Jump to content

Dozvole za rekreativni ribolov


Recommended Posts

a,pa bice tu dosta problema,sta je sa obecanjima od prosle godine npr za penzionere koji su dozvolu platili 5000 hiljada a trebali 2,500 pa je bilo price da ce ovu godinu dobiti dozvolu za dzzzz, kako ce se resiti njihov status,ma klasicna prevara i zajebancija od strane srbija voda i ribolovackih udruzenja,sta se desava sa popustom od 1000 dinara,to jest za te pare se moglo pazariti u radnji,nprimer u valjevu neka udruzenja daju 5000 hiljada i za 1000 imaju da biraju sta hoce i sada kada sva udruzenja nepriznaju tih 1000 dinara ,zasto je ovde 5000 hiljada bez ikakkvih popusta,a na ostalim mestima kako ko hoce,sta je sa vasim besplatim dozvolama koje udruzenja dobijaju,kome se ona dele,sa vasom zaradom od 10 posto,kolika je prava cena dozvole na kraju,

ma ovo je takav javasluk i bezakonje da ja nemam reci bre vise...

Sta mi pecarosi imamo od te dozvole,kome placamo i zasto ,da bi se svako izdr..... na nama kad mu se prohte ZA NASE PARE...

POZ

Link to comment
Share on other sites

Boki prijatelju pa ljudi samo prodaju dozvole a ti opleo pa nisu oni krivi za to sto se desava sa dozvolama i oko dozvola,ko ce kome dati popust nije pitanje koje treba uputiti na njihovu adresu,zato ima puno mesta gde se mogu kupiti dozvole pa ko voli nek izvoli vadi gde hoce... :fool:

pozzz

Link to comment
Share on other sites

a,pa bice tu dosta problema,sta je sa obecanjima od prosle godine npr za penzionere koji su dozvolu platili 5000 hiljada a trebali 2,500 pa je bilo price da ce ovu godinu dobiti dozvolu za dzzzz, kako ce se resiti njihov status,ma klasicna prevara i zajebancija od strane srbija voda i ribolovackih udruzenja,sta se desava sa popustom od 1000 dinara,to jest za te pare se moglo pazariti u radnji,nprimer u valjevu neka udruzenja daju 5000 hiljada i za 1000 imaju da biraju sta hoce i sada kada sva udruzenja nepriznaju tih 1000 dinara ,zasto je ovde 5000 hiljada bez ikakkvih popusta,a na ostalim mestima kako ko hoce,sta je sa vasim besplatim dozvolama koje udruzenja dobijaju,kome se ona dele,sa vasom zaradom od 10 posto,kolika je prava cena dozvole na kraju,

ma ovo je takav javasluk i bezakonje da ja nemam reci bre vise...

Sta mi pecarosi imamo od te dozvole,kome placamo i zasto ,da bi se svako izdr..... na nama kad mu se prohte ZA NASE PARE...

POZ

 

Evo Boki,post obrisan a Carpologija nece prodavati dozvole,kao sto nije ni do sada...

PRVI PROBLEM SA 10 POSTO SI RESIO,A SAD U MINISTARSTVO DA RESIS ONAJ PRAVI PROBLEM...

 

UZ TEBE SMO

Link to comment
Share on other sites

A jel treba na uvid proslogodisnja i ona lista koju treba da popunite sa ostvarenim ulovima?

Prosle godine je bilo reci da se bez toga nova nece moci izvaditi.

 

Srdjane jel treba nesto od ovoga?

jel si imao i prosle godine dozvolu?

Link to comment
Share on other sites

a,pa bice tu dosta problema,sta je sa obecanjima od prosle godine npr za penzionere koji su dozvolu platili 5000 hiljada a trebali 2,500 pa je bilo price da ce ovu godinu dobiti dozvolu za dzzzz, kako ce se resiti njihov status,ma klasicna prevara i zajebancija od strane srbija voda i ribolovackih udruzenja,sta se desava sa popustom od 1000 dinara,to jest za te pare se moglo pazariti u radnji,nprimer u valjevu neka udruzenja daju 5000 hiljada i za 1000 imaju da biraju sta hoce i sada kada sva udruzenja nepriznaju tih 1000 dinara ,zasto je ovde 5000 hiljada bez ikakkvih popusta,a na ostalim mestima kako ko hoce,sta je sa vasim besplatim dozvolama koje udruzenja dobijaju,kome se ona dele,sa vasom zaradom od 10 posto,kolika je prava cena dozvole na kraju,

ma ovo je takav javasluk i bezakonje da ja nemam reci bre vise...

Sta mi pecarosi imamo od te dozvole,kome placamo i zasto ,da bi se svako izdr..... na nama kad mu se prohte ZA NASE PARE...

POZ

 

 

Mislim druze da si u totalnoj zabludi,lepo okrenes sutra telefon Srbija suma (ne srbija voda) u Kneza Milosa,malo ih slagis kao da imas neki klub i pitas samo za uslove,zarade kluba itd,pa onda argumentovano opletes PO KOME TREBA I AKO IMA OSNOVA.

Link to comment
Share on other sites

Kizo o kojoj ti zabludi pricas,argumentuj me za gore navedene probleme o kojima sam pisao,pazi ovako,treba kritikovati sve u celoj prici i ministarstvo i klubove i srbija vode.. ti pricas kao da ne dajes kes za tu dozvolu,nego da pada sa neba,nije mi jasno kako neke stvari nemogu da se usaglase,jer po obicaju mi kao krajnji korisnici i potrosaci placamo cex ,kapis.. I svake godine isto,zar nemoze da se sedne i da se dogovori,sta,kako i zbog cega ubuduce,Ja se izvinjavam CARPOLOGIJI,ni u kom slucaju oni nisu bili meta prozivke ,pricao sam u globalu,izvinjavam se sto i temu nisam postavio gde treba nego sam upao u njihov post .

ZA KRISTJANA ,Da prosle godine uz kupovinu dozvole koja je kostala 5000 si imao 1000 dinara gratis za sitnice po zelji..(primer Ribolov Matic) Dozvola mora biti kupljena u opstini stanovanja iz licne karte..

ZA Kizu-Bg Pa zasto bi se ja petljao oko zvanja kao krajnji potrosac,ti imas klub ,ili radnju,primer ja dolazim kod tebe da uzmem dozvolu,to jest da je PLATIM,ti kao vlasnik kluba radnje treba mene da ispostujes ne ja tebe,cist racun duga ljubav,ti uzimas PROVIZIJU OD 10 POSTO,TI DOBIJAS GRATIS DOZVOLE sto bi rekli ljudi za pocasne clanove Kojima ti mozes da podelis za dzzz,ako neko zna o cemu pricam nek napise,jer je takva praksa..

Opet se vracam na penzose kojima je prosle godine obecana gratis dozvola za dzabe jer su proslu platili 5000 kao i svi,i koga ce oni da hvataju za gusu,naravno vlasnike klubova jer su prvi na udaru.U nikog ja ovde ne upirem sam iznosim neke cinjenice,a opet se vracam da MINISTARSTVO,SRBIJA SUME,I KLUBOVI TREBA DA SE DOGOVORE..Jer se opet od nasih para zivi

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Bobane zabluda ti je u tome sto

1.NEMA GRATIS DOZVOLA ZA KLUBOVE ili ti POCASNE CLANOVE

 

2.KLUB OD DOZVOLE IMA 460DIN PLUS CLANARINU OD KOJE SE FINANSIRA

 

3.1000 din MOZE ON DA TI DA I 2000 I 5000,to je individualna ili marketinska stvar ne obaveza

 

4.Klubovi koji su i prodali penzionerima dozvole prosle godine platili su ih po full seniorskoj ceni Srbija sumama,zato problem nije na njihovim ledjima

 

Razumem tvoj gnev,daleko od toga da su stvari dobre,ali ti kao svaki prosecni ribolovac gledas povrsinski na problem dok se prave malverzacije provlace neopazeno!!!

Dok su nam takva gledista tesko da ce se problemi i resiti.Ovo im bas odgovara,clanovi frku na klubove,!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da vidimo te doplatne,zanima i mene koja je voda prosla kategorizaciju i samim tim dobila pravo da to uvede.

 

Samo da ne bude ono EKO TAKSA,DOBROVOLJNI PRILOG,KAMP ZONA,obicno sitnim tesko vidljivim slovima

Link to comment
Share on other sites

Kako sam ja cuo voda ne moze biti kategorizovana ako ima alohtonih vrsta npr cverglana i babuske... pa koja to onda voda moze da zadovolji kriterijume za kategorizaciju? Mozda neko moze da me ispravi ako to nije jedan od uslova
Link to comment
Share on other sites

Informacije do kojih sam ja dosao pa cak mi je i moje maticno udruzenje delimicno potvrdilo a to je sledece:

- Srebrno jezero - doplata 2.000 din

- Markovacko jezero - doplata 1.ooo din

- Kostolacki dunavac - doplata 500 din

 

E sad bi bilo lepo znati po kom kriterijumu su ove vode izdvojene i da li je ovo samo pocetak "cepanja" voda??? A i ne bi me cudilo da, u ovoj zemlji, za koju godinu, placamo cenu jedinstvene dozvole a da ona vazi samo u "nasoj ulici".

Link to comment
Share on other sites

Zakon o zaštiti i održivom korišćenju ribljeg fonda

čl.39 st.3

Korisnik može izdati doplatnu dozvolu,za rekreativni ribolov,koja važi uz godišnju,za obavljanje rekreativnog ribolova na pojedinim delovima ribarskog područja u skladu sa kategorizacijom ribolovnih voda.

 

http://www.ekoplan.gov.rs/src/download-872/upload-centar/dokumenti/zakoni-i-nacrti-zakona/pravilnici/pravilnik_o_kategorizaciji_ribolovnih_voda.pdf

 

Dokaz da korisnik ispunjava uslove za kategorizaciju mora da izda neka referentna ustanova,npr.Biološki fakultet ,a to nije baš jednostavno i košta dosta.

 

Prema tome,ne dajte da vam prevaranti uzimaju novac!!

Link to comment
Share on other sites

Koliko se ja secam, prosle godine, tok je sezona kupanja na Srebnrnom jezeru vec uveliko trajala, jedan dnevni list, objavio, da uzorkovana voda ne ispunjava uslove tj. da je hemijski i bakterioloski neispravana. Prema tome, mozda su se zvanicnici vodili tom logikom, ako hocemo da pecamo na takvoj vodi - onda plati specijalnu dozvolu za to.

 

Nije samo rec o Srebrnom jezeru, tu je i Markovacko koji su takmicrati iz miloste zvali ChMarkovacko jezero. Koliko sam procitao, izgovor je bio da je to jezero dosta poribljeno od tad, pa je opet, verovati njima, to bio razlog da se izdvoji iz sistema jedinstvene dozvole. Znaci ocete da nam kazete, da svaka voda koja se poribi ispada iz sistema !!! Pa gde mi do sada pecamo??? Cemu se nadamo??? Koja je vasa duznost gospodo od prihoda od clanarina koju ubirate???

 

Moje maticno udruzenje je podiglo clanarinu za 200din, tako da je sad dozvola 5.500 din.,a sta su uradili prosle godine, kupili 5 renoa pick-up-a za potrebe ribolovacke sluzbe, 1 laboratoriju za uzorkovanje vode - a gde su RIBEEEEEEE??? Kupili automobile koji ne mogu ni po ravnom da idu a kamo li negde da se provlace, a odrzavanja francuskih vozila kosta....kosta dosta. E onda ce jednom neko da se seti, pa da poribi neku vodu, a onda ce brze-bolje da je izbaci iz sistema jedinstvene dozvole, razlog - PORIBILI SMO VODU !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...