Jump to content

Uhvaceni Lopovi


nesa

Recommended Posts

Izvor-Blic

 

Policija oduzela pola tone ribe ulovljene na Bovanskom jezeruTanjug        | 27. 02. 2013. - 20

                                                  
                        

Niška policija podnela je krivične prijave
protiv tri osobe zbog sumnje da su izvršili krivično delo nezakonitog
ribolova i kod kojih je u automobilu pronađeno pola tone razne ribe,
saopšteno je danas niška policijska uprava.


            

Krivične prijave biće podnete protiv Damira S.(34) i Nenada G.(39)
iz Aleksinca, kao i protiv Miodraga V.(21) iz Žitkovca koji su ribu na
nedozvoljen način lovili na Bovanskom jezeru, navodi se u saopštenju.




Dodaje se i da je policija oduzela ulovljenu ribu.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Bas me interesuje koliko je i da li je uopste u to pola tone bilo ijednog sarana ! Licno ne verujem, jer su njega vec uveliko potamanili, tako da za ljubitelje sarana na ovoj vodi "nema "leba" !

A koliko ovde haraju strukovi, mreze... kradja, cini mi se da uskoro za stapove, uopste, ovde nece biti posla !

Link to comment
Share on other sites

Ovde u Novom Bečeju ribu kradu ljudi koji do sada nijednom nisu procesuirani za ribokrađu.Kako onda upravljači vodama imaju pravo da prodaju dozvole,a njihove ribočuvarske službe ne rade ono za šta su plaćene.Ovako ćemo,da probijemo led:U Novom Bečeju najveće robokradice su:gospoda Župunski otac i sin,Miloš Tašin zvani Kiklop,Anđelko Udvaroš,gdin Pataki,Jordan što ima salaš por...ed DTD-a,Aca i Danilo Stojkov,Miodrag Pejin zvani Đavo i gomila drugih.I to svi znaju i ćute.Seronje.Za noć zarade i po nekoliko stotina evra.Molim sve ljude,da za razliku od mene,napišu i nešto lepo o ribočuvarima.Znam da ih ima pravih,poštenih i nadasve hrabrih ljudi koji svoj posao obavljaju odgovorno i savesno.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam upucen i na Misicevu je nedavno uhvacena neka kompanija iz okoline Subotice , postavlajli su mreze u starom delu jezera , ove godine je izgleda malo povecana kontrola , i na Tisi kod Kanjize prosle godine nisu obilzaili sad skoro nema izlaska na vodu da ih nema i treba ako zelimo sacuvat i ovo malo ribe , i da za par godina pecamo ko ljudi   :yahoo:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ima ljudi koji godinama pecaju, a kad im spomeneš ribočuvara misle da pričaš o bićima sa marsa ili o novoj vrsti čokolade :rofl:  ako ih nebude svaki dan na vodi, ali pod uslovom da su čestiti i da pošteno rade posao jedino mesto gdećemo moći da se upecamo šarana biće REVIR :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Bovansko jezero sam otkrio odlazeci pre petnaestak godina u Soko banju zbog zdravstvenog stanja svoga sina.Odgovorno tvrdim da je to bila najbolje cuvana voda u Srbiji u to vreme.Riblji fond kao iz snova,krupan saran,deverika,som,smudj,babuska,dakle za sve vrste ribolovaca u izobilju.Ribocuvarska sluzba je 3 puta dnevno obilazila ribolovce i kontrolisala ulove,verujte deveriku ispod mere su vracali u vodu i pisali kazne.Pre sest,sedam godina sam prisustvavao stravicnom pomoru ribe kada je neka debilcina ispustila otrov u Moravicu,reka koja protice kroz Soko banju i uliva se u jezero.Strasno je bilo gledati telesine sarana 10,15,20+ kilograma kako plutaju jezerom i to da se coveku zavrti u glavi u kolkom broju.Tad je sve puklo,izuzetno lepo jezero je ostalo bukvalno pocisceno sto se tice sarana,deverike i babuske je nesto i ostalo dok je som i smudj najmanje stradao.Ovo sam okacio radujuci se da ce mozda tamo doci ponovo stara vremena kad je bilo uzitak pecati

Link to comment
Share on other sites

Ima jedan hrabar covek Zoran Trifunac iz Novog Beceja covek resio da ide do kraja, obelodanjuje sve sto vidi, imenom i prezimenom, napravio je udruzenje za borbu protiv bagre,

 

 

Члан 1.

 

 

 

Удружење Независно Удружење Риболоваца Србије(у даљем тексту:Удружење)је невладино и непрофитно Удружење основано на неодређено време ради остваривање циљева у области заштите животне средине и очувања рибљег фонда на свим водама у Републици Србији.

 

Циљеви удружења

Члан 2.

 

 

 

Циљеви удружења су:очување и заштита свих водених површина од загађења,очување рибљег фонда у њима,едукација грађана,а посебно деце и младих о значају чувања и заштите животне средине,јавно залагање за промену навика у погледу коришћења и чувања водних ресурса.

 

 

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s480x480/11350_131745307000876_2070585317_n.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

PROFITABILNA MATEMATIKA!

VOJVODINAVODE godišnje proda oko 15.000 dozvola,što im je godišnji prihod preko 70 miliona dinara.Imaju 12 ribočuvara sa platama oko 30.000.Znači da godišnje za jednog ribočuvsara isplate bruto LD oko 500.000 dinara.To znači da godišnje za plate izdvoje 6 miliona dinara.Gospodo gde je još 60 miliona dinara?Izvinte,u stvari gde je 60 miliona dinara ribolovaca?Gde će vam du...ša bando lopovska.Zato imate 80.000 dinara prosečnu neto platu.Znam vas bagro,sve o vama znam.Do 2000-e vas je bilo 180 budža,a sada vas ima preko 400!Da li ijedan od vas partijskih klimoglavaca ima platu manju od 200.000 dinara(neto)?Najveći zločinac među vama je predsednik Vojvođanske vlade Bojan Pajtić iz Sente,koji štiti šećeranu i sve fabrike u Vojvodini koje uništavaju naše vode.Ako ti je izgovor da reke moraju da se truju kako 100 ljudi nebi ostalo bez posla,onda nek ti je načast.U Novom Bečeju koji ima 14.000 stanovnika,od 2000-e godine bez posla je ostalo preko 3.000 ljudi.Moramo i mi onda napraviti neku fabriku da potrujemo sve živo,kako bi ljudi imali posla.GDE ĆE VAM DUŠA?
 
 
Nisu mojo tekstovi, nego se prijavite na fb stranicu , na gornjem postu, , svako ko zeli da ucestvje u bojkoty bagre nek posalje mail, ili se pridruzi, Zoran Trifunac, covek otvorio dusu i srce pise bez dlake na jeziku,
REKLA-KAZALA!

U dosadašnjem toku života sam se uverio samo u dve stvari:kako je bilo i kako je sada.U ono kako će biti nemože me niko uveriti.Pretposka je osnov svakog zajeba.Ne kažem da se neke stvari ne mogu predvideti,ali to je u domenu da će sutra biti kiše ili će duvati jugozapadnin vetar.Pa i u tome često pogreše,te se iz tog razloga zove vremenska prognoza,a ne tačno vreme.Ne treba da rasi...pamo energiju da neke stvari koje će se možda desiti,da li sutra,za mesc,godinu,deceniju ili nikada.Jedno je tačno:Stanje na našim vodama je katastrofalno i to moramo da promenimo.Kako?
TEŠKO!!!Setim se one stare priče o ocu na samrti,kada je lomio jedan po jedan prut,a snop od sedam prutića nije mogao.Sve pametne stvari neko je već uradio pre nas.Nama ostaje samo da to isto uradimo.Da budemo jedan veliki snop koji neće moći niko da polomi!Sadašnje stanje samo mi pravi i iskreni ribolovci možemo da promenimo.Kako?SAMO SLOŽNI I ORGANIZOVANI!
Akcija prikupljanja potpisa za pooštravanje kaznenih odredbi za krivolov i zagađivanje voda je tek prvi korak jedno dugog putovanja koje nas očekuje.Džaba dobar zakon ako nema ko da ga sprovodi.Sledeći veliki zadatak će biti još veći izazov za svakog od nas ko bude imao smelosti i hrabrosti da se u njega uključi.Oduzeti vode bahatim upravljačima voda i dati ih ribolovcima na upravljanje!Zašto?Da li ste zadovoljni sadašnjim stanjem?Ne kažem da je na svim vodama stanje loše.Na svu sreću,ima i onih koji svoj posao obavljaju časno i pošteno.Tim ljudima ukazujem divljenje i poštovanje i ujedno im upućujem apel da istraju u toj teškoj borbi.Da li postoji rešenje i kako doći do njega?Postoji,kao što postoji rešenje za svaki problem.Na žalost,kod nas uvek vide problem u rešavanju,umesto rešenje u problemu.Rešenje je sledeće:Oduzeti vode svim upravljačima i čuvanje vode spustiti na nivo lokalne samouprave tj,opština.U svakoj opštini osnovati Savez ribolovaca,koji će činiti svi ribolovci iz te opštine.Sav prihod od prodatih dozvola ostaviti tom Savezu,da od tih para organizuju ribočuvarske službe.Primer:U mojoj opštini se proda preko 1.000 dozvola,što je prihod od preko 4 miliona dinara.Mi danas za taj novac imamo jednog ribočuvara,koji i pored maksimalnog angažovanja nemože da čuva 24 časa100 kilometara vodotokova!Normalno,nemaju sve opštine iste vodene površine za čuvanje.Tamo gde ima više voda,prodaće se više dozvola,biće više ribočuvara,vode će se bolje ćuvati,a rezultat toga je više prodatih dozvola i više prihoda u kasu saveza.Znači biće i poribljavanja,uređivanja obala i proširenja terena pristupačnih za ribolov.Velika prednost ovog načina organizovanja je i ta što bismo dobili duplo čuvanje velikih vodotokova,koji su uglavnom granice opština.Svaki savez bi se trudio da što bolje organizuje ribočuvarsku službu na svom terenu ,jer se tačno zna granica svakog atara,čime bi privlačio ribolovce iz drugih sredina koji oskudevaju u vodama.Sve je to izvodljivo.Ali,ovim potezom zadiremo u džepove upravljačima,što se njma nimalo neće dopasti.Mislim da je ovo jedini način da se zavede red na vodama.Normalno,svaki opštinski savez bi zaposlio prave ribočuvare iz svojih redova,jer se mi međusobno najbolje poznajemo.Plus volonteri iz udruženja,koja će i dalje nastaviti da postoje i eto ti rešenje.Iz tog razloga je i osnovano NEZAVISNO UDRUŽENJE RIBOLOVACA SRBIJE,da ostvarimo ove ciljeve zajedno.Inače odziv za prikupljanje potpisa je fantastičan.Biće nešto od nas.ZAJEDNO DO POBEDE!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

AKO MI SE PIŠE,PISAĆU.ŠTA GOD HOĆU I KOLIKOGOD HOĆU!!NIKOG NE VREĐAM,NITI PONIŽAVAM.IZNOSIM ČINJENICE,PUTEM TEKSTA,FOTOGRAFIJA I VIDEO SNIMAKA.SVAKO KO JE ZADOVOLJAN SADAŠNJIM STANJEM NA NAŠIM VODAMA,NEKA PRESKOČI SVE GDE JE MOJE IME I PREZIME.TAKOĐE MOLIM DA ME POŠTEDE RAZNIH NEGATIVNIH KOMENTARA.KADA ODEŠ U TRAFIKU,NE KUPIŠ SVE NOVINE,NEGO SAMO ONE KOJE TE INTERESUJU.PA NI TE ŠTO TE INTERESUJU NE PROČITAŠ OD POČETKA DO KRAJA.NA SREĆU,MALO VAS JE,JAKO VAS JE MALO.
SVESTAN SAM RIZIKA U KOJI SE UPUŠTAM.NE BOJIM SE,JER ZNAM DA SE BORIM ZA DOBRU I ISPRAVNU STVAR.ONI KOJI NAS PODRŽAVAJU PUNO HVALA,A NJIH JE MNOGOOOOO!!!!!

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

474 kg babuske 9 kg sarana i 9kg stuke Riba je sa Dunava, tacnije iz
Negotina, riba nije ulovljena na nezakonit nacin vec je proknjizena kao
ulov jednog od alasa koji poseduje dozvolu za izlovljavanje ribe
. Nakon
saznanja da ce navedeni doneti ribu sa dunava jedan od clanova
ribocuvarske sluzbe (B.S) je dojavio svom sefu (N.M)iz Nisa da ce se
riba transpotovati do Aleksinaca, i tom prilikom su organizovali tzv..
sacekusu na ulazu u Aleksinac, i privremeno oduzeli ribu navodeci da je
riba ulovljena u Bovanskom jezeru. Analizom ribe se veoma lako moze
utvrditi odakle riba potice, sto su zahtevali osumljiceni, i sto im nije
dozvoljeno. Takodje postoje fotografije koje je zabelezio D S na Dunavu
dok se riba tovarila u automobil, kao i potvrda M J iz Negotina koji je
vlasnik firme za ulov ribe i koji je izjavio da je navedenu ribu ulovio
i poklonio navedenom G N i M V. iako to nije uzeto u obzir narednog
dana je bila inspekcija kod M J i proverila navode osumljicenih.

 

 

Evo ovimsu se branili uhapseni ljudi protiv kojih su podnete krivicne prijave OK ako su u pravu onda je istog momenta trebala komunalna policija da lisi slobode i doticnog alasa sa sve urednom dozvolom i da mu trajno oduzme i dozvolu i pribor za rad kojim se bavio a razlog je jasno obelezen crnvenim slovima!!koliko je meni poznato u ovom datumu je stuka uveliko u mrestu pa je s toga zabranjeno loviti istu! ,ili to mozda za privredne ALASE te zabrane lova ribe u mrestu ne vaze?!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Smrki, odakle ti podatak da Vojvodinavode imaju 12 ribocuvara i da su im tolike plate ?

Prema mojim saznanjima imaju tri puta manje ribocuvara !

Plate od 30.000 ?

Mozda u bruto iznosu.

Precenjujes doticne.

Raspitaj se malo koliko su novca jos dobili od gosp. Puzovica iz Pokrajinskog sekretarijata kroz sufinansiranje.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...

Evo jednog lepog teksta koji bi trebalo procitati...nisam znao gde bi ga postavio pa mi je ovaj topik o ribokradicama mozda pravo mesto...

 

Šaran u mrestu, laički rečeno je omamljen, neoprezan i veoma laka

meta ribokradicama kojih u to vreme ima enormno puno. Nažalost svedoci 
smo da se ribokrađi u to vreme zbog lakog ulova priključuju ljudi za
koje si do tada mogao ruku u vatru da staviš da su iskreni ljubitelji
ribolova i borci za očuvanje ribljeg fonda, što je najgore učestvuju 
i deca.

- Šaran ( Ako preživi ) u mrestu položi u zavisnosti od veličine od
200.000 do 700.000 jajašaca.( uzmimo prosek 500.000 )
- Pretpostavimo u najgorem scenariju da preživi 10 posto, znači izleže
se 50.000 malih šarančića
- Pretpostavimo da preživi 10 posto, znači u vodi se nađe 5000 odraslih 
jedinki šarana.


Uporedi:

- Ulovio si šarana od 10kg, četiri osobe su ga pojele za jedan obrok, 
sledeće godine ćeš uloviti opet ali teže, za dve tri godine ćeš uloviti 
Ku..c 
:unknw:  


- Ostavio si ga u životu, u vodi je 5000 šarana, za dve tri godine ćeš
ga hvatati legalno na sportski način cele godine i sretan ćeš voditi dete sa 
fotoaparatom da gleda i slika mrest šarana i predivno delo prirode 
nastajanje novog života. :good:
 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Prosle godine spasemo iz bubnja tj otkupimo zenku 16kg u vreme mresta .Razmisljajuci bas kako govore podaci gore navedeni pustimo je u veliku sljunkaru gde je donekle riba zasticena od mrezarosa. Pre 5-6 dana je neki ,,savesni " koleg upecao i odneo kuci tesku 17kg i punu ikre .

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ja ne mogu da razumem kako te ljude nije sramota i nije im zao...milina je gledati kako se riba mresti pomera trsku,travu..stvarno mi nisu jasni,pa nije srednji vek majku mu..

Nije srednji vek ali je nemastina....ljudi na Tamisu u idvoru su proletos razvalili sarana u mrestu....izliza se reka iz korita...poplavila livade....saran usao na pasnjake da se mresti....odala ga lednja peraja....to je bio masakr matica od 15+ kg....kad su mi mestani pokazivali slike najezio sam se! Sve bodeni vilama i upleteni u mreze....dosta je uspelo da pobegne iz istih, pa sam na otvaranju sezone 2.juna imao primerke sa ranama iznad repnog peraja od mreza! Prelepe ribe....i to da u Tamisu ima primeraka od 100g do 15kg govori o tome koliko ta voda ima potencijala...mene iskreno cudi kako ta riba opstaje u toliko maloj vodi....ali da je Tamis nasa najcistija ravnicarska reka...to stoji....jos kad bi se vodilo racuna o njij....Spanci bi dolazili kod nas da pecaju, a ne mi kod njih! Srbija je to brale!

Link to comment
Share on other sites

Na Tamisu to rade svake godine u svakom selu.isto je i u Sakulama,Barandi,Opovu,itd.Samo nekad su radili samo mrezama i nije ih bilo toliko puno kao sada.pre 4-5 godina je Tamis bio pun ribe,prepun,sad ne mozes ni kedera da uhvatis.kontrole nema ,a i oni rade zajedno sa mrezarosima,itd.za mene je Tamis bio najlepsa voda za pecanje,ali sam bukvalno digao ruke od njega i prestao da idem zbog krivolova kog sam se nagledao zadnjih par godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...