Jump to content

Recommended Posts

Nije stvar da ne donosi rezultate nego koliko ga je dovoljno i ima li razlike s njim ili bez njega a preko toga se ništa ne dešava da češ više uhvatiti,samo trošiš lovu bespotrebno.Moje iskustvo na mome miksu je Feedstim 20 gm dovoljno  probao sam i više i ništa bolje ne lovi,a recimo 50-70 gm  cc moore treba da bih uopće primjetio razliku i opet nisam bio zadovoljan ,na istom miksu potpuno i u više navrata i na više kampanja od par dana ,mamce mjenjaš na hranilištima lijevo desno ,radio sa i bez  bez glm_a,sve drugo jednako,i ubijala mi boila sa 20 gm feedstem svaki put ,lovile su i ove druge ali zanemarivo.Prvo ribu trebaš loviti na golom miksu a onda probavat da ga poboljšaš,barem ja tako radim .Testiranje je hebena stvar i zahtjeva vremena kojeg svi imamo sve manje ali da bi se došlo do nekih zaključaka treba probavati,i opet se netko sa mnom neče složiti jer je možda imao drugačija iskustva,ali taj atraktor u mojoj boili je npr 20 gm dovoljno a u tvojoj možda treba 50 gm a možda i samo 10 gm,boila se ne gleda odvojeno komponente nego sve skupa ,jer boila je zbir svega u njoj a ne jedan sastojak i sve skupa je različito moje i tvoje tako da sve što ti netko napiše za nešto ne mora biti toćno ne mora biti ni blizu nego moraš sam probati ali da te malo uputi otprilike to da i vrijedi i koristi kolko tolko.Ovo sve sam napisao za domaće mikseve za kupovne nisam nimalo kompetentan . I kad dođeš u situaciju da dobro loviš nešto si postigao,zapiši recept pa ponovo isti miks napravi a u drugoj boili pojačaj ili smanji i opet nešto naučiš,puno vremena se troši na to jbg.I kad dođeš do svojih zaključaka i budeš zadovoljan ,to su samo tvoji zaključci i potpuno su točni i ne mrdaj od toga, Meni je jako glupo kad  netko napiše stavi toga i toga100 gm i rasturačeš,takva komponenta ne postoji,to pišu trgovci i proizvođaći godinama i hvale svoje i uzimaju nam lovu ,i dan danas to čitam i uvijek se nasmijem,više ne testiram maltene ništa ali kad neke komponente nestane koju sam godinama trošio onda opet moram jer stavljam drugu-novu od nekog drugog pa tražim od nje kolko tolko da me zadovolji kao i stara a mnoge vrhunske su nestale sa tržišta i onda tražimo zamjenu,toliko od mene  :good:

 

 

Hvala bogu jedan pametan odgovor

Link to comment
Share on other sites

Mi u Srbiji imamo srecu sto su nam Solar,Nutrabaits i SBS na izvolte,kod njih nema 50,100gr.......meces po malo i pecas!

Ma potpisujem ti ovo,ma loviš ma da ne staviš nikakav atraktor nego na golom miksu ,loviš ako je miks iole ok,samo što s nekim komponentama kao što je i GLM zbilja poboljšaš ulove,e sad koliko poboljšaš, sve je stvar s čim je čovjek zadovoljan a u stvari treba biti zadovoljan da si kraj vode i nešto loviš ipak,e sad jel to 20 kom ili 5 kom potpuno je svejedno ,barem meni već dugo,čak sam više uživao sa 5 kom jer se nisam naradio kao budala.Takmičari i trgovci  su nam ponabijali komplekse iz razloga da bi kao bio uspješan ribolovac  moraš loviti kao na traci ali ribolov nije takmičenje,nekome i je,ja ga tako više ne doživljavam,svaki trenutak u ribolovu treba biti zadovoljstvo a ako ima i nešto ulova e to je onda ono što zaokružuje to u idealno i savršeno provedeno vrijeme u ribolovu.

 

Upravo to me je i interesovalo , jer jako mi je tesko da prihvatim da 20 grama nekog praska u kilogram miksa moze izazvati toliku senzaciju u mojoj boili . U stvari od kilogram miksa dobijes oko 1.4 kg boila sa svim stvarima koje idu u miks .

Ma nema komponente da izaziva senzaciju kako se ljudi nadaju ali da češ koju ribu uhvatiti više, hočeš sigurno samo je pitanje opet u kakvom miksu,jedan od tih je pored  GLM_a i  npr.Nash squid ee ekstrakt sa 20 gm po meni u najgornjoj granici a i 15 gm je sasvim dovoljno na urednoj fish boili lovnoj, a i njega mislim da nema više na tržištu,sad je neki 3g squid extract koji nisam probao i nemam pojma jel to ista stvar,originala još imam nešto i dok imam ne zanima me to nešto novo.Tako da neke stvari od 10-20 gm ipak vrijede nešto a da li su nužne to je več druga stvar,a senzaciju sigurno ne izazivaju,trgovcima boilama i komponentama ova moja priča ne štima jer oni stalno nešto prodaju pod senzaciju  al do nekih zaključaka svatko mora sam u svojoj glavi doći.

Link to comment
Share on other sites

Jane izbjegavas vjesto odgovor, ali vratit cu se ja namjerno na njeg.

Kazes Sticky baits ima isti GLM Extract kao Nutrabaits.

http://i.imgur.com/mFSFUut.jpg

Ajd ne ulazim u to sto kazes uzimas od Sticky baitsa al' savjetujes odmah u narednoj recenici da se kupuje GLM Extract od Nasha pa mi je to cudno.

Nego cu ti samo reci da GLM Extract od Nutre se dozira 4 gr na 1 kg mixa, a 12 gr im se pokazalo kao jako efektivno u mixu, dok za razliku od Nutre, Sticky baits preporucuje ubacivanje MINIMALNO 50 gr svog GLM Extracta na 1kg mixa i pakovanje im je od 100gr sto ga opet dodje da su opasno skupi ako je to njihova preporuka za doziranje.

Covjek te pita kakav je GLM od feedstimulantsa,a ti kazes ovo

http://i.imgur.com/W1h86JY.jpg

I ta dva proizvoda od dvije firme se itekako razlikuju jer se GLM od Feedstimulantsa dozira 20gr na 1kg mixa za boile kojima hranis, pa do maximalnih 50gr na 1kg mixa za lovne boile koje zelis istaknuti na hranilistu.


 

Link to comment
Share on other sites

A jesi ti probao ovo.Ja nikad nepecam na preporucuje,Ponovo cu da napisem.koristim 20gr i jednog i drugog,Boja ukus i miris-ja toliko mogu da provjerim je isti za razliku od nutrinog,a ovaj nutrin koji je sada slobodno posipaj celo nema da iam razlike jer je najobicniji prah.A kazem opet znam ljude koji su koristile 40-50 i dobijali takmicenja svugde pa cak i na pelagic ...

 

Nikada uz zivotu nisam doziro nista kao sto preporucuje,nego kako ja mislim da treba pa na vodi da se provjeri...

 

E sad nadji negde stari glm ,kada josh nisi peco i ovaj sticky baits i uporedi.Izvini sto tako pisem al bi te zapamtio barem od pelagica jer sam tamo bio 17 puta sto na takmicenja sto na slobodni

 

Il i ti si pecao divljake kao ovde drugi pa sto ih neznamo od pre toga  ;)

E pa to meni nije jasno kako znas da je nutrin glm obican prah , a ova tvoja dva su bolja od nutre iako se razlikuju i jedan i drugi jer cim im je doziranje razlicito znaci i da im je sastav razlicit ? I jos jedno pitanje ' ova cela prica se odnosi samo na komercijalna jezera ?

Link to comment
Share on other sites

jel citas sta pisem,nutrin nije uopste isti miris ni ukus ni boja koja je bila,testirano sa istom dozom u moj mix nema rezultate koje trab da ima,nekoliko puta,dok nisam naso sticky baits

 

ista doza isti miris i ukus  i boja u isti mix i isti rezultati kao kod starog....

 

 

ja se nebahcem nutricismom i novijim cemicariskim stvarima,ja stavljam i pecam i dobijam rezultate.Lepo sam napiso dostate sa hemijanjem i idite na vodu,onaj ko previse experimetise nece imati rezultata.svaki od onih boljih saranasa,pogotovo takmicara koje znam peca na iste mixeve koje je pecao 100 godina sa malim modifikacijama.

Link to comment
Share on other sites

Jane,kazes nas uvoznik uzima robu od Madjara,dosta cesto sam u HU i primetio sam da su Solar i Nutrabaits skupi kao otrov,jedno 30 posto skuplji nego kod nas..godinama pecam na Solar i do sad nisam primetio razliku u odnosu na 2003. osim sto nema pola onih stvari sto su imali sto kapiram da nema materijala za kvalitetnu robu pa nece da fuserisu.

Link to comment
Share on other sites

pa ako pecash znao bi da banana i club apsolutno nije ista kao sto je bila,da esterblend 12 nije isti,ustvari ni zadnji squid koji se opet prestao proizvoditi nije bio ono sto je bio stari

 

Sta kako i koliko znam ,imo prosle godine 15 telefonskih razgovora za otvaranje pretsanvistva solara u makedoniji,tacno znam sta se radi i kako se radi u regionu,al to nije za javnost.Sto se tice mene ispostovao covjek do besvesti i sa cenama i svime,roba je bila placena u martu,zajebavao nas do septembra jer nije mogo da izvadi sertifikat zivotinskog porekla robe.to se vadi samo ako si proizvodjac.Znaci ni solar nije ono sto je bio..Eto kako znam neke stvari.

 

Kako je gazda prodavnice ipak bio resen da nosi bilo koju poznatu firmu,resio da pomognem i mogu vam reci jednu stvar.

Osim nutrbaitsa i melega nikooooooooo nema sertifikat poreklo robe,Nema cc moore,nema bfb,nema sticky,nema sbs.nema solar,nema mainline.Kako uvoze u srbiji ,a znam da i u srbiji mora sertifikat porekla pojma nemam,kod nas su rigorozni zakoni i bez toga nema sanse legalno da uvezes stvari.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Probao sam GLM više puta i ništa. Zahvaljujem se kolegi jeydee na korisnim savetima (nemam još dovoljno postova za slanje poruka :)), u svakom slučaju vredelo je probati. Ipak je divlja voda prilično nepredvidljiva, retko kad se zna na čemu si.

Edited by Ljubivoje
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Probao sam GLM više puta i ništa. Zahvaljujem se kolegi jeydee na korisnim savetima (nemam još dovoljno postova za slanje poruka :)), u svakom slučaju vredelo je probati. Ipak je divlja voda prilično nepredvidljiva, retko kad se zna na čemu si.

Nema na cemu :) Ziv bio 

Link to comment
Share on other sites

Ma potpisujem ti ovo,ma loviš ma da ne staviš nikakav atraktor nego na golom miksu ,loviš ako je miks iole ok,samo što s nekim komponentama kao što je i GLM zbilja poboljšaš ulove,e sad koliko poboljšaš, sve je stvar s čim je čovjek zadovoljan a u stvari treba biti zadovoljan da si kraj vode i nešto loviš ipak,e sad jel to 20 kom ili 5 kom potpuno je svejedno ,barem meni već dugo,čak sam više uživao sa 5 kom jer se nisam naradio kao budala.Takmičari i trgovci  su nam ponabijali komplekse iz razloga da bi kao bio uspješan ribolovac  moraš loviti kao na traci ali ribolov nije takmičenje,nekome i je,ja ga tako više ne doživljavam,svaki trenutak u ribolovu treba biti zadovoljstvo a ako ima i nešto ulova e to je onda ono što zaokružuje to u idealno i savršeno provedeno vrijeme u ribolovu.

 

Ma nema komponente da izaziva senzaciju kako se ljudi nadaju ali da češ koju ribu uhvatiti više, hočeš sigurno samo je pitanje opet u kakvom miksu,jedan od tih je pored  GLM_a i  npr.Nash squid ee ekstrakt sa 20 gm po meni u najgornjoj granici a i 15 gm je sasvim dovoljno na urednoj fish boili lovnoj, a i njega mislim da nema više na tržištu,sad je neki 3g squid extract koji nisam probao i nemam pojma jel to ista stvar,originala još imam nešto i dok imam ne zanima me to nešto novo.Tako da neke stvari od 10-20 gm ipak vrijede nešto a da li su nužne to je več druga stvar,a senzaciju sigurno ne izazivaju,trgovcima boilama i komponentama ova moja priča ne štima jer oni stalno nešto prodaju pod senzaciju  al do nekih zaključaka svatko mora sam u svojoj gla

E ovo je pravi odgovor bez vrdanja i vidi se da znate o cemu pricate . Hvala najlepse 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Link to comment
Share on other sites

Meni ovo ne liči na GLM.

Aa baits ima nisti GLM kao recimo Nutrin .(13 eura 250 grama doziranje 1-2%)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav

 

Danas sam dobio glm Extrakt iz veterinarskog univerziteta u Becu nabavna cjena za Univerzitet je 130€ za 500 g (znam posto mi cerka tamo studira i dobila racun),pa me interesuje sta neke firme prodaju za nekih 20 do 30 Euro po kili.

 

Kazu glm Extrakt

 

Sliku nemozem da ubacim da vidite kako izgleda,Ali prilicno svjetal

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav

Danas sam dobio glm Extrakt iz veterinarskog univerziteta u Becu nabavna cjena za Univerzitet je 130€ za 500 g (znam posto mi cerka tamo studira i dobila racun),pa me interesuje sta neke firme prodaju za nekih 20 do 30 Euro po kili.

Kazu glm Extrakt

Sliku nemozem da ubacim da vidite kako izgleda,Ali prilicno svjetal

Sto ne mozes slike da ubacis kolega?
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav

 

Posto sam ogranicen sa postovima nisam mogo nista pisat,

Vlado miris je veoma intenzivan kako da kazem ( bode u nos ).

Do sada sam koristio sledece ni jedan nije imao tako jak miris;

 

Aquaborne 50 g 15€ mnogo tamniji

 

Feedstimulants 50 g 6€ svjetliji od aquaborne (do sada najbolji)

 

Sticky baits 100 g 10€ svjetal (dobar)

 

CC Moore 250 g 16€

 

SBS 100 g 14,5€

 

Receno mi je sve sto je svjetliji da je cistiji manji postotak ljuske i prljavstinje od skoljke znaci vise mesa , mislim da me nije slago posto ga oni koriste za izradu nekih medikamenata za konje. A dali je bolji to cu tek da vidim izgleda mi dobro.

 

A sliku nemozem da postavim nemam pojma zasto,ubacit cu u facebook

Ovo gore sam postavio samo zbog poredjenja cjena,velike su razlike a kvalitet neznam

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...