Jump to content

Hrana Za Golubove


razotevs

Recommended Posts

Gde ima da se kupi hrana za golubove (zrnevlje) u dzakovima od 10kg. zanima me beograd, indjija, pazova stara i nova, vojka, ruma... ako znate neku radnju javite mi lokaciju. obisao sam nekoliko ovih ratar radnji i oni samo pelete imaju
Link to comment
Share on other sites

Poljoprivredna apoteka,ali sto rece Bosanac u Rumi kod Migeta mas sve pojedinacno pa pakuj sta ti dgovara i koliko hoces,ako ti bude zaskripalo zamolicu Slavisu da ti posalje sitijem,ti javi
Link to comment
Share on other sites

Hvala lepo, ne skripi toliko, nego gde god naidjem ona radnja ratar... oni rade jedino kad se vracam s posla a ostale su zatvorene. A u tim ratar radnjama nema. Druge manje koje sam vidjao ne rade tad. Problem mi je slobodno vreme koga nemam pa da za radnog dana kupim to sto mi treba. To je moja muka :(

Hvala puno na kontaktu.

Link to comment
Share on other sites

Vidim da si iz Zemuna pa cu ti objasniti iz tog smera,kad udjes u Putince dodjes do centra,levo je put za petrovce a ti skrenes desno i posle stotinak metara mozda i manje sa leve strane je poljoprivredna apoteka.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

Zavisi koji si kupio, ako je sa kukuruzom, ja ga potopim dva dana, pa onda kuvam dok kukuruz nebude skuvan.

Ako je bez kukuruza, onda se naravno kuva manje, ali gledas po psenici kada je skuvana.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Zavisi koji si kupio, ako je sa kukuruzom, ja ga potopim dva dana, pa onda kuvam dok kukuruz nebude skuvan.

Ako je bez kukuruza, onda se naravno kuva manje, ali gledas po psenici kada je skuvana.

 

Ne bih se slozio, jer kada je kukuruz skuvan, ostale partikle su postale kasa .... 

Link to comment
Share on other sites

Ako pricamo o golubijem miksu,tu postoji niz razlicitih semenki koje imaju razlicita vremena kuvanja...moje iskustvo je da kad je kukuruz pucao,ostatak miksa mi je bio prekuvan i pretvarao se u kasu. Prvi ti kazem da ne poslusas mene,svi ovi ljudi imaju mnogo vise iskustva. Ja sam cisto hteo da podelim svoje zakljucke do kojih sam dosao. U krajnjoj liniji probaj pa ces sam doci do idealnog vremena kuvanja.
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je sasvim normalno da postoje različita mišljenja.

Ovaj forum između ostalog služi da se manje iskusni informišu o iskustvima drugih ljudi, a iskustva su različita.

 

Dugo godina koristim stalno istu golubiju hranu od FarmKomerca. Samo sam 2 ili 3 puta dobio "kašu", ali ne zbog dugog kuvanja, nego zato što sam stavio više hrane u sud koji stalno koristim.

Na primer u jedan stari veš lonac se može staviti maksimalno 1/3 hrane od onog džaka od 10 kg i onda voda skoro do vrha. Kada kukuruz bude skuvan, i ostalo svako zrno se vidi. I nije samo kukuruz problem nego i suncokret.

E sad... dali kuvanjem te druge semenke izgube nešto od minerala, vitamina i ............ šarani se nisu žalili.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...