Jump to content

Pelagicevo


Recommended Posts

Drugari bili ove godine sedam dana, pecali na istoj distanci ali na dva hranilista pravljena istom hranom i pecano istom boilom,na levom preko 30 sarana desetak 20+ ,a na desnom skoro isto toliko somova izmedju 4 i 7kg i jedva par sarana,razmak izmedju mesta oko 20m a dubina ista
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
da
li neko moze malo bolje da me uputi na konfiguraciju mesta br 5...idem
krajem aprila prvi put na pelagicevo,na peticu,pa me zanima da mi neko
pomogne ,tj da mi malo skrati vreme markiranja.....znaci prolece je u
pitanju,po vasem iskustvu na kojoj se daljini peca gde da pravim
hranilista itd....hvala unapred

                            http://www.bih-ribolov.com/forum/Themes/pegasus11_enhanced/images/icons/modify_inline.gif
                        
                    
                    
                        
                            
                                
                            
                                
                                


                                
                                
                                    
Link to comment
Share on other sites

Druze,

U to vreme na 5 netreba bacati daleko. Ispred mesta od 40 do 65 metara ti je sve tvdri sljunak i nije duboko. Pravac ti je leva strana kafica pa do ivice poz.29.

Mozeš bacati i prema šljunku levo od poz.4 na oko 2/3 daljine do te obale.

Moze se desiti da je u dubini, onda moras bacati preko 100 m, desno od bove u vodi, ako je nisu pomerali.

Nije lose probati (ako ovamo neide) u desnu uvalu, videćeš grane u drugoj obali, pa malo desno od njih.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Druze,

U to vreme na 5 netreba bacati daleko. Ispred mesta od 40 do 65 metara ti je sve tvdri sljunak i nije duboko. Pravac ti je leva strana kafica pa do ivice poz.29.

Mozeš bacati i prema šljunku levo od poz.4 na oko 2/3 daljine do te obale.

Moze se desiti da je u dubini, onda moras bacati preko 100 m, desno od bove u vodi, ako je nisu pomerali.

Nije lose probati (ako ovamo neide) u desnu uvalu, videćeš grane u drugoj obali, pa malo desno od njih.

Ja bih dodao obavezno probati lijevu uvalu između sprudova i pod suprotnom obalom

I sprud (između 4i 3)pravac između kafića i 29

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jezero je skoro punoo i riba radi fino.

 

Ovo mi se cini jako nemogucom informacijom. Prije par dana sam bio i nista vise od pola metra voda nije nadosla od onog krajnjeg minimuma gdje je bila. 

Ovih dana je bilo kise podosta pa i pored toga nisam bas siguran da je i tu moglo doteci dovoljno vode da jezero bude skoro puno. 

 

Provjerim pa javim! 

Link to comment
Share on other sites

Informacija o tome da je nivo jezera gotovo pun je netacna!

Samo 70 do 80 cm vode je nadoslo od onog krajnjeg minimuma na kojem je jezero prije par mjeseci bilo. Cak i poslije ovih silnih kisa nije nista bolja situacija. Sprud izmedju 5 i 6 se vidi. Fali jos 1,5 m vode sasvim sigurno, ako ne i malo vise.


Bistroooo  :pecanje:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nema na cemu prijatelju.


Ja sam mislio da ce poslije ovih kisa da bude stanje bolje medjutim ne valja nikako. Samo 80 cm vode se slilo u jezero. Oni ce opet imati problem ukoliko se nesto drasticno ne rijesi po pitanju te vode. Nazalost ali tako je. Steta bi bila velika da jedna takva voda propadne radi problema sa vodom. Mora se naci neki nacin majku mu.

Iskreno se nadam da ce ovo kisno doba sada da popravi situaciju sa nivoom vode. 

Bistrooooo  :pecanje:

Link to comment
Share on other sites

Na moju veliku zalost, nikada do sada nisam bio na tom jezeru, ali ce se valjda i to promeniti...

 

Medjutim, potpuno mi je nejasno da vlasnici tog i takvog jezera, a vazi za jedno od najboljih po svakom osnovu u okruzenju, problem nedostatka vode resavaju pogledom u nebo i molitvama Svevisnjem da da kisovitu jesen i sneznu zimu? Malo mi to deluje neozbiljno...

Mozda gresim, mozda su predvidjeni drugi nacini dopune jezera vodom, ali ako toga nema, onda je to bas neozbiljno!

 

U slucaju da gresim, unapred se izvinjavam!

Link to comment
Share on other sites

Quote

Na moju veliku zalost, nikada do sada nisam bio na tom jezeru, ali ce se valjda i to promeniti... Medjutim, potpuno mi je nejasno da vlasnici tog i takvog jezera, a vazi za jedno od najboljih po svakom osnovu u okruzenju, problem nedostatka vode resavaju pogledom u nebo i molitvama Svevisnjem da da kisovitu jesen i sneznu zimu? Malo mi to deluje neozbiljno... Mozda gresim, mozda su predvidjeni drugi nacini dopune jezera vodom, ali ako toga nema, onda je to bas neozbiljno! U slucaju da gresim, unapred se izvinjavam!

 

Gresis

Link to comment
Share on other sites

Nije problem u ljudima koji upravljaju vodom za nivo vode.

Teško je to rešiti jer je ta voda povezana sa podvodnim vodama i kada bi na bilo koji način punili jezero u suštini bi punili podzemne vode u nedogled.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Kakva je situacija na jezeru, da li je neko skoro bio? Kakvo je stanje sa vodostajem?

Bio sam ja prije 10 dana, voda je jos uvijek niska,1.5 metar do dva niza od normale, mozda samo pola metra visa nego prosle godine kad su zatvorili jezero. Ali za divno cudo voda nije pretopla i riba je borbena ko nikad, cak i amuri, ribu od 10 kila nije moguce izvuci bez pola sata-cetredeset minuta borbe...

Link to comment
Share on other sites

oko 20og jula bili drug i ja... voda nisaka jako... prvih 24 sata bilo bas slabo, par riba, al kad je legla bila je igranka... na tri stapa smo pecali i ne retko su sva tri kucala... riba jeste izuzetno borbena ali nije bas da nas je mucila toliko...

 

 

...riba je borbena ko nikad, cak i amuri, ribu od 10 kila nije moguce izvuci bez pola sata-cetredeset minuta borbe...

 

 

koje stapove si koristio?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...