Jump to content

Recommended Posts

Cek sad sta je ispravno,masterbih ili nutra ili ti nesto skuplje iz Engleske??Ako je nesto manje u % znaci da je koncentrat a ako se dozira vise znaci razblazen koncentrat i sad pitanje a cime se razblazuje koncentrat GLM?

 

Ovde neko nekog da ne kazem sta!!!!!

Link to comment
Share on other sites

To ti je Dukas pisanje napamet,po obicaju,ko zna sta je glm ne mozes mu podmetnuti bilo sta,naravno da postoje prevare ali to je kratkog daha.Glm nije nikakva hemija,to je prirodna stvar dobijena susenjem i mlevenjem skoljki pa ne vidim zasto bi postojala razlika u koriscenju na divljim vodama i na komercijalnim vodama.Sa velikom koncentracijom glm-a sam imao odlicne rezultate bas na divljim vodama,mogo bolje nego bez njega.Koristim glm koji je trebao da bude mkm-ov,sada ga prodaju pod drugom firmom,mnogo je jeftiniji od  Nutre a nista losiji,probao sam.Jane pise da ne koristi glm tj.da je nekada koristio samo nutrin,nasuprot tome zna da ni jedan drugi ne valja,bezveze mi je to da diskutujem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neso vrlo dobro znam sta je GLM ali pitam sta se onda nudi sa vecim dozama ili koncentratom sa manjim %?

Melegov koristim v erujem da je najbolji,stvar ubedjenja da nikog ne prozivam,i nema problema!

Da li to znaci da neko ima jeftinije skoljke ili skuplje?Bas me interesuje u cemu je razlika sem u % doziranja koji se dosta razlikuju.

Link to comment
Share on other sites

nutrin je skuplji jer debeli Bill kad ode na Novi Zeland da roni i skuplja velike zelenousne školjke potroši više boca sa kiseonikom jer je debeo ko mečka, a i treba mu više tegova za oko pojasa da ga drži na dnu dok skuplja. A Zoki je više ovako atletske građe pa je njemu lakše, onda njegov može da bude jeftiniji.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

nutrin je skuplji jer debeli Bill kad ode na Novi Zeland da roni i skuplja velike zelenousne školjke potroši više boca sa kiseonikom jer je debeo ko mečka, a i treba mu više tegova za oko pojasa da ga drži na dnu dok skuplja. A Zoki je više ovako atletske građe pa je njemu lakše, onda njegov može da bude jeftiniji.

Hahhahahahahaahah ako je tako svejedno je ciji je GLM!

Link to comment
Share on other sites

Ljudi kod vas u Srbiji je Nutrabaitsov GLM Extract 7 eura (830 dinara) a u Engleskoj je taj isti proizvod 10,5 eura!

 

Jel neko mozda vidi neku razliku tu? 

 

Kako u Engleskoj da bude skuplji a kod vas jeftiniji i to sa sve carinom i porezima placenim na njeg?

 

Ko je tu lud?

 

 

 

U Londonu je najsugaviji hot dog 3.5 funti... U Srbiji 1e

U Mantovi je parce najsugavije pice na kiosku 4e... u Srbiji 1e

U Sloveniji tanjir pasulja sa pola kobasice 10e...

 

Ko je tu lud?

 

Razliciti su troskovi koji uticu na cenu ovde i u engleskoj, razlicit je standard i razlicit je bezobrazluk...

 

...al` to sve nemam mnogo veze sa temom...

 

Sto se GLM-a tice, i zelenkasto obojen pesak bolje peca od 2g Nuitrinog glm-a... po meni to je nezno bacanje para...

 

Trenutno trosim masterbih GLM i zadovoljan sam... Meleg-ov i SBS-ov takodje odlicni... prvenstveno zato sto mi cenom dozvoljavaju vece doziranje...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

I ja bi dodao da parce pice u veneciji kosta 4 e a u srbiji 1e cak svako sta vise su mi u srbiju lepse i ukusnije i njihove su skromnije napunjene nego ubsrbiji. A sto se tice pitanja cime se razblazuje glm neznam ali znam da zamenu za riblje brasno znaju da ubacuju soju pa je jeftinije to riblje brasno kao i mleko u prahu za telad koje je jeftinije. ljudi misle da je iz razloga sto je za ljudsku upotrebu cistije, ne nego i to mleko za telad je razblazeno sa sojinim brasnom . A dobro je i hranljivo a to sam nasao na etiketi nemackog proizvodjaca mleka u prahu za telad da je veliki procenat sojino brasno. Pa za sve ima resenje cime razblaziti
Link to comment
Share on other sites

U Londonu je najsugaviji hot dog 3.5 funti... U Srbiji 1e

U Mantovi je parce najsugavije pice na kiosku 4e... u Srbiji 1e

U Sloveniji tanjir pasulja sa pola kobasice 10e...

 

Ko je tu lud?

 

Razliciti su troskovi koji uticu na cenu ovde i u engleskoj, razlicit je standard i razlicit je bezobrazluk...

 

...al` to sve nemam mnogo veze sa temom...

 

Sto se GLM-a tice, i zelenkasto obojen pesak bolje peca od 2g Nuitrinog glm-a... po meni to je nezno bacanje para...

 

Trenutno trosim masterbih GLM i zadovoljan sam... Meleg-ov i SBS-ov takodje odlicni... prvenstveno zato sto mi cenom dozvoljavaju vece doziranje...

Znam da volis ovakva poredjenja, pa posto na sms ne umes da odgovoris mozda ti ovako skrenem paznju :)

 

Elem, evo i nekih kontra primera

 

 

U Berlinu hrana 10 ( deset) puta jeftinija nego ovde

U Belgiji sony playstation 4 400 evra kod nas 550 ( pricam u radnji da kupis)

U usa garderoba 10 a bogami i 40 puta jeftinija ( da da, cetrdeset). O gorivu necu ni da pricam.

U engleskoj fox udice jeftinije nego kod nas ( opet govorim o radnji,ne svercerima)

 

Jedino sto je preko zaista skuplje je stan.

 

Tako da da, veoma sam skeptican kad je nesto kod nas jeftinije nego preko. Medjutim, postoji divna stvar koja se zove internet - posaljes lepo mejl direktno proizvodjacu i saznas da li je to sto kupujes prava ili kriva stvar :)

Link to comment
Share on other sites

Nisam ja rekao da je to pravilo...
 

Postavljeno je pitanje kako je moguce da ovde nesto bude jeftinije nego preko, ja sam probao da pokazem da nije nemoguce... stan preko nisam kupovao, ali svakako nije jedina stvar jer je milion stvari preko daleko skuplje... naravno, neke druge stvari su i daleko jeftinije...

ps: brate ne stignem odmah da odgovorim na sms pa posle zaboravim  :pardon:  :prijatelji:

Link to comment
Share on other sites

nutrin je skuplji jer debeli Bill kad ode na Novi Zeland da roni i skuplja velike zelenousne školjke potroši više boca sa kiseonikom jer je debeo ko mečka, a i treba mu više tegova za oko pojasa da ga drži na dnu dok skuplja. A Zoki je više ovako atletske građe pa je njemu lakše, onda njegov može da bude jeftiniji.

Ma jok bolan, zar nisi znao da na Novom Zelandu postoji jedan zaliv po imenu Engleski zaliv.? E u njemu se uzgajaju najdivniji primjerci zelenousne skoljke cisto za engleze, kako bi njihov proizvod bio i najskuplji.

A nasuprot tome, koju morsku milju dalje od tog zaliva, nalazi se zaliv pod imenom Rest of the world. E na njemu se svi ostali snabdijevaju tim zelenoustim skoljkama kako bi se kasnija koncentracija extracta odrzala na nivou i kako bi neki sutra pisali da je Nutrin GLM Extract iz ENGLESKOG zaliva najjaci pa se zato i prodaje u manjim bocicama uz besplatnu maglu kao dodatak istom.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U Londonu je najsugaviji hot dog 3.5 funti... U Srbiji 1e

U Mantovi je parce najsugavije pice na kiosku 4e... u Srbiji 1e

U Sloveniji tanjir pasulja sa pola kobasice 10e...

 

Ko je tu lud?

 

Razliciti su troskovi koji uticu na cenu ovde i u engleskoj, razlicit je standard i razlicit je bezobrazluk...

 

...al` to sve nemam mnogo veze sa temom...

 

Sto se GLM-a tice, i zelenkasto obojen pesak bolje peca od 2g Nuitrinog glm-a... po meni to je nezno bacanje para...

 

Shvatam ja to oko troskova Milanche ali ne shvatam jednu stvar. Isti proizvod u ovom slucaju kupujes od tog istog Engleza (kod kojeg je 10.5 eura 50 gr GLM-a)  i jos uz to mozda cak i od nekog posrednika a ne direktno iz Engleske i onda zivo me interesuje kako uspiju da ispadne cijena oko 7-8 eura?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

I ja bi dodao da parce pice u veneciji kosta 4 e a u srbiji 1e cak svako sta vise su mi u srbiju lepse i ukusnije i njihove su skromnije napunjene nego ubsrbiji.

 

Brate ti si narucio onda burek a ne pizzu u pola Italije. Nema boljih pizza nego u Italiji. Za primjer samo, u citavom nasem regionu svi stavljamo kecap na pizzu a u Italiji kad zatrazis kecap da ga stavis na pizzu hoce covjek da te istjera iz restorana.

I kazes da su skromnije napunjene?  Ja nesto cisto sumnjam da si jeo pizzu bilo gdje u Italiji jer ne bi ovako napisao sasvim sigurno.

Bez uvrede ali ne valja ti poredjenje.

 

 

Izvinjavam se na offtopicu.

 

Link to comment
Share on other sites

Brate ti si narucio onda burek a ne pizzu u pola Italije. Nema boljih pizza nego u Italiji. Za primjer samo, u citavom nasem regionu svi stavljamo kecap na pizzu a u Italiji kad zatrazis kecap da ga stavis na pizzu hoce covjek da te istjera iz restorana.

I kazes da su skromnije napunjene?  Ja nesto cisto sumnjam da si jeo pizzu bilo gdje u Italiji jer ne bi ovako napisao sasvim sigurno.

Bez uvrede ali ne valja ti poredjenje.

Izvinjavam se na offtopicu.

 

sine jeo je bata picu tamo gde ti nemozes da pridjes na ulazu. A tema u off je od predhodne strane . A ti si ovde pogodjen jer oces da meris m.... sa crnci pa nemozes bre sine . Ko sto zastava yugo nemoze sa bmw tako i ovo . Pa boli bre ja razumem ali kad nesto nemoze da se meri nemoze a vi odma na svadju i vredjanje da bi podigli svoje . Tako to neide .
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

sine jeo je bata picu tamo gde ti nemozes da pridjes na ulazu. A tema u off je od predhodne strane . A ti si ovde pogodjen jer oces da meris m.... sa crnci pa nemozes bre sine . Ko sto zastava yugo nemoze sa bmw tako i ovo . Pa boli bre ja razumem ali kad nesto nemoze da se meri nemoze a vi odma na svadju i vredjanje da bi podigli svoje . Tako to neide .

O cemu ti? Kako i na koji nacin sam JA pogodjen ? :crazy:  

 

I izvini kakvi crnci, kakva jaja i mjerenje sa crncima?  Gubis se malo u svojim izjavama. Ako ti vjerujes u to da crnci imaju najveca muda onda vjeruj i dalje. Mada te moram napomenuti da ima i bjelaca sa prangijama. :rofl: 

 

Prvi si ti uzeo da mjeris i pokusavao si da se igras baltazara sa mjerama i dokazivanjem, a ne ja. Kreni dakle prvo od sebe i meni ne mozes poturiti nesto sto nisam radio prvi.

 

Ovo o tome gdje si ti jeo a da ja ne bi mogao ni da pridjem ulazu necu ni da komentarisem. To je ona stara prica: moj je tata jaci od tvog tate,  medjutim ako hoces mogu ti na pp objasniti spisak zemalja u kojima sam bio, jeo, karao, radio, lumpovao i sta sve ne, pa da vidis da imam i ja tog iskustva kojeg ti neces imati NIKAD, medjutim to nije tema. Tema je GLM extract.

 

Moja jedina "krivica" je to sto sam postavio odgovor na upit i preporucio ono sto sam probao i sto je kvalitetno a cijenom i u omjeru ulozeno - dobijeno, sasvim prihvatljivo.

 

Nisam ja kriv sto neki ovdje imaju averziju od nekih novih proizvoda na trzistu pa kada se ti proizvodi pomenu onda dezurni clanovi gledaju kako da sjeku dlaku na 10 dijelova kako bi dokazali da to ne valja a da pri tome nisu niti probali taj proizvod.

 

Lijepo bi bilo od nekih ovdje da pricaju na osnovu licnih iskustava u dodiru sa tim istim proizvodima a ne da svoje komplekse lijece time sto ce reci da je to shit samo zato sto imaju averziju od toga, naravno iz samo njima poznatih razloga.

 

Nije lijepo pricati bez argumenata i dokaze bazirati samo na rijecima i to na kraju vise lici na borbu sa vjetrenjacama kao i na potpuno nezasluzeno pljuvanje.

 

 

Na kraju,u jedno sam siguran, preko tastature se ne mogu probati proizvodi niti upecati riba na iste. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vrati se redom i pogledaj sta sam pisao da je moje misljenje i janetovo koliko sam video isto. To su misljenja koja mi iznosimo i zato sluzi forum i na tome treba da se bazira a ne na lecenju kompleksa . Ti si krenuo sa prozivkom niotkud da sam ja jeo burek itd. A nigde nisi mogo da procitas da sam ja napisao da je nesto shit ili nevalja nego da pre cu da radim sa solarom i nutrom nego nekim ko tek treba da se dokazuje . To je moj stav .

Nema pljuvanja nijedne firme kod mene i u mom pisanju . Citaj .

I ocigledno cim ulazis u ovakvu raspravu radis ili neznam ni ja sta vec ti je zelja da podignes neko ime na lestvici na kojoj su ostale dvetske firme ali ti kazem to tako neide. A da si prosao to sto pricas znao bi . Mislim da nevredi pricati kad su licni interesi i sujeta prisutni. neznam kako si pogodjen ali ocigledno jesi i ti to najbolje znas kako si i zasto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Shvatam ja to oko troskova Milanche ali ne shvatam jednu stvar. Isti proizvod u ovom slucaju kupujes od tog istog Engleza (kod kojeg je 10.5 eura 50 gr GLM-a)  i jos uz to mozda cak i od nekog posrednika a ne direktno iz Engleske i onda zivo me interesuje kako uspiju da ispadne cijena oko 7-8 eura?

ne kupujes ga od engleza nego od srbina, koji kupuje od engleza kod koga kupuju i drugi englezi... mozda srbin ima bolji rabat... marza je sigurno neuporedivo manja u srbiji nego u engleskoj...

 

evo malo cena sa velikog sajma sajma saranskog ribolova u Italiji pa uporedi malo sa cenama ovde ili u nekoj drugoj evropskoj zemlji...

 

pre_1392756549__dscf4591.jpgpre_1392756921__dscf4592.jpgpre_1392757313__dscf4595.jpg

 

 

izvinjavam se sto kvarim temu...

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

milance mora da si to slikao nesto greskom neverujem da su to ti signalizatori i te udice :crazy:  jer su kod nas dosta jeftinije skoro duplo pa nisi li nesto pogresio ne jebu li njih tamo malo  :a026: ja mislim da nas ne jebu ovde ko sto neko napisa mislim da njih jebu tamo   :rofl:  :rofl:  :rofl:

Link to comment
Share on other sites

italija i francuska su ubedljivo najskuplje sto se tice saranske opreme

 

Ja znam samo jedno a to je da uzimam hemiju uskljucivo iz engleske vec odavno i radi mi sve super.Uopste se nezamaram u vezi cene al se zamaram za cije trziste je proizvedeno.

A to da bi neko imao rabat povoljniji nego nemacka,madjarska holadija i engleska gde se 15 puta vise potrosi nego kod nas neverujem ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

a o cemu se onda radi kad je kod nas sve u auto sportu jeftinije nego bilo gde drugde,koja je teorija zavere u pitanju???

jel se ovde prepakuje,ili stize sve u rinfuzu pa se ovde pakuje,ili ima u engleskoj u fabrici posebna linija za srbiju gde se sve udara 70% ili sta je pitanju,dokle ide ta paranoja bas me zanima???

jel ima neko ikakvo logicno ili nelogicno ili bilo kakvo objasnjenje zasto je kod nas jeftinije i zasto je kod nas po necijim misljenjima nesto drugacije nego za neka druga trzista?

Link to comment
Share on other sites

a o cemu se onda radi kad je kod nas sve u auto sportu jeftinije nego bilo gde drugde,koja je teorija zavere u pitanju???

jel se ovde prepakuje,ili stize sve u rinfuzu pa se ovde pakuje,ili ima u engleskoj u fabrici posebna linija za srbiju gde se sve udara 70% ili sta je pitanju,dokle ide ta paranoja bas me zanima???

 

jel ima neko ikakvo logicno ili nelogicno ili bilo kakvo objasnjenje zasto je kod nas jeftinije i zasto je kod nas po necijim misljenjima nesto drugacije nego za neka druga trzista?

to ti moze jedino gazda solara odgovoriti i niko drugi.nema paranoje ,znam kako sam prosao nekoliko puta i vise neexperimentisem.Cak stavise nijedanput nije uzeto u autosportu. ;)

Sam si rekao da banana nije bila ista,a ja uvjek uzimam isto,pisano je i za betain i za glm,opet sam tvrdio da je isto.al moguce samo zato sto u engleskoj nesmeju iste te firme da se igraju sa kvalitetom kao kod nas.Odgovor znaju samo oni a ovde mozemo da polemisemo koliko ti volja i opet da neznamo tacan odgovor.Jedno znam a to je da sam prijatelj sa martinom i imam cene prosecne maloprodajne u evropi kao i cene svih oko nas.Jedino se srbi ,madjari i rumunci izdvajaju od svih evropskih drzava

 

 

Srkijane engleska i madjarska gde se sferca roba uveliko za srbiju nije isto

Link to comment
Share on other sites

pa ja sam rekao da banana nije bila ista ti si se smejao i kao ne ne ne uvek je ista...  a nisam uzeo tada bananu u ns nego u jednoj radnji u beogradu.

da ide kod nas nesto isfusareno ni to ne razumem ali da kazem ajde,ali rumunci kako ti kazes i  madjari su  eu zasto kod njih i nas da ide drugacije nego u ostatak sveta?
 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...