Jump to content

Pelagicevo


Recommended Posts

Pokušavam da okačim slike, ali bezuspešno. Ne prihvata mi unos URL, a slike sam ubacio u iHost.

 

Nema veze. Kum i ja smo pecali na poz.7 i 8, juče se vratili. Zauzeta su skoro sva mesta: Slovenci, Litvanci, Rumuni, Hrvati i par odavde. Voda puna do čepa, na 7-ci desno preliva balvan ivice pozicije. Voda je bistra, do metar dubine se vidi riba potpuno jasno pri izvlačenju.

Imali smo ukupno 54 šarana i nekoliko amura. Od toga 15 šarana je bilo 20+, a najveći je bio 24kg. Dva amura su bila takođe 20+, a nije mi bilo dobro kad sam ih vadio.

Radi na mesnu varijantu, miks - home made.....

 

Znači. pecali smo u sredini, ni tamo ni vamo ....... ;)

 

U plićaku, (ako se to sada tako može zvati zbog visine vode) su takođe lepo pecali, ali i ovi na 1.; 5 i posebno hrvati na br.6. Poz.14 je imala lepe i velike ribe. Neki Litvanci su se "razvalili" na poz.25.

Sve u svemu šaran je dobro radio i više nego što sam očekivao, s obzirom na sve priče oko toga......koliko tamo ima ribe.

 

Potpuno suprotna situacija na terenu, od internet informacija. Moguće je da smo imali svi sreće da se to "jedno jato" dobro rasporedilo...

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast na izvjestaju sa kampanje i lijepo je cit da ste se dobro proveli i nalovili bogami!Kao sto si naveo u postu iznad kante se prazne ponedeljkom van sezone od firme gradska cistoca u sto sam se uvjerio sam u septembru prosle godine,u periodu kad sam ja peco dva dana je traktor kosio travu tako da je to sve u svemu ok!Da ima malih sugestija ima ih al nisu toliko bitne,ja zivim u Austriji i pecam ovdje,na moju zalost platim puno vise,a dobijem puno manje nego na pelagicevu!Obiso sam dosta jezera i bolje od Pelagiceva jos nisam posjetio.Ako bogda za dvije sedmice sam ponovo gost na Pelagicevu i nadam se dobrom provodu
Link to comment
Share on other sites

Koliko komentara i "proverenih znalaca" prilika u Pelagicevu. Pelagicevo ima skupstinu, predsednika skupstine (vrlo postovan covek), upravni odbor i predsednika upravnog odbora. Na jezeru je cuvar Jovo, koji se pominje. Ne bih komentarisao ko je tamo "bos" i slicne stvari. Forum sluzi za svasta pa ocigledno za svakakva "pljuvanja". Licno, volim kada se neko pominje u negativnom kontekstu, da mu se to kaze licno, bez skrivanja iza pseudonima.

Ako se prica uopsteno o jezeru i slicno, onda je svakako normalno da se iznosi svaka kritika, ali, postoje moderatori, koji valjda to sve prate i koriguju. Inace svako ima pravo na sve, pa i na razne interesne lagarije i izmisljanja.

 

Da dodam, kada se proseta po forumu, uocice se da Pelagicevu unazad 3 godine svake godine istice koncesija......pa eto i ove godine. Nikako da istekne......valjda ce jednom i ta koncesija isteci, ko zna?, a mozda i nece?

Jedno znam sigurno, ove godine nazalost nekima, ona nece isteci.

I sam znaš da je to sve samo "na papiru",kao što vrlo dobro znaš da sam u pravu ali ih iz istih razloga,kao i ja što sam do prije par godina,braniš.Samo što sam ja u međuvremenu shvatio da  nema nade a ti još uvijek misliš da ima .

Htjeli priznati ili ne,ta voda ide silaznom putanjom i nikome ne može biti drago zbog toga.Mislim da trenutno rukovodstvo nema ni želje ni volje a najmanje ima iskustva da  učini da nešto  krene ka boljem.

Oni nikako ne mogu biti koncesionari jer su kao i svako drugo udruženje registrovani kao nevladina organizacija i dobijaju vodu na privremeno korištenja max 4 godine.Da bi stekli pravo na koncesiju,između ostalog,moraju se preregisrovati u DOO i još mnogo toga što oni niti znaju niti mogu.

Njima ove godine ističe četvorogodišnji ugovor o privremenom korištenju i treba im pozitivno mišljenje Sportsko ribolovnog saveza RS da bi ponovo aplicirali kod Ministarstva poljoprivrede za produženje ugovora.Vjerovatno su  ovaj put prijavili malo više prodatih godišnjih dozvola da bi "odobrovoljili" rukovodstvo SRS RS na pozitivno mišljenje.Takođe znaš da sam im ja lično prije 4 godine sredio da dobiju poz mišljenje saveza iako nisu ispunjavali ni minimum uslova!

Nemam namjeru da više rasprvljam o temi Pelagićevo,a ako neko baš ima želju,moje ime je Nebojša Tuzlančić,mob +387 65 713 713 ili nebojsa@ideaplus.rs.ba

Link to comment
Share on other sites

Znam Neso o cemu pricas, ali veruj mi da nije bas sve tako kako mislis. Dosta toga stoji, ali cini mi se da ima stvari koje sinformisan samo s jedne strane.

Rukovodio sam sa 2400 dusa, naucen sam da medalju gledam s obe strane, pre nego zauzimam svoj licni stav. Da ne bi pisali preko foruma, kad se vidimo, ispricacu ti samo ono za sta sam bio licno prisutan, znaci nema info sa strane nego sam direktno slusao i gledao. Nisam se mesao i pokusavao sam kolko sam mogao da ostane sve po starom, ali zlo seme je vec bilo posejano.

Nije branjenje Neso druze moj, ako se setis ko sam i sta sam, verujem da u tom slucaju znas da nemogu pasti na price i pricice od bilo koga.

Meni je stav o svemu tome izgradjen na bazi licnog, direktnog. Nikome, ama bas nikom ne drzim stranu niti za to ima potrebe. Vise puta sam izneo da sve te ljude ranije izuzetno cenim i postujem, ali istina je jedna veruj mi, jer sam bio licno na tim sastancima, ali bas zbog ukazanog mi poverenja nije u redu da ofiram detalje.

Sto se tice jezera, slazem se s tobom, da je Udruzenje nejako i slabo u tim dr.politickim i sportskim relacijama.

 

Medjutim, na osnovu dosadasnjih iskustava ovde u Srbiji, gde god je usla privatna ruka, ostali smo bez jezera: Pavlovci, Maradik......

 

Tu nemam jasan stav, jer zaista neznam sta je bolje. Ali na osnovu dosadasnjeg, Pelagicevo je opstalo, a riba napreduje. Dali moze biti bolje, moze.

Re

Jos nesto.

Recimo, da ja odlucujem, zabranio bih na toj vodi sva takmicenja, kao sto je to slucaj na vecini evropskih voda sa tako velikom ribom, jer je, verujem svima jasno da ne ide da se saran od 28+ kg drzimi maltretira po sakovima na takmicenju, gde je vreme presudan faktor.

Ali, dobar broj ljudi, sportskih ribolovaca smatra drugacije. Ja ne ubedjujem, nego iznosim svoj licni stav.

Kada je privatnik u pitanju, onda je tu uvek ekonomska strana na prvom mestu, pa ako od izlova ili takmicenja ima vecu zaradu, pitanje je sta bi odlucio?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da dodam jos nesto.

Da zivim u RS, da imam moci, kao sto znam da ti imas, i jos mnogo ljudi koje znas. Bez obzira na licno, sve bih ucinio da to Udruzenje opstane i dobije vodu na sledeci Ugovor.

Svestan sam da ti to neces uraditi, zbog ovog saziva Skupstine i zbog pojedinaca ili pojedinca na toj vodi.

Neso, ja kada razvijam nasu avijaciju i upirem sve snage da opstane, ne gledam pojedince i pojedinacne slucajeve.

 

Meni je na prvom mestu opstanak te vode, znaci, da nepricam i nemogu videt ocima nikog tamo, sve bih ucinio da ta voda opstane, odnosno da Udruzenje rukovodi njome.

Link to comment
Share on other sites

Da mi nije stalo do Pelagićeva ne bih sve ovo pisao.Ali stalo mi je do jezera a nikako do navodnog rukovodstva koje se bdw i ne razumije u pecanje uopšte a kamo li u šarnski ribolov.

Zašto misliš da bismo ti ili ja uništili tu vodu ako bismo je uzeli pod koncesiju?

I ti i ja smo kopali i nogama i rukama prije 4 godine da jezero ne ide pod koncesiju kad smo znali ko želi i znali smo kakva bi bila sudbina da je prošlo tako kako je zamišljeno!

I sad sam protivnik koncesije ako će da jezero uzme npr Roman jer pretpostavljam da bi se pretvorilo u Šumbar gdje je jedno vrijeme svakih 15 dana bilo takmičenje i došlo je do stadijuma da skoro nije bilo ribe sa čitavim ustima!

Iako sam veliki ljubitelj takmičenja,potpuno se slažem da se na vodi sa onakvim ribama zabrani bilo kakvo takmičenje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moj Neso, ti ili ja nemozemo nikad dobit jezero na koncesiju, jer smo obicni smrtnici.

Slazem se s tobom. Ubedjen sam da bi upravljali jezerom na najbolji moguci nacin.

Medjutim jezera na koncesiju dobijaju "odlikasi".

Zbog toga i mnogo drugog, zato sam da Udruzenja upravljaju sportskim revirima, jer ona se mogu promeniti, a voda se tesko moze promeniti, ispraviti, nadoknaditi itd

Link to comment
Share on other sites

 

I sad sam protivnik koncesije ako će da jezero uzme npr Roman jer pretpostavljam da bi se pretvorilo u Šumbar gdje je jedno vrijeme svakih 15 dana bilo takmičenje i došlo je do stadijuma da skoro nije bilo ribe sa čitavim ustima!

 

Jesi samo protivnik koncesije pod Romanovom palicom ili si protivnik koncesije pod bilo kojim privatnikom?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Znam Neso o cemu pricas, ali veruj mi da nije bas sve tako kako mislis. Dosta toga stoji, ali cini mi se da ima stvari koje sinformisan samo s jedne strane.

Rukovodio sam sa 2400 dusa, naucen sam da medalju gledam s obe strane, pre nego zauzimam svoj licni stav. Da ne bi pisali preko foruma, kad se vidimo, ispricacu ti samo ono za sta sam bio licno prisutan, znaci nema info sa strane nego sam direktno slusao i gledao. Nisam se mesao i pokusavao sam kolko sam mogao da ostane sve po starom, ali zlo seme je vec bilo posejano.

Nije branjenje Neso druze moj, ako se setis ko sam i sta sam, verujem da u tom slucaju znas da nemogu pasti na price i pricice od bilo koga.

Meni je stav o svemu tome izgradjen na bazi licnog, direktnog. Nikome, ama bas nikom ne drzim stranu niti za to ima potrebe. Vise puta sam izneo da sve te ljude ranije izuzetno cenim i postujem, ali istina je jedna veruj mi, jer sam bio licno na tim sastancima, ali bas zbog ukazanog mi poverenja nije u redu da ofiram detalje.

Sto se tice jezera, slazem se s tobom, da je Udruzenje nejako i slabo u tim dr.politickim i sportskim relacijama.

 

Medjutim, na osnovu dosadasnjih iskustava ovde u Srbiji, gde god je usla privatna ruka, ostali smo bez jezera: Pavlovci, Maradik......

 

Tu nemam jasan stav, jer zaista neznam sta je bolje. Ali na osnovu dosadasnjeg, Pelagicevo je opstalo, a riba napreduje. Dali moze biti bolje, moze.

Re

Jos nesto.

Recimo, da ja odlucujem, zabranio bih na toj vodi sva takmicenja, kao sto je to slucaj na vecini evropskih voda sa tako velikom ribom, jer je, verujem svima jasno da ne ide da se saran od 28+ kg drzimi maltretira po sakovima na takmicenju, gde je vreme presudan faktor.

Ali, dobar broj ljudi, sportskih ribolovaca smatra drugacije. Ja ne ubedjujem, nego iznosim svoj licni stav.

Kada je privatnik u pitanju, onda je tu uvek ekonomska strana na prvom mestu, pa ako od izlova ili takmicenja ima vecu zaradu, pitanje je sta bi odlucio?

Ovaj put se ne bih slozio sa tobom,Paylovci i Maradik su opstali zahvaljujuci gazdovanju upravo tih privatnika.Pelagicevo samo zasluzuje bolju cuvarsku sluzbu,u smislu da je veci broj cuvara,ipak Jova ne moze sam.

Link to comment
Share on other sites

Bilo kako bilo, moje misljenje je da jezera i revire ne treba davati niti jednom strancu, znaci covjeku koji nije drzavljanin BiH, pa bio to Roman ili neko treci sasvim, jer prvo savez nema od toga nista, pa onda ni drzava, entitet ili bilo ko. Sve te pare idu privatniku u njegov dzep i savez je koliko znam pokrenuo istu tu inicijativu i razgovora je bilo na tu temu na proteklim sastancima da se to ne radi i nastoje radit u tom pravcu.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bilo kako bilo, moje misljenje je da jezera i revire ne treba davati niti jednom strancu, znaci covjeku koji nije drzavljanin BiH, pa bio to Roman ili neko treci sasvim, jer prvo savez nema od toga nista, pa onda ni drzava, entitet ili bilo ko. Sve te pare idu privatniku u njegov dzep i savez je koliko znam pokrenuo istu tu inicijativu i razgovora je bilo na tu temu na proteklim sastancima da se to ne radi i nastoje radit u tom pravcu.

 

Zanimljivo

Tko bi bio čuvar na takovome jezeru , tko bi pružao usluge, koliko bi imali koristi okolni poduzetnici(trgovine, poljoprivrednici, restorani).

Dakle treba malo to i drukčije sagledati .

Nije bitno tko ima koncesiju , bitno je da dobro gospodari .

Koncesiju obnavljati svake godine ili dvije .

Moram priznati da smo slične savjete davali i samom Pelagićevu  kada  je bilo pri nastanku .

Pecao sam na tom jezeru kad nije bilo ni mjesta ,odnosno bila su samo dva mjesta današnja 29 i totem (25).

Prosjek u upecana 42 šarana je bio oko 2,5 kg za 24 sata.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo

Tko bi bio čuvar na takovome jezeru , tko bi pružao usluge, koliko bi imali koristi okolni poduzetnici(trgovine, poljoprivrednici, restorani).

Dakle treba malo to i drukčije sagledati .

Nije bitno tko ima koncesiju , bitno je da dobro gospodari .

Koncesiju obnavljati svake godine ili dvije .

Moram priznati da smo slične savjete davali i samom Pelagićevu  kada  je bilo pri nastanku .

Pecao sam na tom jezeru kad nije bilo ni mjesta ,odnosno bila su samo dva mjesta današnja 29 i totem (25).

Prosjek u upecana 42 šarana je bio oko 2,5 kg za 24 sata.

 

Sta zelis reci sa ovim prosjekom molim te?

Jel zelis reci da i sad nakon godina treba da bude isti prosjek uhvacenih riba pa da bi se to nazvalo dobrim gazdovanjem?

 

Ako je tako, onda da ti kazem da ovo nije Mika Alas ni drugi akvarijumi sirom Srbije gdje se tonama i tonama ribnjackog sarana nezanimljive velicine poribi i onda ajde da se napecamo. Ovo je voda na koju dodje da popravis sopstveni rekord koji ne mozes da oboris drugdje.

 

 

Pored toga svega, na stranu sve, ovdje se ako nisi razumio vodi borba oko toga da se preuzme voda od drustva i to od strane drustva jednog lica i gdje bi to jedno lice zaradjivalo na vodi koja je izgradjena do te mjere da joj mozda fali jos par sitnica i to je sve.

Kao takva sada je ona zanimljiva svima koji bi na lak nacin da dodju do rudnika zlata.

Ovdje kao sto vidis nije vise bitan ni prosjek ni velicina ribe, ovdje je borba za prevlast.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sta zelis reci sa ovim prosjekom molim te?

Jel zelis reci da i sad nakon godina treba da bude isti prosjek uhvacenih riba pa da bi se to nazvalo dobrim gazdovanjem?

 

Ako je tako, onda da ti kazem da ovo nije Mika Alas ni drugi akvarijumi sirom Srbije gdje se tonama i tonama ribnjackog sarana nezanimljive velicine poribi i onda ajde da se napecamo. Ovo je voda na koju dodje da popravis sopstveni rekord koji ne mozes da oboris drugdje.

 

 

Pored toga svega, na stranu sve, ovdje se ako nisi razumio vodi borba oko toga da se preuzme voda od drustva i to od strane drustva jednog lica i gdje bi to jedno lice zaradjivalo na vodi koja je izgradjena do te mjere da joj mozda fali jos par sitnica i to je sve.

Kao takva sada je ona zanimljiva svima koji bi na lak nacin da dodju do rudnika zlata.

Ovdje kao sto vidis nije vise bitan ni prosjek ni velicina ribe, ovdje je borba za prevlast.

 

 

Želim reći da je voda 2004 krenula sa prosjekom od 2 kile.

Nije bitno tko je koncesionar bitno je da radi u korist vode i da ostali imaju korist od toga.

Pa šta što bi jedna osoba zarađivala , zarađivali bi i ostali kako sam ti nabrojao.

Ovi što spominju šumbar ima tu puno šira slika od te napisane ili nek iznesu komplet informacije ili nikakove.

Znam to jezero (Pelagićevo)od samog početka kao i koje kakova previranja.

Link to comment
Share on other sites

Želim reći da je voda 2004 krenula sa prosjekom od 2 kile.

Nije bitno tko je koncesionar bitno je da radi u korist vode i da ostali imaju korist od toga.

Pa šta što bi jedna osoba zarađivala , zarađivali bi i ostali kako sam ti nabrojao.

Ovi što spominju šumbar ima tu puno šira slika od te napisane ili nek iznesu komplet informacije ili nikakove.

Znam to jezero (Pelagićevo)od samog početka kao i koje kakova previranja.

E pa vidis, neki bi sada da dobiju vodu sa prosjekom od 15 kg.

 

I samo je to sada bitno.

 

Sto se tice Sumbara, na njemu da nije Rusa ne bi ni bilo situacije kakva je sada. Ne bi ni bila dnevna 200 kuna. A gle cuda Litvanci, Rumuni, Rusi, Ukrajinci (pored stalnih gostiju iz Austrije, Njemacke, Slovenije, Hrvatske, Srbije i drugih zemalja), se poceli dobrano pojavljivati na Pelagicevu. I sad bi neko gotov kolac iz rerne da izvadi.

 

Samo o tome se radi koliko ja sa strane posmatrajuci to vidim.

 

O Sumbaru bi se dalo pricati i kako je uredjen i ko ga je uredio ovakvog kakav je sad. Znam tacno kako je doslo do toga. Da nije Capanu ponudjeno mjesto predsjednika  KŠR Korana Karlovac a zauzvrat da ih oslobodi od lokalnih mrezarosa i kabadahija, Sumbar nikad ne bi bio ovo sto je sada.

 

I bas lijep primjer je Sumbar. I tamo gazduje drustvo, a ne privatnik.

Link to comment
Share on other sites

Sta zelis reci sa ovim prosjekom molim te?

Jel zelis reci da i sad nakon godina treba da bude isti prosjek uhvacenih riba pa da bi se to nazvalo dobrim gazdovanjem?

 

Ako je tako, onda da ti kazem da ovo nije Mika Alas ni drugi akvarijumi sirom Srbije gdje se tonama i tonama ribnjackog sarana nezanimljive velicine poribi i onda ajde da se napecamo. Ovo je voda na koju dodje da popravis sopstveni rekord koji ne mozes da oboris drugdje.

 

 

Pored toga svega, na stranu sve, ovdje se ako nisi razumio vodi borba oko toga da se preuzme voda od drustva i to od strane drustva jednog lica i gdje bi to jedno lice zaradjivalo na vodi koja je izgradjena do te mjere da joj mozda fali jos par sitnica i to je sve.

Kao takva sada je ona zanimljiva svima koji bi na lak nacin da dodju do rudnika zlata.

Ovdje kao sto vidis nije vise bitan ni prosjek ni velicina ribe, ovdje je borba za prevlast.

 

 

I Mika Alas ima punooo riba 20+!!!

Link to comment
Share on other sites

I Mika Alas ima punooo riba 20+!!!

Super, ja ionako nemam neku ozbiljniju predstavu u glavi o tom jezeru osim sajli i natjecanju ribolovaca ko ce do sajle da zabaci.

 

Cudi me kako onda ovi sto hoce Pelagicevo ne pogledaju malo prema Miki Alasu?

 

U "njihovom je dvoristu".

Link to comment
Share on other sites

Ne razumijem temu,čitam je i nije mi jasno šta to fali Pelagićevu sada da bi se nešto mjenjalo? Lovio sam na toj vodi i opet ću i netko je napisao ,to je voda gdje se lovi pb i slažem se,godinama je riba rasla i čuvala se da bi u vodi imali to što imaju a imaju čudo .Na vodu idem da bih bio u prirodi i adrenalin ulova da me strese,stol imam,šator imam,stolicu imam,imam i štapove i nekakve domaće mamce ,wc ima na vodi( ne moram po grmlju zatrpavat)pozicije su čiste i sređene,hrpa kvalitetne ribe u vodi, sve ostalo mi nije potrebno i mene kao ribića ne zanima nit mi treba.Kad se izgradi hotel na vodi ja tamo neću ići.Kad god sam bio,uredno sam dočekan,otišao na poziciju koju sam rezervirao,lovio na miru,,nitko me nije smarao ni umarao a to i tražim,mir i samo mir,došao sam lovit a ne slavit praznik rada,kad roštiljam sa familijom ne lovim,Pelagićevo je voda za to.,barem do sada bila.Što se tiće zarade od šaranaša,krenite od sebe a koliko ste vi novaca ostavili u Pelagićevu selu,jedino što sam kupovao je friški kruh,sve drugo imam i nosim,ne trošimo mi nešto ekstra na dodatne aktivnosti.pa tko god da prodaje priču kako če taj kraj procvasti ako ja to budem vodio spada u priće politićara koje slušamo otkad sam rođen,Šta to treba tamo mjenjati ,po meni ništa i nemam pojma ni tko rukovodi ni tko bi trebao rukovoditi niti poznajem ikoga od tih starih ni novih osim Jove sa vode i sasvim sam sa tim istima zadovoljan ma tko oni bili.Ovo je moje osobno razmišljanje šaranaša od cirka 30 godina staža koji je bio na puno voda.

Citirao sam te febus samo iz razloga što ne znam kako da okinem bez citata  :good:

 

Edited by Javor Porobic
Link to comment
Share on other sites

Meni Tarik isto nije jasno sta to fali na Pelagicevu, pa da se navodi na promene u upravljanju vodom.

Svakako da se upravljanje vodom treba unapredjivati na ovoj kao i na svakoj drugoj vodi.

Ribe ima, velika je. Jezero se odrzava, povucene su stare klupe i stolovi, rade se nove.

Sece se granje, cisti se voda od krsa itd.

Na vodi je red, niko se ne uznemirava, nema kradja, niti incidentnih situacija.

 

Nacuo sam price da se krala riba i nosila u drugo jezero. Licno, neverujem u to.

Medjutim, ako je tako, nerazumem kakav smo to narod da osudjujemo upravu ove vode, a ne lopove?

 

Dokaz da su to samo price, je da se sada na Pelagicevu jako,lepo lovila riba i bilo je dosta.

 

Sve u svemu, zaista nerazumem, zasto da napadam upravu jezera, osim da im ukazem sa svoje strane sta bi to moglo biti bolje tamo.

 

Ako mi se neko tamo licno nesvidja, ili ako mi licno smeta, zaobici cu ga ili zamoliti da me ne uznemirava.

 

Nemogu i nije realno da kritikujem upravljanje, ako nemam osnovne reference za to. Kada budem uocio da se tamo radi svasta, da se riba izlovljava ili prodaje, kada vlada nered i nemar, onda cu sigurno imati drugi stav.

Link to comment
Share on other sites

Ne razumijem temu,čitam je i nije mi jasno šta to fali Pelagićevu sada da bi se nešto mjenjalo? Lovio sam na toj vodi i opet ću i netko je napisao ,to je voda gdje se lovi pb i slažem se,godinama je riba rasla i čuvala se da bi u vodi imali to što imaju a imaju čudo .Na vodu idem da bih bio u prirodi i adrenalin ulova da me strese,stol imam,šator imam,stolicu imam,imam i štapove i nekakve domaće mamce ,wc ima na vodi( ne moram po grmlju zatrpavat)pozicije su čiste i sređene,hrpa kvalitetne ribe u vodi, sve ostalo mi nije potrebno i mene kao ribića ne zanima nit mi treba.Kad se izgradi hotel na vodi ja tamo neću ići.Kad god sam bio,uredno sam dočekan,otišao na poziciju koju sam rezervirao,lovio na miru,,nitko me nije smarao ni umarao a to i tražim,mir i samo mir,došao sam lovit a ne slavit praznik rada,kad roštiljam sa familijom ne lovim,Pelagićevo je voda za to.,barem do sada bila.Što se tiće zarade od šaranaša,krenite od sebe a koliko ste vi novaca ostavili u Pelagićevu selu,jedino što sam kupovao je friški kruh,sve drugo imam i nosim,ne trošimo mi nešto ekstra na dodatne aktivnosti.pa tko god da prodaje priču kako če taj kraj procvasti ako ja to budem vodio spada u priće politićara koje slušamo otkad sam rođen,Šta to treba tamo mjenjati ,po meni ništa i nemam pojma ni tko rukovodi ni tko bi trebao rukovoditi niti poznajem ikoga od tih starih ni novih osim Jove sa vode i sasvim sam sa tim istima zadovoljan ma tko oni bili.Ovo je moje osobno razmišljanje šaranaša od cirka 30 godina staža koji je bio na puno voda.

 

To je to, nema dalje.

 

 

Meni Tarik isto nije jasno sta to fali na Pelagicevu, pa da se navodi na promene u upravljanju vodom.

Svakako da se upravljanje vodom treba unapredjivati na ovoj kao i na svakoj drugoj vodi.

Ribe ima, velika je. Jezero se odrzava, povucene su stare klupe i stolovi, rade se nove.

Sece se granje, cisti se voda od krsa itd.

Na vodi je red, niko se ne uznemirava, nema kradja, niti incidentnih situacija.

 

Nacuo sam price da se krala riba i nosila u drugo jezero. Licno, neverujem u to.

Medjutim, ako je tako, nerazumem kakav smo to narod da osudjujemo upravu ove vode, a ne lopove?

 

Dokaz da su to samo price, je da se sada na Pelagicevu jako,lepo lovila riba i bilo je dosta.

 

Sve u svemu, zaista nerazumem, zasto da napadam upravu jezera, osim da im ukazem sa svoje strane sta bi to moglo biti bolje tamo.

 

Ako mi se neko tamo licno nesvidja, ili ako mi licno smeta, zaobici cu ga ili zamoliti da me ne uznemirava.

 

Nemogu i nije realno da kritikujem upravljanje, ako nemam osnovne reference za to. Kada budem uocio da se tamo radi svasta, da se riba izlovljava ili prodaje, kada vlada nered i nemar, onda cu sigurno imati drugi stav.

Poslali mi Rumuni slike, frendovi na fejsu. Zahvaljuju na informacijama o poziciji i taktici.

Vec neko vrijeme dolaze pa smo se upoznali.

 

Kazu losa voda, navukli su se ko na heroin!  hahahahahahahaha

 

10957750_684844041620261_587698112206921

 

11174899_684844271620238_884579513711283

11208671_684845094953489_917158662047065

 

11138622_684845371620128_267711378490670

 

11133769_684845931620072_412321406249583

 

11183454_684846404953358_364820102548049

11175058_10202828555874326_6513511148025

 

11182174_10202828556834350_193066025212911182369_10202828557674371_149193730407811181353_10202828558274386_3020537785942

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...