Jump to content

Pelagicevo


Recommended Posts

na pelagicevu preziveo 60 sati potopa i uz puno volje i rakije uspeli da otpecamo sest noci,bili blokirani dva dana na jezeru ni do sela nismo mogli i putovali oko 400 km do sremske mitrovice ali ipak smo nesto i ulovili dva komada preko dvadeset i to 23.5 i 21.5,i vise komada u proseku ,za vipraleta da prenesem na fiserman kupu pobedila je pozicija 20 austrijanci,a nasi momci iz agroziva bili drugi na 19,sva riba bila u tom delu,ostale pozicije jako lose prosli

Link to comment
Share on other sites

na pelagicevu preziveo 60 sati potopa i uz puno volje i rakije uspeli da otpecamo sest noci,bili blokirani dva dana na jezeru ni do sela nismo mogli i putovali oko 400 km do sremske mitrovice ali ipak smo nesto i ulovili dva komada preko dvadeset i to 23.5 i 21.5,i vise komada u proseku ,za vipraleta da prenesem na fiserman kupu pobedila je pozicija 20 austrijanci,a nasi momci iz agroziva bili drugi na 19,sva riba bila u tom delu,ostale pozicije jako lose prosli

Kakvo je stanje sa vodom u jezeru? Jesu poplave uticale na vodostaj?

Link to comment
Share on other sites

Miro, nije napunjeno, fali nekih 1 m vode i pored ovih silnih kisa.

@davidgrujic  ne znam sta smatras pod tim "jako lose prosli" ali evo ti zadnja lista sa fishermana....
 
http://pokit.org/get/?bca9764448897c8c6784f9b14e00440c.jpg

druga je stvar sto svako ocekuje da upeca po 500 kg minimalno sto je apsolutno nemoguce, nebitno na kojem jezeru da se peca.

raduje cinjenica da je opet po ko zna koji puta upecano dosta velike ribe i da sve one negativne price vezane za ovo jezero padaju u vodu svake godine nakon Fishermans cup-a.



 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Malo informacija....

Juče sam se vratio sa jezera.

Voda je nadošla, ali još uvek ima oko nekih 80 cm do 1 metra do ivice pozicija, ali je sada lakše za pecanje. Mrest je prošao, riba se rasporedila po celom jezeru i veoma je aktivna. Svi koji smo bili tamo, zaključili smo da šaran nikada nije bio jači, neverovatno je koliko je borben i jak, dešavalo mi se da šarana od 17-19 kg, kojeg privučem do blizu obale, po dva puta moram to da radim od pozicije na kojoj sam ga upecao, neverovatno zaista, strašno....

Pecao sam na poziciji br.10. na nekih 90-95 m od obale. Od subote 24.og riba je tako dobro uzimala, da je za moj ukus to bilo previše. Dobro je što sam od nedelje, mogao da njeno uzimanje dirigujem hranjenjem. 4-5 spombova, 2-3 šarana, pa malo odmorim, kafa pivo i onda ponovim sve. Na poziciji br.6 momci iz NS (Temerin) imali su istu situaciju, a u dva dana su imali šarane 28+. Ja se ne mogu pohvaliti satakvom vagom, ali sam imao nekoliko od 20 do 25 kg.

Ko ide, treba da se pripremi za komarce, kojih ima više nego uobičajeno (kao i svuda posle zadnjih poplava).

U sledećem postu daću malo slika.

 

Pozdrav i bistro

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Pavlović most i Rača za hrvatski prelaz neznam mada sve je to ista ekipa.oni misle da svaki sarandzija ima preskupu opremu i da je velika vrednost toga sto se unosi ,kaze treba se obratiti privrednoj komori da izda taj papir za privremeni izvoz.A posto to nema niko eto prostora za otimanje.Nikakvi spiskovi nepiju vodu sem šatro tog Ata.
Link to comment
Share on other sites

koliko sam upucen na ulazu iz hrvatske nema problema jer tamo se ulazi u federaciju dok na prelazima gde se ulazi u republiku srpsku mora da se ostavi harac.........pa ko ce koga ako ne svoj svoga

Link to comment
Share on other sites

koliko sam upucen na ulazu iz hrvatske nema problema jer tamo se ulazi u federaciju dok na prelazima gde se ulazi u republiku srpsku mora da se ostavi harac.........pa ko ce koga ako ne svoj svo

Apsolutna glupost.Nema nikakve veze sa RS ili Federacijom.Carina je u okviru zajednickih organa BiH i na prelazima rade ljudi svih nacionalnosti.Primjer je da na Raci radi sin reis uleme iz Tuzle.

Stvar je u tome sto su Raca i Pavlovic most nefrekventni prelazi,tj za carinike neinteresantni,pa "gule" sve sto naidje,dok je Orasje(prelaz iz Hrvatske u BiH) frekventan i carinici su navikli da im dnevno predje granicu milion gastarbajtera sa punim gepecima,kao i jako mnogo sarandzija.Na Raci ili na Pavlovic mostu kad vide pun gepek i cistacica izlazi iz kontejnera ne bi li se "omastila".

Jako puno prijatelja carinika imam i govorim iz njihovih iskustava.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja na prelazima "pekaru za hljeb" ne dam dinara!Nerijetko se svadjam.

Prva stvar je sto je ata karnet za ljude koji se bave nekim poslom,pa su nas stavili u isti kos sa muzicarima.Za muzicare je ok.Oni prenose stvari kojima ostvaruju neku materijlnu dobit i sta ja imam s tim?!

Uvijek jedno te isto pitanje postavljam-Da li i onome ko nosi Rolex od 30-40 hiljada evra na ruci trazite ata karnet?

Krenem u Srbiju na pecanje u 4h ujutro i prije mene na granici 10ak auta ribolovaca koji idu na Bosut i nose po 10-15 stapova i prelaze "normalno",a ja kad dodjem na red-propast!Samo zato sto su moji stapovi lijepo upakovani,sto imam 2 stolice i 2 kreveta,sator,broli...,a najvise ih interesuje sto nosim dusek za prihvat ribe!

Ne znam ni sam koliko puta sam prelazio razne granice iduci na pecanja i takmicenja,svjetska prvenstva...i nikad niko mi nije pravio probleme osim na ta dva prelaza!!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ovaj problem je postao vec prilicno ozbiljan i iritirajuci.

Dvoje momaka su mi pricali da su ih i sa Ata poprilicno zajeb....li, pa su na kraju opet dali 10 ku da prodju. Strasno.

Ovo bi vec neko trebao da napise njihovoj Upravi, a najverovatnije cu ja to uraditi, jer je prevrsilo svaku meru...

Savetovao sam nekolicini mojih drugara da kradom naprave snimak na mob. Ako nista drugo, bar neka se na yotube vrti....

Sto se tice Ata carneta, tvrdim da on nije potreban, nego su to poceli da koriste za klasicno reketiranje.

Austrijanci, koji dolaze masovno preko Zupanja-Orasje nemaju nikakav problem, puna su im auta do vrha, a ne retko vuku prikolice natovarene dzakovima....Mozemo samo da piz....mo, dok neko stvarno ne popiz....di i ne napravi neki incident na granici. Zadnji put sam krenuo ka tome, pa mi je carinik rekao, Dobro je bolan, ajd prodji....

Link to comment
Share on other sites

Ljudi da sam na vasem mjestu, ja bih davnih dana krenuo da idem preko granicnog prelaza Orasje ili na Spacvu pa na Brcko. Prije na Orasje.
Kako god pogledam evo kolega Biser iz Beograda, sasvim sigurno bi dosao prije autoputom do Zupanje pa dole preko Orasja na Pelagicevo nego tamo Raca, Bijeljina, Brcko, Lopare, Pelagicevo. Jest malko dalji put, ali to se nadoknadi na autoputu pravcem. I jedina stvar je sto se mora preci vise granicnih prelaza, odnosno dva puta se prelazi Hrvatski granicni prelaz, al' ako ne zafrkavaju na Zupanji onda stvarno ne vidim razloga da zafrkavaju na Lipovcu, ili kako se vec taj granicni prelaz iz Srbije u Hrvatsku zove.

Stvarno je frustrirajuce kada te neko zajebava za nesto za sto sigurno znas da ne bi trebao. Nema nista gore kad vidis da te glupan zaustavio radi cenera ili cvaje i jos lupa ko maxim po diviziji pokusavajuci da ispadne pametan i savjestan granicni policajac ili ti ga carinik. To je toliko jadno u pm.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi da sam na vasem mjestu, ja bih davnih dana krenuo da idem preko granicnog prelaza Orasje ili na Spacvu pa na Brcko. Prije na Orasje.

Kako god pogledam evo kolega Biser iz Beograda, sasvim sigurno bi dosao prije autoputom do Zupanje pa dole preko Orasja na Pelagicevo nego tamo Raca, Bijeljina, Brcko, Lopare, Pelagicevo. Jest malko dalji put, ali to se nadoknadi na autoputu pravcem. I jedina stvar je sto se mora preci vise granicnih prelaza, odnosno dva puta se prelazi Hrvatski granicni prelaz, al' ako ne zafrkavaju na Zupanji onda stvarno ne vidim razloga da zafrkavaju na Lipovcu, ili kako se vec taj granicni prelaz iz Srbije u Hrvatsku zove.

 

Stvarno je frustrirajuce kada te neko zajebava za nesto za sto sigurno znas da ne bi trebao. Nema nista gore kad vidis da te glupan zaustavio radi cenera ili cvaje i jos lupa ko maxim po diviziji pokusavajuci da ispadne pametan i savjestan granicni policajac ili ti ga carinik. To je toliko jadn

vec sam pisao o ovome, a Yo Yo je napisao isto par postova prije, ATA carnet sluzi samo za one koji sa prijavitom robom ostvaruju profit, izdaje ga gospodarska komora (ustanova za poduzeca) kako bi omogucila firmama da svoj rad mogu naplatit i van granica svoje drzave, te naravno svoj alat, strojeve itd mogu izvest van, AMEN. ja bih svima savjetovao da idu na Zupanju, prijelaz je najveci, jako puno prometa i puno obrazovaniji i kulturniji carinici (uvijek ima izuzetaka) ne dajte si zahebat ribolov  ;)

Link to comment
Share on other sites

 
ATA KARNET - PASOŠ ZA ROBU
 
Šta je karnet ATA
 
Karnet ATA je carinski dokument sa kojim se može na lak način kretati sa različitim robama, namijenjenimu određene svrhe u više od 70 zemalja koje su prihvatile karnet ATA. Karnet ATA pojednostavljujeprelazak granice, odnosno omogućava izvoznicima i uvoznicima upotrebu samo jednog dokumenta za rješavanje svih carinskih formalnosti.
Određene robe mogu se vrlo lako privremeno izvoziti iz BiH, provoziti preko različitih država, privremeno uvoziti u odredišne države i vraćati u BiH. Carinski postupak po karnetu ATA je vrlo jednostavan i brz, na izlazu iz države, provozu i uvozu popunjavaju se određeni listovi karneta ATA. Angažovanje špeditera i polaganje garancije nije potrebno.
Sa karnetom ATA trgovci, izlagači i ostali poslovni ljudi mogu posjetiti više zemalja, upotrijebiti isti karnet ATA više puta u toku godine dana njegovog važenja, vratiti se u zemlju s robom bez problema i odgađanja.
Sa karnetom ATA profitiraju i međunarodne izložbe i sajmovi, koje na taj način olakšavaju proceduru za strane izlagače, turizam i transport zbog putovanja poslovnih ljudi, priredbe i koncerti i drugo.
S druge strane za carinu karnet ATA znači manje administracije i sigurnost daće naplatiti uvozne dažbine i PDV ako ne dođe do ponovnog izvoza privremeno uvezene robe, jer karnet ATA uključuje i međunarodno priznatu garanciju za pokriće tih dažbina.
 
Na području BiH upotreba karneta ATA je počela sa 18.04.2011. godine.
 
U koje svrhe se može upotrebljavati karnet ATA
 
Sve tačne podatke i informacije mogu se naći u Konvenciji o privremenom uvozu- Istanbul, 26. juna 1990.godine
 
(''Službeni glasnik BiH - Međunarodni ugovori'', broj 1/10), pogotovo u njenim Aneksima. Na ovom mjestu napominjemo samo na neke od mnogobrojnih mogućnosti, koje se u praksi najviše upotrebljavaju, i to:
 
• roba namijenjena izlaganju ili upotrebi na izložbama, sajmovima, sastancima ili sličnim priredbama
(Aneks B.1),
• stručna oprema (oprema za snimanje filmova, oprema koja se upotrebljava u pojedinim profesijama,oprema pozorišta, oprema muzičkih grupa ....... (Aneks B.2),
• uzorci i druga roba koja se uvozi u vezi sa nekom komercijalnom operacijom (Aneks B.3),
• proizvodi koji se uvoze za potrebe obrazovanja, nauke i kulture (Aneks B.5)
• životinje, koje se uvoze u različite svrhe, dresure, izložbe, testiranja, takmičenja, učestvovanja ...
(Aneks D).
 
U koje svrhe se nikako ne može koristiti karnet ATA
 
Karnet ATA ni u kojem slučaju ne može se upotrebljavati za:
 
• osnovno pravilo jeste, da se roba koja se privremeno uvozi sa karnetom ATA mora vratiti (ponovnoizvesti) u nepromijenjenom stanju,
• privremeni uvoz materijala i predmeta za upotrebu u proizvodnom procesu, za popravku,oplemenjivanje ........................ ako je roba namijenjena za preradu, obradu ili popravku,
• opremu koja bi bila upotrijebljena u procesu proizvodnje i za druga slična korišćenja (roba iz Aneksa E Konvencije),
• hranu, alkoholna pića, duhanske proizvode koji bi se koristili na izložbama u određenim takmičenjimaili operacijama .....,
• robu namijenjenu za izložbu organizovanu u privatne svrhe u privatnim trgovinama ili poslovnim prostorima (koji nisu dio sajma, izložbe javnog značaja) radi prodaje strane robe,
• robučiji je izvoz ili uvoz zabranjen po važećim propisima,
• pošiljke u poštanskom prometu,
• nepraćene pošiljke.

 

 

Evo sta stoji na stranici Uprave za indirektno oporezivanje -BiH

Znaci nema nigdje spomenuta ribolovacka oprema koja usput ne sluzi ni za sta drugo nego za hobi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kampanja na jezeru Pelagićevo kolovoz 2014.godine

 

http://i57.tinypic.com/2i1p0tc.jpg

http://i62.tinypic.com/5min85.jpg

http://i62.tinypic.com/2a0hzit.jpg

http://i61.tinypic.com/egnymx.jpg

http://i58.tinypic.com/2e0uw09.jpg

http://i57.tinypic.com/68xa1h.jpg

http://i60.tinypic.com/k4ibrr.jpg

http://i57.tinypic.com/vnl0fl.jpg

http://i57.tinypic.com/23jig01.jpg

http://i58.tinypic.com/28a47ky.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...