Jump to content

Ata Karnet


Recommended Posts

Jesenas isli za Italiju drugari,s nase strane nasi nesto smarali,ovi nisu hteli ni da ih caste ni da vade stvari(u fazonu vadite sami,ako hocete da gledate) ,malo natezanja i prosli. S druge strane hrvati im samo rekli bistro saranasi. Ma nasi su govna.
Link to comment
Share on other sites

Na sajtu carine imas dokument za privremeni iznos stvari iz zemlje. Mozes da ga skines popunis i overis na granici. Nemoj spisak na svoju ruku da pravis. To nekad nece da priznaju. Ja sam isao 1000 puta i nikad problem nisam imao. Samo jednom u povratku na nasoj carini ali vrlo brzo je bilo reseno
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hvala, onda cu taj obrazac da skinem

Nemas potrebe to da radis a i treba to popuniti na licu mesta

Na svakom granicnom prelazu imaju formulare za stvari koje prijavljujes prilikom izlaska, obicno kada vide sta hoces da upise - kazu da nemaju vremena za sve to.

E sad na tebi je da odlucis dal ces da pises i ides na svoju ruku, mogu te susedi zezati a mogu i tvoji na povratku ako nemas dokumenat

Mene pitaju samo kada idem u zemlje koje nisu clanice EU

Link to comment
Share on other sites

Poenta je da ako taj obrazac bude se popunjavao na licu mesta onda ce traziti i da pregledaju to sto se tu upisuje a to ce trajati u nedogled. Ovako ako se lepo donese vec popunjen obrazac sa svim potrebnim podacima lupe ti pecat i teraj dalje. Da se razumemo odmah, nista od ovoga nije obavezno i pod moranje. Moze i da se prodje na lepu rec... do jednom!!! A taj jedan put ce da zgadi svakome sve one prethodne pute kad je prosao na mufte i bez ikakvog papira
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo citam sada ove postove i razmisljam.. pa da vas sve pitam. Naime,sledeceg meseca idem u CG na Skadarsko da pecam;trebam li nesto da preduzimam po pitanju svega ovoga,posto cemo imati Boga i oca opreme u autu ?

Ja cesto idem za Srb na pecanje, nikada mi nisu pravili problem ni na CG granici ni na Srb. Vidi javis se samo carinicma i to je to... ako ces preko Bosne onda moras jer su bas bas teski iskusio u dva navrsta kada sam isao na Zabar... vec u srijedu idem za BG pa onda iz BG pravac Lapovac jer necu da kupujem ATA... 75 eura je kod nas Ata karnet do 5000 eura vrijednosti opreme. Za CG ti ne treba... dobro dosao u CG i bistro!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...