Jump to content

Maver Štapovi


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Druze i ja koristim Maver Genesis Extreme 13ft 3,5lb vec dve godine,..stapovi su zlo,neverovatno jaki,lepo se ponasaju na ribi a mozes da bacis koliko hoces ili mozes,ja sam letos pecao i bacao na 135m,0.28najlon i 105gr.long cast in line carp sistem olovo,..znaci neces se pokajati nikada ako ih kupis,neverovatan stap za te pare. Svaka preporuka za Maver Genesis Extreme

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znam šta mogu ti štapovi, ali ja tražim ove od 3.9m, 3lb, isto odlični štapeki. Prije tri tjedna sam ga bacao, samo olovo od 100g i leti daleko, ustvari jako daleko. Na jezeru gdje lovimo sam ga bacio 150+m, preko ograde u susjedno jezero. Moram priznati da smo ostali paf, sami upitnici na glavama mojih frendova i mene. Za štap iz ovog cjenovnog ranga vrhunska bacačka svojstva, zaljubio sam se u njega i sad skupljam pare da ih uzmem.

 

http://img19.imageshack.us/img19/8018/y8bd.jpg

Link to comment
Share on other sites

Samo sto duze treba pusti najlon i olovo pozadi kada zabacujes,traze da se pusti duze kada ze zapinje za daljine preko 100m,ako se pusti kratko i zapne jako obmota se oko prvog sprovodnika +50 i dolazi do pucanja,bar je tako na 13ft 3,5lb

Link to comment
Share on other sites

I onda kada se ode na Basijanu koja je siroka 125 m , raketa padne 40 m od obale :-)

Kad  jede na 30m mozes bacati i sa varalicarcem spod a ne da zapinjes ko mazga da bi zabacio :D a za sve te takozvane long cast distance razvuces lepo i najpreciznije bude u hrani i ne zabada se u mulj ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Posted 24 April 2014 - 06:23 PM

Stapovi su bolest,ja ih imam vec dve godine,bas Genesis Extreme 3,90 3,5Lb +50,..teski su negde oko 400gr koliko se secam!? Znaci nema boljih za te pare druze!!! Spro RT novi  je malo dete za Maver Genesis,kolega ima RT i zid blanck-a je toliko tanji i laksi od Genesisa,da cim ih uzmes u ruke,protreses i uporedis na licu mest, vidis koliko je Genesis jaci i pouzdaniji,prvi utisak je takav,veruj mi! Kao bacacki stap je odlican,kada naucis da bacas sa njim mozes mnogo velike daljine da dobacis,a na ribi se odlicno ponasa,..da ne ispadne da sada hvalim toliko te stapove zato sto ih ja imam,ali svako ko ih je probao i ko ih ima ako je samo iskren reci ce ti isto,daleko su bolji i jaci od mnogih skupljih poznatih firmi. Ali mislim da ces ih tesko sada naci,a ako mozes uzimaj odmah i ne pitaj za cenu,meni je krivo sto nisam uzeo bar jos dva komada u rezervi. Sa moje strane cista preporuka,nikako ne mozes da pogresis sa njima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Šarandžija u pokušaju

  • photo-thumb-5201.jpg?_r=1382030869
  • Novajlija
  • 22 posts
  • LokacijaSmederevska Palanka - Svilajnac
  • carpteam: Kudrecki manijaci

Posted 24 April 2014 - 06:23 PM

Stapovi su bolest,ja ih imam vec dve godine,bas Genesis Extreme 3,90 3,5Lb +50,..teski su negde oko 400gr koliko se secam!? Znaci nema boljih za te pare druze!!! Spro RT novi  je malo dete za Maver Genesis,kolega ima RT i zid blanck-a je toliko tanji i laksi od Genesisa,da cim ih uzmes u ruke,protreses i uporedis na licu mest, vidis koliko je Genesis jaci i pouzdaniji,prvi utisak je takav,veruj mi! Kao bacacki stap je odlican,kada naucis da bacas sa njim mozes mnogo velike daljine da dobacis,a na ribi se odlicno ponasa,..da ne ispadne da sada hvalim toliko te stapove zato sto ih ja imam,ali svako ko ih je probao i ko ih ima ako je samo iskren reci ce ti isto,daleko su bolji i jaci od mnogih skupljih poznatih firmi. Ali mislim da ces ih tesko sada naci,a ako mozes uzimaj odmah i ne pitaj za cenu,meni je krivo sto nisam uzeo bar jos dva komada u rezervi. Sa moje strane cista preporuka,nikako ne mozes da pogresis sa njima.

Link to comment
Share on other sites

Kupio sam na kraju Mavere i to tri od 3lb i jedan od 3.5lb u dužini 3.9m. Štapovi su odlični, u Sloveniji su me izašli oko 52E komad. Odradio sam sa njima par ribolova i i sad mogu reći da su fenomenalni pod ribom, lagano se baca s njima i blizu i daleko, na ove od 3lb kačim olovo od 100g, a na ovaj od 3.5lb ide 120g. Ono što mi je važnije od daljine je to što su štapovi vrlo precizni i lako bacam tamo di treba i na daleko. Ovaj od 3.5lb sam stvarno silovao i još nemogu vjerovati šta taj štap može izdržati. Topla preporuka.

Link to comment
Share on other sites

Vec sam dobro informiran oko 13 ft, al vec imam futrolu novu 12 ft..... zato sam hteo info oko model 12 ft ,3lbs jel ne proizvode 12 ft 3,5 lbs. Hvala na predhodne komentare al ako netko ima 12 ft molim vam da mi dati misljenje. 

Bistro !

Edited by alekpmzp
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ja imam stapove Maver Genesis Extreme i prezadovoljan sam sa njima. Ovaj model koji si ta narucio mi deluje dosta slican mome ali ja ga nisam koristio. Maverovi stapovi su dosta hvaljeni tako da ja verujem da nisi pogresio.

Link to comment
Share on other sites

Apokalips na slici izgledaju odlicno,po slici mnogo lepse od Genesisa,..a ako budu bar kao Genesis imace dobre sanse,..kod nas u ponudi su samo 2,75lb,..a video sam da ih ima u svim riblazama,3 i 3,5lb i 12 i 13ft. Mada mislim da nisi pogresio sigirno,podeli utiske sa nama gada stignu. Pozz
Link to comment
Share on other sites

2,75lb sam ciljano narucio jer imam stapove u 3.5lb koje ne menjam ni lud. Trebaju mi ovakvi za krace distance i precizna zabacivanja pa cemo videti zavrsavaju li posao ili idu u oglase ;-) . Javljam sve o njima, stizu u subotu ili ponedeljak

Link to comment
Share on other sites

Apokalips na slici izgledaju odlicno,po slici mnogo lepse od Genesisa,..a ako budu bar kao Genesis imace dobre sanse,..kod nas u ponudi su samo 2,75lb,..a video sam da ih ima u svim riblazama,3 i 3,5lb i 12 i 13ft. Mada mislim da nisi pogresio sigirno,podeli utiske sa nama gada stignu. Pozz

Evo da ispunim obećanje. Stigli su Maver Apocalypse 3,6m 2,75lb sa blankovima prepletenim celom dužinom, što se meni posebno svidja. Karike Sic odličnog kvaliteta dok je držač mašine lep ali običan. Nosio sam ih danas na jezero i utisci su sledeći:

Sa olovom 60g na distanci od 45-50m gadjali smo travku ili trsku koja viri iz vode, bacali smo 50-100cm od nje, čak smo je nekoliko puta protresli tj. pogodili. Na daljini oko 80m (merili smo okretima ručice) gadjali smo granu koja leži na vodi dugu oko pola metra. Pogodili smo je nekoliko puta a većinom su bili promašaji od 100-150cm što i nije loše. Verujem da dobrom bacaču ne bi bio problem da granu pogodi svaki put jer štapovi su predobri za te stvari. Vode se kao 2.75lb ali su mozda bliži 3lb, imaju ogromnu snagu. Ja inače koristim jako moćne štapove u 3,5lb ali ovi su me posebno oduševili. Čekao sam dugo Nash entity ali ga ne dočekah, hvala Bogu. Mislim da su ovi štapovi prevazišli svoju vrednost i nikako ih neću menjati. Ipak je ovo najjači šaranski parabolik od Mavera, dok je Entity jedan od jeftinijih Nash-ovih štapova. Svaki kvalitetniji štap je dobar na svoj način, ali ovaj je upravo ono što sam tražio. Preporuka svim šarandžijama koji vole precizne štapove sa dosta snage da izvuku veliku ribu, i mekoće da uživa i sa malim šaranima. Nadam se da sam bar malo pomogao onima koje interesuje ovaj štap...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...