Jump to content

Spod Stap?


Recommended Posts

a i to sam hteo da kazem da to sto pise 7-8 lb pa neka i pise 20 lb mislim da nije merodovno na spod stapovima i ako se to meri za sve stapove pod istim kriteriumom onda bi big berta i ng trebali da nose oznaku 30lb a ne  od 5lb

Link to comment
Share on other sites

Drugar ima Maverov spod stap 7lb,nema teorije provaliti da je toliko ali ako zakacis ciglu i uspes zamahnuti izbacice i nju :-D

Prvom prilikom cu uzeti tu Anacondu ali da bude u 13ft da kad zatreba bude tu a do sad svaku situaciju mi je pokrio Cormoran AKX,fantastican stap!

Link to comment
Share on other sites

Neznam taj stap tj nijedan drugi ali sam bacao sa kormoranom i nije mi lego nikako sto neznaci da nije dobar. Onda sam jedno 100 kg spoda izbacio sa ng koji je po meni kolac . A leze mi i bestmasteri i crni i crveni koji sam imao a free spirit mi je lego najvise ne zbog imena vec zbog svoje neke savitljivosti i kad bacam stap takoreci sam izbaci od pola moje snage. To su moja zapazanja i ja samo iznosim a da nisam dodao da sam koristio i chub dva modela od kojih sam jedan polomio na spombu i mislim da te jeftine varijante stapova su do 100 metara sve dobre i sve iste pa cak i spod od 4-5 hiljade dinara ce isto raditi do 100m ko i ovi skuplji par hiljada.
Link to comment
Share on other sites

Neznam ja akx nisam bacao bacao sam onaj drugi kormoran i cak nisam smeo da ga stegnrm kako jacznam a hteo sam da kazem da nije sve u kolcima jer ako te stap zamara bes stap . Po meni je stap da i on odradi 50% i onda si i neumoran i dostigo sta teba. Nista lose samo svoje zapazanje a kad budem probao akx i dozvolis da ga ja iscedim onda cu iznati zapazanje.
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče  Anakonde  base spod od 12" 5lb  ja ga iam  i mogu vam reći da je besprekorna batina bez preuveličavanja

 

Bez problema bacam veliki spod bomb sa njim.A da je batina batina je  jer lagao bih da kažem drugačije .

 

Mada meni je bolje legao nego neki drugih proizvodjača , veće liblareze i dužine

.

Sve preko 5 lb za mene je preterivanje i bezpotrebno je , sve može da odradi štap 5 lb.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja se nebi bas slozio sa Ganicem da je NG kollac kako ga naziva. Bez  takvih krucih stapova nema ni daljine  sto isto vazi i za lovne stapove. NG je malo kruci od ovih navedenih ali nije ni blizu big berte dd modela, a i tu ima velike razlike izmedju stare berte dd modela i ove sada sto se prodaje, ova nova je dosta meksa a znamo da bez berte nema ni daljine!! NG je stap koji stvarno ima dusu i ne lomi kicmu sto je meni jako bitno, a mozes sa njim stvarno da potegnes na nekih 140m bez problema, e sad ima i drugih stapova sa kojima mozes stici na tu daljinu dosta jeftinijih i to stoji ali hteo sam reci da sa NG-eom se ta daljina moze odrzati i ako pecam 5-7 dana na 140m sto je meni jako bitno i da ne lomim kicmu, sto kod drugih stapova nije taj slucaj. Pecati na ca.140m 5 ili jedan dan to je velika razlika, a pogotovo kada se na dan mora izbaciti 10-15kg hrane na tu daljinu. Berta DD je vec za ljude koji imaju blizu ili preko 2m visine i preko 100kg. tezine  nju nemoze svako da pokrene, dok je FS. dosta meksi, svako moze sa njim da barata i ne treba mnogo vezbe i baca   skoro svako na neku solidnu daljinu, veliku prednost mu je i cena u nekoj srednjoj klasi stapova sto mu daje jedan veliki plus. Super stap za tu kintu ali se nemoze uporediti sa NG-om i Bertom sto se tice daljine

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Druze nisi se hvalio, jesi pazario spod? 

 

Od ta dva pomenuta spod stapa u tvom prvom postu, posedujem Maver Abyss 12ft 5lb, i mogu ti reci da je stap kao drzalje od lopate, tvrd u p.m. Koristio sam i Ron Thompson C14 spod, mislim da je 4 ili 4,5lb i taj stap mi je legao u ruku samo tako, uzivancija je raditi sa njim. Moj savet ti je da u tom cenovnom rangu pogledas i isprobas Ron Thompson C14 spod, cak mislim da ti je on i jeftiniji od gore pomenute cene...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...