Jump to content

Imperial Baits


Recommended Posts

Njihov shtand na sajmu u Becu je bio ubedljivo najposeceniji! Kupovalo se kao da je dzabe...mora da ljudi imaju lepa iskustva sa njihovom hemijom. Ja sam licno dosao u iskusenje da nesto pazarim, ali nisam hteo da razikujem posto stvarno nemam informaciju o koriscenju istih na nasim vodama.
Link to comment
Share on other sites

Carp track liquid je vrhunska stvar, liquid amino, sve arome takodje i protein koncentrat. Sa squid brasnom se nisam bas odusevio. Gorko je dosta i nisu bas dobro radile boile sa ovim brasnom. Mnogo je bolje ovo brasno od drugih proizvodjaca.

:good: Probao i prijatno se iznenadio,Carp track vrhunski miris i sastav liquida. protein konc fantasticno rastopiv pun aminokiselina i zaebanog mirisa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zna li ko sta mu dodje INL i INP,neka specija je u pitanju :)

Vidim da te mrzi da citas a kolega Ogi lepo objasnio:

 

Ogi:

koristio sam dosta proizvoda ,što tekučih što brašnastih,meni jevrh svega squid/liver brašno i proteinconcentrat.

evo par smjernica.... :good:

 

Carptrack liquid amino - mješavina aminokiselina u tekučem stanju a ova kombinacija je još upotpunjena i betainom što inače nema na tržištu (inače da spomenem Max Nolert gazda IB je završio kemiski falkutet a njegov kolega inače uz njega glavni tvorac svih tih komponenti je završio fakultet ribnjičarstva tj specijalizirano ishrana šarana pa tako da se fakat kuže u izradu atraktivnih i hranjivih mamaca) gusta tamna tekučina, možeš dodavat u miks prije kuhanja ili izvana na boile poslje kuhanja s kojima hraniš ili loviš.... jako volim dipati lovne boile sa ovim aminokiselinama stavim 50ml liquid amina u bočicu sa poklopcem i malo čisto malo mirisa npr. Elit onda unutra ubacim boile i pop upice i to je to dip je gotov unutra je sve što treba biti...300ml

 

Carptrack liquid - aminokiseline na bazi jetre dobivene millard reakcijom...gusta smeđa tekučina, kada otvoriš ovu bočicu fakat se osjeti težak miris jetre, tu nema dodatka mirisa u ovom proizvodu kao što neki drugi proizvođači rade...atraktant br 1 za šarana a jako se dobro upija u boile, isto kao i liquid amino možeš dodavat prije kuhanja boile, poslje na boile i kao osnova za dipove. Isto volim radit dipove od ovih aminokiselina i fakat se dobro pokazalo za lovne boile. 300ml -90

 

InL - to je jedan apetit stimulator na bazi carptrack liquida (jetre) ali tu je dodano unutra još glm, soja lecitin i još neki dodaci....specifikum je da baš ova soja lecitin koji je prirodni emulgator služi kao emulgator za dipove i slično....to nije kemija kao neki drugi emulgatori npr. Emulshifer od Nutrabaitsa

sa InL-om možeš pomješat ulje i aminokiseline čisto primjer u dipu ako dodaš ulje ulje pliva na površini a amino dolje kad dodaš InL sve se ljepo promješa, ili za zimsku boilu ako hočeš razbit ulje i da se ono bolje pomješa sa mirisom i bolje širi u hladnoj vodi pomješaš 5-10ml sa uljem i mirisom koje misliš stavit u boilu i onda ubaciš u jaja....to možeš i sa žumanjkom jajeta ali samo ti dajem primjer dok recimo jaja nemožeš koristit u dipovima. Znači InL ima više namjena a isto možeš ga koristiti kao dip i dipanje boili izvana. 300ml -85kn

 

NHDC - koncentrirano sladilo 1800 puta jače od šečera jako atraktivno i isto možeš stavljat u boile i izvana i u dipove....65ml -115kn

 

 

praškaste stvari

 

Proteinkoncentrat - mješavina 19 različitih aminikiselina u prahu, odlična stvar za dodavanje u boile radi povečanja hranjivosti i atraktivnosti boile, ovo puno šaranaša dodaje u boile i ja više skoro neznam radit boilu bez toga a 1kg je 75kn :)

 

Squid brašno - brašno lignje, za dodavat u boile ali i posipavat izvana boile ili dodavat u tekuče dipove ili radit suhe dipove primjena je ogromna odlična stvarčica 1kg -120kn

 

 

squid/liver brašno - mješavina lignje i jetre atraktivno i jako hranjivo ovo bi ti bila isto odlična kombinacija za boilu cjena i primjena ista kao i squid brašno

 

 

ovo je ukratko o proizvodima, za stavit u boilu prvo bi ti preporučio protein koncentrat jer s tim nemožeš fulat ni u kojoj vrsti boile, drugo ako kombiniraš nekakvu fish boilu squd ili još bolje squid/liver brašno u dodatku od recimo 5% (znači jedna kila na dvadeset kila miksa) daje odličnu atrakciju i hranjivost...uz to više netrebaš niti kazein, niti glm, niti nikakve jetrene dodatke pa ni mlječne proteine...sljedeče ako hočeš izvana dodati na boile carptrack liquid je odlična stvar (ali i liqud amino isto tako odlično djeluje) ali ako bi boilu zaokružio u nekakvu jetrenu kombinaciju onda bi ti više preporučio liquid (jetru - bem im zmotanu zašto su dali proizvodima tako slična imena)

s liquidom nemožeš pretjerat izvana ali ja sam dodavao do 20ml na kilu boili a ako sam htio još veču količinu tekučine izvana onda sam liquid mješao sa melasom npr 20ml sa 20ml melase i onda to nasipao na 1kg boile jedino što to trebaš napravit par dana prije ribolova da se to upije ali ponavljam netreba tolko stavljat izvana ovo je nekakav vrh ja bi čak rađe samo lovne boile utopio u liquidu znači uzmeš 30 lovnih boili staviš u posudicu možda kap mirisa ali ni netrebaš i zaliješ sa 30-40ml liquida (to sve čuvaš negdje u hlad jer sve aminokiseline su kvarljive na suncu ili velikim temperaturama ako nisu kvarljive onda nisu aminokiseline)

 

od mirisa preporučam Elit (školjka) i Frankfurter saussage (frankfurt kobasa) oba dva mirisa su na EA bazi i ja ih koristim tjekom cjele godine i svugdje ... meni odlični mirisa a dodajem ih samo izvana otprilike 1-1,5ml na kilu gotovih boili

Link to comment
Share on other sites

Imperial Baits CarptrackinP (enhancer) praskasti dip - moze da se doda u mix 5-10% -52%proteina

Imperial Baits CarptrackinL (enhancer) tecni dip - koristis ga da umocis boilu pa zatim u inP ...barem sam ga ja tako koristio

Link to comment
Share on other sites

Gorane brate,ne mrzi me da citam samo nisam povezao pricu,mnogo toga mozes ovako i onako,videh te bocice pa ne bese bas jasno,Krletovo izlaganje otvorilo oci,hvala :-D

Kad si vec koristio,jel ima smisla uzimati to?

Link to comment
Share on other sites

Gorane brate,ne mrzi me da citam samo nisam povezao pricu,mnogo toga mozes ovako i onako,videh te bocice pa ne bese bas jasno,Krletovo izlaganje otvorilo oci,hvala :-D

Kad si vec koristio,jel ima smisla uzimati to?

 

Ima smisla naravno,samo tamo gde nema cverglana jer nepogresivo u roku od 2min pronalaze mamac  :crazy: ...ja sam malo duze drzao boile u tecnom dipu i posle toga 10-15min u praskasti deo i ostalo vreme na otvorenom do sledeceg mamcenja,nekada sam susio tako pripremljno pre pecanja i po 10-12h

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...