kupit svoje markere i rakete, bez ikakvog pitanja - onako, ladno. E, onda kada mu je Jovo skrenuo pažnju da to nemože, ovaj ga napade....

E onda UO umesto da da podršku svom čuvaru, oni ga kritikuju što taj više ne dolazi. To je druže kao ona basna sa vukom i ovcama. Vojnik sam i znam najbolje kako se mora štititi svoj čuvar ili policija na kapiji, pa makar došo predsednik opštine.

Kažu, namćorast je. Jeste, ja bih vole da bude još više, da bude još "grđi". Ne treba on meni ni dobar dan da kaže, nego treba tamo da odvraća lopove i probisvete, pijanice i bitange, koji dođu na jezero da "se provedu".

Koliko je jezera "puklo" u Srbiji, baš zbog toga. Najviše su čuvari "talili" za krađe.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Napokon prave reci koje opisuju odnos pecarosa prema ribi na vecini jezera. Za sada nisam bio na mnogo njih ali sam se svega nagledao za mog kratkog staza u modernom saranskom ribolovu. svaka cast na postu iznad
Link to comment
Share on other sites

Zoki,100% potpisujem sve sto si napisao.Ali i pas u dvoristu i policajac na ulici i cuvar u banci MORAJU da budu maksimalno kulturni pri obavljanju svog posla.

Ne treba meni ni nasmijan ni lijep ni policajac,ni cuvar nego strog i kulturan.
Ali nije sustina u tome sto taj vise ne dolazi i sto neko kaze da je Jovo namcor.

Ima i druga strana medalje ali to ostavljam njima da rijese

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo najnovije vijesti sa jezera, bio sam za vikend, dosao juce kuci. Sto se muzike tice, nije bila zurka u cetvrtak vec u petak vece. I ne samo zurka vec i obiman light show.

Rezervisao sam peticu 15 dana prije dolaska ali kad sam dosao bio sam iznenadjen, kaze Jovo dosli neki i tvrde da su oni rezervisali peticu a on razumio trojku i upisao trojku.

Nije mogao da se svadja sa njima pa eto da ja izaberem neko drugo mjesto, nije mi se to svidjelo ali ajd, dalek put sam prevalio pa sta je tu je. Uzeo sam 26icu i nisam se pokajao.

Ekipa koja je uzela peticu od mene su bili neki likovi (njih trojica) koji su radili sve samo nisu pecali. Galama, vriska, pjevanje....Neki neartikulisani krici citav dan i noc...Nije mi jasno nikako sta takvi traze na ovakvom jezeru...Riba nije radila punom snagom ali opet sam se lijepo napecao. Ja i drug smo za dva dana imali 13 riba, od kojih je najveci bio saran od 18,70 kg.

Link to comment
Share on other sites

@Svi iz uprave jezera su smenjeni.

 

Mislim da nije potpuno tačna informacija. Bio sam na pecanju kada je zasedala skupština (zasedanje skupštine je bilo javno). Koliko sam zapamtio i koliko mi je poznato od starih članova (njih desetak)  upravnog odbora u novom sazivu nisu dvoje ljudi.

Time se nikako nemože smatrati da su "svi iz uprave jezera smenjeni". Neverujem čak i da ti ljudi nisu u upravnom odboru zato što su smenjeni.

U Republici Srpskoj je stupio novi Zakon o ribarstvu koji je doneo nekoliko novih stvari, koje diktiraju i obaveze i prava Korisnika jezera. Mislim da je to u pitanju.

Nadam se da će tamo sve biti u redu kao i do sada. Predsednik skupštine udruženja je ostao isti, predsednik upravnog udbora je ostao isti i čuvar je ostao isti.

 

 

doslo je prije par dana do tumbanja u rukovodstvu.Istjeran je Stanko i jos par ljudi,a onda su se s njima solidarisali i predsjednik(sto je od prosle godine umjesto Mise),Buza,Cigan,Cvijetin...

Koliko znam,ostao je samo Jovan,zbog koga se sve i "ustalasalo" i blagajnik.To moze,a nemora, da bude simptomaticno jer svako je nevin dok se drugacije ne dokaze :angel:

 

Sledeci put ne spavaj na skupstini :p

Link to comment
Share on other sites

Evo najnovije vijesti sa jezera, bio sam za vikend, dosao juce kuci. Sto se muzike tice, nije bila zurka u cetvrtak vec u petak vece. I ne samo zurka vec i obiman light show.

Rezervisao sam peticu 15 dana prije dolaska ali kad sam dosao bio sam iznenadjen, kaze Jovo dosli neki i tvrde da su oni rezervisali peticu a on razumio trojku i upisao trojku.

Nije mogao da se svadja sa njima pa eto da ja izaberem neko drugo mjesto, nije mi se to svidjelo ali ajd, dalek put sam prevalio pa sta je tu je. Uzeo sam 26icu i nisam se pokajao.

Ekipa koja je uzela peticu od mene su bili neki likovi (njih trojica) koji su radili sve samo nisu pecali. Galama, vriska, pjevanje....Neki neartikulisani krici citav dan i noc...Nije mi jasno nikako sta takvi traze na ovakvom jezeru...Riba nije radila punom snagom ali opet sam se lijepo napecao. Ja i drug smo za dva dana imali 13 riba, od kojih je najveci bio saran od 18,70 kg.

Bio i ja na 11. od petka do nedelje,imao sam dva sarana od 12 i 19 kg i amura 16 kg,amur me je izvozao kao malog majmuna.Bio sam na petici da te potrazim ali neki matorac mi kaze da tu nema nikakvog Ducica i nikog sa exyucarpa.P.S. Nasao sam spomb pa su mi Nenad i Lale sa 14-ke rekli da su neki momci sa 26 bili kod njih i trazili ga,kad sam polazio kuci bio sam na 26 ali nikog nije bilo.

Link to comment
Share on other sites

Bio i ja na 11. od petka do nedelje,imao sam dva sarana od 12 i 19 kg i amura 16 kg,amur me je izvozao kao malog majmuna.Bio sam na petici da te potrazim ali neki matorac mi kaze da tu nema nikakvog Ducica i nikog sa exyucarpa.P.S. Nasao sam spomb pa su mi Nenad i Lale sa 14-ke rekli da su neki momci sa 26 bili kod njih i trazili ga,kad sam polazio kuci bio sam na 26 ali nikog nije bilo.

Pozdrav za MIlana, smanji malo s euro kremom .Bolje ces da bacas  spod !! :good:  ;)  ;)  ;)

Edited by Nenadnik
Link to comment
Share on other sites

Bio i ja na 11. od petka do nedelje,imao sam dva sarana od 12 i 19 kg i amura 16 kg,amur me je izvozao kao malog majmuna.Bio sam na petici da te potrazim ali neki matorac mi kaze da tu nema nikakvog Ducica i nikog sa exyucarpa.P.S. Nasao sam spomb pa su mi Nenad i Lale sa 14-ke rekli da su neki momci sa 26 bili kod njih i trazili ga,kad sam polazio kuci bio sam na 26 ali nikog nije bilo.

E dovraga, da sam znao da je neko sa foruma produzio bi do vas da se upoznamo, bili smo mi na 14-i kod tih likova da pitamo za spomb al nismo isli dalje...Otisli smo mi u nedelju u 11h tako da jebiga...Nista druze uzivaj u spombu i neka te dugo sluzi kad vec mene nije.

Moj baksuzni drug, cega god se dovati polomi i potrga hehe

 

Sto se tice ulova, znaci i kod vas slabije, slabo je riba radila u odnosu na ljetos, a amurovi nisu normalni. Mene je jedan od 12 kg isamarao u kadi ko mladog majmuna, bez obzira sto sam ga pola sata umarao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...