Jump to content

Dunav Apatin


cutura_conoplja

Recommended Posts

Resio sam zbog vrele vode na jezeru Conoplja da malo srecu oprobam na Dunavu kod Apatina .Prvi izlazak na vodu bez neke pripreme hranjenja odlazim i lovim sarana od 2kg i jednog sarana oko 5kg i desetak deverika ja veoma zadovoljan.Nakon toga par dana ponovo odlazim na isto mesto sa prijateljem kad ono njih 40 peca oko te pozije odlazim malo dalje i posle nekoliko sati od pocetka pecanja lovim dunavskog divljaka vretenara 17.6kg kojeg na veliko zaprepastenje prisutnih vracam u vodu posle slikanja .Nakon ovog ulova mislim da necu vise ici na tu poziciju jer ce biti velika guzva.

Mojoj sreci nije bilo kraja jer ovakva riba se na Dunavu ne vidja cesto.

 

http://www.glasjajca.com/imagehosting/images/slika0079.jpg

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

...posle nekoliko sati od pocetka pecanja lovim dunavskog divljaka vretenara 17.6kg kojeg na veliko zaprepastenje prisutnih vracam u vodu posle slikanja...

 

Ovakve upecane ribe za tebe nisu nista novo, ali za ovaj gest, SVAKA CAST!!!

Upravo zbog publike!

Da vide da moze i tako...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na podrsci.Da malo opisem dozivljaj ,mada sam los sa pisanjem i tastaturom.Saran je ulovljen oko pola pet ujutro u redovno izmerediran i stavljen u sag bez ostecenja ali sam odmah uocio da ima osecenja na repu dali od mreze ili neceg drugog ne znam.Ulovljen je na pop ap boilu solo podignutu oko 5 cm sa redovnom montazom in line sa fiksiranim olovoviom 120gr udica 4 owner aya ili mozda i nije ne znam.Borba veoma zestoka pogotovo sto na tom potezu su veliko kamenje i mnogo skoljke na njemu tako da sam sarana izvlacio na mudrost pustajuci ga na Dunav da bih izbegao rezanje najelona i tako nekoliko puta sve dok se nije dobro umorio.Posto nisam imao fotoaparat kod sebe morao sam da cekam da se razdani da bih ga slikao sa mobilnim, kada je to bilo moguce krenuli smo ga slikati i vagati pa sam ja nakon toga dosao do vode i na zeprepacenje prisutnih ( njih oko 40) ljubim i pustam ribu.Ali ne lezi vraze saran pocinje da pliva veoma sporo i to polako uz samu obalu.U tome jedan od ribolovaca (tesko ga je tako nazvati radije bih ga zvao konjem) dakle dize se jedan konj i uzima meredov i govori da ce ga pokupiti, gde je zuzcno reagujem nakon toga on i dalje pokusava da ga dohvati meredovom pod izgovorom da sam ja ribu pustio i da ja nemam vise nista sa njom.Jos jednom ga opominjem i prilazim sa namerom da ga udarim nogom da bih ga u Dunav srusio konj je to uvideo i spista meredov.Saran nastavlja da pliva tako tik ispod svih prisutnih kao da im se ruga ja na obali setam pored njega ne dam da mu pridju i tako nakon 30 metara saran zaranja i hvala Bogu konacno odlazi.Pecao sam nekoliko sati nakon toga (mada nisam ni gledao u stapove meni se pecanje toga dana vec zavrsilo)Kad sam se pakovao prilazi mi cica koji je pecao pored mene i kaze mi "hvala ti sto si mi pokazao toliku ribu nikad tolikog sarana nisam video i hvala sto ima takvih ribolovaca kao sto si ti da postuju svet oko sebe" Tako da mi on jos vise ulepsao dan.

Pozzz.

 

http://www.glasjajca.com/imagehosting/images/slika0082.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Možda mu je repno peraje oštećeno od bliskih susreta sa somovima. Anatomija, prelaz glava-leđa, bez grebena. Pravi divljak.

Inače gore u Apatinu je teška nemaština. Stopa nezaposlenosti je velika, ljudi manjkaju sa svim elementima normalnog života. :( Dobro je što si ga odbranio od konja. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

E bas mi zelja izaci na Dunav kod Apatina , tj bio sam jednom izasao malo da zabacim na sarana , ali sa montazama sa Tise smesno je otici na Dunav , nisam znao da je toliko brza reka i da 100gr olovo sa obale nije skoro nista , Jednom prilikom ako je neko za dogovor da se izadje na Dunav a da zna teren nek se javi , voleo bi dan,dva da izadjem i malo se isprobam :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...