Jump to content

Bacacki Test


PEX

Recommended Posts

Evo jedne vecite teme pa ako se nekome svidja ili bi hteo da zna neke podatke za sledece stapove neka cita.

Ucesnici u testu

 

1. Daiwa AKN 13ft 3 lbs

2. Daiwa AKN 13ft 3,5 lbs

3. Free Spirit Hi S ive 13 ft 3-5oz

4. Sportex Catapult Spod 5,5lbs

 

Masinica: Daiwa Basia QD

Najlon:     Prologic XLNT 0,28mm + sok lider

Mamac: Boila (dumbel) od 16mm

Predvez: Mekani 20cm

Bacaci: Moj proijatelj Mladen i ja(bez treninga, uzeli stapove pa na vodu ...)

Metod: Baci se koliko se moze, zategne se najlon, podigne se olovo i namota 3 puta i onda se broji.Broj obrtaja se mnozi sa duzinom namatanja. Duzine su naravno okvirne ali je ipak tu negde.

 

Rezultati:

 

1. Daiwa AKN 13ft 3 lbs                Olovo 100gr, 130m najdalje, 120m svaki put, sa PVA(3 dumbela 16mm) 117m

2. Daiwa AKN 13ft 3,5 lbs             Olovo 120gr, 140m najdalje, 130m svaki put

3. Free Spirit Hi S ive 13 ft 3-5oz Olovo 120 gr, 140m najdalje, 125m svaki put (kratka drska)

4. Sportex Catapult Spod 5,5lbs  Olovo 130gr, 170m najdalje, 160m svaki put (najlon 0,23 na  Basia-i). Moze mnogo dalje ali treba snage

 

Eto toliko

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lepe daljine, uz malo treninga i korekcije moze to i dalje...   ;)

Po meni preteska olova za Daiwa-e i FS...

 

Probaj:

AKN 13' 3lbs : 85 - 90gr

AKN 13' 3.5lbs : 100 - 105gr

FS : 110 - 112gr

Jedino pogodjena tezina olova je za Sportex ( vidi se i po daljini zabacaja, FS bi trebalo da ide dalje... )

Inace, uglavnom se kompenzuje nedostatak snage/brzine/tehnike tezim olovom ( lakse se optereti stap, ali takodje isti nema 'dovoljno' snage da ga maksimalno izbaci ).

 

Idealna tezina olova za max izbacaj se otprilike moze izracunati ovako: 3.5lb stap ------> 3.5 x 1oz ( 28gr ) = 98gr (+- 5-6gr )

Naravno, ne treba ovo uzeti kao apsolutno pravilo, male korekcije gore/dole se prave u odnosu na stap konkretno ( 3.5lb nije isto kod svih stapova, nisu svi iste ostrine, nemaju svi vrsnu akciju... )

Link to comment
Share on other sites

Evo jedne vecite teme pa ako se nekome svidja ili bi hteo da zna neke podatke za sledece stapove neka cita.

Ucesnici u testu

 

1. Daiwa AKN 13ft 3 lbs

2. Daiwa AKN 13ft 3,5 lbs

3. Free Spirit Hi S ive 13 ft 3-5oz

4. Sportex Catapult Spod 5,5lbs

 

Masinica: Daiwa Basia QD

Najlon:     Prologic XLNT 0,28mm + sok lider

Mamac: Boila (dumbel) od 16mm

Predvez: Mekani 20cm

Bacaci: Moj proijatelj Mladen i ja(bez treninga, uzeli stapove pa na vodu ...)

Metod: Baci se koliko se moze, zategne se najlon, podigne se olovo i namota 3 puta i onda se broji.Broj obrtaja se mnozi sa duzinom namatanja. Duzine su naravno okvirne ali je ipak tu negde.

 

Rezultati:

 

1. Daiwa AKN 13ft 3 lbs                Olovo 100gr, 130m najdalje, 120m svaki put, sa PVA(3 dumbela 16mm) 117m

2. Daiwa AKN 13ft 3,5 lbs             Olovo 120gr, 140m najdalje, 130m svaki put

3. Free Spirit Hi S ive 13 ft 3-5oz Olovo 120 gr, 140m najdalje, 125m svaki put (kratka drska)

4. Sportex Catapult Spod 5,5lbs  Olovo 130gr, 170m najdalje, 160m svaki put (najlon 0,23 na  Basia-i). Moze mnogo dalje ali treba snage

 

Eto toliko

Kao prvo ubacili ste Sportex Catapult Spod 5,5lbs što nije šaranski štap, drugo bacali ste u vodu. Bilo je takmičenja i ranije ali na suvom gde su postignuti vrhunski rezultati.Uostalom na sajtu su sa nama i Stanislav, Kiza i Sale pa neka se jave........

Link to comment
Share on other sites

Koliko samo ljudi peca spod stapovima upravo zbog daljine....koga zanima koliko se zabacuje sistem ima na Youtube snimak sa Palica,mislim da je to merodavno kao i ovo kolegino a ne bacaj olovo 180m :)
Link to comment
Share on other sites

Ljudi lepo uradili test,onako kako su i opisali!!treba sami da izvucemo zakljucke sta i kako,a ne odma ma ne tako,mora onako.......Srbija brale

Svaka cast njima, sve uredno je odradjeno. Samo sam rekao da zbog tacnosti mjerenja je bolja livada. Razvuces traku od 30 metara i pozabadas kocice svakih 10 m i nema greske-onda znas 100% koliko bacas.

 

Npr. imam jednog bacaca ovde kod mene koji po njegovom baci svaki put 130-140 metara a po meni to je 110-115m.

Jer on preuvelicava i uvijek mu se cini da je bacio dalje nego sto stvarno jeste.

Link to comment
Share on other sites

Ma ljudi to je test. Moze jos proba sa olovom tj. gramazom

Sportex je ubacen samo zbog daljine ali mnogi bacacki stapovi su isto tvrdi kao i on pa sa dosta znanja se moze pecati.

Namotaji u principu odstupaju ali jako malo, mereno namotajima pa onda motanjem oko dve sipke na 1m.

 

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Posto mjerkam AKN vec duze vrijeme ovaj test mi je dobrodosao, pogotovo zbog usporedbe sa His-ive.

Volio bih kad bi jos imao neku usporedbu sa focal systemima i FMA.

Focale koristim cca 5god.(stara serija) i sistem ide maximalni do 145m-150m,vjerujem da bi sa FMA bacio i dalje no vjerovatno bi onda gubio puno više ribe.

Link to comment
Share on other sites

Focale koristim cca 5god.(stara serija) i sistem ide maximalni do 145m-150m,vjerujem da bi sa FMA bacio i dalje no vjerovatno bi onda gubio puno više ribe.

Uh,140m mi je sasvim dovoljno, kad bih to postigao bio bih zadovoljan.

Covjek koji ima FMA mi je rekao da nije istina to sto se pise po internetu za gubljenje ribe i da je stap previse krut. 

Valja probati pa sam prosuditi.

Link to comment
Share on other sites

Uh,140m mi je sasvim dovoljno, kad bih to postigao bio bih zadovoljan.

Covjek koji ima FMA mi je rekao da nije istina to sto se pise po internetu za gubljenje ribe i da je stap previse krut. 

Valja probati pa sam prosuditi.

I ja sam mislio kupiti nešto tvrđe da idem još dalje,no 3 dana tekme izdržati na 150m je dosta i netreba mi za dalje nit mogu to izdržati. Tako da sam sad kupio set još mekših štapova. Prva serija Daiwa Infinity X štapova :)

Link to comment
Share on other sites

druze sto se focala tice idu sigurno 140-145m provereno i to tacno na livadi i negubis ribu jer je to njegova velika prednost sto i baca i negubi ribu ali ne radi kao kifla vec gornja sekcija, ali imas i filing pri vadjenju ribe , nije ti on motka. imam i imao sam dosta kompleta pa govorim iz iskustva i savet ti je moj ako nadjes staru seriju ne novu .

Link to comment
Share on other sites

druze sto se focala tice idu sigurno 140-145m provereno i to tacno na livadi i negubis ribu jer je to njegova velika prednost sto i baca i negubi ribu ali ne radi kao kifla vec gornja sekcija, ali imas i filing pri vadjenju ribe , nije ti on motka. imam i imao sam dosta kompleta pa govorim iz iskustva i savet ti je moj ako nadjes staru seriju ne novu .

Odlicno!

 

Samo brate imam problem sa starom serijom, ona kugla mi je ruznaaa da je malo reci.

Nagrdjuje stap toliko da neda gledati u sebe. Kad bih kupio te stapove prvo bih tu kuglu skinuo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...