Jump to content

Fox Warrior S 13F 3.5Lb Ili Prologic C2 13F 3.5Lb


Recommended Posts

Druze jesi li ti nekada pecao sarana divljaka na reci u krshu?

Posle iscitavanje svih dosadasnjih komentara, tvoja komunikacija se svodi na sledece:

 

Samo si ti pecao u krsu, samo si ti pecao na ozbiljnim vodama, samo je misljenje ispravno, samo je tvoje iskustvo merodavno, i da svako drugo ili drugacije misljenje nije valjano??? Dozvoli da i ostali clanovi ovog foruma imaju po malo (ili malo vise) iskustva, pa da isto mogu da iznesu ovde na forumu...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja jesam   i mogu reći da  sve što treba je da se izbegne kontakt ribe sa preprepkom i ako udje nikako siliti samo popustiti  blago ka vodi vrh štapa  da riba neoseti odpor  i onda u 90 % slučajeva izadje sama  i onda odmah gas da se izvadi riba jer ako se vrati u krš tu je kraj pecanja  Zato treba iskustvo a štap je manje bitam prvo se pokida  500 olova i sistema pa se upeca prva riba .Tako da  ne bih da kvarim temu jer  za čupanje ribe iz prepreke nepostoji namenski štap  A svaki štap moze za divlju vodu s tim da može da izbaci -nosi olovicu od 100 gr   :hi:

Link to comment
Share on other sites

Nisam,a ti?

jesam na Tamisu u panjevima. Najlon je taj koji je elastican a stap bi trebao biti kruci da bi ribu drzao distanciranu od grane....to je pod uslovom da saran vec nije smotao par krugova oko panja....onda ne pomaze nista! A dril nikako skroz pritegnut.....ruka sluzi da regulises dril u prvih par sekundi udara....a posle kada ga odvojis od granja, dril sluzi da zamori ribu zajedno sa stapom, a da ti ne pokida najlon ili se ne pocepa....Najbitnije je poznavati dno na kome pecas, tj. da znas gde su prepreke i na koju stranu treba da vodis ribu

Link to comment
Share on other sites

Posle iscitavanje svih dosadasnjih komentara, tvoja komunikacija se svodi na sledece:

 

Samo si ti pecao u krsu, samo si ti pecao na ozbiljnim vodama, samo je misljenje ispravno, samo je tvoje iskustvo merodavno, i da svako drugo ili drugacije misljenje nije valjano??? Dozvoli da i ostali clanovi ovog foruma imaju po malo (ili malo vise) iskustva, pa da isto mogu da iznesu ovde na forumu...

Izvini druze jel ja blokiram nekoga da nesto pise na forumu? jesam moderator? Nisam....

Ja samo pricam ono za sta imam argumente iz iskustva sa vode, a to sto ti nemas argument na temu je tvoj problem....prijavi se za administratora pa uredjuj forum ili jos bolje napravi svoj forum.

I da znas da sarane u panjevima ne pecaju manekeni koji motaju stapove u paket foliju....Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Dugi niz godina pecam na jednom mestu uz sam krs, panjeve, ostatke trske itd, i pecao na stapove razlicith libraza i karakteristika. Bukvalno od germina, zatim meksih saranskih stapova, do saranskih "batina". Rezultati sa svim ovim štapovima bili su podjednako dobri što se tiče izvlačenja ribe. Najvažnije je brza reakcija nakon udarca, i nikako ne siliti. Ako osetimo da je riba zakačila panj, odmah treba opustiti najlon i sačekati da sama krene ali toliko da ne ode previše i zaglavi u drugu prepreku. I tako najviše šanse ima da se riba neostecena izvuče na obalu. To je neko moje dosadašnje iskustvo, samo je potrebno malo osećaja i vežbe i ide sve lagano. Zato ne pridajem značaju tvrdoci stapova u ovom slučaju, vec je sama tehnika bitna.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jesam na Tamisu u panjevima. Najlon je taj koji je elastican a stap bi trebao biti kruci da bi ribu drzao distanciranu od grane....to je pod uslovom da saran vec nije smotao par krugova oko panja....onda ne pomaze nista! A dril nikako skroz pritegnut.....ruka sluzi da regulises dril u prvih par sekundi udara....a posle kada ga odvojis od granja, dril sluzi da zamori ribu zajedno sa stapom, a da ti ne pokida najlon ili se ne pocepa....Najbitnije je poznavati dno na kome pecas, tj. da znas gde su prepreke i na koju stranu treba da vodis ribu

Elastican najlon na 50m sigurno daje dovoljno ribi da ode gde hoce.Kada si se ti rodio Ja sam uveliko pecao sa germinama po Dunavu,odrastao pored njega,ciglana,vojna basta,govedji brod,siroka staza....cuo si valjda za ta mesta na Zemunskoj obali.Postujem tvoj stil ribolova ali pusti mene da pecam kako je meni drago i mani se drzanja predavanja,pridika.Iznosenje svog misljenja je normalna stvar ovde ali ti to radis na los nacin.

Link to comment
Share on other sites

Izvini druze jel ja blokiram nekoga da nesto pise na forumu? jesam moderator? Nisam....

Ja samo pricam ono za sta imam argumente iz iskustva sa vode, a to sto ti nemas argument na temu je tvoj problem....prijavi se za administratora pa uredjuj forum ili jos bolje napravi svoj forum.

I da znas da sarane u panjevima ne pecaju manekeni koji motaju stapove u paket foliju....Pozdrav

Shodno znanju i iskustvu, mislim da bi ti mogao vrlo brzo postati moderator! Takav utisak ostavljas!

 

Argumenata nemam to si u pravu… Ne idem po takmicenjima, ne razumem se u pravljenje boila, u hemiju, u mixove, ne umem i ne mogu da zabacim na 150 metara… Pecam za svoju dusu (od skoro-nekih 35-40 godina), uzivam u tome i ne opterecujem ostale svojim uspesima (ili neuspesima), gde sam pecao, sta sam pecao...

 

Administrator, tj moderator sam vec bio na jednom forumu, i mogu ti reci da se nesto ne lozim na to, pa sam od toga digao ruke!

A upravo iz razloga ovakve ili slicne prepiske sam (smo) i napravili nas forum, na koji, na moju srecu, pristup imaju samo privilegovani! Da ne kazem normalni...

 

Hvala sto si me procenio kao manekena, mada, po mom misljenju, trebao bih smrsati par kg, i onda bih bio top model!!!

 

A o pakovanju stapova u paket foliju?

Pa vidi, kad naucis da cenis i postujes ono sto zaradis, onda ces se i ti tako ponasati… Mozda?!

 

Zelim ti svu srecu, puno uspeha na svim buducim takmicenjima, na svim slobodnim pecanjima po krsu i ostalim preprekama, uvek bistro i zategnute strune!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo Neso pustam te druze...nadam se da je ovaj kanap kojim sam te veza dovoljno krut da ne odes u panj....
Ja drzim predavanja? Daj majke ti ....iznosim misljenje isto kao i ti koji si odrastao na Titovom dlanu...prema tome svi smo mi jednaki prema tvom(Tito) ili mom Bogu....

Link to comment
Share on other sites

Eto vidis,ti znas da je moj bog Tito,vredjas me,moj Bog je onaj jedini koji postoji i koji nije bio bas blagonaklon prema tebi kad je delio pamet 8P

kanapom mozes da vezujes nekog svog,mene zaobidji.

Link to comment
Share on other sites

Shodno znanju i iskustvu, mislim da bi ti mogao vrlo brzo postati moderator! Takav utisak ostavljas!

 

Argumenata nemam to si u pravu… Ne idem po takmicenjima, ne razumem se u pravljenje boila, u hemiju, u mixove, ne umem i ne mogu da zabacim na 150 metara… Pecam za svoju dusu (od skoro-nekih 35-40 godina), uzivam u tome i ne opterecujem ostale svojim uspesima (ili neuspesima), gde sam pecao, sta sam pecao...

 

Administrator, tj moderator sam vec bio na jednom forumu, i mogu ti reci da se nesto ne lozim na to, pa sam od toga digao ruke!

A upravo iz razloga ovakve ili slicne prepiske sam (smo) i napravili nas forum, na koji, na moju srecu, pristup imaju samo privilegovani! Da ne kazem normalni...

 

Hvala sto si me procenio kao manekena, mada, po mom misljenju, trebao bih smrsati par kg, i onda bih bio top model!!!

 

A o pakovanju stapova u paket foliju?

Pa vidi, kad naucis da cenis i postujes ono sto zaradis, onda ces se i ti tako ponasati… Mozda?!

 

Zelim ti svu srecu, puno uspeha na svim buducim takmicenjima, na svim slobodnim pecanjima po krsu i ostalim preprekama, uvek bistro i zategnute strune!!!

Eto vidis druze Tito kako smo mi sarandzije svi fini i miroljubivog jezika kada hocemo to da budemo! Ne napadam te, ne napadaj me i to je to. Respekt prema svima sa ovog i bilo kog foruma, a pogotovo prema starijima....ipak sam ja tek punoglavac za vas gospodo!

Treba cuvati pribor ne kazem, ali ne treba zastraniti u tome....ako ti je zao para kupis nesto jeftinije pa ga ne zalis toliko....pecanje je blato, sunce...mi smo nadnicari koji "kopamo" po njivi(citaj vodi) da ulovimo kog sarana....Nadam se da se slazes sa mnom.

Puno lepih ulova i jos lepsih trenutaka provedenih kraj vode!

Link to comment
Share on other sites

Eto vidis,ti znas da je moj bog Tito,vredjas me,moj Bog je onaj jedini koji postoji i koji nije bio bas blagonaklon prema tebi kad je delio pamet 8P

izvnini druze nisam znao da si toliko osetljiv, nisam mislio nista lose....nedaj Boze da je bio vise blagonaklon....gde bi mi bio kraj....

Link to comment
Share on other sites

...ako ti je zao para kupis nesto jeftinije pa ga ne zalis toliko....pecanje je blato, sunce...mi smo nadnicari koji "kopamo" po njivi(citaj vodi) da ulovimo kog sarana....Nadam se da se slazes sa mnom.

 

Stvarno nemam nameru da zalazim u dublju polemiku, iz razloga logicne razlicitosti izmedju ljudi, pa tako i ovo!

Za svoje zadovoljstvo mi nikada nije zao, pa kostalo to ovoliko ili onoliko! Iz tog razloga i imam 4 (i slovima cetiri) kompleta stapova… Mislim da nema svrhe da pisem koji su, jer cu preci granicu kulturnog! Pecanje jeste blato, kisa, sunce, sneg, mraz… ali to ne znaci da o opremi ne treba voditi racuna! Pogotovo ako jedno vreme nije u upotrebi!

Ja jesam nadnicar, i to onaj najgori! Radim (kopam) od jutra do sutra, trudim se da kroz tu nadnicu i zaradim… I Bogu hvala, za sad mi dobro ide!

A na pecanju uzivam, i to se nikada i ni za sta nece prmeniti!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stvarno nemam nameru da zalazim u dublju polemiku, iz razloga logicne razlicitosti izmedju ljudi, pa tako i ovo!

Za svoje zadovoljstvo mi nikada nije zao, pa kostalo to ovoliko ili onoliko! Iz tog razloga i imam 4 (i slovima cetiri) kompleta stapova… Mislim da nema svrhe da pisem koji su, jer cu preci granicu kulturnog! Pecanje jeste blato, kisa, sunce, sneg, mraz… ali to ne znaci da o opremi ne treba voditi racuna! Pogotovo ako jedno vreme nije u upotrebi!

Ja jesam nadnicar, i to onaj najgori! Radim (kopam) od jutra do sutra, trudim se da kroz tu nadnicu i zaradim… I Bogu hvala, za sad mi dobro ide!

A na pecanju uzivam, i to se nikada i ni za sta nece prmeniti!

:a018:

Link to comment
Share on other sites

Stvarno ste bre destruktivni do daske jebo i fox i prologic to su bre glupi alati alo ALATI nista vise od toga.

 

Potrosacko drustvo je napravilo robove od vas, setite se , priroda pecanje uzivanje rostilj nocenje u sumi svitanje na vodi mir ljubav adrenalin iscekivanje nespavanje.

Secate se necega od toga? Jer ako zbog toga niste u pecanju onda definitivno imate problem.

 

Au bre ljudi pa sta se ovde desilo, nekada sam mislio da je ovde kul atmosfera . Razumem ja da je zima i da se ne ide na pecanje, al bre umesto praznicne atmosfere ovde postaje jebeni Bejrut bez ikakvog razloga.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa tobom,pre bih izabrao meksi stap.parabolik,za pecanje u panjevima nego neku mocugu,kolac od 4-5 lbs.Za mene pecanje u panjevima,granju izgleda ovako-kocnica zategnuta maximalno,sedis pored stapova i na prvi potez sfingera povlacis stap u nazad,pokusavas da sprecis da riba ne ode u granje.Tu po meni previse krut i jak stap maximalno odmaze jer kida ribu ili puca najlon,meksi stap to mnogo bolje odradi,amortizuje.Ne poznajem ni jedan od ova dva stapa ali moj izbor bi bio onaj manje ostar.

Na zalost, vec dugo pecam u panjevima.Ovo sto kaze Nesa, potpisujem !!!
Link to comment
Share on other sites

Pitanje je bilo :

"Koji od ova dva stapa uzeti za pecanje na divljim vodama? "

 

Zasto se uvek prica o panjevima nije na svim divljim vodama pecanje u panjevima i ne peca se u panjevima nego u blizini panjeva ili nekakvih drugih prepreka i riba ne mora da zavrsi uvek u panju i ako je u njegovoj blizini.

 

Odgovorite decku konkretno u cemu je razlika izmedju ova dva stapa

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...