Jump to content

Recommended Posts

Ma to stoji, koristim glm dugo i imam ga u vecini mikseva, znam da se ne moze lako preterati sa njim samo kazem da je mnogima finansijski neprihvatljivo toliko doziranje. Ti ga eto dobijas dzabe ali svi ostali koji bi morali da ga kupe bi dali 20 i vise evra samo na tu jednu komponentu u miksu

Link to comment
Share on other sites

Ganicu druze koristim glm od feedstimulansa i jos jedan koji se koristi u veterinarskoj medicini. Lovne boile i mozda jedno 10% boila za prihranu doziram do 150 g. Glm-a a ostale oko 50g.

Mix za ovo mi se sastoji od visoke doze griza , pticije hrane grubo samlivene , kazeina, lactalubina , clo i surutke u prahu .

Kolega zasta se koristi u veterinarskoj medicini?

Pitam da vidim da li može da se nađje jer je sigurno mnogo jeftinije nego ovi “specijalizovani” za šarana

A i većina nas za neki reper dobrog-lošeg glm uzimamo nutrin glm a neznam zašto

Mislim da nutein glm je daleko od cistog i pravog glm

Link to comment
Share on other sites

Vlado ovaj veterinarski nij jeftin Ali je 100% cist sigurno nijedan ovaj nas ribarski nemozes porediti sa njim,znam samo da glm Extrakt mora biti svjetal a ne zuto-braunkast kao sto je vecina ovih nasih ribarski,sto je tamniji ima vise otpada i ljuske (tako sam ja dobio info). Ovdje gdje ga ja dobijam daju ga konjima za kosti i zglobove
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E Zeljko0612 sad ga pretera,mozemo da rolamo i sa 90% glm-a!! I za mog ne malog iskustva je opet ponavljam idealna varijanta od 30-50gr na kilo,bez obzira da li je mesni ili neki drugi mix?!!a to za lovne i ne lovne boile mi je tek dubioza!?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

lhttp://carpshop-borovik.com/wp-content/uploads/2016/03/GLM-extract.jpgOdličan isto se i dimi kao nutrin kad se otvori 13 eura 250 g

Mozda se dimi kao nutrin ali “ne bije” kao nutrin ni blizu!!danas mi je stiglo od tebe 2,5kg!!?!

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem Limare sta je tebi isto?!

Ne vidim nikakav boljitak dodavanjem GLM kao ni vecine kojekakvih dodataka koje samo komplikuju stvari,proslo je to vreme kada su se pojavljivale "carobnu dodaci"....

Link to comment
Share on other sites

Ja iznosim svoje misljenje I zapazanje,verujem da je sve to imalo smisla ranijih godina kada nije bila tolika ekspanzija ribolova,danas je to samo prosipanje novca u prazno jer npr. Jedan obican silikonski kukuruzcic prekida ribu u poredjenju sa boilom a ima sastan NULA amino masine mame,GLM I betaina...
Link to comment
Share on other sites

Ja iznosim svoje misljenje I zapazanje,verujem da je sve to imalo smisla ranijih godina kada nije bila tolika ekspanzija ribolova,danas je to samo prosipanje novca u prazno jer npr. Jedan obican silikonski kukuruzcic prekida ribu u poredjenju sa boilom a ima sastan NULA amino masine mame,GLM I betaina...

No comment

Link to comment
Share on other sites

Zasto no comment? Voleo bih da mi pojasnis npr. U cemu se vidi ta uloga GLM u boili? Ja sam zadnji put to kupio pre par godina i evo svo to vreme mi uopste ne nedostaje u mamcima,skroz lepo se prolazi sa ulovom a od svih tih praskastih specija jedino sam video razliku koristeci Lizin I Metionin I to samo kada sam dobio uputstvo kako koristiti to,sve ostalo prosipanje para...
Link to comment
Share on other sites

Tu moram da se složim sa onima koji tvrde da glm ne daje nikakvu dodanu vrednost,testirao sam ja mnogo te stvari i bacio para na to,nutrin sam stavljao i 50 grama,tada drugih firmi i nije bilo,kasnije sam prešao na ove druge jeftinije variante i probao i do 200 grama,u kvalitetno izbalansiranim fish miksevima on mi nije predstavljao baš nikakvu dodatnu vrednost,u miksevima bez ribljih brašana možda i malo da ali tamo ima i drugih kvalitetnijih rešenja.

Link to comment
Share on other sites

Ako imas dana na vodi ne znaci da imas pravo da nameces svoje misljenje drugima

Sa takvima kao sto si ti ne vredi nista raspravljati,tema je ovde glm ! Da li ti je to jasno!?i da li ti je jasno da ti ljudima nameces gumu umesto glm-a?!Lepo sam napisao ne vredi stavljati glm 10gr na kilo mix-a mora bar 30-40gr i bas je osetna razlika!!

Link to comment
Share on other sites

Tu moram da se složim sa onima koji tvrde da glm ne daje nikakvu dodanu vrednost,testirao sam ja mnogo te stvari i bacio para na to,nutrin sam stavljao i 50 grama,tada drugih firmi i nije bilo,kasnije sam prešao na ove druge jeftinije variante i probao i do 200 grama,u kvalitetno izbalansiranim fish miksevima on mi nije predstavljao baš nikakvu dodatnu vrednost,u miksevima bez ribljih brašana možda i malo da ali tamo ima i drugih kvalitetnijih rešenja.

Narocito ako pecas na bird mikseve i u njega dodajes glm,razlika sa i bez je itekako primetna!

Link to comment
Share on other sites

Kolege postujte tudje misljenje i iskustvo,smisao foruma i jeste razmena misljenja i iskustava. Ono sto se nekom u mixu pokazalo kao odlicno u nekom drugom mixu ne mora biti tako dobro! meni licno Glm u meri od 20gr nije doneo nikakvu razliku u ribljem mixu koji sam tada radio. Mozda bi u vecoj dozi dao neke rezultate....

Link to comment
Share on other sites

Neko spominje da mu nije dao rezultate ali mozda ima drugih faktora tada u tom trenutku. Kolko puta ste na istom mestu na isti mamac danas pecali sutra nista. A sto se tice glm-a meni u fish mixevima nema rezultata nista cak se i ne oseti jer ga riblja brasna pokriju a u bird mi se isto ne oseti u manjoj kolicini sto neznaci da ga sarko ne oseti . Isti mix taj moj bird sa i bez glm pravi razliku u pecanju i njemu verovatno ima razlike u atrakciji a ja i ne osetim .
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...